Plexr – lifting powiek bez skalpela w Warszawie

Podniesienie brwi i niechirurgiczny zabieg podniesienia powiek (czyli blefaroplastyka) jest zabiegiem nowoczesnym i rewolucyjnym. Ta innowacyjna technologia używa plazmy, która powstaje w wyniku jonizacji gazów atmosferycznych, aby stymulować kurczącą się skórę i ujędrniać włókna kolagenowe. Technologia ta nie wykorzystuje skalpela do usuwania nadmiaru skóry i w ten sposób unika się ryzyka związanego z tradycyjną inwazją. Zabieg przebiega bez wykonania nacięć, spalania lub usuwania nadmiaru skóry i tłuszczu. Służy korekcji zabieg na opadające powieki.

PLEXR – alternatywa dla chirurgicznej blefaroplastyki

PLEXR czyli nieablacyjna dynamiczna blefaroplastyka sublimacyjna jest znakomitą alternatywą dla tradycyjnych metod chirurgicznych głównie ze względu na znakomite efekty estetyczne, ale również ze względu na komfort pacjenta podczas zabiegu i podczas procesu gojenia. PLEXR daje optymalne efekty kliniczne, procedura jest prosta i bezpieczna dla pacjentów i nie pozostawia śladów interwencji chirurgicznych.

Chcesz poprawić wygląd swoich powiek?
Umów się na bezinwazyjny lifting powiek Plexr

☎ (22) 126 80 08

Plexr – korekcja powiek bez skalpela

Zabieg liftingu powiek wykonywany jest za pomocą urządzenia Plexr wysyłającego wiązkę w określone miejsce w ciągu jednej minuty z odpowiednim odstępem pomiędzy jedną wiązką a drugą, aby stymulować kurczącą się skórę oraz ujędrniać włókna kolagenowe skóry. Każda wiązka sublimuje niewielkie korneocyty bez wpływu na błonę podstawną i bez krwawienia i co najważniejsze nie powodując żadnego uszkodzenia tkanek wokół oraz tych pod spodem.

Technologia Plexr – zalety

 • Praktycznie bezbolesny zabieg,
 • Minimalny czas regeneracji,
 • Niechirurgiczna blefaroplastyka (plastyka powiek),
 • Niechirurgiczne podniesienie brwi,
 • Natychmiastowe i zadziwiające rezultaty.

Wskazania do liftingu powiek bez skalpela Plexr
Zabieg ten jest przeprowadzany wyłącznie przez lekarza z zakresu medycyny estetycznej. W klinice FabSkin używamy tego urządzenia głównie do zabiegów:

 • ujędrniających dolną i górną powiekę,
 • do podnoszenia brwi,
 • leczenie utrwalonych głębokich zmarszczek w okolicy oka i okolicy ust (tzw. zmarszczki palacza),
 • usuwanie plam soczewicowatych i opornych przebarwień,
 • usuwanie zmian skórnych, takich jak: angioma, brodawki płaskie, brodawki łojotokowe, włókniaki, rogowacenie słoneczne, kurzajki,
 • leczenie blizn i rozstępów.

Podnoszenie powiek bez skalpela Plexr – przeciwwskazania

 • ciąża i karmienie piersią;
 • choroby nowotworowe;
 • choroby autoimmunologiczne;
 • cukrzyca;
 • aktywna opryszczka;
 • choroby zapalne skóry.

Przygotowanie do zabiegu Plexr – niechirurgicznego liftingu powiek

Należy zawsze umówić się na konsultację poprzedzającą zabieg. Podczas konsultacji lekarz przeanalizuje potrzeby skóry oraz szczegółowo omówi zakres zabiegu. Sam zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania

Na czym polega zabieg niechirurgicznego ujędrniania brwi Plexr?

Chirurgia nieablacyjna, jak mówi sama nazwa tej techniki, nie wykorzystuje skalpela lub energii lasera, aby usunąć nadmiar skóry, co eliminuje wiele możliwych komplikacji takich interwencji. Ta technika stosowana w korekcji powiek jest definiowana jako metoda „dynamiczna”, ponieważ pozwala na pełną kontrolę operatora podczas procedury. Pozwala na obserwację efektu w czasie rzeczywistym. Operator może poprosić pacjenta o zamykanie i otwieranie oczu podczas zabiegu i „na żywo” obserwować efekty swojej pracy. Technika ta nazywana jest „nieablacyjną”, ponieważ jest przeprowadzana bez usuwania nadmiaru skóry, bez przerywania ciągłości skóry właściwej i bez usuwania nadmiaru tłuszczu.

