Laserowe usuwanie rozstępów Warszawa

Rozstępy to powszechny problem, który dotyka wiele osób w różnych przedziałach wiekowych. Nierzadko są one powodem złego samopoczucia, a nawet potrafią wpędzać w kompleksy. Obecnie dermatologia estetyczna oferuje wiele zabiegów na rozstępy, jednak do najskuteczniejszych zaliczają się te, które bazują na wykorzystaniu światła lasera. Laserowe usuwanie rozstępów przeprowadzają nasi wykwalifikowani specjaliści w klinice medycyny estetycznej Fabskin na warszawskim Bemowie. Dzięki tej metodzie znowu możesz cieszyć się piękną i gładką skórą bez rozstępów i blizn.

Jak wygląda likwidacja rozstępów? Kto może skorzystać z metody laserowej? Czy zabieg usuwania rozstępów jest jednorazowy? Ile zajmuje? Odpowiadamy na wszystkie pytania.

Laserowe usuwanie rozstępów w klinice Fabskin w Warszawie

Rozciąganie tkanek skutkuje pojawieniem się blizn na skórze zewnętrznej, tzw. „nieestetycznych rozstępów”. Przyjmują one najczęściej kierunek liniowy i rozścielają się w obrębach brzucha, pośladków, ud, bioder, piersi, ramion i pleców. Początkowo mają zabarwienie czerwone lub różowe, z biegiem czasu stają się nienaturalnie białe i szpecą ciało. Aby skutecznie usunąć rozstępy, należy zlikwidować chore tkanki, a ich miejsce zastąpi nowa, lepsza struktura. Widocznie objawia się to całkowitym lub częściowym zanikiem rozstępów, wygładzeniem skóry, jej rozjaśnieniem i uelastycznieniem. W terapii laserem wykorzystujemy nowoczesne filtry, które precyzyjnie atakują chore komórki poprzez mikrouszkodzenia w ich obrębie. Zmusza to organizm do produkcji kolagenu, a nowe zdrowe komórki zajmują miejsce starych. Wiązka energii lasera zostaje indywidualnie dobrana przez urządzenie podczas pomiarów u pacjenta. Pozwala to selektywnie i dokładnie naciskać na uszkodzone komórki, a nie naruszać tych zdrowych, biorących udział w odnowie struktury międzykomórkowej. Laserowe usuwanie rozstępów jest to zabieg mało inwazyjny, wyjątkowo bezpieczny i nie wymaga długiego czasu rekonwalescencji.

Dlatego jeśli zależy Ci na szybkim pozbyciu się rozstępów, laseroterapia na rozstępy to najlepszy sposób na załatwienie tej sprawy.

Chcesz pozbyć się nieestetycznych rozstępów?

Umów się na laserowe usuwanie rozstępów w klinice medycyny estetycznej Fabskin na Bemowie

☎ (22) 126 80 08

Usuwanie rozstępów – z jakich partii ciała?

Laser na rozstępy to nowoczesna metoda na pozbycie się tych nieestetycznych blizn na ciele. Ale zazwyczaj występują one tylko na wybranych częściach ciała. Dzięki naszej ofercie możesz je z niej usunąć i cieszyć się zdrową, gładką skórą.

W naszej klinice medycyny estetycznej oferujemy:

 

 • usuwanie rozstępów z brzucha;
 • usuwanie rozstępów z pośladków;
 • usuwanie rozstępów z biustu;
 • usuwanie rozstępów z ud.

Warto powiedzieć kilka słów na temat każdego z zabiegów. Dzięki temu jeszcze przed odwiedzeniem naszej kliniki dowiedz się, jak może zostać wykorzystana laseroterapia na rozstępy w Twoim przypadku. Zabiegi na wszystkie części ciała przeprowadzana są przez naszych wysoce wykwalifikowanych specjalistów, co gwarantuje prawidłowe i bezpieczne przeprowadzenie każdego z nich. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub pytania, na które nie ma odpowiedzi na tej stronie, nie wahaj się odwiedzić nas lub skontaktować e-mailową. Nasi eksperci z przyjemnością wszystko Ci wyjaśnią.

Usuwanie rozstępów z brzucha

Rozstępy na brzuchu to problem, który dotyka często kobiety w ciąży. Rozstępy w ciąży tworzą się w wyniku upośledzenia fibroblastów, czyli komórek odpowiadających za produkcję w skórze włókien kolagenu i elastyny. Żadne kremy nie pomogą pozbyć się tych powstałych już rozstępów na brzuchu. W leczeniu rozstępów na brzuchu pomocne okazują się zabiegi laserowe na rozstępy. Pozwalają one na całkowite ukrycie świeżych rozstępów, jak i takich, które masz od lat.

Usuwanie rozstępów z pośladków

Rozstępy na pośladkach to dość często występujący problem estetyczny związany najczęściej z gwałtowną zmianą wagi. Ponadto narażone na rozstępy na pośladkach są osoby mające ku temu predyspozycje genetyczne. Mogą pojawić się one zarówno u tych szczupłych, jak i pulchniejszych kobiet. W naszej klinice skutecznie usuwamy rozstępy z pośladków za pomocą zaawansowanego technologicznie lasera frakcyjnego. Dzięki temu możesz znowu cieszyć się jednymi, gładkimi pośladkami.

