Frakcyjne odmładzanie skóry Warszawa

Nowa, przełomowa głowica pozwala na wykonywanie jeszcze efektywniejszych zabiegów w zakresie odmładzania skóry. Zastosowanie nieablacyjnego lasera to nie tylko usuwanie zmarszczek i ujędrnienie skóry, ale również redukcja blizn, rozstępów czy zabiegi na rozszerzone pory. Zabieg nieablacyjny przynosi też doskonałe efekty w leczeniu aktywnego zabiegi na trądzik i usuwaniu blizn potrądzikowych. Technologia frakcyjnego odmładzania nieablacyjnego dedykowana jest osobom poszukującym rozwiązania na wiele problemów estetycznych i dermatologicznych.

Czym jest zabieg nieablacyjny? Krótko o technologii

Nowej generacji platforma laserowa izraelskiej firmy ALMA, wyposażona w dwie dodatkowe głowice, które z powodzeniem radzą sobie z wieloma problemami skórnymi. Głowica erbowo-szklana dostarcza do 3000 mJ/pixel. Jest to aż dwa razy więcej energii w stosunku do poprzedniego modelu. Tak wyraźny wzrost mocy przekłada się na jeszcze lepsze efekty zabiegowe. Laser głęboko wnika w skórę, powodując uszkodzenie termiczne, a następnie gojenie, w wyniku czego następuje wyraźna odbudowa skóry. Uszkodzenie termiczne wywołane przez laser jest całkowicie niegroźne. Skóra po zabiegu jest wyraźnie napięta, odmłodzona, a widoczność blizn i rozstępów zredukowana.

Uporczywe ślady po bliznach powodują kompleksy i wpływają na Twoją samoocenę?

Umów się na prawdziwą rewolucję w odmładzaniu skóry i usuwaniu blizn!

☎ (22) 126 80 08
KONTAKT

Jak działa nieablacyjny laser erbowo-szklany?

Wiązka lasera o długości 1540 nm, wnikając głęboko w skórę, w sposób termiczny ją uszkadza. Tworzy kanaliki, które nie naruszając wierzchnich warstw skóry, docierają w jej głąb, stymulując fibroblasty do produkcji włókien kolagenowych.

Zabieg jest całkowicie bezpieczny dla Pacjenta. Nie powoduje przerwania ciągłości naskórka ani konieczności długiej rekonwalescencji. Już po jednej sesji zabiegowej Pacjenci mogą zaobserwować poprawę napięcia i gęstości skóry poprzez namnażanie kolagenu, spłycenie zmarszczek, wyrównanie kolorytu, redukcję blizn i rozszerzonych porów.

działanie lasera clearskin

Zalety i mocne strony lasera nieablacyjnego

 • 2x większa moc – nieablacyjny laser posiada dwukrotnie wyższą moc niż poprzednie rozwiązania, co oznacza jeszcze wyższą skuteczność.
 • Bezpieczeństwo i komfort zabiegowy – podczas przebudowy głębokich warstw skóry nie zostaje naruszona struktura naskórka. Dodatkowo wykorzystanie zaawansowanego aplikatora chłodzącego powoduje, że zabieg jest bezpieczny i komfortowy.
 • Pierwsze efekty widoczne już po ok. 2 tygodniach – w wyniku głębokiego odmładzania skóry laserem nieablacyjnym odzyskuje ona napięcie, staje się rozświetlona, a blizny są wyraźnie zredukowane.

Dla kogo frakcyjne odmładzanie nieablacyjne? Wskazania do zabiegu

Główne wskazania do zabiegu laserem nieablacyjnym to:

Nieablacyjny laser na blizny i rozstępy

Głowica lasera nieablacyjnego erbowo-szklanego pozwala osiągnąć wyjątkowe wyniki w redukcji blizn i rozstępów. Niezwykła skuteczność lasera umożliwia redukcję nawet tych starych ubytków w skórze o różnej genezie:

 • blizny potrądzikowe – są to często blizny zanikowe, widoczne w postaci miejscowego zagłębienia. Ich wielkość oraz rozległość uzależniona jest od stopnia zaawansowania trądziku;
 • blizny zanikowe – zwane również atroficznymi, powstają w wyniku rozpadu włókien kolagenowych w głębokich warstwach skóry. Najczęściej są pamiątką po przebytym trądziku, ospie wietrznej czy nieprawidłowym leczeniu sterydami. Do blizn zanikowych zaliczają się również rozstępy, przybierające postać równoległych, wrzecionowatych pasm na powierzchni skóry;
 • blizny przerostowe – powstają w wyniku nieprawidłowego gojenia się ran. Taka blizna rozrasta się tylko w obrębie uszkodzonej wcześniej skóry. Jest gruba, zaczerwieniona i wystaje ponad powierzchnię otaczającej skóry;
 • keloidy – czyli inaczej bliznowce, to przerośnięte, stwardniałe blizny powstałe po urazie mechanicznym. Często przekraczają linię uraza i mają tendencję do nawrotów po leczeniu chirurgicznym.

Laser nieablacyjny na trądzik

Wykorzystujemy technologię łącząca nieablacyjny laser frakcyjny o długości fali 1540 nm z jednoczesnym chłodzeniem kontaktowym i technologią vacuum po to, aby skutecznie leczyć trądzik. Dlatego przeprowadzany przez nas zabieg przeciwtrądzikowy eliminuje przyczyny trądziku – niszczy bakterie Priopionibacterium acnes, które są odpowiedzialne za powstawanie pryszczy i zmian skórnych.

Ekspert radzi

Technologia z wykorzystaniem próżni (vacuum) usuwa sebum oraz zatkane pory. Z kolei zaawansowany aplikator chłodzący chroni naskórek, zmniejsza ból i zaczerwienie skóry. Głowica laserowa nieablacyjna działa na wszystkie postacie trądziku pospolitego, w tym grudki, krosty, guzki przy jednoczesnym odmłodzeniu skóry, co jest dodatkową korzyścią dla Pacjenta – wyjaśnia kosmetolog, mgr Maja Smaruń z kliniki medycyny estetycznej FabSkin

Laser nieablacyjny na rozstępy

Laser nieablacyjny to przykład lasera frakcyjnego, który przynosi doskonałe efekty w walce z rozstępami. Redukcja rozstępów stosowanym przez nas nieablacyjnym laserem frakcyjnym możliwa jest dzięki termicznemu uszkodzeniu komórek zlokalizowanych wzdłuż rozstępów. Energia laserowa wywołuje kontrolowane mikrourazy oraz stymuluje koagulację białek i odparowanie wody, w wyniku czego w miejscach rozstępów namnażają się włókna kolagenowe i powstają nowe komórki skóry. Za pomocą głowicy można zredukować rozstępy z takich obszarów ciała, jak uda, brzuch, pośladki, plecy, ręce.

Jak przygotować się do głębokiego odmładzania skóry laserem nieablacyjnym?

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony Pacjenta. Na tydzień przed zabiegiem nie należy wykonywać peelingu skóry ani się opalać. Zaleca się również odstawić leki i zioła światłouczulające oraz leki doustne i miejscowe zawierające w składzie retinoidy. Przed wizytą odbywa się konsultacja wstępna w celu zakwalifikowania Pacjenta do dalszej procedury. Podczas rozmowy ze specjalistą ustalona zostaje liczba zabiegów potrzebnych do uzyskania satysfakcjonujących efektów.

Jak przebiega frakcyjne odmładzanie nieablacyjne w klinice FabSkin w Warszawie?

Po wykluczeniu przeciwwskazań lekarz lub kosmetolog przystępuje do zabiegu. Specjalista przykłada głowicę urządzenia do oczyszczonej skóry i prowadzi ją delikatnie po obszarach zabiegowych. Wiązka lasera naświetla głębsze warstwy skóry, nie naruszając przy tym jej zewnętrznych warstw. Zaawansowany system chłodzący chroni skórę przed oparzeniem. Zabieg trwa od 10 do 60 minut w zależności od miejsca zabiegowego.

efekty zabiegu laserem clearskin
efekty zabiegu laserem clearskin

Kiedy widoczne są pierwsze efekty głębokiego odmładzanie skóry laserem nieablacyjnym?

Pełna przebudowa skóry zainicjowana przez laser nieablacyjny następuje stopniowo wraz z procesem regeneracji i produkcją nowego kolagenu. Pierwsze efekty widoczne są po upływie około 2 tygodni. Pełnym efektem głębokiego odmłodzenia skóry Pacjenci mogą cieszyć się po 3-6 miesiącach po zabiegu.

Jak długo utrzymają się efekty zabiegu laserem nieablacyjnym?

Na długość utrzymywania się efektów ma wpływ przestrzeganie zaleceń pozabiegowych. Aż do czasu całkowitego wyleczenia skóry nie powinno się opalać. Skórę należy chronić przed słońcem kremami z wysokimi filtrami. Zaleca się też używać poleconych przez lekarza kremów.

Zaleca liczba zabiegów

Zabieg przeprowadza się w serii. Najczęściej są to 3-6 zabiegi w odstępach co 2-4 tygodnie.

Rekonwalescencja po zabiegu

Laser nieablacyjny to laser bez gojenia. Oznacza to, że nie powoduje przerwania ciągłości naskórka, co sprawia, że zabieg nie wymaga rekonwalescencji ani nie wywołuje skutków ubocznych. W niektórych przypadkach może pojawić się zaczerwienie i obrzęk, które utrzymują się do około tygodnia.

Przeciwwskazania do zabiegu laserem nieablacyjnym

Głównymi przeciwwskazaniami do zabiegu są:

 • aktywne nowotwory;
 • ciąża i okres laktacji;
 • przyjmowanie leków światłouczulających;
 • stany zapalne skóry;
 • świeża opalenizna;
 • infekcje wirusowe i bakteryjne.

Chcesz poprawić jakość swojej skóry bez długiego okresu rekonwalescencji?

Umów się na całoroczny, bezbolesny zabieg laserem nieablacyjnym.

☎ (22) 126 80 08
KONTAKT

FAQ – najważniejsze pytania dotyczące zabiegu laserem nieablacyjnym

Jaka pora jest najlepsza na wykonanie frakcyjnego odmładzania nieablacyjnego?

Zabieg wykonywany laserem nieablacyjnym jest całoroczny. Można go wykonać o każdej porze roku, również latem.

Czy zabieg laserem nieablacyjnym jest bolesny?

Jest to laser bezbolesny. Z reguły zabieg nie wywołuje żadnych przykrych dolegliwości bólowych, choć odczucia zabiegowe w dużej mierze uzależnione są od indywidualnej wrażliwości na ból. Jeśli Pacjent wyrazi taką chęć, opcjonalnie możemy zastosować znieczulenie.

Opinie o zabiegu laserem nieablacyjnym

Zabieg laserem nieablacyjnym, który od niedawna wprowadziliśmy do oferty naszej kliniki medycyny estetycznej FabSkin w Warszawie, cieszy się sporym zainteresowaniem Pacjentów. Ceniony jest przede wszystkim za bezbolesność oraz to, że działa na wiele problemów skórnych.

Ile kosztuje frakcyjne odmładzanie nieablacyjne w Warszawie?

Poniżej przedstawiamy cennik zabiegu laserem nieablacyjnym erbowo-szklanym w naszej klinice na warszawskim Bemowie:

ObszarCena u kosmetologaPakiet 3 zabiegów u kosmetologaCena u lekarzaPakiet 3 zabiegów u lekarza
Oczy/Usta500 zł1200 zł (400 zł za zabieg)574 zł1380 zł (460 zł za zabieg)
Policzki900 zł2100 zł (700 zł za zabieg)1035 zł2415 zł (805 zł za zabieg)
1 obszar (Twarz/Szyja/Dekolt)1 200 zł3000 zł (1000 zł za zabieg)1380 zł3450 zł (1150 zł za zabieg))
2 obszary1600 zł4200 zł (1400 zł za zabieg)1840 zł4830 zł (1610 zł za zabieg)
3 obszary2 000 zł5400 zł (1800 zł za zabieg)2300 zł 6210 zł (2070 zł za zabieg)
Dłonie600 zł400 zł (1200 zł za zabieg)690 zł1380 zł (460 zł za zabieg)
Blizny/Rozstępyod 300 złwycena indywidualnaod 400 złwycena indywidualna
Blizny potrądzikowe-cena dla studentów(twarz)*900*2100 zł (700 zł za zabieg) *1035 zł 2415 zł (805 zł za zabieg)

Zobacz także: