Zabiegi na rumień

Rumień twarzy to ciężka przypadłość, której podłożem są problemy z rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi. Zaczerwienienie towarzyszące rumieniowi najczęściej pojawia się na skutek gwałtownych zmian temperatury, różnych emocji, przegrzania, alergii, a także może być oznaką stanów chorobowych takich jak trądzik różowaty. Obecnie najskuteczniejszymi sposobami na walkę z rumieniem twarzy są odpowiednio dobrane zabiegi laserowe połączone z właściwą pielęgnacją.

Czym jest rumień twarzy?

Rumień na twarzy to zaczerwienienie skóry, które jest wynikiem nadmiernego rozszerzania naczyń krwionośnych. W większości przypadków jest to jedynie defekt kosmetyczny, a nie objaw choroby. Najczęściej występuje okresowo jako reakcja na określony bodziec. Zwykle rumień pojawia się na policzkach i w okolicy nosa, może przybierać różne kształty i rozmiary.

Twoim problemem jest rumień na twarzy?

Umów się na konsultację z kosmetologiem lub lekarzem medycyny estetycznej

Dobierzemy odpowiedni zabieg na rumień twarzy

Rumień – objawy

Rumień na twarzy to poważny problem estetyczny, którego objawem jest nie tylko zaczerwienienie skóry, ale także pieczenie, łuszczenie czy nawet wypryski. Niekiedy rumieniowi towarzyszy uczucie gorąca. Dla wielu osób jest to poważny defekt kosmetyczny, który powoduje uczucie dyskomfortu i wpędza w kompleksy.

Jakie są przyczyny powstawania rumienia twarzy?

Do pojawienia się rumienia na twarzy przyczyniają się przede wszystkim czynniki genetyczne (np. częściej występuje u osób o jasnej karnacji). Ponadto problem ten związany jest z posiadaniem cery naczynkowej, która charakteryzuje się występowaniem tzw. podskórnych pajączków. Do czynników nasilających występowanie rumienia można zaliczyć również:

  • intensywny wysiłek fizyczny;
  • gwałtowne zmiany temperatury (sauna);
  • przebyte choroby skóry, takie jak trądzik, atopowe zapalenie skóry;
  • trądzik różowaty;
  • nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV;
  • stres;
  • spożywanie gorących napojów i pikantnych potraw;
  • spożywanie alkoholu.

 

Zdarza się, że rumień na twarzy może być jednym z symptomów poważnej choroby. Wówczas towarzyszą mu inne, bardziej nasilone objawy, które wymagają konsultacji lekarskiej w celu diagnostyki konkretnego schorzenia.

Jak leczyć rumień twarzy?

Leczenie rumienia na twarzy nie jest skomplikowane. Dzięki nowoczesnym technologiom, jakie są wykorzystywane w klinice medycyny estetycznej FabSkin, zabiegi na czerwoną twarz oraz usuwanie rumienia z twarzy jest prostsze niż myślisz. Nasze innowacyjne metody sprawią, że pozbędziesz się swojego wstydliwego problemu i zyskasz większą pewność siebie. Jest to szczególnie ważne dlatego, że dobre samopoczucie równa się pełnej akceptacji swojego ciała. Sprawdź więc, jaki zabieg na zaczerwienienia na twarzy okaże się dla Ciebie najlepszy i skontaktuj się z nami!

Ekspert radzi:

Leczenie uzależnione jest od stadium i nasilenia rumienia. Rumień na twarzy, który nie ma podłoża chorobowego, leczy się za pomocą odpowiednio dobranych maści oraz kremów wzmacniających naczynia krwionośnych. Jednak w przypadku przewlekłego rumienia sama profilaktyka często okazuje się niewystarczająca. Wtedy zaleca się skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej. Jedną ze skuteczniejszych metod walki z rumieniem jest laser, którego działanie polega na zamknięciu rozszerzonych naczyń krwionośnych wywołujących zmiany rumieniowe na twarzy – wyjaśnia Maja Smaruń, kosmetolog w klinice FabSkin.

Laser na rumień – czy to bezpieczne?

Laserowe usuwanie rumienia jest zabiegiem bezpiecznym, pod warunkiem, że zostaje on przeprowadzony przez profesjonalistów, a do jego wykonania używa się najwyższej jakości sprzętu, który posiada wszystkie niezbędne certyfikaty. Musi go wykonywać osoba, która posiada duże doświadczenie oraz jest przeszkolona do usługi tego typu urządzeń. Ponieważ leczenie rumienia na twarzy to zabieg, który wymaga ogromnej precyzji oraz dokładnego skierowania wiązki lasera, zawsze powinien wykonywać go lekarz medycyny estetycznej. Laser ma działanie kojące, pomaga więc na zaczerwienienia twarzy niezależnie od ich powodów. Jest to jednak szczególnie przydatne wtedy, kiedy nasze naczynia krwionośne są rozkurczone, a tradycyjne metody nie pomagają na usuwanie zaczerwień z twarzy. Wtedy też warto zdecydować się na zabieg, który wykorzystuje dobrodziejstwo laserów.

Nasi specjaliści z pewnością dokładnie ocenią stan Twojej skóry i dobiorą odpowiednią metodę, która przyniesie rewelacyjne skutki. Każdego naszego klienta traktujemy indywidualnie, a każda wizyta w naszej klinice medycyny estetycznej FabSkin poprzedzona jest szczegółową konsultacją lekarską. Lekarz przedstawi Ci każdą ofertę, jaka przyniesie skutki, a także dokładnie ją opisze. Przeprowadzi z Tobą wywiad, który pozwoli wyeliminować wszelkie przeciwwskazania do zabiegu. Laserowe usuwanie rumienia pomoże Ci w szybki i zupełnie bezbolesny sposób pozbyć się problemu.

Zabiegi na rumień twarzy w Warszawie – konsultacja z kosmetologiem lub lekarzem medycyny estetycznej

Rumień twarzy to przykra dolegliwość, która występuje zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Jeżeli zaliczasz się do grona osób dotkniętych rumieniem twarzy, umów się na konsultację ze specjalistą (kosmetologiem lub lekarzem), który oceni stan Twojej skóry i dobierze odpowiedni zabieg na rumień. W terapii rumienia bardzo ważne jest, aby odpowiednio wcześnie podjąć leczenie, zanim problem rozwinie się na dobre – mówi Maja Smaruń, kosmetolog w klinice FabSkin.

Usuwanie rumienia – zabiegi

Poniżej przedstawiamy listę zabiegów na rumień twarzy, które wykonujemy w naszej klinice medycyny estetycznej Fabskin na warszawskim Bemowie.

Laserowe leczenie i usuwanie rumienia

Laseroterapia w przypadku rumienia skóry polega na naświetlaniu naskórka wiązką promieni, które powodują zamknięcie rozszerzonych naczynek krwionośnych. W naszej klinice do walki z rumieniem stosujemy m.in. światło lasera z inteligentnym systemem rozpoznawania pigmentów w skórze. Innowacyjność tego rozwiązania polega na emitowaniu szerokiego spektrum fal świetlnych o różnej długości, w przeciwieństwie do tradycyjnych laserów, które wytwarzają tylko skupioną wiązkę światła. Zabieg ten skutecznie usuwa rumień oraz drobne naczynia powierzchowne, zapobiega również powstawaniu rumienia i zmian naczyniowych w przyszłości. Laser emituje wiązki światła, które absorbowane są przez krwinki czerwone. Wydzielane pod wpływem absorpcji ciepło powoduje zamykanie i obkurczanie naczyń krwionośnych.

Laser na rumień to zabieg bezpieczny i raczej niebezbolesny. Nie powoduje uszkodzenia skóry. Terapia przynosi najlepsze efekty w momencie, gdy jest wykonywana w seriach (3-5) i w odpowiednich odstępach czasu.

Dowiedz się więcej na temat laserowego usuwania rumienia. Zapoznaj się z aktualnym cennikiem zabiegów na usuwanie rumienia.

Usuwanie zmian naczyniowych laserem

Kolejną, bardzo skuteczną metodą na pozbycie się zmian naczyniowych i towarzyszącego im rumienia, jest terapia przy użyciu innego lasera, dostępnego w naszej klinice. Światło lasera precyzyjnie trafia do zmienionych chorobowo komórek, po czym je niszczy. Technologia w nim stosowana jest miejscowo na obszarach ciała, na których występuje rumień i powierzchniowe zmiany naczyniowe. Głównym efektem zabiegu jest termiczne uszkodzenie komórek, w których doszło na nagromadzenia barwnika, powodującego zmianę pigmentacyjną. Głowica urządzenia wyposażona jest w specjalny system chłodzący, dzięki czemu zabieg jest komfortowy, a Pacjent nie odczuwa żadnych dolegliwości bólowych. W zależności od nasilenia zmian wykonuje się od 1 do 6 zabiegów w określonych odstępach czasu. Laseroterapię z powodzeniem można stosować z innymi zabiegami z zakresu medycyny estetycznej.

Dowiedz się więcej na temat usuwania zmian naczyniowych laserem. Zapoznaj się z aktualnym cennikiem zabiegów na zamykanie naczynek.

Rumień twarzy uprzykrza Ci życie?

Umów się na laserowe usuwania rumienia w naszej klinice medycyny estetycznej Warszawa-Bemowo