Depilacja bikini brazylijska Warszawa Bemowo

Depilacja brazylijska to w dzisiejszych czasach dla wielu kobiet oczywistość. Bikini brazylijskie jest sposobem na gładką skórę przez wiele tygodni. Metoda ta jest szybka i bezpieczna, nie powoduje też takich podrażnień jak tradycyjne maszynki do golenia. Po depilacji tą metodą włoski odrastają wolniej, są słabsze i nie wrastają w ciało. Zabieg ten można wykonać w naszej klinice medycyny estetycznej na Bemowie, oddając się w ręce profesjonalistów, by móc w pełni cieszyć się jego efektem.

Czym jest depilacja brazylijska bikini?

Depilacja brazylijska (inaczej depilacja bikini) jest coraz bardziej popularnym zabiegiem wykonywanym w gabinetach kosmetycznych. Polega na usunięciu całkowitego owłosienia z okolic intymnych (bikini), czyli z łona, pośladków, warg sromowych i okolic odbytu. Współczesny kanon piękna oraz dbałość o higienę wymaga od kobiet perfekcyjnie gładkiej skóry, w związku z czym zmuszone są one do codziennej depilacji. Nie dziwi fakt, że panie coraz częściej szukają sposobu na dokładne i długotrwałe usunięcie niechcianego owłosienia.

Depilację okolic bikini wykonuje się najczęściej za pomocą wosku kosmetycznego czy specjalnie przygotowanej pasty cukrowej, ale coraz bardziej popularna staje się także depilacja laserowa.

Chcesz pozbyć się owłosienia z okolic bikini?

Umów się na depilację brazylijską w klinice medycyny estetycznej Warszawa Bemowo

☎ (22) 126 80 08

Dlaczego warto zdecydować się na laserową depilację bikini?

Klasyczne metody usuwania owłosienia intymnych części ciała są zabiegami dającymi uczucie komfortu tylko przez określony czas i często są zabiegami bolesnymi. Powodują między innymi reakcje alergiczne, zaczerwienienia, wysuszenie skóry czy nieprzyjemne wrastanie włosków pod skórę. W gabinecie Fabskin w Warszawie stosujemy nowoczesne, skuteczne i bezpieczne metody depilacji laserowej, która jest lepsza, szybsza i dużo mniej bolesna od klasycznych sposobów depilacji brazylijskiej, a co najważniejsze trwała.

Rodzaje laserowej depilacji brazylijskiej

Zdaniem eksperta

Depilacja brazylijska jest to rodzaj depilacji, który polega na usunięciu całego owłosienia z intymnych okolic ciała. Niechciane owłosienie usuwane jest z łona, warg sromowych, pośladków i okolic odbytu. Czasami, na życzenie klientki, pozostawia się wąski pasek włosów nad łechtaczką. Taka częściowa depilacja okolic bikini nazywana jest wymiennie depilacją brazylijską i depilacją francuską – wyjaśnia kosmetolog FabSkin, Olga Gatyńska.

Wskazania do depilacji bikini

Depilacja miejsc intymnych, w tym brazylijska depilacja bikini, przeznaczona jest dla osób, które odczuwają dyskomfort z powodu nadmiernego owłosienia okolic intymnych. Jest ona szczególnie wskazana dla tych osób, które po goleniu za pomocą tradycyjnych metod odczuwają dyskomfort w postaci swędzenia i pieczenia.

Bikini brazylijskie – przeciwwskazania

 • ciąża;
 • ciężkie choroby, np. nowotwory;
 • mocno opalone ciało – ryzyko przebarwień, poparzeń;
 • znamiona, otwarte rany;
 • zażywanie antybiotyków, hormonów, sterydów i innych leków fotouczulających;
 • włosy w kolorze blond, siwe i rude;
 • zmiany ropne, trądzik.

