Liposukcja w Fabskin – lipoliza Endolift z mechanicznym odsysaniem tłuszczu

Nie każdy może cieszyć się szczupłą sylwetką bez grama tłuszczu. Aktywność fizyczna, dieta, zdrowy tryb życia nie zawsze przynoszą pożądane rezultaty. Dlaczego? Przyczyn jest wiele. Genetyka, niektóre choroby, brak systematyczności i konsekwencji w dążeniu do nienagannej figury – to tylko niektóre z nich. Niestety, po 30. roku życia spowolnieniu ulega również metabolizm, wskutek czego wiele osób przybiera na wadze. Jest kilka newralgicznych miejsc na ciele, gdzie zwykle odkłada się najwięcej tkanki tłuszczowej. Są to: brzuch, uda, pośladki, biodra. Szczególnie kobiety zmagające się z nadmierną ilością tkanki tłuszczowej oraz utratą jędrności skóry szukają różnych sposobów na wymodelowanie i wyszczuplenie ciała. Jednym z zabiegów wyszczuplających sylwetkę jest liposukcja, czyli zabieg odsysania tłuszczu. Jest to nowość w naszej klinice medycyny estetycznej w Warszawie. Zabieg łączy w sobie endolifting z mechanicznym odsysaniem tłuszczu. Stanowi doskonałą alternatywę dla klasycznej liposukcji bez długiej i bolesnej rekonwalescencji. Pozwala na wyszczuplenie dowolnych obszarów ciała, na których odkłada się niechciana tkanka tłuszczowa. Należy jednak pamiętać, że laserowa liposukcja Endolift nie jest metodą leczenia znacznej nadwagi lub otyłości. Jest to zabieg, którego celem jest miejscowa redukcja tkanki tłuszczowej i ujędrnienie skóry u pacjentów o prawidłowej masie ciała lub z umiarkowaną nadwagą.

Co to jest liposukcja?

Liposukcja to zabieg na pograniczu medycyny estetycznej a chirurgii plastycznej polegający na odsysaniu tłuszczu. Liposukcję wykonuje się, by zredukować liczbę komórek tłuszczowych. Najlepszymi kandydatami do liposukcji są osoby ze stosunkowo prawidłowo wagą, które mają nadmiar tkanki tłuszczowej w niektórych obszarach ciała, a także z delikatną nadwagą. Tłuszcz można odessać z brzucha, ud, bioder, pośladków, kolan, łydek, karku, ramion, podbródka, piersi, łokci, a nawet kolan. Klasyczna liposukcja to zabieg inwazyjny, który wymaga specjalnego przygotowania ze strony Pacjenta. Przede wszystkim Pacjent przed zabiegiem musi wykonać komplet szczegółowych badań. Konieczne jest również pozostanie w szpitalu po zabiegu przez około 24h. Po operacji zwykle przyjmuje się leki przeciwbólowe oraz antybiotyki. Istnieje również ryzyko pojawienia się na skórze nierówności po liposukcji.

 

Zabieg liposukcji Endolift z mechanicznym odsysaniem tłuszczu, który wykonujemy w naszej klinice, to obniżenie ryzyka skutków ubocznych, o wiele mniejszy obrzęk, zmniejszony dyskomfort fizyczny, a także skrócony czas rekonwalescencji.

Odzyskaj szczupłą sylwetkę dzięki zabiegowi liposukcji

Skontaktuj się z nami

POKAŻ NUMER

Liposukcja Endolift z mechanicznym odsysaniem tłuszczu

Zabieg usuwania tłuszczu, który wykonujemy w naszej klinice w Warszawie na Bemowie, stanowi połączenie lipolizy laserowej Endolift (czyli redukcji tkanki tłuszczowej) z mechanicznym odessaniem tłuszczu. Zabieg ten to idealny sposób na połączenie dwóch celów, jakie często chcą osiągnąć Pacjenci, czyli pozbycie się niechcianej tkanki tłuszczowej oraz ujędrnienie skóry. Do liposukcji Endolift z mechanicznym odsysaniem tłuszczu wykorzystuje się dwa zaawansowane technologicznie urządzenia (metoda kombinowana) – laser diodowy Eufoton LASEmaR 1500 oraz urządzenie do odsysania tłuszczu Liposat/Vibrosa.

