Lifting powiek bez skalpela w Warszawie

Podniesienie brwi i niechirurgiczny zabieg podniesienia powiek (czyli blefaroplastyka) jest zabiegiem nowoczesnym i rewolucyjnym. Ta innowacyjna technologia używa plazmy, która powstaje w wyniku jonizacji gazów atmosferycznych, aby stymulować kurczącą się skórę i ujędrniać włókna kolagenowe. Technologia ta nie wykorzystuje skalpela do usuwania nadmiaru skóry i w ten sposób unika się ryzyka związanego z tradycyjną inwazją. Zabieg przebiega bez wykonania nacięć, spalania lub usuwania nadmiaru skóry i tłuszczu. Służy korekcji zabieg na opadające powieki.

Chcesz poprawić wygląd swoich powiek?
Umów się na bezinwazyjny lifting powiek

☎ (22) 126 80 08

Korekcja powiek bez skalpela

Zabieg liftingu powiek wykonywany jest za pomocą urządzenia, które wysyła wiązkę w określone miejsce w ciągu jednej minuty z odpowiednim odstępem pomiędzy jedną wiązką a drugą, aby stymulować kurczącą się skórę oraz ujędrniać włókna kolagenowe skóry. Każda wiązka sublimuje niewielkie korneocyty bez wpływu na błonę podstawną i bez krwawienia i co najważniejsze nie powodując żadnego uszkodzenia tkanek wokół oraz tych pod spodem.

Wskazania do liftingu powiek bez skalpela

Zabieg ten jest przeprowadzany wyłącznie przez lekarza z zakresu medycyny estetycznej. W klinice FabSkin używamy tego urządzenia głównie do zabiegów:

 • ujędrniających dolną i górną powiekę,
 • do podnoszenia brwi,
 • leczenie utrwalonych głębokich zmarszczek w okolicy oka i okolicy ust (tzw. zmarszczki palacza),
 • usuwanie plam soczewicowatych i opornych przebarwień,
 • usuwanie zmian skórnych, takich jak: angioma, brodawki płaskie, brodawki łojotokowe, włókniaki, rogowacenie słoneczne, kurzajki,
 • leczenie blizn i rozstępów.

Podnoszenie powiek bez skalpela – przeciwwskazania

 • ciąża i karmienie piersią;
 • choroby nowotworowe;
 • choroby autoimmunologiczne;
 • cukrzyca;
 • aktywna opryszczka;
 • choroby zapalne skóry.

Przygotowanie do zabiegu niechirurgicznego liftingu powiek

Należy zawsze umówić się na konsultację poprzedzającą zabieg. Podczas konsultacji lekarz przeanalizuje potrzeby skóry oraz szczegółowo omówi zakres zabiegu. Sam zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania

Lifting powiek – jak wygląda skóra po zabiegu?

Bezinwazyjne podniesienie powiek ma na celu ujędrnić skórę wokół oczu oraz usunąć zmarszczki, które otaczają oczodoły. Dzięki temu zabiegowi oczy nie będą zapadnięte. Lifting oczu bez skalpela to gwarantowane rezultaty już po pierwszym zabiegu! Choć zazwyczaj skóra przez pierwsze dni po ingerencji lekarza będzie się nieco łuszczyć, to po maksymalnie 5 dniach wszystko wróci do normy. Bezinwazyjne uniesienie powiek nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji. Tak naprawdę w kilka dni możesz zyskać nowy, lepszy wygląd. Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu skóra w miejscu wykonywania niewielkich punktów może być lekko zaczerwieniona lub opuchnięta. Nie powinno to jednak budzić strachu. Jest to normalny proces gojenia się skóry. Niechirurgiczna blefaroplastyka powiek jest bezpieczną metodą ujędrnieniającą. Zazwyczaj lifting powiek wykonuje się z podaniem miejscowego znieczulenia w kremie lub żelu. Plazma na powieki nie uszkadza skóry, więc na drugi dzień po wykonaniu zabiegu możesz powrócić do wykonywania codziennych obowiązków.

Na czym polega zabieg niechirurgicznego ujędrniania powiek?

Chirurgia nieablacyjna, jak mówi sama nazwa tej techniki, nie wykorzystuje skalpela lub energii lasera, aby usunąć nadmiar skóry, co eliminuje wiele możliwych komplikacji takich interwencji. Ta technika stosowana w korekcji powiek jest definiowana jako metoda „dynamiczna”, ponieważ pozwala na pełną kontrolę operatora podczas procedury. Pozwala na obserwację efektu w czasie rzeczywistym. Operator może poprosić pacjenta o zamykanie i otwieranie oczu podczas zabiegu i „na żywo” obserwować efekty swojej pracy. Technika ta nazywana jest „nieablacyjną”, ponieważ jest przeprowadzana bez usuwania nadmiaru skóry, bez przerywania ciągłości skóry właściwej i bez usuwania nadmiaru tłuszczu.

Procedura ta wykonywana jest przez tworzenie niewielkich punktów na powierzchni skóry poprzez plazmę, każdy w odległości ok 0,5 mm jeden od drugiego, pozwalając zachować perfekcyjną plastyczność w ruchu powieki aż do zakończenia procedury.

Każdy z tych uzyskanych punktów powoduje sublimację powierzchownych korneocytów bez uszkadzania warstwy podstawnej skóry właściwej, bez krwawienia i co najważniejsze, bez powodowania uszkodzenia i nekrozy otaczających tkanek.

