Zabiegi na trądzik

Trądzik jest chorobą skóry, która najczęściej występuje w okresie dojrzewania, ale nie tylko – często jest zmorą także dorosłych. To dość wstydliwa dolegliwość, które może przysporzyć wielu kompleksów. W zależności do stopnia nasilenia zmian skórnych, w przypadku leczenia trądziku często konieczne jest zastosowanie odpowiedniego leczenia farmakologicznego, zmiana nawyków żywieniowych, a także włączenie odpowiedniej pielęgnacji skóry. Tej ostatniej sprzyjają nie tylko właściwie dobrane kosmetyki do potrzeb skóry, ale również zabiegi kosmetyczne na trądzik. W naszej klinice medycyny estetycznej w Warszawie wykonujemy zabiegi na trądzik, które dobieramy indywidualnie w zależności od rodzaju trądziku oraz stopnia jego nasilenia. Przynoszą one dobre efekty oraz wspomagają leczenie trądziku w różnych stadiach choroby – zarówno przy trądziku aktywnym, jak i w fazie występowania przebarwień i blizn potrądzikowych.

Czym tak właściwie jest trądzik?

Bez wątpienia trądzik jest jednym z najczęściej występujących schorzeń dermatologicznych. Przejawia się występowaniem licznych pryszczy, zaskórników, grudek, wągrów w obrębie twarzy, na plecach czy klatce piersiowej. Skóra trądzikowa tworzy się za sprawą nieprawidłowej pracy gruczołów łojowo-potowych, które są odpowiedzialne za występowanie na skórze licznych niedoskonałości. Powszechnie uważa się, że trądzik jest przypadłością wieku nastoletniego. Nic bardziej mylnego. Coraz częściej mamy do czynienia z tzw. trądzikiem dorosłych. Wówczas stany zapalne i zaskórniki mogą utrzymywać się nawet do 40. roku życia.

Pryszcze i zaskórniki skutecznie uprzykrzają Ci życie?

Umów się na zabiegi na trądzik w klinice Fabskin na warszawskim Bemowie

☎ (22) 126 80 08

Jakie są przyczyny powstawania trądziku?

Za powstawanie trądziku odpowiedzialne są czynniki hormonalne, genetyczne i bakteryjne. Trądzik pospolity wiążę się z nadmierną pracą gruczołów łojowo-potowych, produkujących duże ilości sebum. Sebum staje się doskonałą pożywką dla bakterii beztlenowych, które zaczynają żerować na skórze. Ich wydzielina oraz wszelkie produkty uboczne doprowadzają do powstawania objawów trądziku, czyli zaskórników, grudek, krostek czy zmian ropnych. Ponadto trądzik może nasilać niezdrowy tryb życia, niektóre przyjmowane leki, niewłaściwa dieta, stres czy nieprawidłowa pielęgnacja. Tendencje do tej przypadłości mogą mieć również podłoże genetyczne. Kobiety i mężczyźni zapadają na trądzik z równą częstotliwością, jednakże cięższe postacie trądziku występują u mężczyzn.

Jakie typy trądziku wyróżniamy?

Wyróżnia się następujące odmiany trądziku:

 trądzik młodzieńczy (zaskórnikowy) – jest to trądzik charakterystyczny dla okresu dojrzewania. Po kilku latach wykazuje tendencję do samoistnego ustępowania. Ma zazwyczaj postać grudek i zaskórników zlokalizowanych w obrębie twarzy – czoła, brody, nosa;

  • trądzik ropowiczy – określany jako trądzik ropny. Jest to ciężka postać kliniczna trądziku pospolitego, która charakteryzuje się występowaniem ropni w postaci torbieli, a gojenie bardzo często następuje poprzez bliznowacenie;
  • trądzik skupiony – to ciężka guzkowo-torbielowata odmiana trądziku, dotyka najczęściej mężczyzn. Charakterystyczne dla tej odmiany trądziku są głębokie nacieki, torbiele ropne i duże zaskórniki, które mogą zajmować nie tylko twarz, ale i okolicę pachwinową i pośladki;
  • trądzik bliznowaty – w obrębie wykwitów tworzą się blizny. Często występuje wraz z trądzikiem ropowiczym lub skupionym.

Co robić, gdy ma się trądzik w wieku dorosłym?