Procedura ta wykonywana jest przez tworzenie niewielkich punktów na powierzchni skóry poprzez plazmę generowaną z urządzenia PLEXR, każdy w odległości ok 0,5 mm jeden od drugiego, pozwalając zachować perfekcyjną plastyczność w ruchu powieki aż do zakończenia procedury.

Każdy z tych uzyskanych punktów powoduje sublimację powierzchownych korneocytów bez uszkadzania warstwy podstawnej skóry właściwej, bez krwawienia i co najważniejsze, bez powodowania uszkodzenia i nekrozy otaczających tkanek.

Ponad 5 lat badań klinicznych i obserwacji tysięcy pacjentów wykazało, że dzięki zastosowaniu tej nieablacyjnej techniki możemy uzyskać pożądane napięcie skóry w okolicy oka i w konsekwencji wyeliminować fałdy skóry i zmarszczki mimiczne.

Typowa procedura trwa mniej niż 20 minut, a punktowe „strupki” o średnicy mniejszej niż 1 mm utrzymują się od 5 do 7 dni.

Efekty liftingu powiek bez skalpela Plexr

Plexr przynosi szybkie i spektakularne efekty w postaci liftingu okolicy oka, leczenia utrwalonych zmarszczek w okolicy oka, redukcji zmarszczek przy uszach.

plexr podnoszenie brwi efekty
plexr podnoszenie brwi efekty
plexr podnoszenie brwi efekty
plexr podnoszenie brwi efekty

Jak wygląda skóra w okolicy oczu po zabiegu Plexr?

Zdaniem eksperta

Skóra będzie nieznacznie się łuszczyć w ciągu od 3 do 5 dni. Około 70% efektu jest widoczna natychmiast po pierwszym zabiegu, chociaż niektórzy pacjenci mogą potrzebować kilku procedur, zależy to od spodziewanego efektu. Bezpośrednio po zabiegu okolice poddane terapii będą lekko zaczerwienione i nieznacznie opuchnięte. Opuchlizna może się nasilić po kilku godzinach od procedurze i może utrzymywać się do 2-3 dni. Bezpośrednio po zabiegu nakładany jest mokry podkład maskujący pole zabiegowe (Vichy Dermablend) – stosowany jest przez kolejne 7 dni. Już następnego dnia po zabiegu można wrócić do codziennych czynności. Rezultaty widoczne są natychmiast – będą uwidaczniać się w przeciągu następnych 2-4 tygodni – lek. medycyny estetycznej, chirurg Kalina Jędrzejko.

Jak długo trwa zabieg Plexr?

Typowy zabieg trwa nie dłużej niż 20-30 minut, chociaż pacjenci powinni przyjść na spotkanie godzinę przed planowanym zabiegiem, aby nałożyć krem znieczulający w miejscu zabiegu.

Jak zwiększyć efekty zabiegu plazmą Plexr?

Chociaż łuszczenie się lub przebarwienia mogą zostać usunięte bezpośrednio po zabiegu, radzimy nic z nimi nie robić przez 5-7 dni. Aby zwiększyć efekty zabiegu podnoszenia brwi i niechirurgicznej blefaroplastyki, zalecamy podjęcie następujących kroków:

 • unikać nakładania środków kosmetycznych do następnego rana;
 • unikać wszystkich źródeł bezpośredniego ciepła, w tym słońca, promieniowania UV, sauny itd. przez około 2 tygodnie;
 • zachować szczególną ostrożność, aby nie zdrapywać łuszczącej się lub przebarwionej skóry w ciągu pierwszych 5-7 dni.

Czego mogę się spodziewać po pierwszym zabiegu Plexr i ile czasu zajmie, aby zauważyć efekty?

 • ok 70% efektu jest widoczna natychmiast po zabiegu;
 • zabieg nie wyłącza pacjentów z codziennych aktywności;
 • pozwala na wykonanie zabiegu korekcji powiek z zachowaniem pełnej ruchomości powieki w trakcie i po zabiegu;
 • pełna kontrola operatora podczas wykonywania zabiegu;
 • nie wymaga nakładek nagałkowych podczas wykonywania zabiegu;
 • zabieg nie wywołuje stanu zapalnego i nekrozy otaczających tkanek.

Jak szybko zobaczę rezultaty redukcji zmarszczek przy uszach?

Efekty są widoczne bezpośrednio po zabiegu, jednak stopniowo polepszają się w ciągu kolejnych 2-4 tygodni.

plexr podnoszenie brwi efekty

Jak długo utrzymują się efekty zabiegu Plexr?

Zdaniem eksperta

Zabieg stymuluje kurczenie się i skracanie włókien skóry. Efekt jest natychmiastowy, a sam proces trwa do 4 tygodni. Efekt zabiegu zależy od ilości zabiegów oraz od procesu starzenia się, ale ogólnie rezultaty zabiegu mogą utrzymywać się przez kilka lat. Wraz z upływem lat skóra będzie się rozciągać i luzować się jako część procesu starzenia, dlatego zalecamy powtórzyć zabieg po 12 miesiącach – dodaje lek. medycyny estetycznej, chirurg Kalina Jędrzejko.

Ile zabiegów Plexr należy wykonać w celu osiągnięcia jak najlepszych efektów?

Ilość zabiegów będzie się różnić w poszczególnych przypadkach w zależności od stopnia zwiotczenia skóry, a także od stopnia korekcji i indywidualnych fizjologicznych reakcji na zabieg. Efekty natychmiastowe – widoczne już po 1 zabiegu. W szczególnych przypadkach konieczne jest wykonanie do 3 zabiegów – w odstępach czterdziestodniowych, aby osiągnąć lepsze rezultaty – chociaż mało kto potrzebuje większej ilości wizyt. Jeśli zdecydujesz się na kolejny zabieg, powinien on zostać przeprowadzony w odstępie 6-8 tygodni.

Czy zabieg podniesienia brwi i niechirurgicznej blefaroplastyki za pomocą plazmy Plexr jest bezpieczny?

Plexr (jest to nazwa urządzenia) jest bezpiecznym zabiegiem, ma pełną aprobatę Unii Europejskiej i posiada certyfikat CE. Dotychczas około 1700 urządzeń Plexr zostało sprzedanych na całym świecie.

Czy zabieg za pomocą plazmy Plexr jest dla mnie odpowiedni?

Jeśli frustruje Cię luźna skóra górnych i/lub dolnych powiek lub ciężkość Twoich brwi i szukasz niechirurgicznego, praktycznie bezbolesnego rozwiązania do ujędrnienia skóry powiek i podniesienia brwi, to zabieg podniesienia brwi i niechirurgicznej blefaroplastyki za pomocą plazmy Plexr może być dobrą decyzją. Zachęcamy naszych potencjalnych pacjentów do umówienia się na bezpośrednią konsultację, abyśmy mogli doradzić czy kwalifikujesz się do tego zabiegu.

Umów się na niechirurgiczny lifting powiek
Skorzystaj z blefaroplastyki w naszej klinice w Warszawie

☎ (22) 126 80 08

FAQ – najważniejsze pytania dotyczące zabiegu Plexr

W walce z jakimi innymi defektami skórnymi, oprócz opadającej powieki, można stosować urządzenie Plexr?

Urządzenie Plexr stosuje się m.in. do leczenie utrwalonych głębokich zmarszczek w okolicy oka i okolicy ust (tzw. zmarszczki palacza), usuwania plam soczewicowatych i opornych przebarwień, usuwania zmian skórnych, takich jak: angioma, brodawki płaskie, brodawki łojotokowe, włókniaki, rogowacenie słoneczne, kurzajki oraz do leczenia blizn i rozstępów. Spektrum działania urządzenia jest bardzo szerokie.

Czy za pomocą urządzenia Plexr można uzyskać taki sam lub zbliżony efekt, co w przypadku chirurgicznej blefaroplastyki?

Problem opadających powiek może mieć różne przyczyny. W przypadku, gdy wynikiem zaburzeń jest nadmiar skóry w okolicy oczu lub jej wiotkość, lifting powiek bez skalpela Plexr przynosi doskonałe efekty estetyczne.

Czy zabieg Plexr należy do grupy zabiegów agresywnych?

Wykorzystanie mikrowiązki plazmy w celu obkurczenia skóry to zabieg mało inwazyjny, niewiążący się z przewodzeniem prądu przez ciało pacjenta. Zastosowanie urządzenia Plexr nie przerywa ciągłości skóry właściwej.

Plexr w Warszawie – cennik

[cena]

PlexR - blefaroplastyka plazmowa (korekta powiek) i usuwanie zmian skórnychCena
Jedna powieka górna lub dolna700 zł
Dwie powieki górne lub dolne1200 zł
Dwie powieki górne i dolne2200 zł
Usta “zmarszczki palacza”1000 zł
Usunięcie pojedynczej zmiany skórnejod 300 zł
Usunięcie od 2 do 5 zmian400-600 zł
Usunięcie od 6 do 10 zmian600-800 zł