Przygotowanie do zabiegu depilacji brazylijskiej bikini

Przed depilacją brazylijską należy pamiętać o tym, żeby przestrzegać kilku ważnych zasad i dobrze przygotować skórę do zabiegu. Oto najważniejsze z nich:

 • skóra w obszarze depilowanej części ciała nie może być podrażniona, musi być dobrze nawilżona;
 • przed zabiegiem nie można usuwać włosów za pomocą: pęsety, wosku czy depilatorów, które wyrywają włos wraz z cebulką (przez okres 6 tygodni), inne formy depilacji (golenie, przycinanie) są dozwolone;
 • zalecane jest ogolenie włosów dzień przed zabiegiem (należy zostawić mały fragment w celu oceny barwy i grubości włosa);
 • 4 tygodnie przed wyznaczonym terminem depilacji brazylijskiej nie należy stosować kremów lub maści z witaminą A, C, retinoidami i kwasami owocowymi;
 • na tydzień przed zabiegiem należy odstawić preparaty o działaniu złuszczającym, lekarstwa światłouwrażliwiające.

Uwaga: Nie zaleca się wykonywania zabiegu, gdy włosy są w jasnym kolorze (blond), siwe i rude. Spowodowane jest to brakiem melaniny i wiąże się z niską skutecznością depilacji bikini.

Zalecenia przed zabiegiem brazylijskiej depilacji bikini

 • niezbędna jest konsultacja ze specjalistą;
 • skóra powinna być ogolona 1 dzień przed zabiegiem, musi być czysta, nie wolno stosować kosmetyków na 3 dni przed depilacją bikini;
 • nie można opalać się minimum 2 tygodnie przed zabiegiem;
 • nie należy stosować balsamów samoopalających na 2 tygodnie przed;
 • nie wolno usuwać włosów wraz z cebulką do 4 tygodni przed depilacją brazylijską;
 • należy zaprzestać stosowania kremów depilujących co najmniej tydzień przed działaniem lasera.

Depilacja brazylijska woskiem

W przypadku, gdy pacjentka decyduje się na depilację brazylijską woskiem, kosmetyczka nakłada rozgrzany do temperatury 37 st. C wosk na skórę w kierunku, w którym rosną włoski. Następnie przykłada specjalny plaster, pozostawia go na kilka sekund, po czym energicznie odrywa w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów. Ponieważ depilacja brazylijska woskiem jest stosunkowo bolesną metodą usuwania owłosienia z okolic intymnych, naszym pacjentom proponujemy depilację brazylijską laserem, która jest znacznie mniej bolesna.

Jak przebiega depilacja brazylijska w naszej klinice medycyny estetycznej na warszawskim Bemowie?

W naszej klinice medycyny estetycznej w Warszawie do zabiegów depilacji laserowej używamy zaawansowanego technologicznie lasera diodowego – za jego pomocą depilacja przebiega szybciej i z lepszą precyzją. Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz upewnia się, że nie istnieją żadne przeciwwskazania, ocenia typ i stan skóry oraz specyfikę włosków. Przeprowadza także tzw. próbę laserową, by ocenić, że laser nie ma negatywnego wpływu na skórę, a włos jest podatny na jego działanie. Jeżeli próba laserowa zakończy się pozytywnie, przechodzi do zabiegu. Podczas sesji zabiegowej promienie lasera niszczą naczynia krwionośne odżywiające macierz włosa. Powoduje to obumarcie mieszka włosowego, w związku z czym włos przestaje rosnąć. Istotne jest, że możliwe jest jedynie usunięcie włosów w fazie wzrostu. Zabieg należy powtarzać, ponieważ należy też zniszczyć włosy, które podczas ostatniego zabiegu były w fazie uśpienia.

Zalecenia po zabiegu depilacji bikini głębokiego

Bezpośrednio po zabiegu depilacji brazylijskiej:

 • może wystąpić tymczasowy obrzęk lub zaczerwienienie depilowanego obszaru;
 • nie można używać kosmetyków;
 • skórę należy traktować delikatnie, można przemywać wodą lub mleczkiem bezalkoholowym;
 • można stosować krem łagodzący np. Alantan Plus;
 • nie wolno używać leków uczulających na słońce, kremów z witaminą A, C, dziurawca czy nagietka;
 • nie wolno się opalać do 2 tygodni po zabiegu;
 • między sesjami depilacji bikini nie wolno usuwać włosków pęsetą czy woskiem;
 • nie zaleca się korzystania z basenów i saun (istnieje ryzyko podrażnienia skóry);
 • między sesjami należy zachować odstęp od 4 do 12 tygodni.

