Okolice oka są bardzo delikatne. Skóra w tym miejscu jest cienka i uboga w tkankę tłuszczową. Oko otoczone jest mięśniem okrężnym oka, który odpowiada za ruchy gałki ocznej oraz powieki. W górnej części policzka, tuż pod dolną powieką, znajduje się niewielka tłuszczowa “poduszka”. Gdy nasza skóra zaczyna się starzeć, staje się wiotka i powstają zmarszczki. W zależności od tego, gdzie tworzą się zwiotczenia, możemy mówić o powstaniu “doliny łez”, zmarszczkach wokół oczu, lwich zmarszczkach czy workach pod oczami. Ratunkiem mogą być zabiegi na oczy i ich okolice wykonywane przez doświadczoną kadrę lekarską w warszawskiej klinice Fabskin.

Skąd biorą się zmarszczki pod oczami?

Wraz z upływem czasu w prostej linii od policzka do płatków nosa tkanka tłuszczowa zaczyna zanikać. Skóra traci na sprężystości i jędrności. Ponieważ z wiekiem w okolicy oczu wiotczeją również mięśnie, zaczyna się tam tworzyć charakterystyczne zagłębienie zwane “doliną łez”(w tym miejscu z wewnętrznego kącika oka wypływają łzy). Jest to nic innego jak lekkie zapadnięcie się skóry w tym miejscu. Przyczyna ich powstawania jest analogiczna do schematu tworzenia się cieni pod oczami. Różnica jest tylko taka, że w przypadku doliny łez tkanka tłuszczowa zanika w trójkątnym obszarze od policzka do dolnej powieki, a cienie pod oczami to zanik tłuszczu na całej szerokości skóry pod okiem.

Jak usunąć dolinę łez kwasem hialuronowym?

Zanik tkanki tłuszczowej pod oczami dotyczy każdego z nas, może jednak pojawić się na różnych etapach życia. Czynnikami przyspieszającymi ten proces są między innymi palenie papierosów, częste narażenie tych okolic na promieniowanie UV czy odwodnienie skóry. Możemy skutecznie walczyć z tym nieestetycznym mankamentem. Warto sięgnąć po zabiegi opierające się na niwelowaniu doliny łez kwasem hialuronowym. Podobnie jak w przypadku innych zabiegów na zmarszczki, tak i w przypadku wypełnienia doliny łez skupiamy się na podanie do tkanki podskórnej naturalnej substancji nawilżającej.

Kwas hialuronowy to składnik naturalnie występujący w naszej skórze, dzięki czemu jest w pełni bezpieczny dla organizmu. Odpowiada on za stymulację komórek do produkcji kolagenu i fibroblastów. Chroni również komórki przed skutkami niszczycielskiego działania wolnych rodników. Posiada właściwości wiążące komórki wody, dlatego pomaga utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia skóry. Niestety z wiekiem tracimy naturalny kwas hialuronowy. Podawany zewnętrznie działa jednak tak samo, jak ten produkowany przez naszą skórę. Dlatego warto dokonywać korekty doliny łez z wykorzystaniem kwasu hialuronowego.

Masz dość nieestetycznych zmarszczek pod oczami?

Umów się na zabieg usuwania doliny łez w Warszawie

Jakie preparaty stosuje się w zabiegach na dolinę łez w Warszawie?

Do usuwania doliny łez można zastosować wiele preparatów z kwasem hialuronowym. W klinice Fabskin najczęściej wybieranymi przez lekarzy są produkty Juvéderm® VOLBELLA® with Lidocaine oraz Restylane®  Fynesse. Pierwszy z nich został w 2016 roku wyróżniony w plebiscycie Perła Dermatologii Estetycznej. Uzyskał wtedy tytuł “Najlepszego preparatu do rewitalizacji okolicy oka”.

Ekspert radzi

Każdy z powyższych środków zawiera najwyższej klasy kwas hialuronowy. Doskonale sprawdzają się one w zabiegach pod oczy, wypełniając zmarszczki i ubytki tłuszczu. Dodatkowym efektem, oprócz wypełnienia doliny łez, jest poprawa nawilżenia skóry. Produkty marki Juvéderm® korzystają z opatentowanej technologii, która sprawia, że preparat łączy się z komórkami pod skórą. Dzięki temu w krótkim czasie widoczne jest jej ujędrnienie i zniwelowanie zmarszczek. Zaletą produktu jest również łatwość w jego równomiernym rozprowadzeniu. Nie zbiera się on w jednym miejscu, dzięki czemu nie powstaje efekt podskórnych grudek – mówi lek. medycyny estetycznej, dr Radosław Rzepnikowski.