Usuwanie rozstępów z biustu

Rozstępy na piersiach to wstydliwy problem wielu kobiet. Często są niechcianą pamiątką po ciąży lub z okresu dojrzewania. Istnieje wiele sposobów na to, aby pozbyć się rozstępów na piersiach. W sklepach możemy kupić np. kremy na rozstępy. Nie należą one jednak do najskuteczniejszych. Właśnie dlatego coraz popularniejszym zabiegiem na rozstępy na piersiach jest laserowe usuwanie rozstępów. Jest to bezpieczny zabieg, podczas którego wiązka światła lasera dociera do głębokich warstw skóry i tworzy tam mikrouszkodzenia. Taka redukcja rozstępów jest wysoce efektywna i gwarantuje osiągnięcie najlepszych rezultatów.

Przeciwwskazania do usuwania rozstępów laserem

Czy lasery na rozstępy to rozwiązanie dla każdego? Niestety – nie. Istnieją pewne stałe przypadłości i schorzenia, przez które zabiegi na rozstępy z użyciem lasera nie są możliwe. Są również sytuacje wykluczające przeprowadzenie zabiegu laserowego do czasu, aż nie zostaną usunięte.

Przeciwwskazania do zabiegu laserowego usuwania rozstępów podobne są do innych zabiegów z użyciem lasera. Należą do nich:

 • ciąża i okres laktacji;
 • kuracja retinoidami;
 • przebyte niedawno zabiegi chirurgiczne;
 • skłonności do bliznowca;
 • fotouczulenie;
 • stosowanie ziół światłoczułych;
 • choroby skóry;
 • alergie aktywne;
 • uszkodzenie leczonego naskórka;
 • cukrzyca;
 • padaczka;
 • białaczka;
 • obniżona odporność organizmu.

Jak przygotować się do usuwania rozstępów za pomocą lasera?

Zanim laser na rozstępy zacznie działać, musisz się odpowiednio przygotować do zabiegu. W jaki sposób? Staramy się unikać przed zabiegiem peelingów chemicznych i leków z retinoidami. Nie opalamy naskórka, nie chodzimy na solarium, do sauny, odstawiamy używki oraz leki fotouczulające. Dzień przed zabiegiem usuwania rozstępów zaleca się ogolić maszynką daną partię ciała.

Jak wygląda laserowe usuwanie rozstępów?

Zdaniem eksperta

Zabieg polega na skupieniu wiązki światła lasera w pożądanym miejscu. Światło lasera w ten sposób dociera do głębokich warstw skóry, dzięki czemu możemy mieć pewność, że nieestetyczna zmiana zostanie usunięta. Zabieg laserowego usuwania rozstępów jest całkowicie bezpieczny, a skóra po nim bar

dzo szybko się regeneruje. Sekret skuteczności tkwi w wytwarzanych przez laser wiązkach światła, które oddziałując bezpośrednio na skórę, pobudzają

ją do produkcji kolagenu, który jest głównym składnikiem skóry człowieka. Zabieg nie wymaga wyłączenia się z codziennego funkcjonowania. Bezpośrednio po nim można wrócić do pracy i innych obowiązków – wyjaśnia mgr Maja Smaruń, kosmetolog FabSkin.

Usuwanie rozstępów laserem – efekty

Zabieg usunięcia rozstępów za pomocą lasera przeprowadza się u zdrowej osoby. Najlepsze efekty uzyskujemy, kiedy terapii laserem poddane zostaną świeże różowe lub czerwone rozstępy. Możemy je przy pomocy dobrze dobranych wiązek światła całkowicie ukryć ze skóry, a ta będzie przez długi czas lepiej napięta i widocznie piękniejsza. Nie oznacza to, że niczego nie da zrobić się ze starszymi rozstępami. Takie stare, porcelanowe rozstępy jesteśmy w stanie zmniejszyć i zredukować do mało widocznych. Efekty lasera na rozstępy utrzymują się 1-2 lata, po tym czasie można ponownie poddać się terapii. W zależności od potrzeb zabiegi wykonujemy okresowo (1-6 zabiegów), co kilka tygodni. Rezultaty całkowitego wygładzenia i poprawy stanu skóry obserwujemy kilka – kilkanaście tygodni po zakończeniu terapii. Procesy naprawcze odbywają się na głębokich warstwach skóry, a wzmożona produkcja kolagenu odmładza miejsca, gdzie odbywa się laserowy zabieg usuwania rozstępów.

