Redukcja „chomików” – Pakiet Lux

Termin „chomiki twarzy/policzków” to nieformalne określenie opisujące nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy policzków, co może sprawiać, że twarz wydaje się pełniejsza. Tłuszcz ten znajduje się w dolnej części policzków, przy kości jarzmowej, i jest związany z indywidualnymi cechami anatomicznymi i genetycznymi.

W niektórych przypadkach, szczególnie z wiekiem, może wystąpić utrata objętości w innych obszarach twarzy, co sprawia, że tłuszcz policzkowy staje się bardziej widoczny. Istnieje również możliwość, że osoba może po prostu mieć naturalnie pełniejsze policzki.

Nasilenie wyglądu „chomików” może być spowodowane przez:

 1. Utratę tkanki kostnej: W wyniku procesów starzenia się, urazów lub innych czynników, może wystąpić utrata masy kostnej w obszarze środkowej części twarzy. Implantacja wypełniacza jak np. gęstego kwasu hialuronowego może być rozważana, aby przywrócić objętość i kształt.
 2. Utrata tkanki tłuszczowej: Z upływem czasu może dochodzić do utraty tkanki tłuszczowej w przyśrodkowych policzkach oraz bocznych częściach policzków pod kością jarzmową, co sprawia, że twarz może wydawać się zapadnięta. Wypełniacze do twarzy, takie jak kwas hialuronowy lub przeszczep tłuszczu, mogą pomóc w przywróceniu objętości.
 3. Utratę kąta żuchwy przez naturalny proces resorpcji kości powodując że masa tkanki przesuwa się do przodu twarzy i nasila efekt chomików.
 4. Nierówności w trzonie żuchwy oraz bruździe przedpoliczkowej powodując zaburzenia linii żuchwy

Dla tych, którzy nie są zadowoleni z wyglądu „chomików policzków”, najszybsza, bezpieczna i skuteczna terapia polega na podaniu wypełniaczy i poprawy skóry za pomocą laserów lub urządzeń hi-tech:

 1. Wypełniacze:
  a. W obszarze kości jarzmowych, skutecznie podnoszą tkankę i stanowią fundament do wywróconego „trójkąta młodości”. Jednocześnie odbudowa łuku jarzmowego tworzy atrakcyjny zarys.
  b. Policzków na poziomie głębokiego tłuszczu i płytkiego według wskazań. Celem uzupełnienia policzków jest aby zachować naturalny kształt (tzn. OGEE CURVE) w trakcie mimiki. Nie dążymy do usztywnienia tych okolic co wpływa na uśmiech pacjenta. W przypadku mężczyzn prawidłowa objętość policzków również jest bardzo istotna zachowując zasady anatomicznych proporcji i uniknięcia feminizacji męskiej twarzy uwypuklonymi policzkami. Jako ciekawostka prawidłowe podniesienie policzków odbarcza więzadło jarzmowe które z wiekiem wapnieje i twardnieje i w efekcie ciągnie poduszkę tłuszczową nad fałdami nosowymi tworząc fałd. Odbarczenie policzka podnosi fałd do góry.
  c. Uzupełnienie kąta żuchwy nadając kształt u kobiet co w efekcie również służy jako zakotwiczenie/zaciągnęcie tkanek. Dodatkowe uzupełnienie kąta żuchwy i mężczyzn korzystnie poszerza twarz i nadaje bardzo estetyczny wygląd kwadratowej twarzy.
  d. Wykonturowanie linii żuchwy, bruzdy przedpoliczkowej oraz wierzchołek brody nadaje poprawę „złamanej/nierównej” linii żuchwy. Efekt optyczny ma na celu wizualnie ujednolicić linie żuchwy.
 2. Laseroterapia i w szczególności zabieg wykorzystaniem technologii RF mikroigłowej lub stymulacji skóry aby wyprodukować więcej kolagenu technologią skupionych ultradźwięków tzw. HIFU „lifting bez skalpela „

Jaka jest rekonwalescencja po zabiegu z wypełniaczami?

Tak jak przy każdym zabiegu medycznym przerywającym ciągłość skóry jest małe ryzyko siniaków, zaczerwienie, krwiaków. Natomiast poza basenem i sauną, po 90% zabiegach można wrócić do pełnej aktywności.

Ile kwasu hialuronowego należy podać aby uzyskać naturalny i natychmiastowy efekt „redukcji chomików”?

Poniżej przedstawiamy orientacyjne ilości uzupełnienia kwasem hialuronowym.

Najczęściej w tym pakiecie podajemy 9 ml Juvederm** firmy Allergan Aestehtics w cenie katalogowej 12.600 zł natomiast w pakiecie LUX cena wynosi 9900 zł*

*Podana ilość ml jest orientacyjna; dla każdego pacjenta ilość wypełniaczy jest dobrana indywidualnie. Najważniejsze jest, aby każdy zabieg był dostosowany do indywidualnych potrzeb i oczekiwań pacjenta. Przed podjęciem decyzji o iniekcji z podaniem kwasu hialuronowego , zaleca się konsultację z doświadczonym lekarzem, który może ocenić stan skóry, struktury kości, tłuszczu i pomóc w opracowaniu spersonalizowanego planu leczenia.

** To jest wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą.

Cennik