Zabiegi rewitalizujące na usta – Warszawa

Piękne, pełne i jędrne usta pozbawione zmarszczek są marzeniem prawie każdej kobiety. Gładka skóra bez bruzd i przebarwień jest dla nas synonimem zdrowia i młodości. Dlatego tak wiele pań decyduje się na skorzystanie z dobrodziejstw medycyny estetycznej i wykonanie zabiegów rewitalizujących na usta i ich okolice.

Jak dochodzi do starzenia się okolic ust?

Skóra wokół ust, podobnie jak ta przy oczach, jest szczególnie delikatna i mocno narażona na działanie czynników zewnętrznych. Wraz z upływem lat nasza skóra zaczyna się starzeć. Proces przebiega wieloetapowo i stopniowo. Najpierw, już po dwudziestym roku życia, zaczyna ubywać z niej wody oraz kwasu hialuronowego. Pełni on rolę podtrzymywacza skóry. Jest to naturalna substancja, która pozwala utrzymać nawilżenie skóry dzięki swoim właściwościom łączenia cząsteczek wody. Z czasem mamy jej w skórze coraz mniej, dochodzi do odwodnienia skóry i utraty wiotkości. W kolejnych latach do tego dołożyć możemy jeszcze spadek poziomu kolagenu i włókien elastynowych, które odpowiadają za elastyczność i jędrność skóry. Procesów tych nie da się zatrzymać, ale możemy zadbać o ich spowolnienie. Tworzące się zmarszczki nie dodają nam uroku, są nieestetyczne i nadają naszej twarzy smutnego, zmęczonego charakteru.

Marzą Ci się piękne, pełne usta?

Umów się na zabieg wypełnienia kwasem hialuronowym do kliniki Fabskin w Warszawie

Co przyspiesza powstawanie zmarszczek wokół ust?

Na stan skóry wokół ust ma wpływ wiele czynników. Do tych zewnętrznych zaliczyć możemy między innymi to, w jaki sposób żyjemy i jak się odżywiamy. Na stan zdrowia, skóry i włosów ma bardzo pozytywny wpływ zdrowa, zbilansowana dieta. I odwrotnie – skórze szkodzi palenie, odwodnienie, niezdrowe jedzenie. Ujędrnieniu skóry sprzyja ruch, więc jego brak, statyczny tryb życia powoduje szybsze jej starzenie się. By cieszyć się usuwanie zmarszczek, powinniśmy unikać stresów, wszelkich używek, wahań hormonów i wagi. Wpływ na stan naszej skóry mają również geny oraz stosowana przez nas pielęgnacja (lub jej brak) skóry. Nie wszystkich czynników ryzyka jesteśmy w stanie uniknąć. Co więc możemy zrobić, by cieszyć się jędrną skórą ust i ich okolic? Możemy zdecydować się na zabiegi medycyny estetycznej w klinice Fabskin.

Jakie problemy ze skórą dotyczą ust i ich okolic?

Ekspert radzi

Skóry wokół ust dotyczyć może bardzo wiele problemów. Są to na pewno niezadowalający pacjentkę kształt ust oraz ich jędrność, ale również opadające kąciki czy nieostry kontur. Jeśli chodzi zaś o skórę wokół, to największymi problemami są zmarszczki mimiczne i bruzdy marionetkowe. Z każdym z tych problemów możemy skutecznie walczyć, dlatego zachęcamy do skorzystania z pomocy naszego zespołu, który nie tylko dobierze właściwy zabieg, ale i skutecznie oraz bezpiecznie go przeprowadzi – mówi dr Dorota Gołębiowska-Caruk, lekarz medycyny estetycznej w klinice FabSkin.

Zmarszczki pionowe wokół ust

Zmarszczki palacza, nazywane najczęściej zmarszczkami palacza, to pionowe bruzdy tworzące się przy ruchach ust charakterystycznych dla palenia papierosów. Ich wygładzenie jest możliwe, choć im dłużej palimy, tym zmarszczki stają się głębsze. Dlatego przede wszystkim warto zerwać z nałogiem. W pozbyciu się bruzd palacza pomocny będzie kwas hialuronowy, którego wstrzyknięcie niweluje nierówności.

Utrata nawilżenia ust

Z wiekiem jędrność traci nie tylko skóra, ale również same usta. Czerwień wargowa staje się bledsza, zmniejsza się poziom nawilżenia, a co za tym idzie same usta nie są już tak pełne i gładkie jak wcześniej. Stosowanie pomadek ochronnych czy balsamów nawilżających w przypadku starzenia się ust nie odniesie oczekiwanych skutków. Możemy jednak zwiększyć nawilżenie ust i przywrócić im pełny kształt dzięki zabiegowi nawilżania ust kwasem hialuronowym.