Jeśli szukasz zabiegu łączącego wyszczuplenie z modelowaniem i ujędrnieniem określonych partii ciała,

to liposukcja Endolift z mechanicznym odsysaniem tłuszczu jest dla Ciebie!

Laserowa liposukcja Endolift z odessaniem tłuszczu a tradycyjna liposukcja

Tę wersję zabiegu z tradycyjną liposukcją łączy mechaniczne odsysanie tłuszczu, czyli rozbijanie skupisk komórek tłuszczowych i odsysanie ich z ciała Pacjenta. W przeciwieństwie jednak do zwykłej liposukcji, gdzie ruchy mechaniczne powodują urazy, co przekłada się na dłuższą i trudniejszą rekonwalescencję, w przypadku zabiegu Endolift tłuszcz się ,,roztapia” pod wpływem działania energii lasera. Dzięki temu cały zabieg jest mniej bolesny i mniej inwazyjny w porównaniu z tradycyjną liposukcją.

Laserowa liposukcja Endolift z odessaniem tłuszczu a tradycyjna liposukcja

Tę wersję zabiegu z tradycyjną liposukcją łączy mechaniczne odsysanie tłuszczu, czyli rozbijanie skupisk komórek tłuszczowych i odsysanie ich z ciała Pacjenta. W przeciwieństwie jednak do zwykłej liposukcji, gdzie ruchy mechaniczne powodują urazy, co przekłada się na dłuższą i trudniejszą rekonwalescencję, w przypadku zabiegu Endolift tłuszcz się ,,roztapia” pod wpływem działania energii lasera. Dzięki temu cały zabieg jest mniej bolesny i mniej inwazyjny w porównaniu z tradycyjną liposukcją.

Kalina Jędrzejko lekarz medycyny estetycznej Warszawa

Zdaniem eksperta

Laserowa liposukcja Endolift z mechanicznym odessaniem tłuszczu to obecnie najbardziej nowatorska i skuteczna metoda usuwania tkanki tłuszczowej przy jednoczesnym liftingu ciała, który zapobiega efektowi ,,obwisłej skóry” oraz powstawaniu nierówności sylwetki po zabiegu – wyjaśnia chirurg i lekarz medycyny estetycznej, dr n. med. Kalina Jędrzejko.

Partie ciała, na których można wykonać odsysanie tłuszczu

Liposukcja to zabieg, który można wykonywać na różnych partiach ciała. Najpopularniejsza jest oczywiście liposukcja brzucha, ale możliwości tej techniki nie ograniczają się jedynie do talii.

Liposukcja brzucha i boczków

Brzuch to jedno z bardziej newralgicznych miejsc, na których gromadzi się tkanka tłuszczowa. Oponka na brzuchu często nie znika od regularnych ćwiczeń czy zdrowego odżywiania. Liposukcja brzucha i boczków pozwala na pozbycie się niechcianego tłuszczu w tych okolicach ciała. Na usuwanie tłuszczu z brzucha najczęściej decydują się Pacjenci, którzy – mimo stosowania diet i uprawiania aktywności fizycznych – nie mogą pozbyć się uporczywej tkanki tłuszczowej. Odsysanie tłuszczu z brzucha przynosi wyjątkowo dobre efekty, które widoczne są od razu po zabiegu.

Liposukcja ud wewnętrznych i zewnętrznych (bryczesów)

Liposukcja ud to zabieg polegający na wymodelowaniu ud poprzez usuwanie tkanki tłuszczowej z nóg. Odsysanie tkanki tłuszczowej z ud to skuteczny sposób na pozbycie się depozytów tłuszczu z miejsc, które są szczególnie odporne na ćwiczenia oraz na odchudzanie.

Liposukcja okolicy kolan

Problem nadmiaru tkanki tłuszczowej w okolicach kolan dotyka wiele kobiet. Nic więc dziwnego, że wiele z nich decyduje się na liposukcję tej partii ciała. Zabieg liposukcji kolan zwykle przeprowadza się wraz z zabiegiem liposukcji ud. Odsysanie tłuszczu z kolan to świetny sposób, aby w końcu nadać swoim nogom i kolanom ładny oraz zarysowany kształt.

