Peptydowa terapia włosów – zabieg przeciw wypadaniu włosów

Nadmierne wypadanie włosów powszechnie spotykany problem, który dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Ta przykra przypadłość bardzo często powoduje, że tracimy większość włosów na głowie i popadamy w kompleksy, czując znaczne obniżenie swojej prezencji. Z myślą o wszystkich osobach mających problem z utratą włosów, powstało innowacyjne rozwiązanie – terapia peptydowa‎, którą wykonujemy w naszym gabinecie medycyny estetycznej w Warszawie.

Dowiedz się, w jaki sposób to nowoczesne rozwiązanie pomoże Ci w rozwiązaniu problemu wypadających włosów.

Przyczyny nadmiernego wypadania włosów

Przyczyny nadmiernego wypadania włosów są bardzo różne. Włosy mogą wypadać na skutek chorób takich, jak nadczynność i niedoczynność tarczycy, toczeń rumieniowaty, grzybica skóry głowy. Łysienie może być również spowodowane przyjmowaniem niektórych leków (hormonalnych, przeciwzakrzepowych, przeciwnowotworowych) czy nieodpowiednią dietą (brakiem cennych witamin i mikroelementów). Łysienie bardzo często związane jest z nieprawidłową gospodarką hormonalną (łysienie androgenowe). W przypadku kobiet problem wypadających włosów może nasilać zespół policystycznych jajników.

Przy nadmiernym wypadaniu włosów należy jak najszybciej podjąć odpowiednie kroki, które pozwolą zatrzymać utratę włosów. Jednym z zalecanych jest peptydowa terapia włosów, jaką oferuje nasza klinika medycyny estetycznej. Warszawa to miejsce naszego działania.

Czym jest peptydowa terapia włosów i jak pomoże w walce z wypadającymi włosami?

Peptydy na włosy‎ to rewolucyjna kuracja wypadania włosów, której opracowanie zajęło ekspertom ponad 10 lat. Oparta jest ona na starannie wyselekcjonowanej mieszance peptydów zawieszonych w kwasie hialuronowym. Ich działanie pozwala na zahamowanie wypadania włosów, poprawę ich jakości, zwiększenie grubości, a w efekcie stymuluje wzrost nowych włosów.

Zabieg na włosy z użyciem peptydów polecany jest zarówno mężczyznom, jak i kobietom. Docenili go lekarze dermatolodzy, przyznając dwukrotnie nagrodę “Perła Dermatologii Estetycznej 2017” oraz “Perła Dermatologii Estetycznej 2019”

Obserwujesz u siebie nadmierne wypadanie włosów?

Umów się na peptydową terapię przeciw wypadaniu włosów w klinice medycyny estetycznej w Warszawie

☎ (22) 126 80 08

Peptydowa terapia przeciw wypadaniu włosów – wskazania

Zdaniem eksperta

Peptydowa terapia przeciw wypadaniu włosów przeznaczona jest dla osób, które borykają się z problemem nadmiernego wypadania włosów, chcą zatrzymać ich utratę, wzmocnić, pogrubić, zagęścić włosy. Unikalna formuła 7 peptydów oraz kwasu hialuronowego pobudza krążenie i poprawia ukrwienie skóry głowy oraz odżywia mieszki włosowe – wyjaśnia lekarz medycyny estetycznej, dr Radosław Rzepnikowski.

Peptydowa terapia włosów – przeciwwskazania

Jak i każdy inny zabieg, także mezoterapia peptydowa w pewnych okolicznościach nie może zostać przeprowadzona. W takiej sytuacji należy wstrzymać się z zabiegiem do momentu, aż czynniki uniemożliwiający jego wykonanie zostanie usunięty. Takie czynniki to:

  • Aktywne procesy zapalne w skórze poddawanej zabiegowi
  • Uczulenie na substancje zawarte w stosowanych produktach
  • Ciąża i laktacja
  • Aktywne nowotwory złośliwe
  • Immunosupresja.

Przygotowanie do peptydowej terapii włosów i skóry głowy

Mezoterapia peptydowa nie wymaga specjalnego przygotowania. Przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja trychologiczna, podczas której lekarz wykonuje badanie skóry głowy pacjenta, a następnie szczegółowo omawia przebieg zabiegu, zasadę działania preparatu oraz możliwe do uzyskania efekty.

Dodatkowe zalecenia:

  • pacjent przed zabiegiem przez około tydzień czasu nie powienien przyjmować aspiryny oraz innych leków obniżających krzepliwość krwi;
  • w dzień wykonania zabiegu zaleca się umyć głowę;
  • w przypadku przyjmowania takich leków, jak Acnenormin, Roacutan, Izotek, Curacne zabieg peptydowy może zostać przeprowadzony dopiero po upływie około 3 miesięcy po zakończonej kuracji;
  • co bardzo ważne dla powodzenia procesu leczenia, w trakcie trwania kuracji nie należy spożywać alkoholu.

Jak przebiega peptydowa terapia włosów?

Zabieg peptydowy polega na wykonaniu serii drobnych, niemal bezbolesnych iniekcji w obszar skóry dotkniętej problemem, zapoczątkowując burzliwy proces regeneracji i odnowy. Preparat hamujący wypadanie włosów wstrzykiwany jest płytko za pomocą bardzo cienkiej igły. Zabieg jest praktycznie bezbolesny dla pacjenta i nie ma konieczności zastosowania znieczulenia, ponieważ w przeciwieństwie do mezoterapii skóry głowy, peptydy na włosy wymagają mniej wkłuć.

Kuracja peptydowa na włosy – efekty

Z pewnością ciekawi Cię, jak szybko osiąga się widoczne efekty? Odpowiedź na to pytanie z pewnością Ci się spodoba – już po pierwszej peptydowej kuracji na włosy można zaobserwować zmniejszone wypadanie włosów. Natomiast kolejne zabiegi pobudzają krążenie i rewitalizują mieszki włosowe, jednocześnie przyspieszając odrost włosów.

Ile zabiegów hamujących wypadanie włosów należy wykonać?

Proponowany przez nas cykl zabiegowy polega na przeprowadzeniu 4 sesji, co 2 tygodnie, co – dzięki unikalnemu systemowi powolnego uwalniania – pozwala na ciągła stymulację włosów aż przez 8 tygodni. Doskonale efekty działania terapii widoczne są już po 2 miesiącach!

Jak długo utrzymują się efekty zabiegu hamującego wypadanie?

Niestety – efekty, jakie daje mezoterapia peptydowa, nie są wieczne. Dlatego w celu ich utrzymania niezbędne będzie regularne powtarzanie zabiegu. W ten sposób zapewnisz sobie ciągłość działania tego rozwiązania. Na szczęście powtórzenia te nie są częste.

Efekty peptydowej terapii włosów zwykle utrzymują się około roku. Po upływie tego czasu zabieg zaleca się powtórzyć.

Rekonwalescencja po kuracji peptydowej na włosy

Zabieg pozwala na niemal natychmiastowy powrót do codziennej aktywności. Po zabiegu mogą pojawić się niewielkie zgrubienia w miejscu podania preparatu bądź też swędzenie skóry głowy. Są to jednak objawy całkowicie normalne i zwykle znikają w przeciągu jednej doby.

Chcesz zahamować wypadanie włosów?

Umów się na terapię  w Warszawie

☎ (22) 126 80 08

FAQ – najważniejsze pytania dotyczące terapii włosów i skóry głowy z wykorzystaniem pepdytów

Z jakimi innymi zabiegami można łączyć terapię peptydową?

Aby spotęgować efekty terapii, warto połączyć zabieg peptydowy z innymi metodami leczenia dostępnymi w ofercie kliniki medycyny estetycznej FabSkin w Warszawie. W przypadku walki z nadmiernym wypadaniem włosów zalecamy mezoterapię skóry głowy osoczem bogatopłytkowym czy światłoterapię lampami LED na włosy. Dobre efekty w walce z łysieniem przynosi również mikronakłuwanie skóry

Ile trwa jeden zabieg na włosy‎?

Zabieg hamujący wypadanie włosów przy użyciu pepdytów trwa około 20-30 minut.

Leczenie wypadania włosów – opinie

Peptydowa terapia włosów jest bardzo chwalona przez pacjentów za to, że jest szybki, bezbolesny i przynosi dobre efekty w walce z wypadającymi włosami.

Terapia peptydowa przeciw wypadaniu włosów ‎ w Warszawie – cennik

Trychologia – usługi pozapakietoweCena
konsultacja trychologiczna 250 zł
Dr Cyj Hairfiller675 zł
osocze bogatopłytkowe805 zł
fotomodulacja LED100 zł
mikronakłuwanie DermaPen750 zł
mezoterapia skóry głowy (HairCare)600 zł