Pogorszenie się konturu ust

Innym problemem, jaki może towarzyszyć starzeniu się skóry wokół ust, jest zatarcie się ich konturu. Odpowiedzialne są za to niewielkie zmarszczki przecinające zarys ust oraz zmiany kształtu zachodzące pod wpływem ubytków wody i tłuszczu. Rozwiązaniem tego problemu jest konturowanie ust kwasem hialuronowym.

Zbyt małe i wąskie usta

Małe, wąskie usta mogą być cechą charakterystyczną naszej urody lub też pojawić się później, w trakcie naszego życia. Niezależnie od przyczyn i czasu pojawienia się problemu, nowoczesna medycyna znalazła na nie rozwiązanie. Wystarczy niewielka porcja kwasu hialuronowego, by nasze usta odzyskały jędrność i powiększanie ust kwasem hialuronowym.

Bruzdy marionetkowe

Zmarszczki marionetkowe to bruzdy w okolicach ust i brody. Powstają na skutek naturalnego procesu starzenia się skóry oraz ruchów mimicznych twarzy. Nie da się im zapobiec, ale można skutecznie sobie z nimi radzić. Zmarszczki marionetki usunie wstrzyknięty kwas hialuronowy. Jest to skuteczny zabieg regenerujący skórę oraz ją ujędrniający. Skóra wokół ust przestaje być wiotka, a staje się pełna i elastyczna.

Opadające kąciki ust

Opadające kąciki ust to najczęstszy objaw starzejącej się skóry. Na skutek działania procesów odwodnienia, utraty kolagenu i włókien elastynowych twarz w okolicy ust zyskuje kształt odwróconego trójkąta. Tłuszcz z policzków przemieszcza się do żuchwy, co powoduje opadanie kącików ust. Defekt można usunąć, wykorzystując kwas hialuronowy.

Zabieg nawilżający usta

Jeżeli Twoje wargi są wysuszone i nie wyglądają przez to atrakcyjnie, dobrym rozwiązaniem jest zabieg nawilżający usta. Dzięki wprowadzaniu do warg kwasu hialuronowego, można nie tylko wymodelować oraz powiększyć usta, ale także skutecznie je nawilżyć. Dzięki temu wydają się one pełniejsze, a ich wygląd jest bardziej atrakcyjny. Ta metoda jest szczególnie polecana osobom, które chcą jedynie w naturalny sposób lekko poprawić wygląd warg.

Jak wygładzić skórę wokół ust kwasem hialuronowym?

By usunąć zmarszczki tworzące się wokół ust, możemy sięgnąć po zabiegi medycyny estetycznej. Warto zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry. Jeśli jednak zmarszczki są już widoczne bez ruchów mięśni, konieczne będzie ich wypełnienie. Najczęściej wykorzystywanymi preparatami do wygładzenia skóry wokół ust są te oparte o kwas hialuronowy. Ta naturalna substancja doskonale i co najważniejsze, bezpiecznie, wypełnia skórę w miejscach, gdzie powstały bruzdy. Praktycznie od razu widoczne są pierwsze efekty – skóra jest gładsza i pozbawiona zmarszczek. Dodatkową zaletą stosowania kwasu hialuronowego są jego właściwości do pobudzania komórek do produkcji kolagenu i włókien elastynowych.

Jaki zabieg regenerujący usta będzie dla mnie najlepszy?

Zabiegi regenerujące i ujędrniające dobierane są do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Podczas pierwszej wizyty w klinice i rozmowy z lekarzem omawiane są dostępne możliwości. Należy pamiętać, że do prawidłowego doboru najskuteczniejszej w danym przypadku metody konieczne jest przeprowadzenie dokładnego wywiadu lekarskiego oraz zbadanie stanu skóry. Na podstawie tak zebranych informacji specjalista wybierze najodpowiedniejszy zabieg z oferty kliniki.

Dlaczego warto postawić na niechirurgiczne odmładzanie ust kwasem hialuronowym lub toksyną botulinową?

Niechirurgiczne metody odmładzania ust i wygładzania zmarszczek są w pełni bezpieczne dla pacjenta. Nie wymagają długiej rekonwalescencji oraz nie niosą ze sobą ryzyka związanego z narkozą czy zabiegiem operacyjnym. Są również dostępne dla zdecydowanie szerszego grona odbiorców ze względu na mniejsze ryzyko powikłań czy wykluczeń ze względu na choroby. Bezoperacyjny lifting skóry wokół ust jest również zdecydowanie tańszym rozwiązaniem. Kolejną zaletą tego typu zabiegów jest brak blizn powstających po operacji. Nie ma tu dużej ingerencji w nasz organizm. Podawane są wyłącznie naturalne substancje, które nie uczulą.

Najpopularniejsze zabiegi ujędrniające usta i skórę wokół nich – Warszawa

Ekspert radzi

W ofercie kliniki Fabskin znaleźć można różne zabiegi ujędrniające usta i skórę wokół nich. Do najpopularniejszych należą te z użyciem kwasu hialuronowego, zarówno wypełniające i powiększające usta, jak i te likwidujące zmarszczki wokół ust – dodaje dr Dorota Gołębiowska-Caruk, lekarz medycyny estetycznej.

Pacjenci najchętniej wybierają zabiegi z kwasem hialuronowym oraz toksyną botulinową. Każda z tych substancji pozwala na znaczne zniwelowanie zmarszczek mimicznych, grawitacyjnych i strukturalnych. Toksynę botulinową stosujemy również w gummy smile czy bruksizmu.

FAQ – pytania dotyczące zabiegów na usta z użyciem kwasu hialuronowego lub toksyny botulinowej

Czy po wypełnieniu ust kwasem hialuronowym będę mieć “napompowane” wargi?

Dobrze przeprowadzony zabieg powiększania i nawilżania ust kwasem hialuronowym nie powoduje efektu nadmuchanych warg. Taki objaw charakterystyczny jest dla zabiegów przeprowadzonych przez osoby bez doświadczenia i po wstrzyknięciu zbyt dużej ilości preparatu. W klinice Fabskin dbamy o to, by efekty zabiegów były naturalne i nieprzerysowane.

Czy kwas hialuronowy może mi zaszkodzić?

Kwas hialuronowy to naturalna substancja występująca w naszej skórze właściwej. Jego zadaniem jest gromadzenie wody i stanowienie rusztowania dla elastyny i kolagenu. Jeśli więc wstrzykujemy do skóry związek, który w niej występuje, nie ma możliwości, by było to szkodliwe. Zabiegi opierają się na uzupełnieniu kwasu hialuronowego, który z wiekiem zanika. Dzięki jego podaniu komórki mobilizowane są do szybszej regeneracji i produkcji włókien nadających skórze elastyczności.

Chcę uzyskać naprawdę duże, pełne usta, czy jest to możliwe?

Tak, jest to możliwe, by przy wykorzystaniu niechirurgicznego zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego powiększyć czerwień wargową. Należy jednak pamiętać, że rozmiar ust musi być odpowiednio dobrany do kształtu twarzy. Jeśli pacjentka chce uzyskać dużą różnicę w rozmiarze ust, musi przygotować się na co najmniej 2-3 zabiegi. Tylko stopniowo bowiem można uzyskać w bezpieczny sposób dużą zmianę wielkości ust.

Czy zabiegi regeneracyjne na usta kwasem hialuronowym lub toksyną botulinową bardzo bolą?

Przeprowadzane w naszej klinice zabiegi wykonywane są w miejscowym znieczuleniu (najczęściej wykorzystujemy specjalne maści stosowane na poddawany zabiegowi obszar twarzy). Dzięki temu poprawiamy komfort pacjenta. Większość zabiegów z założenia nie jest bolesna. Przykładem mogą być zabiegi wygładzania zmarszczek wokół ust, w których podaje się w miejsca bruzd kwas hialuronowy. Ponieważ używane są naprawdę małe igły, ich ukłucie jest bardzo delikatne, niektórzy wcale go nie odczuwają.

Jak szybko zobaczę efekty niechirurgicznego liftingu?

Czas pojawianie się efektów zabiegów zależne są od zastosowanych metod leczenia. Jeśli poddajemy się ostrzykiwaniu kwasem hialuronowym, pierwsze efekty zobaczymy już tuż po zabiegu. Na ostateczny rezultat będziemy musieli poczekać około 10-14 dni. W tym czasie kwas hialuronowy zdąży odpowiednio wypełnić zmarszczki oraz pobudzić komórki do naturalnej regeneracji.

Czy po bezoperacyjnym liftingu konieczna jest rekonwalescencja?

Po większości zabiegów w naszej klinice rekonwalescencja nie jest konieczna. Pacjent praktycznie od razu może wrócić do normalnych czynności. Przez kilka pierwszych dni powinien tylko unikać zbyt silnego wysiłku fizycznego i wysokich temperatur. Skórę należy również chronić przed promieniami słonecznymi, stosując kremy z wysokimi filtrami UV.

Czy każdy może skorzystać z zabiegów regenerujących na usta kwasem hialuronowym lub toksyną botulinowa?

Nie każdy. Do grupy osób, które nie mogą korzystać z zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego, należą osoby uczulone na składniki preparatów. Wypełnianiu zmarszczek nie mogą poddawać się osoby chorujące na choroby autoimmunologiczne. Każdorazowo należy przed zabiegiem skonsultować się z lekarzem, który oceni, czy możemy skorzystać z danej metody regeneracji skóry wokół ust.

Pozbądź się zmarszczek i popraw wygląd ust!

Umów się na zabiegi na usta do kliniki Fabskin w Warszawie