Zalecenia po likwidacji rozstępów laserem

Bezpośrednio po usunięciu rozstępów skóra może być zaczerwieniona i opuchnięta. Jest to naturalny efekt zabiegu i nie powinien wywoływać Twojego niepokoju. Aby zlikwidować te oznaki, przez 1-2 dni stosujemy kojące okłady i maści chłodzące. Przez kolejne 5-7 dni używamy maści nawilżających, gdyż w tym czasie naskórek intensywnie złuszcza się. Przez kolejne kilka tygodni stosujemy kremy z wysokim filtrem SPF i UV. W tym czasie unikamy zabiegów z peelingiem chemicznym i kwasami. Nie naruszamy skóry kosmetykami z chemią i perfumami. Unikamy także solarium, nadmiernego nasłonecznienia, pikantnych potraw, kuracji lekami i ziołami. Po zakończeniu kuracji usuwania rozstępów laserem ważnym jest, by stale dbać o dobre nawilżenie ciała. Stosując się do takich zaleceń, jak unikanie opalania, stosowanie zbilansowanej diety, prowadzenie aktywności fizycznej, stosowanie masaży i zabiegów rewitalizujących spowoduje, że przez kilka lat będziemy mogli cieszyć się piękną, gładką i promienną skórą. Zadbaj o siebie, a Twoja skóra odpłaci się pięknym wyglądem na długie lata!

Pozbądź się szybko i skutecznie rozstępów. Laser to najlepsza metoda

Skorzystaj z atrakcyjnej oferty na laserowe usuwanie rozstępów w klinice Fabskin

☎ (22) 126 80 08

FAQ – najważniejsze pytania dotyczące usuwania rozstępów

Czy zabieg laserowej likwidacji rozstępów można łączyć z innymi metodami usuwania rozstępów?

Dla podtrzymania efektów zabiegu usunięcia niechcianych rozstępów i jeszcze lepszej pielęgnacji skóry możemy skorzystać z komplementarnych zabiegów, jak mikronakłuwanie skóry połączone z peelingiem trójchlorooctowy)lub osoczem bogatopłytkowym, komórkami macierzystymi. Pobudzi to organizm do regeneracji i rewitalizacji tkanek. Zalecenia w tej sprawie możesz uzyskać u naszych kosmetologów.

Ile kosztuje laserowe usuwanie rozstępów w Warszawie?

Cena usuwania rozstępów w naszej klinice w Warszawie uzależniona jest od wielu czynników, m.in. od wielkości rozstępów oraz miejsca ich usytuowania. Aby poznać szczegóły naszej oferty, zapraszamy do zapoznania się ze znajdującym poniżej cennikiem usuwania rozstępów. Uprzedzamy – stawki są bardzo przystępne dla każdego.

Czy laserowe usuwanie rozstępów boli?

Podczas zabiegu usuwania rozstępów Pacjent może odczuwać delikatny ból. Jednak aby poprawić komfort zabiegu, stosujemy maści znieczulające, które minimalizują ewentualne odczucia bólowe. Dlatego można powiedzieć, że operacja laserem jest bezbolesna i nie wywołuje przykrego poczucia dyskomfortu.

Laserowe usuwanie rozstępów – czy jest skuteczne?

Zdaniem eksperta

Skuteczność zabiegów laserowego usuwania rozstępów uzależniona jest od zastosowanej technologii, głębokości i rozległości zmian. Znacznie łatwiej jest usunąć rozstępy świeże niż stare. Najskuteczniejszą metodą walki z problemem jest skorzystanie z usług specjalistycznego salonu medycyny estetycznej, takiego jak Fabskin w Warszawie, który posiada nowoczesny laser do usuwania tego typu defektów. Działanie takiego lasera znacząco przewyższa dotychczasowe możliwości innych urządzeń – wyjaśnia kosmetolog w klinice FabSkin, Natalia Kwaśniak.

Cennik usuwania rozstępów w Warszawie

[cena]

Laser frakcyjny ablacyjnyCena u kosmetologaPakiet 3 zabiegów u kosmetologaCena u lekarzaPakiet 3 zabiegów u lekarza
Resurfacing skóry, wygładzenie zmarszczek
Oczy/usta500 zł1200 zł (400 zł za zabieg)575 zł1380 zł (460zł za zabieg)
Policzki700 zł1500 zł (500 zł za zabieg)805 zł1725 zł (575 zł za zabieg)
1 obszar (Twarz / Szyja / Dekolt)1000 zł2400 zł (800 zł za zabieg)1150 zł2760 zł (920 zł za zabieg)
2 obszary1200 zł3000 zł (1000 zł za zabieg)1380 zł3450 zł (1150 zł za zabieg)
3 obszary1400 zł3600 zł (1200 zł za zabieg)1610 zł4140 zł (1380 zł za zabieg)
Dłonie600 zł1200 zł (400 zł za zabieg)690 zł1380 zł (460 zł za zabieg)
Redukcja blizn
Bliznyod 300 złwycena indywidualnaod 400 złwycena indywidualna
Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych dla studentów - twarz*700 zł *1500 zł (500 zł za zabieg) *805 zł *1725 zł (575 zł za zabieg) *
*oferta specjalna obowiązuje po okazaniu ważnej legitymacji studenckiej, promocje nie łączą się
Redukcja rozstępów
Laserowe usuwanie rozstępów (obszar 10 cm x 10 cm)od 300 złwycena indywidualnaod 345 złwycena indywidualna
Osocze bogatopłytkowe do zabiegu lasera frakcyjnego-250 zł