Rozciąganie tkanek skutkuje pojawieniem się blizn na skórze zewnętrznej tzw. nieestetycznych rozstępów. Przyjmują one najczęściej kierunek liniowy i rozścielają się w obrębach brzucha, pośladków, ud, bioder, piersi, ramion i pleców. Początkowo mają zabarwienie czerwone lub różowe, z biegiem czasu stają się nienaturalnie białe i szpecą ciało. Aby skutecznie usunąć rozstępy, należy zlikwidować chore tkanki, a ich miejsce zastąpi nowa, lepsza struktura. Widocznie objawia się to całkowitym lub częściowym zanikiem rozstępów, wygładzeniem skóry, jej rozjaśnieniem i uelastycznieniem. W terapii laserem ALMA iPixel ER:YAG wykorzystujemy nowoczesne filtry, które precyzyjnie atakują chore komórki poprzez mikrouszkodzenia w ich obrębie. Zmusza to organizm do produkcji kolagenu, a nowe zdrowe komórki zajmują miejsce starych. Wiązka energii lasera zostaje indywidualnie dobrana przez urządzenie podczas pomiarów u pacjenta. Pozwala to selektywnie i dokładnie naciskać na uszkodzone komórki, a nie naruszać tych zdrowych, biorących udział w odnowie struktury międzykomórkowej. Laserowe usuwanie rozstępów jest to zabieg mało inwazyjny, wyjątkowo bezpieczny i nie wymaga długiego czasu rekonwalescencji.

Efekty laserowego usuwania rozstępów ALMA iPixel ER:YAG

Zabieg usunięcia rozstępów za pomocą laseru ALMA iPixel ER:YAG przeprowadza się u zdrowej osoby. Najlepsze efekty uzyskujemy, kiedy terapii laserem poddane zostaną świeże różowe lub czerwone rozstępy. Możemy je przy pomocy dobrze dobranych wiązek światła ALMA iPixel ER:YAG całkowicie ukryć ze skóry, a ta będzie przez długi czas lepiej napięta i widocznie piękniejsza. Stare, porcelanowe rozstępy jesteśmy w stanie zmniejszyć i zredukować do mało widocznych. Efekt utrzymuje się 1-2 lata, po tym czasie można ponownie poddać się terapii. W zależności od potrzeb zabiegi wykonujemy okresowo (1-6 zabiegów), co kilka tygodni. Rezultaty całkowitego wygładzenia i poprawy stanu skóry obserwujemy kilka – kilkanaście tygodni po zakończeniu terapii. Procesy naprawcze odbywają się na głębokich warstwach skóry, a wzmożona produkcja kolagenu odmładza miejsca, gdzie odbywa się laserowy zabieg usuwanie rozstępów. Bezpośrednio po laseroterapii ALMA iPixel ER:YAG skóra może być zaczerwieniona i opuchnięta. Przez 1-2 dni stosujemy kojące okłady i maści chłodzące. Przez kolejne 5-7 dni używamy maści nawilżających, gdyż w tym czasie naskórek intensywnie złuszcza się. Przez kolejne kilka tygodni stosujemy kremy z wysokim filtrem SPF i UV. Unikamy zabiegów z peelingiem chemicznym i kwasami. Nie naruszamy skóry kosmetykami z chemią i perfumami. Unikamy solarium, nadmiernego nasłonecznienia, pikantnych potraw, kuracji lekami i ziołami. Dla podtrzymania efektów zabiegu usunięcia niechcianych rozstępów i jeszcze lepszej pielęgnacji skóry możemy skorzystać z komplementarnych zabiegów, jak zabiegi urządzeniem DERMAPEN połączone z peelingiem TCA (trójchlorooctowym) lub, osoczem bogatopłytkowym, komórkami macierzystymi. Pobudzi to organizm do regeneracji i rewitalizacji tkanek.

Przeciwwskazania do zabiegu laserowego usuwania rozstępów

Przeciwwskazania do zabiegu usunięcia rozstępów podobne są do innych zabiegów z użyciem lasera. Staramy się unikać przed zabiegiem peelingów chemicznych i leków z retinoidami. Nie opalamy naskórka, nie chodzimy na solarium, do sauny, odstawiamy używki. Do przeciwwskazań laserowego usuwania rozstępów należą:

 • ciąża i okres laktacji
 • kuracja retinoidami
 • przebyte niedawno zabiegi chirurgiczne
 • skłonności do bliznowca
 • fotouczulenie
 • stosowanie ziół światłoczułych
 • choroby skóry
 • alergie aktywne
 • uszkodzenie leczonego naskórka
 • cukrzyca
 • padaczka
 • białaczka
 • obniżona odporność organizmu

Po zakończeniu kuracji usuwania rozstępów laserem ALMA iPixel ER:YAG ważnym jest, by stale dbać o dobre nawilżenie ciała. Unikanie opalania, stosowanie zbilansowanej diety, prowadzenie aktywności fizycznej, stosowanie masaży i zabiegów rewitalizujących. Wtedy przez kilka lat możemy cieszyć się piękną, gładką i promienną skórą. Zadbaj o siebie, a Twoja skóra odpłaci się pięknym wyglądem na długie lata!

Nie czekaj i już dzisiaj zapoznaj się z naszym cennikiem usuwania rozstępów.

LASER FRAKCYJNY iPIXEL Er:YagCena
Laserowe usuwanie bliznod 200 zł
Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych800 – 1200 zł
Laserowe usuwanie rozstępów800 – 1200 zł
Konsultacja i ustalenie indywidualnego planu zabiegówbezpłatnie
Wizyta kontrolna po zabiegubezpłatnie

Zobacz również :

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ tel: 22 126 80 08