Trychologia, zabiegi trychologiczne na włosy Warszawa, Bemowo

Choć zabiegi trychologiczne są w naszym kraju coraz bardziej popularne, w dalszym ciągu trudno jest znaleźć dobry gabinet trychologiczny, który nie tylko fachowo zapozna się z naszym problemem, ale też zaproponuje zabieg, który faktycznie poprawi kondycję naszych włosów lub też powstrzyma łysienie. Klinika FabSkin to nowoczesne centrum, które łączy w sobie te dwa miejsca. Właśnie tutaj, w Warszawie na Bemowie, możesz umówić się na profesjonalną wizytę w celu uzyskania niezbędnych informacji. Wiemy, jak wielki problem mogą powodować wypadające nadmiernie włosy i chcemy pomóc Państwu w rozwiązaniu tej przypadłości. Oferujemy także kompleksowe badania trychologiczne, które ułatwią zdiagnozowanie przyczyn przedwczesnego łysienia zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Cechuje nas indywidualne podejście do każdego naszego Klienta. Wszystkie zabiegi trychologiczne dobieramy zatem w zależności od potrzeb Pacjentów. Chcemy, by Państwo cieszyli się z rewelacyjnych efektów naszych nowoczesnych metod walki z łysieniem oraz osłabieniem skóry głowy. Dobry trycholog nie jest dostępny bowiem w każdej klinice medycyny estetycznej.

Zabiegi trychologiczne oferowane w klinice FabSkin w Warszawie

Poniżej przedstawiamy listę zabiegów na wypadanie włosów, które przeprowadzamy w naszej klinice FabSkin Warszawa-Bemowo:

Włosy stanowią niezwykle istotny element wyglądu człowieka, wpływając na sposób, w jaki jesteśmy postrzegani przez osoby z naszego otoczenia. Zdrowe i zadbane włosy świadczą o dobrej kondycji naszego organizmu, o dobrym stanie zdrowia, a także, co bardzo ważne, są podświadomym sygnałem mówiącym o atrakcyjności naszej osoby dla potencjalnych i obecnych partnerów. Dowodem na to, jak istotnym elementem naszego wyglądu są włosy, są liczne rytuały i odniesienia w niektórych kulturach naszego świata, a także obiektywne, rzetelne badania naukowe, w tym badania psychospołeczne.

Drogi pacjencie, jeżeli spotykamy się w tym miejscu, oznacza to, że podjąłeś już pierwszy, a zarazem najważniejszy krok w trosce o swoje zdrowie i dobre samopoczucie. Oznacza to, że zauważyłeś problem dotyczący Twoich włosów oraz chcesz, abyśmy pomogli Ci go rozwiązać. Korzystając z wiedzy medycznej, nowoczesnych technologii i terapii uczynimy wszystko, abyś ze swoimi włosami poczuł się komfortowo.

Jesteśmy profesjonalistami w zakresie medycyny estetycznej, a także trychologii – dziedziny, która zajmuje się problemami związanymi z włosami. Nasza wiedzę czerpiemy od najlepszych specjalistów z całego świata, biorąc udział w szkoleniach i kongresach w różnych miejscach globu, w tym w Nowym Jorku.

Zaobserwowałeś u siebie nadmierne wypadanie włosów?

Umów się na wizytę u trychologa

☎ (22) 126 80 08

Co to jest trychologia i czym się zajmuje?

Trychologia to dziedzina medycyny specjalizująca się w badaniu i diagnozowaniu problemów związanych ze skórą głowy i włosami. Trychologia zajmuje się wypadaniem włosów, a także leczeniem poważnych schorzeń w obrębie skóry głowy, takich jak łysienie, łupież, łuszczyca czy łojotokowe zapalenie skóry głowy. Nowatorstwo trychologii polega na tym, że jest to dziedzina nauki, która łączy ze sobą najnowsze osiągnięcia oraz wiedzę z kilku dziedzin nauki: medycyny estetycznej, kosmetologii, fryzjerstwa, dermatologii, a nawet dietetyki czy psychologii. To, co trychologa odróżnia od dermatologa, to przede wszystkim fakt, że trycholog nie zajmuje się schorzeniami skórnymi występującymi w obrębie ciała, a jedynie w obrębie skóry głowy. Zadaniem trychologa jest ustalenie przyczyny chorobowego stanu skóry głowy oraz dobranie odpowiedniego planu leczenia. Ważnym elementem wizyty u trychologa jest również edukacja pacjentów w zakresie pielęgnacji włosów i doboru odpowiednich kosmetyków.

Kiedy należy udać się do gabinetu trychologicznego? Wskazania do wizyty u trychologa

Do trychologa warto się udać gdy zaobserwujemy u siebie:

  • nadmierne wypadanie włosów;
  • zmiany na skórze głowy (łupież, zaczerwienienie, krostki, zbierającą się oleistą substancję za paznokciami po wcześniejszym podrapaniu się po głowie);
  • problemy ze swędzącą skórą głowy lub uczucie jest nadmiernego ściągnięcia;
  • nadmierne przetłuszczanie się włosów;
  • łuszczenie się skóry głowy.

Zdaniem eksperta

Do trychologa powinniśmy udać się, gdy zauważamy zmiany w wyglądzie włosów i skóry głowy. Jeżeli nie wiemy, co może być przyczyną tych zmian, trycholog wykona diagnostykę, dobierze odpowiednie zabiegi na włosy oraz suplementy diety, które pomogą uporać się z problemem – mówi dr Radosław Rzepnikowski i lekarz medycyny estetycznej.

Co warto zabrać ze sobą do trychologa?

Na pierwszą konsultację trychologiczną zaleca się przyjść z kompletem aktualnych badań (o ile Pacjent takie posiada). Badania pomogą specjaliście w postawieniu trafnej diagnozy, gdyż często zdarza się, że nadmierne wypadanie włosów ma podłoże hormonalne.

Na pierwszą wizytę u trychologa warto mieć ze sobą:

  • wyniki badań ogólnych (morfologia, żelazo, ferrytyna, wapń, witamina D3);
  • wyniki badań hormonalnych (TSH, FT4, progesteron, prolaktyna);
  • wyniki badań tarczycowych (przeciwciała przeciwtarczycowe).

Jeżeli takich badań nie posiadamy, trycholog zleci ich wykonanie.

Jak wygląda pierwsza wizyta u trychologa w klinice FabSkin na warszawskim Bemowie?

W pierwszej kolejności trycholog dokładnie obejrzy skórę głowy oraz wykona badania diagnostycze, jakimi są trichogram oraz trichoskopia, które pomogą w ustaleniu przyczyny problemów skóry głowy i włosów. Do badania skóry głowy trycholog użyje specjalnego trychoskopu, dzięki któremu możliwe jest obejrzenie włosów w ponad 200-krotnym powiększeniu.

Zdaniem eksperta

Ważne jest, by pamiętać o tym, że włosy przed wizytą u trychologa powinny być czyste (najlepiej umyć je co najmniej 24h wcześniej) oraz pozbawione jakichkolwiek kosmetyków do stylizacji, balsamów czy odżywek. Tylko wtedy badanie trychologiczne będzie miarodajne – mówi lekarz medycyny estetycznej, dr Radosław Rzepnikowski.

Każdy z zabiegów poprzedzony jest konsultacją trychologiczną oraz badaniem trichoskopowym.

Dlaczego warto skorzystać z zabiegów z zakresu medycyny estetycznej włosów?

Włosy są odzwierciedleniem naszego stanu zdrowia. Aby były w dobrej kondycji, trzeba wyeliminować przyczynę ich złego stanu. Zabiegi wzmacniające włosy połączone z odpowiednią suplementacją, a także prawidłowym żywieniem pozwalają pozbyć się uciążliwych problemów z włosami i skórą głowy. Obszerny wywiad i wnikliwe badanie kamerą trychologiczną okazują się niezbędne w celu ustalenia przyczyny dolegliwości oraz wdrożenia odpowiedniego planu leczenia. Często to dopiero podczas wizyty u trychologa Pacjenci dowiadują się, że łysienie, łupież czy swędzenie skóry głowy spowodowane są jakąś wewnętrzną przyczyną, a nie są naturalnym stanem organizmu. W gabinetach trychologicznych do problemów z włosami podchodzi się holistycznie, czyli całościowo.

Masz problem z kondycją swoich włosów?

Skorzystaj z porad trychologa w Warszawie

☎ (22) 126 80 08

FAQ – najważniejsze pytania dotyczące trychologii i wizyty u trychologa

Trycholog – jakie zabiegi wzmacniające włosy są najskuteczniejsze?

Wśród najskuteczniejszych zabiegów trychologicznych można wymienić zabiegi mezoterapii igłowej, inaczej nazywanej mezoterapią iniekcyjną. Zabiegi te polegają na podawaniu substancji leczniczych bezpośrednio do skóry głowy. Celem każdej formy mezoterapii igłowej jest pobudzenie mieszków włosowych do produkcji nowych włosów.

Gdzie znaleźć dobrego trychologa w Warszawie?

Najlepiej od razu udać się do dobrego gabinetu trychologicznego cieszącego się pozytywnymi opiniami wśród Klientów. Opinie pozwalają ustalić, czy trycholog jest skuteczny w swoich działaniach. Co więcej, warto też dowiedzieć się, jakie dokładnie wykształcenie (specjalizacje) posiada wybrany trycholog. Jednym z godnych polecenia gabinetów trychologicznych w Warszawie, jest klinika Fabskin.

Przeprowadzamy badania trychologiczne, które pomogą Państwu na zdiagnozowanie przyczyny słabej kondycji włosów i skóry głowy. Lekarz trycholog, który współpracuje z naszą kliniką, jest nieocenionym ekspertem w swojej dziedzinie. Nasze wieloletnie doświadczenie na rynku pozwala nam na przeprowadzanie wielu różnych zabiegów najnowocześniejszymi metodami z wykorzystaniem najnowszego sprzętu. Dobry trycholog jest więc bliżej niż myślisz. Zachęcamy do zapoznania się z naszym cennikiem oraz umówienia się na konsultację medyczną. W celu zapewnienia Państwu jak najlepszej opieki, oferujemy także konsultacje wstępne. Klinika trychologiczna prowadzona pod szyldem FabSkin powstała by pomagać wszystkim, którzy zmagają się z różnymi problemami dotyczącymi włosów. Zawsze staramy się dotrzeć do źródła problemu i zniwelować wszelkie przyczyny osłabienia cebulek włosa, jak również poprawić kondycję skóry głowy, by kłopot ten nie nawracał przez długi czas. Jesteśmy przede wszystkim dla Państwa, a zadowolenie i uśmiech naszych Klientów są dla nas największą nagrodą. Nasz gabinet trychologiczny to komfort i bezpieczeństwo.

Czy zabiegi trychologiczne są bolesne?

Zarówno badanie trychologiczne, jak i zabiegi na włosy są bezbolesne i nie naruszają ciągłości skóry. W przypadku zabiegów iniekcyjnych niekiedy stosowane jest znieczulenie miejscowe u Pacjentów z niskim progiem bólu.

Ile kosztuje wizyta w gabinecie trychologa?

Poniżej przedstawiamy ceny zabiegów trychologicznych w naszej klinice w Warszawie na Bemowie:

[cennik]