Okolice oka są bardzo delikatne. Skóra w tym miejscu jest cienka i uboga w tkankę tłuszczową. Oko otoczone jest mięśniem okrężnym oka, który odpowiada za ruchy gałki ocznej oraz powieki. W górnej części policzka, tuż pod dolną powieką, znajduje się niewielka tłuszczowa “poduszka”. Gdy nasza skóra zaczyna się starzeć, staje się wiotka i powstają zmarszczki. W zależności od tego, gdzie tworzą się zwiotczenia, możemy mówić o powstaniu “doliny łez”, zmarszczkach wokół oczu, lwich zmarszczkach czy workach pod oczami. Ratunkiem mogą być zabiegi na oczy i ich okolice wykonywane przez doświadczoną kadrę lekarską w warszawskiej klinice Fabskin. Warto podkreślić, że wszystkie zabiegi, które są u nas wykonywane, są przeprowadzane w sterylnych warunkach przez profesjonalistów. Jesteśmy więc ekspertami w dziedzinie upiększania i niwelowania niedoskonałości skóry. Nasza oferta jest skierowana do wszystkich, którzy chcą w szybki sposób poprawić kondycję swojej skóry w bezpieczny sposób.

Skąd biorą się zmarszczki pod oczami?

Wraz z upływem czasu w prostej linii od policzka do płatków nosa tkanka tłuszczowa zaczyna zanikać. Skóra traci na sprężystości i jędrności. Ponieważ z wiekiem w okolicy oczu wiotczeją również mięśnie, zaczyna się tam tworzyć charakterystyczne zagłębienie zwane “doliną łez”(w tym miejscu z wewnętrznego kącika oka wypływają łzy). Jest to nic innego jak lekkie zapadnięcie się skóry w tym miejscu. Przyczyna ich powstawania jest analogiczna do schematu tworzenia się cieni pod oczami. Różnica jest tylko taka, że w przypadku doliny łez tkanka tłuszczowa zanika w trójkątnym obszarze od policzka do dolnej powieki, a cienie pod oczami to zanik tłuszczu na całej szerokości skóry pod okiem. Wypełnianie doliny łez jest więc dobrym rozwiązaniem na pozbycie się w szybki sposób niechcianych zmarszczek z tych okolic twarzy. Dzięki jednemu zabiegowi Twoja skóra będzie prezentowała się perfekcyjnie w każdym calu.

Jak usunąć dolinę łez kwasem hialuronowym?

Zanik tkanki tłuszczowej pod oczami dotyczy każdego z nas, może jednak pojawić się na różnych etapach życia. Czynnikami przyspieszającymi ten proces są między innymi palenie papierosów, częste narażenie tych okolic na promieniowanie UV czy odwodnienie skóry. Możemy skutecznie walczyć z tym nieestetycznym mankamentem. Warto sięgnąć po zabiegi opierające się na niwelowaniu doliny łez kwasem hialuronowym. Podobnie jak w przypadku innych zabiegów na zmarszczki, tak i w przypadku wypełnienia doliny łez skupiamy się na podanie do tkanki podskórnej naturalnej substancji nawilżającej.

Kwas hialuronowy to składnik naturalnie występujący w naszej skórze, dzięki czemu jest w pełni bezpieczny dla organizmu. Odpowiada on za stymulację komórek do produkcji kolagenu i fibroblastów. Chroni również komórki przed skutkami niszczycielskiego działania wolnych rodników. Posiada właściwości wiążące komórki wody, dlatego pomaga utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia skóry. Niestety z wiekiem tracimy naturalny kwas hialuronowy. Podawany zewnętrznie działa jednak tak samo, jak ten produkowany przez naszą skórę. Dlatego warto dokonywać korekty doliny łez z wykorzystaniem kwasu hialuronowego.

Masz dość nieestetycznych zmarszczek pod oczami?

Umów się na zabieg usuwania doliny łez w Warszawie

Jakie preparaty stosuje się w zabiegach na dolinę łez w Warszawie?

Do usuwania doliny łez można zastosować wiele preparatów z kwasem hialuronowym. W klinice Fabskin lekarze stosują produkty, które są w 100% bezpieczne i przynoszą najlepsze efekty. Wszystkie preparaty pochodzą ze sprawdzonego źródła. Wypełnienie doliny łez jest zabiegiem bezbolesnym, a po jego wykonaniu możesz praktycznie od razu wrócić do wykonywania swoich codziennych obowiązków.

Ekspert radzi

Każdy z powyższych środków zawiera najwyższej klasy kwas hialuronowy. Doskonale sprawdzają się one w zabiegach pod oczy, wypełniając zmarszczki i ubytki tłuszczu. Dodatkowym efektem, oprócz wypełnienia doliny łez, jest poprawa nawilżenia skóry. Produkty na jakich pracujemy korzystają z opatentowanej technologii, która sprawia, że preparat łączy się z komórkami pod skórą. Dzięki temu w krótkim czasie widoczne jest jej ujędrnienie i zniwelowanie zmarszczek. Zaletą produktu jest również łatwość w jego równomiernym rozprowadzeniu. Nie zbiera się on w jednym miejscu, dzięki czemu nie powstaje efekt podskórnych grudek – mówi lek. medycyny estetycznej, dr Radosław Rzepnikowski.

Kiedy stosować niwelowanie doliny łez kwasem hialuronowym?

Zabieg wypełniania doliny łez kwasem hialuronowym przeznaczony jest dla każdego, bez względu na płeć, kto odczuwa potrzebę poprawienia wyglądu swojej skóry. Zabieg korekty doliny łez najczęściej dedykowany jest osobom po czterdziestym roku życia, których skóra utraciła już młodzieńczą jędrność. Jeśli twarz przybiera smutny wyraz, a zagłębienia pod oczami są mocno widoczne, warto zdecydować się na zabiegi poprawiające jędrność skóry. Oczywiście jest wiele innych czynników, które mogą wpływać na to, jak wygląda nasza skóra. Zła dieta, nałogi, wzmożony stres czy częste korzystanie z kąpieli słonecznych lub solarium także może mieć negatywny wpływ na naszą skórę. Wypełnienie doliny łez skutecznie skoryguje wszelkie bruzdy, które wyglądają nieestetycznie oraz wizualnie postarzają naszą twarz.

Przygotowanie do korekty doliny łez w Warszawie

Zabieg nie jest mocno inwazyjny, z tego powodu nie ma wielu etapów przygotowania do niego. Kwalifikowane są wszystkie osoby zdrowe. Warto tylko pamiętać, by około tydzień przed wizytą w klinice rozpocząć przyjmowanie środków z escyną, które zmniejszą prawdopodobieństwo powstania obrzęków i krwiaków. Zakazane jest stosowanie w tym czasie leków zmniejszających krzepliwość krwi, szczególnie aspiryny (także, gdy jest jednym ze składników środka).

Na czym polega wypełnianie doliny łez kwasem hialuronowym?

Korekta doliny łez to zabieg, który polega na podaniu w warstwę podskórną pod dolną powieką preparatów z kwasem hialuronowym. Po uprzednim oczyszczeniu skóry z makijażu i zdezynfekowaniu jej, przystępuje się do znieczulenia. Najczęściej wykorzystywany jest do tego krem z lidokainą. Metoda znieczulania może być inna, gdyż dobierana jest po dokładnym wywiadzie lekarskim. Znieczulenie jest miejscowe, a po wykonaniu zabiegu nie jest konieczna rekonwalescencja.

Gdy skóra jest już przygotowana, lekarz przystępuje do podania za pomocą strzykawki odpowiedniego preparatu. Na każdą linię łez przypada jedno nakłucie. Możliwe jest również rozprowadzenie kwasu hialuronowego przy pomocy kaniuli, czyli cienkiej rurki wprowadzanej jednym nakłuciem. Efekty, niezależnie od metody, są identyczne. Po podaniu do skóry odpowiedniej ilości środka lekarz kończy zabieg delikatnym masażem. Ma on pomóc w równomiernym rozprowadzeniu kwasu hialuronowego i zapobiec obrzękom.

Jakie są efekty korekty doliny łez przy użyciu kwasu hialuronowego?

Praktycznie od razu po zabiegu widoczne są już pierwsze efekty wypełnienia doliny łez. Skóra staje się bardziej jędrna, bruzdy stają się płytsze. Kwas hialuronowy wypełnia zapadnięte miejsca, skóra się unosi. Cała twarz zyskuje odmłodzony i świeższy wygląd.

Kiedy można spodziewać się efektów zabiegu na dolinę łez?

Pierwsze efekty widoczne są tuż po zabiegu, ale ostateczny wygląd skóry widoczny będzie po około 3-4 tygodniach. W zależności od głębokości doliny łez wystarczyć może jeden zabieg lub konieczne będzie jego powtórzenie. Zależy to od wieku pacjenta i stanu jego skóry. Ostateczne rezultaty zabiegu pod oczy będą więc widoczne po 1-3 zabiegów (przeprowadzanych w odstępach ok. miesięcznych).

Jak często należy niwelować dolinę łez kwasem hialuronowym?

W zależności od stopnia zaawansowania ubytków w skórze, jej stanu oraz innych czynników, zabieg na dolinę łez należy powtarzać co 12-18 miesięcy. Kolejne dawki kwasu hialuronowego obejmą jednak mniejszą ilość preparatu. Ten bowiem utrzymuje się w skórze i cały czas pobudza tkanki do produkcji kolagenu.

Efekty wypełnienia doliny łez

Kiedy nie można przeprowadzać usuwania doliny łez?

Najważniejszymi czynnikami dyskwalifikującymi pacjenta są: uczulenie na składniki preparatu, wiek poniżej 18 lat, ciąża i okres karmienia piersią. Tego typu zabiegów pod oczy nie przeprowadza się u osób z aktywnym zakażeniem skóry – trądzikiem, opryszczką, które mogłyby doprowadzić do zakażenia podczas podawania kwasu hialuronowego. Usuwanie doliny łez jest również niewskazane, gdy pacjent ma obniżoną odporność, w tym cierpi na choroby autoimmunologiczne. Czasowym wykluczeniem objęte są osoby po określonych zabiegach medycyny estetycznej i chirurgicznej w danym obszarze.

Czy możliwe jest nieudane wypełnienie doliny łez?

Oczywiście, że tak. Jeżeli zabieg jest wykonywany przez osobę, która nie posiada do tego specjalnych kwalifikacji lub też używa niesprawdzonych substancji, skóra może zareagować negatywnie. Mogą pojawić się więc worki po wypełnieniu doliny łez, które są trudne do usunięcia. Nieudane wypełnienie doliny łez to często efekt wyboru kliniki, która nie cieszy się renomą, w której nie używa się profesjonalnego sprzętu medycznego. Ważnym więc jest zwracanie uwagi na takie czynniki jak to, kto będzie przeprowadzał zabieg, a także jakich preparatów do niego użyje. Pamiętaj, że mimo tego, że zabieg jest zazwyczaj bardzo bezpieczny, to jest to ingerencja w okolice Twoich oczu, a co za tym idzie, zmienia się wygląd centralnej części twarzy. Opuchlizna po wypełnieniu doliny łez jest natomiast czymś naturalnym, jeżeli utrzymuje się krótko. Nieudane wypełnienie doliny łez może prowadzić z kolei do utrzymywania się długotrwałych opuchnięć, które są spowodowane pojawieniem się stanu zapalnego. W rezultacie zamiast sobie pomóc jedynie pogorszysz stan swojej skóry i będziesz musiał sięgnąć po terapię antybiotykami. Nie warto więc ryzykować zdrowie oraz wygląd tylko dlatego, że chcemy oszczędzić. Pamiętaj, że wypełnianie doliny łez powinno być zawsze poprzedzone wywiadem lekarskim. Jeżeli placówka, w której chcesz wykonać ten zabieg, nie gwarantuje takich konsultacji, może to wzbudzić uzasadniony niepokój. Lekarz powinien dowiedzieć się o wszystkich możliwych przeciwwskazaniach, a także wyjaśnić, na czym dokładnie polega sam zabieg i jakich rezultatów możesz się po nim spodziewać. W profesjonalny sposób oceni on także stan Twojej skóry, przez co będzie wiedział, ile mililitrów preparatu powinien użyć, aby efekty były fenomenalne. Dolina łez to obszar, gdzie skóra jest bardzo wrażliwa i cienka, dlatego też jest to niezwykle ważne. Klinika Fabskin jest znana na rynku medycyny estetycznej już od wielu lat. Cały personel jest odpowiednio przeszkolony i posiada weryfikowalne certyfikaty. Cieszymy się zadowoleniem wielu klientów, którzy chętnie do nas wracają lub polecają nas znajomym. Dolina łez, to zabieg, który przeprowadzany jest u nas przez lekarzy, a nie kosmetologów. Używamy tylko najwyższej jakości preparatów, które są przechowywane w specjalnych warunkach. Korzystamy z jednorazowego sprzętu i oferujemy nie tylko konsultacje wstępne, ale także zapewniamy pomoc pozabiegową. Kontakt z nami jest bardzo prosty, a nasi konsultanci z pewnością odpowiedzą na każde Twoje pytanie oraz rozwieją wszelkie wątpliwości.

Jak dbać o skórę po zabiegu na dolinę łez?

Po wypełnianiu skóry kwasem hialuronowym w okolicy oczu warto zadbać o systematyczne schładzanie skóry. Dzięki temu zmniejszamy ryzyko powstawania opuchlizny czy siniaków. Należy również sięgać po kremy łagodzące i przeciw obrzękowe. Nie zaleca się dużej aktywności fizycznej przez kilkanaście kolejnych dni. Powinniśmy również unikać wystawiania skóry na duże promieniowanie UV (konieczne jest stosowanie kremów z filtrem). Zrezygnować powinniśmy także z wizyt w saunie i solarium.

FAQ – wybrane pytania dotyczące usuwania doliny łez kwasem hialuronowym

Czy wypełnianie doliny łez kwasem hialuronowym ma wpływ na wzrok?

Prawidłowo przeprowadzony zabieg, z użyciem certyfikowanych produktów i przez profesjonalną osobę, nie ma wpływu na wzrok. Nie powoduje pogorszenia czy polepszenia widzenia. Jest całkowicie neutralny dla naszych oczu.

Jak wybrać bezpieczną klinikę do usunięcia doliny łez?

Wybierając miejsce, w którym poddamy się zabiegowi wypełniania doliny łez kwasem hialuronowym musimy zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych aspektów. Przede wszystkim osoba, która będzie nam podawać preparat powinna posiadać odpowiednie wykształcenie oraz uprawnienia. Najlepiej, by był to lekarz, a nie kosmetyczka. Wynika to z większej wiedzy i doświadczenia posiadanego przez medyków. Może on również od razu zareagować na potencjalne efekty niepożądane zabiegu.

Druga, bardzo istotną kwestią jest sprawdzenie, czy używane preparaty są certyfikowane i oryginalne. Produkt musi być odpowiednio zabezpieczony, przy nas podczas zabiegu otwierany ze sterylnego opakowania. Trzecią ważną sprawą jest czystość i higiena pracy w sali zabiegowej. Wszystkie stosowane narzędzia i akcesoria muszą być jednorazowe, przy nas odpakowane, a lekarze zawsze muszą stosować jednorazowe rękawiczki. Dla zachowania najlepszych warunków zabiegi wykonujmy tylko w sprawdzonych klinikach.

Czy podczas podawaniu kwasu hialuronowego może on uczulić?

Zawarty w preparatach stosowanych do wypełnień zmarszczek kwas hialuronowy jest identyczny z tym, który obecny jest w naszych komórkach. Z tego powodu to produkt w pełni bezpieczny i nie wywołujący reakcji alergicznych.

Czy moja skóra będzie w gorszym stanie niż przed zabiegiem, gdy środek przestanie działać?

Zdecydowanie nie. Zaletą kwasu hialuronowego jest to, że wprowadzony do komórek pobudzi je do naturalnej regeneracji. Zdecydowanie polepszy się nawilżenie naszej skóry oraz zwiększy się produkcja kolagenu czy włókien elastynowych. To wszystko sprawi, że nawet, gdy kwas hialuronowy spadnie do początkowego poziomu, skóra będzie w lepszym stanie niż ten wyjściowy.

Czy moja twarz po zabiegu kwasem hialuronowym będzie przerysowana?

Efekt po zabiegu na dolinę łez będzie bardzo naturalny. Wypełnione zostaną zmarszczki, skóra się wygładzi i nabierze młodszego, zdrowszego wyglądu. Nie ma mowy, by powstał przerysowany, sztuczny efekt.

Ile kosztuje zabieg wypełnienia doliny łez?

Jeżeli chcesz, aby dolina łez wyglądała rewelacyjnie i decydujesz się na zabieg kwasem hialuronowym, zastanawiasz się na pewno jaka jest jego cena. Na stronie internetowej naszej kliniki znajdziesz dokładny cennik, który obejmuje wszystkie zabiegi, jakie obecnie wykonujemy. Wraz z rozwojem naszej działalności, staramy się na bieżąco go uzupełniać. Ciężko jest jednak podać konkretną cenę dotyczącą całego zabiegu u konkretnej osoby. Do każdego klienta podchodzimy bowiem w sposób indywidualny. Należy pamiętać, że każdy z nas ma inną skórę, która wymaga różnych rodzajów pielęgnacji. Wypełnienie doliny łez zużyje więcej kwasu hialuronowego u osoby, której proces starzenia się jest już w zaawansowanym stadium. Co innego, jeżeli lekarz ma do czynienia z młodą, jędrną skórą. Również inne czynniki mogą mieć wpływ na to, ile będzie kosztował pełen zabieg. Należą do nich m.in.:

  • rodzaj zastosowanego preparatu;
  • jego ilość;
  • stan ogólny skóry;
  • ilość zabiegów, na które zdecyduje się klient.

Jak wspomnieliśmy w niniejszym artykule, wszystkie preparaty, których używamy do przeprowadzenia zabiegu, aby dolina łez prezentowała się fenomenalnie, są w 100% bezpieczne. Posiadają one naturalne składniki i są dokładnie sprawdzane przez producentów. Posiadają odpowiednie certyfikaty, dzięki czemu masz pewność, że nie będą one powodowały podrażnień czy reakcji alergicznych. Ilość substancji, jaką wprowadzany pod skórę pacjenta jest z kolei uzależniona od stanu skóry i wielkości opuchlizny w okolicach oczu.

Podsumowując, wiesz już, czym jest dolina łez, na czym polega zabieg z użyciem kwasu hialuronowego w okolicach oczu, a także wiesz, w jaki sposób on przebiega. Decydując się na wypełnienie doliny łez, wiesz ile efekt się utrzymuje. Jeśli jednak masz jakieś wątpliwości lub też chciałbyś się umówić na wizytę do naszej kliniki Fabskin, serdecznie zapraszamy do kontaktu. Z pewnością ustalimy wspólnie dogodny termin konsultacji lekarskiej. Podaruj sobie lub bliskim prezent i skorzystaj z naszej bogatej oferty, a z pewnością nie pożałujesz!

Szukasz skutecznego zabiegu pod oczy?

Umów się do kliniki Fabskin i wykonaj wypełnienie doliny łez kwasem hialuronowym.

Cennik

DOPASUJ ILOŚĆ W MLCENA CENNIKOWAJUVEDERM
1 ml1400 zł1400 zł
2 ml2800 zł2800 zł (1400 zł za ml)
3 ml4200 zł3700 zł (1233 zał za ml) oszczędzasz 500 zł
4 ml5600 zł4500 zł (1125 zł za ml) oszczędzasz 1100 zł
5 ml7000 zł5500 zł (1100 zł za ml) oszczędzasz 1500 zł
 

DOPASUJ ILOŚĆ W MLCENA CENNIKOWATEOSYAL
1 ml / 1,2 ml (preparaty wolumetryczne)1200 zł1200 zł
2 ml / 2,4 ml (preparaty wolumetryczne)2400 zł2400 zł (1200 zł za ml)
3 ml / 3,6 ml (preparaty wolumetryczne)3600 zł3100 zł (1033 zł za ml) oszczędzasz 500 zł
4 ml / 4,8 ml (preparaty wolumetryczne)4800 zł3700 zł (925 zł za ml) oszczędzasz 1100 zł
5 ml / 6 ml (preparaty wolumetryczne)6000 zł4500 zł (900 zł za ml oszczędzasz 1500 zł)
 

Orientacyjna ilość preparatu, potrzebna do zabiegu
dolina łez1-2 ml
cały oczodół1-2 ml
wypełnienie skroni1-2 ml
marionetki1-2 ml
broda3-5 ml
linia żuchwy1-2 ml
kąt żuchwy/żwacze2-4 ml
wolumetria twarzyod 2-3 ml