Liposukcja pośladków, ,,bananków” (fałdki tkanki tłuszczowej pod pośladkami)

Pośladki, podobnie jak piersi, uważane są za atrybut kobiecości. Nic więc dziwnego, że wielu paniom zależy więc na tym, aby były zgrabne, jędrne oraz w odpowiednim rozmiarze. Niekiedy problemem są mocno odstające czy zbyt duże w stosunku do sylwetki pośladki, a także gromadzenie się tkanki tłuszczowej pod pośladkami. W takich sytuacjach rozwiązaniem jest liposukcja pośladków.

Liposukcja ramion – tricepsów (pelikany)

U niektórych kobiet w okolicy ramion gromadzi się nadprogramowa tkanka tłuszczowa. Niekiedy pojawia się również w tym miejscu zwisająca skóra. Rozwiązaniem wyżej opisanych problemów może być plastyka ramion. Liposukcja ramion, określana również jako usuwanie tłuszczu z ramion, to zabieg pozwalający na wymodelowanie tej partii ciała.

Liposukcja podbródka

Niektóre osoby mają predyspozycje do gromadzenia się tłuszczu w okolicach podbródka, nawet jeśli ich waga jest w normie. Podwójny podbródek sprawia, że twarz wygląda pełniej, traci na atrakcyjności. Liposukcja podbródka to skuteczny zabieg, pozwalający poprawić profil twarzy poprzez odtworzenie kąta pomiędzy żuchwą a szyją.

Liposukcja pleców

Motylki, czyli fałdki pod łopatkami, to problem wielu kobiet, również tych szczupłych, które nie mają nadwagi. Przyczyną tworzenia się tzw. motylków zwykle jest osłabienie mięśni pleców, które może wynikać z braku aktywności fizycznej lub być następstwem naturalnej utraty jędrności skóry. Zabieg liposukcji pleców usuwa miejscowo nagromadzone złogi tłuszczu, a także ujędrnia i napina skórę.

Liposukcja – metody

Liposukcja może być przeprowadzana różnymi metodami. Poniżej krótko przybliżymy najpopularniejsze z nich:

Liposukcja chirurgiczna

Najbardziej inwazyjna metoda usuwania tkanki tłuszczowej. Zabieg ten wykonuje się przy użyciu skalpela. Liposukcja tą metodą wiąże się z ingerencją chirurga-plastyka w ciało.

Liposukcja laserowa

Liposukcja laserowa, zwana również laserową lipolizą, polega na wykorzystaniu precyzyjnie skonfigurowanego lasera, którego głównym zadaniem jest rozbijanie komórek tłuszczowych. Uwolniony w ten sposób tłuszcz jest następnie wchłaniany przez organizm lub odsysany za pomocą niewielkiej kaniuli przypominającej bardzo grubą igłę. Liposukcję laserową wykonuje się po zastosowaniu znieczulenia miejscowego. W porównaniu z innymi rodzajami liposukcji zabieg ten jest zdecydowanie mniej inwazyjny. Wśród zabiegów z zakresu liposukcji laserowej można wyróżnić m.in.: Endolift, SlimLipo, LipoLife 3G.

Liposukcja wibracyjna

Liposukcja wibracyjna (z ang. Power-assisted liposuction – PAL) to zabieg, w trakcie którego za pomocą specjalnej kaniuli wibracyjnej wykonuje się regularne ruchy wibracyjne w przód oraz w tył. Urządzenie to delikatnie wnika w tkankę tłuszczową, dzięki czemu oddzielenie tkanki tłuszczowej od otoczenia jest bezpieczne. Zabieg ten jest podobny do tradycyjnej liposukcji, ale znacznie bezpieczniejszy.

Liposukcja wodna

Zabieg liposukcji wodnej Body Jet wykorzystuje roztwór wodny pod wysokim ciśnieniem. Strumień wodny pozwala uwolnić komórki tłuszczowe od tkanki łącznej, nie uszkadzając przy tym innych tkanek. Następnie tłuszcz jest usuwany kaniulą z organizmu.

Liposukcja ultradźwiękowa

Liposukcja ultradźwiękowa metodą Vaser Lipo wykorzystuje energię ultradźwiękową. Zabieg odsysania tłuszczu ultradźwiękami pozwala na wyszczuplenie wybranej partii ciała, pozostawiając w nienaruszonym stanie nerwy, naczynia krwionośne oraz tkankę łączną.

Liposukcja rotacyjna

W liposukcji rotacyjnej kaniula, pod wpływem wibracji, porusza się w trzech płaszczyznach. Emituje infradźwięki, a przy tym przyczynia się do uwalniania tłuszczu ze struktur włóknisto-naczyniowo-nerwowych.

Kalina Jędrzejko lekarz medycyny estetycznej Warszawa

Zdaniem eksperta

Osoby, które boją się klasycznej liposukcji, mogą skorzystać z metod alternatywnych. W naszym gabinecie dla uzyskania jak najlepszych efektów szczególnie rekomendujemy połączenia laserowej liposukcji Endolift z klasycznym odsysaniem tłuszczu – dodaje dr. n. med. Kalina Jędrzejko, chirurg i lekarz medycyny estetycznej.

Dla kogo zabieg liposukcji Endolift z usuwaniem tłuszczu. Wskazania

Najlepszymi kandydatami do zabiegu liposukcji Endolift z mechanicznym odsysaniem tłuszczu są Pacjenci z prawidłową masą ciała lub niedużą nadwagą, którzy zmagają się z nadprogramową tkanką tłuszczową w niektórych partiach ciała. Z liposukcji mogą skorzystać również osoby z nadwagą, jednak w takiej sytuacji zabieg może być traktowany jedynie jako wsparcie w odchudzaniu, a nie jako zamiennik. Podkreślamy, że liposukcja nie jest metodą leczenia otyłości. Bez ćwiczeń oraz zdrowych nawyków żywieniowych Pacjent nie uzyska długotrwałych rezultatów.

Liposukcja – przeciwwskazania

Mimo iż liposukcja Endolift z mechanicznym usuwaniem tłuszczu ssakiem chirurgicznym jest znacznie bezpieczniejsza od klasycznej liposukcji, istnieje grupa Pacjentów, u których nie należy wykonywać zabiegu. Wśród przeciwwskazań do liposukcji można wymienić:

 • cukrzycę;
 • choroby serca;
 • choroby układu krążenia;
 • zaburzenia krzepnięcia krwi;
 • przewlekła niewydolność nerek i wątroby;
 • padaczka;
 • ciąża.

Jak wygląda przygotowanie do zabiegu odsysania tłuszczu?

W przypadku liposukcji bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie do zabiegu. Zanim zostanie przeprowadzona liposukcja, konieczne jest wykonanie kilku badań, na podstawie których następuje kwalifikacja Pacjenta do zabiegu. Na 2-3 tygodnie przed zabiegiem należy zrezygnować z przyjmowania leków rozrzedzających krew (np. acenokumarol lub warfaryna)  ograniczyć używki, takie jak papierosy, alkohol, a także stosować zaleconą przez lekarza dietę, która pozwoli na szybszy powrót do formy.

Badanie, jakie należy wykonać przed zabiegiem liposukcji

 • grupa krwi;
 • morfologia;
 • jonogram (sód, potas, wapń, magnez);
 • kreatynina;
 • AST, ALT;
 • koagulogram (INR).

Jak wygląda zabieg laserowej liposukcji Endolift połączonej z klasycznym odsysaniem tłuszczu ssakiem chirurgicznym w klinice w Warszawie?

Przed rozpoczęciem zabiegu lekarz zaznacza na ciele te miejsca, z których zostaje odessany nadmiar tłuszczu. Następnie Pacjentowi zostaje podane znieczulenie miejscowe. W wybranym miejscu na ciele lekarz najpierw rozbija tkankę tłuszczową laserem, a następnie odsysa tłuszcz. Podczas zabiegu kaniula ssąca porusza się w szybkim tempie wibracyjnym. W połączeniu z próżnią ssącą służy delikatnemu oddzielaniu i usuwaniu tkanki tłuszczowej. Technika ta w jednolity sposób usuwa tłuszcz, nie uszkadzając sąsiadujących tkanek. Dodatkowo energia, którą emituje laser, napina skórę. Zabieg trwa około 2 godzin.

Liposukcja (usuwanie tłuszczu) – efekty zabiegu

Pierwsze efekty zabiegu są natychmiastowe, ponieważ tkanka tłuszczowa zostaje odessana podczas operacji. Pełne i ostateczne efekty Pacjent może zaobserwować po upływie około pół roku od zabiegu.

Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu usuwania tłuszczu?

Po upływie około 30 minut od wykonania zabiegu możliwy jest powrót Pacjenta do domu. Bezpośrednio po procedurze Pacjent może odczuwać delikatne drętwienie obszarów poddawanych zabiegowi, które zwykle ustępuje po kilku dniach od zabiegu.

Pozostałe zalecenia dotyczące postępowania pozabiegowego:

 • przez pierwsze 7 dni na dzień i na noc należy nosić ubranka uciskowe, przez kolejne 7 dni tylko na noc;
 • w razie potrzeby można przyjmować środki przeciwbólowe;
 • aktywność fizyczną można rozpocząć po upływie od 2 tygodni do miesiąca czasu od zabiegu;
 • dla uzyskania jak najlepszych efektów po liposukcji zaleca się wykonanie zabiegu endermologii, mającego na celu wymodelowanie sylwetki. Jest to technologia całkowicie nieinwazyjna.

Wszystkie zalecenia pozabiegowe szczegółowo przedstawia podczas konsultacji lekarz przeprowadzający zabieg.

Liposukcja laserem Endolift połączona z klasycznym odsysaniem tłuszczu – możliwe skutki uboczne

Każda liposukcja niesie za sobą ryzyko wystąpienia różnych komplikacji. Należą do nich infekcje, zaburzenia czucia, tworzenie się nietypowych blizn, zmiany barwy skóry, uszkodzenia nerwów, uszkodzenia skóry. Aby uniknąć nieprzyjemnych powikłań, należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.

Czy zabieg liposukcji jest bolesny?

Zabieg liposukcji Endolift z usuwaniem tłuszczu wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Zastosowanie miejscowego znieczulenia zmniejsza dolegliwości bólowe.

Liposukcja Endolift – porównanie z klasyczną liposukcją

Główną przewagą liposukcji Endolift względem klasycznej liposukcji chirurgicznej jest mniejszy uraz wywoływany zabiegiem oraz możliwość jednoczesnego ujędrnienia i poprawy napięcia skóry w wyniku działania wiązką lasera.

Liposukcja laserowa Endolift z mechanicznym odessaniem tłuszczuKlasyczna liposukcja
potrzebne badania do zabiegu potrzebne wykonanie szerokiego zakresu badań
bez pobytu w szpitalupacjent zostaje w szpitalu około dobę
minimalne krwawieniezauważalna utrata krwi
mogą pojawić się siniaki lub krwiakiliczne krwiaki
wyjście do domu - 30 minut po zabiegu, o własnych siłachpacjent pozostaje w szpitalu jeszcze dobę po operacji
ubranka uciskowe przez 14 dni po zabiegu (pierwsze 7 dni dzień i noc, drugie 7 - tylko na noc)pacjent musi nosić ubranka uciskowe przez kilka tygodni po operacji
mniejsze ryzyko nierówności po zabieguryzyko powstania pooperacyjnych nierówności na skórze
antybiotyki, środki przeciwbólowe tylko w razie potrzeby po operacji pacjent przyjmuje leki przeciwbólowe i antybiotyki
znieczulenie miejscowe, nie ma konieczności pełnego znieczulaniakonieczne pełne znieczulenie pacjenta
pierwszy efekt natychmiastowy (tkanka tłuszczowa zostaje mechanicznie odessana podczas operacji), efekt poprawy napięcia i ujędrnienia skóry widoczny po około 3-6 miesiącachefekt natychmiastowy (tkanka tłuszczowa zostaje mechanicznie odessana podczas operacji)
komórki tkanki tłuszczowej zostają bezpowrotnie zniszczonekomórki tkanki tłuszczowej zostają bezpowrotnie zniszczone
ujędrnienie i poprawa napięcia skóry pod wpływem działania laserem na włókna kolagenowe

Chcesz wymodelować ciało i pozbyć się tkanki tłuszczowej?

Zabieg liposukcji pozwoli Ci osiągnąć ten cel!

POKAŻ NUMER

Liposukcja w Warszawie – cennik

Poniżej przedstawiamy cennik odsysania tłuszczu w naszej klinice w Warszawie:

Obszar ciałaCena - laserowy lifting i lipoliza Endolift z odsysaniem tłuszczu
Brzuch6000-7000 zł
Boczki5000 zł
Bryczesy5000 zł
Uda wewnętrzne6000 zł
Uda zewnętrzne6000 zł
Bananki (fałdki pod pośladkami)4500 zł
Okolica kolan4000 zł
Pelikany (triceps)5000 zł
Podbródek4000 zł
Motylki (fałdki pod łopatkami)5000 zł