Preparat z kwasem hialuronowym Restylane®  Fynesse do delikatny środek dedykowany zabiegom na dolinę łez i okolic oczu. Technologia Optimal Balance Technology zastosowana do jego produkcji zapewnia idealną konsystencję żelu. Ułatwia to rozprowadzanie preparatu oraz poprawia czas utrzymywania się efektów zabiegu pod oczy.

Kiedy stosować niwelowanie doliny łez kwasem hialuronowym?

Zabieg wypełniania doliny łez kwasem hialuronowym przeznaczony jest dla każdego, bez względu na płeć, kto odczuwa potrzebę poprawienia wyglądu swojej skóry. Zabieg korekty doliny łez najczęściej dedykowany jest osobom po czterdziestym roku życia, których skóra utraciła już młodzieńczą jędrność. Jeśli twarz przybiera smutny wyraz, a zagłębienia pod oczami są mocno widoczne, warto zdecydować się na zabiegi poprawiające jędrność skóry.

Przygotowanie do korekty doliny łez w Warszawie

Zabieg nie jest mocno inwazyjny, z tego powodu nie ma wielu etapów przygotowania do niego. Kwalifikowane są wszystkie osoby zdrowe. Warto tylko pamiętać, by około tydzień przed wizytą w klinice rozpocząć przyjmowanie środków z escyną, które zmniejszą prawdopodobieństwo powstania obrzęków i krwiaków. Zakazane jest stosowanie w tym czasie leków zmniejszających krzepliwość krwi, szczególnie aspiryny (także, gdy jest jednym ze składników środka).

Na czym polega wypełnianie doliny łez kwasem hialuronowym?

Korekta doliny łez to zabieg, który polega na podaniu w warstwę podskórną pod dolną powieką preparatów z kwasem hialuronowym. Po uprzednim oczyszczeniu skóry z makijażu i zdezynfekowaniu jej, przystępuje się do znieczulenia. Najczęściej wykorzystywany jest do tego krem Emla. Metoda znieczulania może być inna, gdyż dobierana jest po dokładnym wywiadzie lekarskim.

Gdy skóra jest już przygotowana, lekarz przystępuje do podania za pomocą strzykawki odpowiedniego preparatu. Na każdą linię łez przypada jedno nakłucie. Możliwe jest również rozprowadzenie kwasu hialuronowego przy pomocy kaniuli, czyli cienkiej rurki wprowadzanej jednym nakłuciem. Efekty, niezależnie od metody, są identyczne. Po podaniu do skóry odpowiedniej ilości środka lekarz kończy zabieg delikatnym masażem. Ma on pomóc w równomiernym rozprowadzeniu kwasu hialuronowego i zapobiec obrzękom.

Jakie są efekty korekty doliny łez przy użyciu kwasu hialuronowego?

Praktycznie od razu po zabiegu widoczne są już pierwsze efekty wypełnienia doliny łez. Skóra staje się bardziej jędrna, bruzdy stają się płytsze. Kwas hialuronowy wypełnia zapadnięte miejsca, skóra się unosi. Cała twarz zyskuje odmłodzony i świeższy wygląd.

Kiedy można spodziewać się efektów zabiegu na dolinę łez?

Pierwsze efekty widoczne są tuż po zabiegu, ale ostateczny wygląd skóry widoczny będzie po około 3-4 tygodniach. W zależności od głębokości doliny łez wystarczyć może jeden zabieg lub konieczne będzie jego powtórzenie. Zależy to od wieku pacjenta i stanu jego skóry. Ostateczne rezultaty zabiegu pod oczy będą więc widoczne po 1-3 zabiegów (przeprowadzanych w odstępach ok. miesięcznych).

Jak często należy niwelować dolinę łez kwasem hialuronowym?

W zależności od stopnia zaawansowania ubytków w skórze, jej stanu oraz innych czynników, zabieg na dolinę łez należy powtarzać co 12-18 miesięcy. Kolejne dawki kwasu hialuronowego obejmą jednak mniejszą ilość preparatu. Ten bowiem utrzymuje się w skórze i cały czas pobudza tkanki do produkcji kolagenu.

Efekty wypełnienia doliny łez

Kiedy nie można przeprowadzać usuwania doliny łez?

Najważniejszymi czynnikami dyskwalifikującymi pacjenta są: uczulenie na składniki preparatu, wiek poniżej 18 lat, ciąża i okres karmienia piersią. Tego typu zabiegów pod oczy nie przeprowadza się u osób z aktywnym zakażeniem skóry – trądzikiem, opryszczką, które mogłyby doprowadzić do zakażenia podczas podawania kwasu hialuronowego. Usuwanie doliny łez jest również niewskazane, gdy pacjent ma obniżoną odporność, w tym cierpi na choroby autoimmunologiczne. Czasowym wykluczeniem objęte są osoby po określonych zabiegach medycyny estetycznej i chirurgicznej w danym obszarze.

Jak dbać o skórę po zabiegu na dolinę łez?

Po wypełnianiu skóry kwasem hialuronowym w okolicy oczu warto zadbać o systematyczne schładzanie skóry. Dzięki temu zmniejszamy ryzyko powstawania opuchlizny czy siniaków. Należy również sięgać po kremy łagodzące i przeciw obrzękowe. Nie zaleca się dużej aktywności fizycznej przez kilkanaście kolejnych dni. Powinniśmy również unikać wystawiania skóry na duże promieniowanie UV (konieczne jest stosowanie kremów z filtrem). Zrezygnować powinniśmy także z wizyt w saunie i solarium.

FAQ – wybrane pytania dotyczące usuwania doliny łez kwasem hialuronowym

Czy wypełnianie doliny łez kwasem hialuronowym ma wpływ na wzrok?

Prawidłowo przeprowadzony zabieg, z użyciem certyfikowanych produktów i przez profesjonalną osobę, nie ma wpływu na wzrok. Nie powoduje pogorszenia czy polepszenia widzenia. Jest całkowicie neutralny dla naszych oczu.

Jak wybrać bezpieczną klinikę do usunięcia doliny łez?

Wybierając miejsce, w którym poddamy się zabiegowi wypełniania doliny łez kwasem hialuronowym musimy zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych aspektów. Przede wszystkim osoba, która będzie nam podawać preparat powinna posiadać odpowiednie wykształcenie oraz uprawnienia. Najlepiej, by był to lekarz, a nie kosmetyczka. Wynika to z większej wiedzy i doświadczenia posiadanego przez medyków. Może on również od razu zareagować na potencjalne efekty niepożądane zabiegu.

Druga, bardzo istotną kwestią jest sprawdzenie, czy używane preparaty są certyfikowane i oryginalne. Produkt musi być odpowiednio zabezpieczony, przy nas podczas zabiegu otwierany ze sterylnego opakowania. Trzecią ważną sprawą jest czystość i higiena pracy w sali zabiegowej. Wszystkie stosowane narzędzia i akcesoria muszą być jednorazowe, przy nas odpakowane, a lekarze zawsze muszą stosować jednorazowe rękawiczki. Dla zachowania najlepszych warunków zabiegi wykonujmy tylko w sprawdzonych klinikach.

Czy podczas podawaniu kwasu hialuronowego może on uczulić?

Zawarty w preparatach stosowanych do wypełnień zmarszczek kwas hialuronowy jest identyczny z tym, który obecny jest w naszych komórkach. Z tego powodu to produkt w pełni bezpieczny i nie wywołujący reakcji alergicznych.

Czy moja skóra będzie w gorszym stanie niż przed zabiegiem, gdy środek przestanie działać?

Zdecydowanie nie. Zaletą kwasu hialuronowego jest to, że wprowadzony do komórek pobudzi je do naturalnej regeneracji. Zdecydowanie polepszy się nawilżenie naszej skóry oraz zwiększy się produkcja kolagenu czy włókien elastynowych. To wszystko sprawi, że nawet, gdy kwas hialuronowy spadnie do początkowego poziomu, skóra będzie w lepszym stanie niż ten wyjściowy.

Czy moja twarz po zabiegu kwasem hialuronowym będzie przerysowana?

Efekt po zabiegu na dolinę łez będzie bardzo naturalny. Wypełnione zostaną zmarszczki, skóra się wygładzi i nabierze młodszego, zdrowszego wyglądu. Nie ma mowy, by powstał przerysowany, sztuczny efekt.

Szukasz skutecznego zabiegu pod oczy?

Umów się do kliniki Fabskin i wykonaj wypełnienie doliny łez kwasem hialuronowym.

Cennik

DOPASUJ ILOŚĆ W MLTeosyalJuvederm
1 ml1200 zł1400 zł
2 ml2400 zł (1200 zł za ml)2800 zł (1400 zł za ml)
3 ml2950 zl (983 zł za ml) oszczędzasz 650 zł3550 zl (1183 zł za ml) oszczędzasz 650 zł
4 ml3750 zł (938 zł za ml) oszczędzasz 1050 zł4550 zł (1138 zł za ml) oszczędzasz 1050 zł
5 ml4550 zł (910 zł za ml) oszczędzasz 1450 zł5550 zł (1110 zł za ml) oszczędzasz 1450 zł