Ponad 5 lat badań klinicznych i obserwacji tysięcy pacjentów wykazało, że dzięki zastosowaniu tej nieablacyjnej techniki możemy uzyskać pożądane napięcie skóry w okolicy oka i w konsekwencji wyeliminować fałdy skóry i zmarszczki mimiczne.

Typowa procedura trwa mniej niż 20 minut, a punktowe „strupki” o średnicy mniejszej niż 1 mm utrzymują się od 5 do 7 dni.

Efekty liftingu powiek bez skalpela

Szybkie i spektakularne efekty w postaci liftingu okolicy oka, leczenia utrwalonych zmarszczek w okolicy oka, redukcji zmarszczek przy uszach.

plexr podnoszenie brwi efekty
plexr podnoszenie brwi efekty
plexr podnoszenie brwi efekty
plexr podnoszenie brwi efekty

Jak wygląda skóra w okolicy oczu po zabiegu?

Zdaniem eksperta

Skóra będzie nieznacznie się łuszczyć w ciągu od 3 do 5 dni. Około 70% efektu jest widoczna natychmiast po pierwszym zabiegu, chociaż niektórzy pacjenci mogą potrzebować kilku procedur, zależy to od spodziewanego efektu. Bezpośrednio po zabiegu okolice poddane terapii będą lekko zaczerwienione i nieznacznie opuchnięte. Opuchlizna może się nasilić po kilku godzinach od procedurze i może utrzymywać się do 2-3 dni. Bezpośrednio po zabiegu nakładany jest mokry podkład maskujący pole zabiegowe – stosowany jest przez kolejne 7 dni. Już następnego dnia po zabiegu można wrócić do codziennych czynności. Rezultaty widoczne są natychmiast – będą uwidaczniać się w przeciągu następnych 2-4 tygodni – lek. medycyny estetycznej, chirurg Kalina Jędrzejko.

Jak długo trwa zabieg?

Typowy zabieg trwa nie dłużej niż 20-30 minut, chociaż pacjenci powinni przyjść na spotkanie godzinę przed planowanym zabiegiem, aby nałożyć krem znieczulający w miejscu zabiegu.

Jak zwiększyć efekty zabiegu plazmą?

Chociaż łuszczenie się lub przebarwienia mogą zostać usunięte bezpośrednio po zabiegu, radzimy nic z nimi nie robić przez 5-7 dni. Aby zwiększyć efekty zabiegu podnoszenia brwi i niechirurgicznej blefaroplastyki, zalecamy podjęcie następujących kroków:

 • unikać nakładania środków kosmetycznych do następnego rana;
 • unikać wszystkich źródeł bezpośredniego ciepła, w tym słońca, promieniowania UV, sauny itd. przez około 2 tygodnie;
 • zachować szczególną ostrożność, aby nie zdrapywać łuszczącej się lub przebarwionej skóry w ciągu pierwszych 5-7 dni.

Jak szybko zobaczę rezultaty redukcji zmarszczek przy uszach?

Efekty są widoczne bezpośrednio po zabiegu, jednak stopniowo polepszają się w ciągu kolejnych 2-4 tygodni.

plexr podnoszenie brwi efekty

Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?

Zdaniem eksperta

Zabieg stymuluje kurczenie się i skracanie włókien skóry. Efekt jest natychmiastowy, a sam proces trwa do 4 tygodni. Efekt zabiegu zależy od ilości zabiegów oraz od procesu starzenia się, ale ogólnie rezultaty zabiegu mogą utrzymywać się przez kilka lat. Wraz z upływem lat skóra będzie się rozciągać i luzować się jako część procesu starzenia, dlatego zalecamy powtórzyć zabieg po 12 miesiącach – dodaje lek. medycyny estetycznej, chirurg Kalina Jędrzejko.

Ile zabiegów należy wykonać w celu osiągnięcia jak najlepszych efektów?

Ilość zabiegów będzie się różnić w poszczególnych przypadkach w zależności od stopnia zwiotczenia skóry, a także od stopnia korekcji i indywidualnych fizjologicznych reakcji na zabieg. Efekty natychmiastowe – widoczne już po 1 zabiegu. W szczególnych przypadkach konieczne jest wykonanie do 3 zabiegów – w odstępach czterdziestodniowych, aby osiągnąć lepsze rezultaty – chociaż mało kto potrzebuje większej ilości wizyt. Jeśli zdecydujesz się na kolejny zabieg, powinien on zostać przeprowadzony w odstępie 6-8 tygodni.

Umów się na niechirurgiczny lifting powiek
Skorzystaj z blefaroplastyki w naszej klinice w Warszawie

☎ (22) 126 80 08

Lifting bez skalpela – cena

Niechirurgiczna blefaroplastyka powiek jest zabiegiem, który wymaga wstępnej konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej. W trakcie szczegółowego wywiadu określi on, po ilu i jakich zabiegach, lifting powiek przyniesie najlepsze rezultaty. Plazma jest używana na powieki górne lub dolne, jednak możliwe jest także przy jej pomocy usunięte na przykład zmarszczki palacza. Blefaroplastyka plazmowa jest wykonywana jako jednorazowy zabieg, jak również seria zabiegów. Wszystko uzależnione jest od indywidualnych cech Pacjenta. Lifting powiek w naszej klinice wykonują jedynie lekarze medycyny estetycznej. Blefaroplastyka plazmowa pozwoli Państwu na zachowanie młodego wyglądu przez wiele lat.

[cena]

PlexR - blefaroplastyka plazmowa (korekta powiek) Cena
Jedna powieka górna lub dolna700 zł
Dwie powieki górne lub dolne1200 zł
Dwie powieki górne i dolne2200 zł
Usta “zmarszczki palacza”1000 zł