U osób dorosłych zmiany trądzikowe często lokalizują się w innym miejscu niż u nastolatków – najczęściej pojawiają się w dolnej części twarzy, czyli na brodzie, żuchwie lub w okolicy ust. Pomimo że zazwyczaj nie mają charakteru rozległego, przyjmują postać trwale utrzymujących się zmian zapalnych, często też na podłożu suchej skóry. Zdarza się, że pozostawiają na twarzy trwałe ślady w postaci przebarwień oraz blizn. Problem z trądzikiem u osób dorosłych generalnie polega na tym, że standardowa kuracja przeciwtrądzikowa zazwyczaj nie działa, dlatego najczęściej stosuje się terapię skojarzoną.

Leczenie trądziku – czy klinika medycyny estetycznej jest dobrym miejscem?

Oczywiście, że tak! Leczenie trądziku za pomocą nowoczesnych zabiegów oferowanych w profesjonalnych klinikach medycyny estetycznej pozwala na rewelacyjnych efektów w szybkim czasie. Każdy zabieg na trądzik przeprowadzany jest u nas przez lekarza lub kosmetologa, więc nie ma powodu do obaw!

Jak leczyć trądzik?

Ekspert radzi

Leczenie trądziku to bardzo często proces długotrwały, którego przebieg uzależniony jest od rodzaju schorzenia. Prawidłowa diagnoza schorzenia jest niezbędna w celu dobrania odpowiedniego planu leczenia. Leczenie trądziku zazwyczaj obejmuje zarówno terapię farmakologiczną (stosowanie antybiotyków), jak i miejscową. Wsparciem mogą być również odpowiednie witaminy, których niedobór może być przyczyną powstawania zmian na skórze. Zmiany skórne często bywają wynikiem niedoboru witamin D oraz E. Należy również pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji skóry w warunkach domowych. Doskonałym uzupełnieniem takiej kuracji są zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Zabiegi kosmetyczne na trądzik w znacznym stopniu przyczyniają się do poprawy wyglądu i kondycji cery. Gabinety kosmetyczne, takie jak nasz, oferują szereg zabiegów przeciwtrądzikowych – wyjaśnia dr Aleksandra Frątczak, dermatolog i lekarz medycyny estetycznej w klinice FabSkin.

Zabiegi kosmetyczne na trądzik – efekty

Zabiegi kosmetyczne na trądzik pomagają skutecznie poprawić kondycję cery oraz zapobiegają tworzeniu się nieestetycznych blizn. Aby móc cieszyć się trwałymi efektami zabiegów, bardzo ważna jest systematyczność, choć z reguły już po pierwszej wizycie w gabinecie kosmetycznym skóra wygląda znacznie lepiej.

Zabiegi na trądzik – konsultacja z kosmetologiem

Trądzik jest chorobą, dlatego skóra nim dotknięta wymaga leczenia pod okiem lekarza. Osoby z trądzikiem powinny korzystać z pomocy dermatologa lub kosmetologa, gdyż bardzo często nieumiejętna pielęgnacja prowadzi do pogorszenia stanu cery. Wszystkie osoby borykające się z trądzikiem zapraszamy do konsultacji z naszym kosmetologiem, który wdroży odpowiednią kurację przeciwtrądzikową i dobierze odpowiedni zabieg.

Leczenie trądziku – zabiegi na trądzik

Oto nasze propozycje zabiegów kosmetycznych, które najlepiej wybrać przy cerze trądzikowej:

Nieablacyjny laser erbowo-szklany na trądzik

Zabieg ClearSkin na trądzik

Nieablacyjny laser erbowo-szklany daje świetne efekty nie tylko w odmładzaniu skóry i leczeniu blizn, ale również doskonale sprawdzi się w kuracji na trądzik i blizny potrądzikowe. Laser głęboko wnika w skórę, powodując kontrolowane, termiczne uszkodzenie, inicjujące procesy regeneracyjne skóry. Nieablacyjne działanie lasera umożliwia

termiczne zniszczenie komórek znajdujących się w głębszych warstwach skóry. Ciepło wytwarzane przez laser niszczy również bakterie, które powodują trądzik. Chłodząca głowica lasera sprawia, że zabieg przebiega komfortowo i prawie bezboleśnie.

Nieablacyjny laser erbowo-szklany to skuteczne narzędzie walki na wszystkie postacie trądziku pospolitego. Oprócz leczenia trądziku Pacjenci obserwują również poprawę napięcia skóry. Dla uzyskania jak najlepszych efektów zaleca się wykonanie od 3-6 zabiegów w odstępach co 2-4 tygodnie.

Bezinwazyjny zabieg oczyszczający – mikrodermabrazja wodna

Doskonałą alternatywą dla tradycyjnej mikrodermabrazji jest zabieg mikrodermabrazji wodnej, zwana również hydropeelingiem próżniowym. Jest to jeden z tych zabiegów na twarz, który cieszy się ogromną popularnością w naszej klinice medycyny estetycznej. Jest to wyjątkowy zabieg, który jednocześnie dokładnie oczyszcza skórę – co ma szczególne znaczenie przy zmianach trądzikowych – nawilża ją, odżywia, nie narażając przy tym pacjenta na żaden dyskomfort po zabieguMikrodermabrazja wodna łączy ze sobą trzy wzajemnie uzupełniające się technologie: mikrodermabrazję, wielofunkcyjne substancje aktywne oraz zasysanie próżniowe. Na oczyszczoną skórę w momencie maksymalnego otwarcia porów nanoszone są odpowiednio dobrane do potrzeb skóry substancje aktywne – zawierające składniki nawilżające, przeciwzapalne i oczyszczające. Podstawowym odróżnieniem tej technologii od tradycyjnej mikrodermabrazji diamentowej jest to, że przy przeprowadzeniu eksfoliacji nie stosuje się kryształów, tylko wykorzystuje się specjalnie opatentowane jednorazowe końcówki o spiralnym kształcie. Przekłada się to na całkowitą bezbolesność zabiegu. Zastosowanie metody działania próżni pozwala na usunięcie martwego naskórka i wszystkich zanieczyszczeń znajdujących się na skórze. Jest to zabieg bezbolesny i krótki, największe efekty przynosi wykonywany w cyklach. Mikrodermabrazja wodna rozwiązuje problemy z cerą trądzikową i śladami po trądziku.

System Hydrafacial do hydradermabrazji

Peelingi medyczne na trądzik

Niezależnie od tego, czy borykamy się z trądzikiem grudkowym, czy mamy blizny potrądzikowe powinniśmy regularnie oczyszczać skórę i sięgać po delikatne peelingi. Jest to alternatywa dla oczyszczania manualnego, które nie jest najlepszą z metod walki z trądzikiem. Dzięki peelingom możemy skutecznie usunąć martwy naskórek i wszystkie zanieczyszczenia zalegające w porach bez jakichkolwiek skutków ubocznych, takich jak blizny, zaczerwienienia, podrażnienia. Peelingi medyczne to zabiegi, które mogą być wstępem do dalszej pielęgnacji. Dzięki nim skóra szybciej i łatwiej przyjmuje substancje aktywne z kremów i innych środków do pielęgnacji. W naszej klinice medycyny estetycznej wykonujemy następujące rodzaje peelingów: peeling migdałowy, glikolowy, pirogronowy, peeling yellow peel, peeling TCA.

Dowiedz się więcej na temat peelingów medycznych. Zapoznaj się również z naszym cennikiem peelingów.

Szukasz skutecznego sposobu na pozbycie się trądziku?

Umów się na konsultację z naszym kosmetologiem

Jakie zabiegi na trądzik zaskórnikowy wybrać?

Wiesz już, jakie są metody bezinwazyjnego leczenia trądziku i innych zmian skórnych. Jakie zabiegi na trądzik zaskórnikowy wybrać, aby przyniosły one najlepszy skutek? Wszystko zależy od aktualnego stanu naszej skóry. Ciężko jest samodzielnie stwierdzić, który z powyżej opisanych zabiegów będzie odpowiedni właśnie dla nas. Jak więc sobie z tym poradzić? Zabieg na trądzik powinien być dobrany indywidualnie, w zależności od kondycji skóry oraz spełniać wszelkie oczekiwania Pacjenta. W klinice Fabskin oferujemy wstępne konsultacje medyczne, które nie tylko pozwolą na wyeliminowanie wszelkich przeciwwskazań, które wykluczałyby Cię z konkretnego zabiegu, ale także lekarze przedstawią Ci na nich szczegółowe działanie wszystkich zabiegów, jak również dobiorą odpowiednią metodę, która będzie dla Ciebie najlepsza.

Zobacz także: