Twój problem: drugi podbródek – “chomiki”

Wiele kobiet – nawet tych w młodym wieku – boryka się z problemem podwójnego podbródka, który nie tylko szpeci, ale i sprawia, że twarz staje się pulchniejsza. Z pewnością tłuszcz usytuowany na dole brody nie dodaje urody, podobnie jak tzw. chomiki, czyli zgrubienia umiejscowione po obu stronach na dole twarzy. Co zatem zrobić, by zachować piękny owal twarzy? Z pomocą przychodzą zabiegi medycyny estetycznej.

Czym jest drugi podbródek?

Drugi podbródek i “chomiki” to problem zarówno kobiet, jak i mężczyzn, który powoduje, że zanika wyraźna granica pomiędzy szyją a brodą, co prowadzi do tego, że owal twarzy staje się rozmyty, a rysy mniej zarysowane. Drugi podbródek postarza i dodaje kilogramów, choć nie jest on mankamentem tylko ludzi otyłych. Może mieć z nim problem właściwie każdy z nas. Usuwanie drugiego podbródka pomoże Ci łaskawiej spojrzeć na swoją osobę. Jest to zabieg, którego celem jest nie tylko poprawa wyglądu, ale także podniesienie samooceny oraz pierwszy krok do zaakceptowania siebie.

Twoim problemem jest opadnięty owal twarzy?

Umów się na konsultację z naszym lekarzem medycyny estetycznej.

Dobierzemy odpowiedni zabieg na poprawienie owalu twarzy

Jakie są przyczyny powstawania drugiego podbródka?

Przyczyny pojawienia się niedoskonałego konturu twarzy są różne i zalicza się do nich m.in. naturalne procesy starzenia się skóry – skóra wraz z wiekiem zwyczajnie ciągnie się “ku dołowi”, problemy z utrzymaniem wagi czy po prostu uwarunkowania genetyczne. Proces starzenia się skóry jest spowodowany zmianami, które zachodzą w naskórku, skórze właściwej, tkance tłuszczowej oraz mięśniach. Wraz z upływem lat skóra traci swoją sprężystość i elastyczność, a tłuszcz zaczyna kumulować się w okolicach brody (tzw. drugi podbródek) oraz z boku twarzy (“chomiki”).

Zabiegi usuwania chomików

Jak usunąć drugi podbródek?

Doktor Radosław Rzepnikowski FabSkin Medycyna Estetyczna Warszawa

Ekspert radzi

Z drugim podbródkiem nie jest tak łatwo walczyć, jak z tłuszczem odkładającym się na innych częściach ciała, ponieważ nie można go tak po prostu “wyćwiczyć”. Jeżeli walczymy z nadmiarem tłuszczu w okolicy brody, najlepiej sprawdzą się w tym przypadku metody, które pozwolą go usunąć raz na zawsze. Skuteczna w walce z drugim podbródkiem okazuje się kosmetologia oraz medycyny estetyczna. Zabiegi na drugi podbródek to przede wszystkim zabiegi ujędrniające z wykorzystaniem fal radiowych i ultradźwięków, zabiegi oparte na iniekcji, czyli wstrzyknięciu. Jednak najlepsze efekty w poprawianiu owalu twarzy przynosi łączenie ze sobą różnych zabiegów – Radosław Rzepnikowski, lekarz medycyny estetycznej.

Likwidacja drugiego podbródka – konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej

Bardzo ważne jest, aby odpowiednio zdiagnozować problem skórny i pod tym kątem zaplanować terapię zabiegową. W tym celu zapraszamy na konsultację z naszym lekarzem medycyny estetycznej, który dobierze odpowiedni zabieg na usuwanie chomików.

Usuwanie drugiego podbródka i ujędrnianie policzków – zabiegi

Usuwanie drugiego podbródka to jeden z częstszych zabiegów, jakie obecnie są wykonywane z gabinetach medycyny estetycznej. Po jego wykonaniu kształt twarzy zmienia się znacząco, co sprawia, że nie tylko wyglądamy na młodszych, ale i atrakcyjniejszych. Likwidacja drugiego podbródka to zabieg bezbolesny, a jego efekty widoczne są niemal natychmiast. Istnieje wiele metod, które pozwolą Ci pozbyć się tego problemu. Oto lista zabiegów na drugi podbródek, które wykonujemy w naszej klinice medycyny estetycznej Fabskin Warszawa-Bemowo:

Redukcja tłuszczu i poprawy napięcia skóry ultradźwiękami HIFU firmy Classys twarzy i ciała – skupione ultradźwięki (zabieg bezinwazyjny)

Redukcja tłuszczu i poprawy napięcia skóry ultradźwiękami HIFU firmy Classys twarzy i ciała to doskonałe rozwiązanie dla osób, które szukają szybkiego, bezinwazyjnego i skutecznego sposobu na usunięcie drugiego podbródka i ujędrnienie twarzy. Terapia przy użyciu innowacyjnego urządzenia bardzo szybko zyskała na popularności. Podczas zabiegu wykorzystuje się technologię HIFU, czyli zogniskowaną falę ultradźwiękową, która bezpośrednio dociera do tkanek. W wyniku działania fali ultradźwiękowej dochodzi do obkurczania tkanek oraz selektywnego uszkodzenia kolagenu tak, aby później wpłynąć na jego regenerację. Spektakularne efekty terapii zawdzięczamy możliwości regulacji ingerencji, dzięki czemu zabieg można indywidualnie dopasować do potrzeb pacjenta. Stymulacja skóry przy użyciu urządzenia HIFU daje natychmiastowy efekt liftingu i ujędrnienia miejsca poddanego zabiegowi bez konieczności chirurgicznej interwencji, rekonwalescencji i bólu.

NICI liftingujące z haczykami

Zabieg z wykorzystaniem nici haczykowych PDO jest całkowicie bezpieczną i bezskalpelową metodą odmładzania twarzy. Polega on na wszczepieniu wchłanialnych, chirurgicznych nici w głąb skóry. Stopniowy proces wchłaniania nici przynosi spektakularne efekty, które utrzymują się do 2 lat. Zabieg wszczepiania nici jest praktycznie bezbolesny. Odbywa się przy znieczuleniu miejscowym. Podniesienie skóry za pomocą nici wchłanialnych jest alternatywą dla tradycyjnego liftingu. Nowej generacji nici haczykowe – podnoszą, wzmacniają skórę oraz korygują rysy twarzy. Przynoszą również doskonałe efekty w walce z nieestetycznie wyglądającym drugim podbródkiem.

Dowiedz się więcej na temat nici haczykowych i umów się na konsultację w naszej klinice. Tutaj znajdziesz aktualny cennik zabiegów z wykorzystaniem nici liftingujących.

Lipoliza iniekcyjna – liposukcja bez skalpela

Lipoliza iniekcyjna to bezinwazyjny zabieg estetyczny, usuwający zalegający tłuszcz z wybranych partii ciała. Zabieg polega na wprowadzeniu za pomocą zastrzyków substancji, która powoduje likwidację komórek tłuszczowych. Uwolnione komórki są rozkładane w procesie przemiany materii, a następnie wydalane z organizmu. Lipoliza to obecnie jedna z najnowocześniejszych metod medycyny estetycznej, dzięki której możliwa jest bezoperacyjna, trwała i skuteczna redukcja tkanki tłuszczowej. Cała procedura zabiegowa trwa około 30 minut i jest bezbolesna, choć bezpośrednio po zabiegu może pojawić się opuchlizna, zaczerwienienie i swędzenie. Dla uzyskania pełnych efektów lipolizę należy powtarzać 2-3 razy co 2 tygodnie. Po pełnej kuracji drugi podbródek i “chomiki” całkowicie znikają.

lipoliza iniekcyjna efekty

Dowiedz się więcej na temat lipolizy iniekcyjnej i umów się na konsultację w naszej klinice. Tutaj znajdziesz aktualny cennik zabiegu lipolizy.

Karboksyterapia

Karboksyterapia to nowatorski zabieg polegający na wprowadzaniu podskórnie dwutlenku węgla – gazu, który naturalnie występuje w organizmie człowieka. W momencie wprowadzenia gaz rozchodzi się równomiernie pod skórą, rozszerza naczynia krwionośne, a dzięki temu poprawia się odżywienie oraz dotlenienie tkanek. Karboksyterapię można przeprowadzać zarówno na twarzy, jak i ciele – zabieg jednocześnie odchudza i ujędrnia. Prowadzi do zmniejszenia liczby komórek tłuszczowych oraz wymodelowania sylwetki. Przynosi doskonałe efekty jako zabieg na redukcję drugiego podbródka. Ogromną zaletą karboksyterapii jest brak jakichkolwiek trwałych uszkodzeń skóry. Jest to skuteczna i bezinwazyjna alternatywa dla liposukcji.

Dowiedz się więcej na temat karboksyterapii i umów się na konsultację w naszej klinice. Tutaj znajdziesz aktualny cennik zabiegu karboksyterapii.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to metoda, dzięki której skutecznie można poprawić kondycję skóry. Zabieg polega na nakłuwaniu skóry za pomocą igieł o odpowiedniej długości, które powodują w jej obrębie mikrouszkodzenia oraz mikrourazy. Preparat zawarty w igle zawiera witaminy, minerały i aminokwasy, które wprowadzane są bezpośrednio w głąb skóry. Natomiast w wyniku nakłuwaniu dochodzi do uwalniania tzw. czynnika wzrostu, co ma kluczowe znaczenie w procesie regeneracji tkanek. Dzięki mezoterapii igłowej skórze dostarczane są wszelkie niezbędne substancje odżywcze. Specjalnie dobrane koktajle witaminowe wspomagają również redukcję tkanki tłuszczowej. Poprawa owalu twarzy widoczna jest już po pierwszym zabiegu, ale w celu uzyskania trwałych efektów zaleca się zabieg powtarzać zgodnie z planem sporządzonym przez lekarza.

Dowiedz się więcej na temat mezoterapii igłowej i umów się na konsultację w naszej klinice. Tutaj znajdziesz aktualny cennik mezoterapii.

Chcesz pozbyć się tzw. chomików?

Przeszkadza Ci widoczna utrata owalu twarzy?

Umów się na zabiegi ujędrniające skórę twarzy

Wszystkie osoby, które mają problem z drugim podbródkiem i “chomikami”, zapraszamy do kontaktu z naszym gabinetem medycyny estetycznej w Warszawie na Bemowie. Oferujemy najwyższy poziom usług w dziedzinie medycyny estetycznej, kosmetologii i laseroterapii.

Zobacz również:

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ tel: 22 126 80 08