Jak często należy powtarzać depilację brazylijską bikini?

Zabieg depilacji brazylijskiej za pomocą lasera Vectus Palomar powtarzamy co 4-6 tygodni. Efektywność zabiegu zależy od ilości melaniny (jasne włosy jest trudniej usunąć).

Depilacja brazylijska bikini w Warszawie

Umów wizytę

☎ (22) 126 80 08

FAQ – najważniejsze pytania dotyczące depilacji brazylijskiej bikini

Czym różni się depilacja brazylijska od hollywoodzkiej?

Depilację głęboką przeprowadza się w dwóch wariantach: brazylijskim oraz hollywoodzkim. Uznaje się, że depilacja brazylijska polega na usunięciu włosków ze strefy intymnej i pozostawieniu cieniutkiego paseczka sięgającego do wzgórka łonowego. Depilacja hollywoodzka to natomiast całkowite usunięcie owłosienia w celu uzyskania gładkiej strefy intymnej.

Jak długo utrzymuje się efekt depilacji laserowej okolic intymnych bikini?

W większości przypadków przeprowadzenie serii zabiegów depilacji laserowej okolic intymnych pozwala na trwałe zniszczenie mieszków włosowych. Trwały efekt usunięcia około 80-90% owłosienia z bikini osiąga się z reguły po wykonaniu serii około 3-4 zabiegów. Dzięki laserowej depilacji można usunąć rosnące włosy, należy jednak pamiętać o tym, że człowiek rocznie wytwarza około 15% nowych włosów, niekiedy wzrost nowych włosów spowodowany jest także działaniem hormonów, wobec tego zabieg depilacji laserowej nie gwarantuje usunięcia wszystkich włosków co do jednego.

Cennik

Depilacja Laserem PimalaseCENA PAKIET 4 ZABIEGÓW

Bikini+nogi+pachy700 zł2000 zł (500 zł za zabieg)
Bikini+pachy+łydki600 zł1800 zł (450 zł za zabieg)
Baki/Uszy120 zł400 zł (100 zł za zabieg)
Bikini płytkie215 zł800 zł (200 zł za zabieg)
Bikini głębokie280 zł960 zł (240 zł za zabieg)
Bikini męskie325 zł1120 zł (280 zł za zabieg)
Broda145 zł500 zł (125 zł za zabieg)
Brodawki sutkowe130 zł440 zł (110 zł za zabieg)
Brzuch260 zł900 zł (225 zł za zabieg)
Dłonie145 zł500 zł (125 zł za zabieg)
Górna warga (wąsik)110 zł360 zł (90 zł za zabieg)
Klatka piersiowa260 zł880 zł (220 zł za zabieg)
Linia brzucha110 zł360 zł (90 zł za zabieg)
Łydki300 zł1040 zł (260 zł za zabieg)
Nogi 620 zł2200 zł (550 zł za zabieg)
Pachy185 zł660 zł (165 zł za zabieg)
Plecy235 zł840 zł (210 zł za zabieg)
Plecy męskie340 zł1240 zł (310 zł za zabieg)
Pośladki220 zł800 zł (200 zł za zabieg)
Przedramiona225 zł800 zł (200 zł za zabieg)
Ramiona225 zł800 zł (200 zł za zabieg)
Stopy125 zł460 zł (115 zł za zabieg)
Szyja185 zł660 zł (165 zł za zabieg)
Twarz300 zł1040 zł (260 zł za zabieg)
Uda350 zł1220 zł (305 zł za zabieg)
Uda połowa (strona wewnętrzna)175 zł620 zł (155 zł za zabieg)

Zobacz także:

Powiązane wpisy:

Pozostałe: