HIFU na twarz

Zabieg HIFU na twarz – czym jest i na czym polega?

Szukasz skutecznego sposobu na wymodelowanie owalu twarzy, bez konieczności interwencji chirurgicznej? W naszej Klinice Medycyny Estetycznej FabSkin, możesz skorzystać z rozwiązania, jakim jest zabieg HIFU na twarz. Ta metoda gwarantuje efekt liftingujący w nieinwazyjny i całkowicie bezpieczny sposób. Czym jest i na czym polega HIFU twarzy?

Co to jest HIFU?

HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) to innowacyjna metoda, która wykorzystuje fale ultradźwiękowe. Te ostatnie nie tylko obkurczają komórki tkanki tłuszczowej, ale dodatkowo pobudzają skórę do regeneracji. To natomiast przekłada się na wzmożoną syntezę nowych włókien kolagenowych i w efekcie prowadzi do ujędrnienia i uelastycznienia skóry twarzy.

Jak działa HIFU?

HIFU posiada skoncentrowane fale ultradźwiękowe o zwiększonej częstotliwości. Za sprawą silnego zogniskowania, bez naruszania ciągłości naskórka, mogą indukować powstawanie, na pożądanej głębokości, niewielkich punktów koagulacyjnych. Rezultatem takiego działania jest powstawanie kontrolowanych poparzeń, stymulujących regenerację tkanek, a także skracanie włókien kolagenowych. Dzięki temu, HIFU stosowany jest jako jeden z najbardziej skutecznych zabiegów, które poprawiają napięcie i uniesienie skóry. Poprzez wykorzystanie fal ultradźwiękowych, a także przetworników, różniących się głębokością koncentracji fali, HIFU działa jednocześnie w warstwach skóry właściwej oraz tkance podskórnej. Stąd też modelowanie twarzy HIFU to doskonały wybór i rewelacyjna alternatywa dla zabiegów chirurgicznych.

Chcesz zagęścić, ujędrnić i poprawić napięcie skóry?
Skorzystaj z oferty zabiegowej Ultraformer III w Warszawie

☎ (22) 126 80 08

Jakich efektów można się spodziewać po zabiegu HIFU na twarz?

Zdaniem eksperta

Już jeden zabieg konturowania twarzy gwarantuje zadowalające i długotrwałe efekty. Stopniowa poprawa struktury skóry, w tym jej wyglądu i jej jędrności następuje stopniowo i poprawia się z każdym dniem. Rezultaty zabiegu utrzymują się minimum 2 lata – mówi lek. medycyny estetycznej, Radosław Rzepnikowski.

Efekty bezoperacyjnego liftingu twarzy

Efekty modelowania okolic policzków, linii żuchwy, podbródka i górnej części szyi.

Efekty bezoperacyjnego liftingu twarzy

Efekty modelowania okolic policzków, linii żuchwy, podbródka i górnej części szyi.

Efekty bezoperacyjnego liftingu twarzy

Rezultaty modelowania twarzy, okolic żuchwy i policzków.

Efekty bezoperacyjnego liftingu twarzy

Efekty bezoperacyjnego liftingu twarzy

Efekty bezoperacyjnego liftingu twarzy

Efekty modelowania kości policzkowych.

Efekty bezoperacyjnego liftingu twarzy

Rezultaty modelowania policzków bez użycia skalpela.

Modelowanie twarzy HIFU – jak wygląda zabieg?

Zabieg metodą HIFU to w pełni bezpieczne i bezbolesne rozwiązanie. Czas jego trwania wynosi od 30 minut, do 2 godzin. Co istotne, zabieg nie wymaga rekonwalescencji, co pozwala na powrót do codziennych obowiązków, bezpośrednio po kuracji.

Lifting twarzy HIFU jest zabiegiem, w trakcie którego lekarz wykorzystuje urządzenie emitujące fale ultradźwiękowe, docierające do głębokich warstw skóry twarzy. Skutkuje to zmniejszeniem objętości komórek tłuszczowych i powstawaniu kontrolowanych mikrouszkodzeń w obrębie skóry. Działanie to mobilizuje komórki do regeneracji, a także syntezy nowych włókien kolagenowych.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Zabieg z wykorzystaniem metody HIFU, choć w pełni bezpieczny i nieinwazyjny, ma zarówno wskazania, jak i przeciwwskazania do jego wykonania.

Wskazania:

 •         Zwiotczała skóra,
 •         Drugi podbródek,
 •         Zmarszczki,
 •         Opadające powieki,
 •         Bruzdy.

Przeciwwskazania:

 •         Aktywny stan zapalny w miejscu leczenia, zmiany skórne,
 •         Choroby nowotworowe,
 •         Otwarte rany,
 •         Keloidy (bliznowce),
 •         Wszczepione urządzenia elektryczne,
 •         Wypełniacze w okolicy zabiegowej (wykonane mniej niż miesiąc przed zabiegiem),

·         Ciąża i laktacja.

Owal twarzy HIFU – efekty zabiegu

Jakich rezultatów można się spodziewać, po wykonaniu zabiegu na owal twarzy HIFU? Efekty modelowania tą metodą, zauważalne są już bezpośrednio po zabiegu. Skóra staje się jędrna, prawidłowo napięta i gładka. Kolejne efekty, stanowiące następstwo stałych procesów odbudowy włókien kolagenowych, będzie można zauważać stopniowo nawet przez okres trzech miesięcy. Najważniejszym, finalnym efektem zabiegu, można cieszyć się nawet przez dwa lata. Dzięki tak licznym korzyściom, warto niewątpliwie zdecydować się na zabieg metodą HIFU. Owal twarzy po jego wykonaniu, niewątpliwie ulegnie poprawie. Ponadto, wśród widocznych efektów kuracji w obrębie twarzy, można wyróżnić m.in.:

 •         Znaczne zagęszczenie skóry,
 •         Poprawę napięcia i elastyczności skóry,
 •         Zregenerowanie kolagenu,
 •         Zredukowanie zmarszczek,
 •         Odmłodzenie skóry,
 •         Opóźnienie procesu starzenia się skóry.

Tak liczne zalety kuracji metodą HIFU sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na jej wybór, zamiast korzystać z zabiegów, z wykorzystaniem skalpela. To doskonałe rozwiązanie, umożlwiające odzyskanie jędrnej, estetycznie wyglądającej skóry, a tym samym również młodego wyglądu. Po kuracji można wrócić do swoich codziennych obowiązków, unikając tym samym bolesnego okresu rekonwalescencji, jak ma to miejsce w przypadku zabiegów chirurgicznych.

Chcesz wymodelować owal twarzy?
Umów się na wizytę w klinice FabSkin w Warszawie

☎ (22) 126 80 08

Cennik zabiegu HIFU na twarz

[cena]

Nieinwazyjny lifting HIFUCena u kosmetologaCena u lekarza
Twarz3800 zł4400 zł
Twarz + podbródek4275 zł4950 zł
HIT!!! Linia żuchwy + podbródek1900 zł2200 zł
HIT!!! Policzki + linia żuchwy + podbródek “chomiczki”, opadające, wiotkie policzki, linia żuchwy poprawa owalu twarzy (najpopularniejszy wariant zabiegu)3700 zł 2999 zł4070 zł
Powieki górne617 zł715 zł
Powieki dolne522 zł605 zł
Kurze łapki522 zł605 zł
Czoło522 zł605 zł
Całe oczy – powieki górne, dolne, kurze łapki1045 zł1210 zł
Cała górna część twarzy (lifting czoła, skroni, brwi, powieki górnej i dolnej oraz kurzych łapek)1330 zł1540 zł
Okolica ust997 zł1155 zł
Policzki2565 zł2970 zł
Podbródek855 zł1200 zł
Linia żuchwy1282 zł1485 zł
Szyja1900 zł2200 zł
Szyja + podbródek2470 zł2860 zł

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ

☎ (22) 126 80 08