Spis treści

Jesteśmy Autoryzowanym Centrum Szkoleniowym w zakresie zabiegów Endolift i lipolizy laserowej LASEmaR 1500L

Liposukcja-laserowa-endolift-warszawa-bemowo

Liposukcja Warszawa – laser Endolift i odsysanie tłuszczu

Nie każdy może cieszyć się szczupłą sylwetką bez grama tłuszczu. Aktywność fizyczna, dieta, zdrowy tryb życia nie zawsze przynoszą pożądane rezultaty. Dlaczego? Przyczyn jest wiele. Genetyka, niektóre choroby, brak systematyczności i konsekwencji w dążeniu do nienagannej figury – to tylko niektóre z nich. Niestety, po 30. roku życia spowolnieniu ulega również metabolizm, wskutek czego wiele osób przybiera na wadze. Jest kilka newralgicznych miejsc na ciele, gdzie zwykle odkłada się tkanka tłuszczowa. Są to: brzuch, uda, pośladki, biodra. Szczególnie kobiety, zmagając się z nadmierną ilością tkanki tłuszczowej oraz utratą jędrności skóry, aktywnie szukają różnych sposobów na wymodelowanie i wyszczuplenie ciała. Jednym z zabiegów wyszczuplających sylwetkę jest liposukcja, czyli zabieg odsysania tłuszczu. Wykonywany w naszej klinice medycyny estetycznej w Warszawie zabieg łączy ujędrnienie endolifting z odsysaniem tłuszczu. Pozwala na stosunkowo szybkie wymodelowanie i wyszczuplenie dowolnych obszarów ciała, na których odkłada się niechciana tkanka tłuszczowa. Stanowi doskonałą alternatywę dla klasycznej liposukcji – bez długiej i bolesnej rekonwalescencji. Należy jednak pamiętać, że laserowa liposukcja Endolift nie jest metodą leczenia znacznej nadwagi lub otyłości. Jest to zabieg, którego celem jest redukcja miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej i ujędrnienie skóry u pacjentów o prawidłowej masie ciała lub z umiarkowaną nadwagą.

Co to jest liposukcja?

Liposukcja to zabieg na pograniczu medycyny estetycznej a chirurgii plastycznej polegający na odsysaniu tłuszczu. Liposukcję wykonuje się, by zredukować liczbę komórek tłuszczowych. Najlepszymi kandydatami do liposukcji są osoby ze stosunkowo prawidłowo wagą lub nieznaczną nadwagą, które mają nadmiar tkanki tłuszczowej w niektórych obszarach ciała. Tłuszcz można odessać z brzucha, boczków, ud, bioder, pośladków, kolan, łydek, karku, ramion, podbródka, a nawet z okolicy kolan. Klasyczna liposukcja to zabieg inwazyjny, który wymaga specjalnego przygotowania ze strony Pacjenta. Przede wszystkim Pacjent przed zabiegiem musi wykonać komplet szczegółowych badań. Konieczne jest również pozostanie w szpitalu po zabiegu przez około 24h. Po operacji zwykle przyjmuje się leki przeciwbólowe oraz antybiotyki. Istnieje również ryzyko pojawienia się na skórze nierówności po liposukcji.

Zabieg laserowej liposukcji Endolift z delikatnym odessaniem tłuszczu, który wykonujemy w FabSkin, jest mniej inwazyjną alternatywą dla klasycznych metod odsysania tłuszczu. Zastosowana technika zabiegowa pozwala wyeliminować lub ograniczyć ryzyka związane ze znieczuleniem pacjenta (stosujemy znieczulenie miejscowe, zamiast narkozy), czy nierównościami po liposukcji.

Odzyskaj szczupłą sylwetkę dzięki zabiegowi liposukcji

Skontaktuj się z nami

☎ (22) 126 80 08

Liposukcja Endolift z odsysaniem tłuszczu

Zabieg usuwania tłuszczu, który wykonujemy w naszej klinice w Warszawie na Bemowie, stanowi połączenie lipolizy laserowej Endolift (czyli redukcji tkanki tłuszczowej) z delikatnym odessaniem tłuszczu. Zabieg ten to idealny sposób na połączenie dwóch celów, jakie często chcą osiągnąć Pacjenci, czyli pozbycie się niechcianej tkanki tłuszczowej oraz ujędrnienie skóry. Do liposukcji Endolift z odsysaniem tłuszczu wykorzystuje się dwa zaawansowane technologicznie urządzenia (metoda kombinowana) – laser diodowy Eufoton LASEmaR 1500 oraz urządzenie Vibrosat do odsysania tłuszczu.

Jeśli szukasz zabiegu łączącego wyszczuplenie z modelowaniem i ujędrnieniem określonych partii ciała,

to liposukcja Endolift jest dla Ciebie!

Laserowa liposukcja Endolift z odessaniem tłuszczu a tradycyjna liposukcja

Tę wersję zabiegu z tradycyjną liposukcją łączy odsysanie tłuszczu, czyli rozbijanie tkanki tłuszczowej i odessanie jej z ciała Pacjenta. W przeciwieństwie jednak do zwykłej liposukcji, gdzie ruchy mechaniczne powodują urazy, w przypadku zabiegu Endolift tłuszcz ,,roztapia” się pod wpływem energii lasera. Dzięki temu cały zabieg jest mniej bolesny i mniej inwazyjny w porównaniu z tradycyjną liposukcją, co przekłada się na krótszy czas rekonwalescencji.

Zdaniem eksperta

Laserowa liposukcja Endolift z mechanicznym odessaniem tłuszczu to obecnie najbardziej nowatorska i skuteczna metoda usuwania tkanki tłuszczowej przy jednoczesnym liftingu ciała, który zapobiega efektowi obwisłej skóry oraz powstawaniu nierówności po zabiegu – wyjaśnia chirurg i lekarz medycyny estetycznej, dr n. med. Kalina Jędrzejko.

Partie ciała, na których można wykonać odsysanie tłuszczu

Liposukcja to zabieg, który można wykonywać na różnych partiach ciała. Najpopularniejsza jest oczywiście liposukcja brzucha, ale możliwości tej techniki nie ograniczają się jedynie do talii.

Liposukcja brzucha i boczków

Brzuch to jedno z bardziej newralgicznych miejsc, na których gromadzi się tkanka tłuszczowa. Oponka na brzuchu często nie znika od regularnych ćwiczeń czy zdrowego odżywiania. Liposukcja brzucha i boczków pozwala na pozbycie się niechcianego tłuszczu w tych okolicach ciała. Na usuwanie tłuszczu z brzucha najczęściej decydują się Pacjenci, którzy – mimo stosowania diet i uprawiania aktywności fizycznych – nie mogą pozbyć się uporczywej tkanki tłuszczowej. Odsysanie tłuszczu z brzucha przynosi wyjątkowo dobre efekty, które widoczne są od razu po zabiegu.

Liposukcja ud wewnętrznych i zewnętrznych (bryczesów)

Liposukcja ud to zabieg polegający na wymodelowaniu ud poprzez usuwanie tkanki tłuszczowej z nóg. Odsysanie tkanki tłuszczowej z ud to skuteczny sposób na pozbycie się depozytów tłuszczu z miejsc, które są szczególnie odporne na ćwiczenia oraz na odchudzanie.

Liposukcja okolicy kolan

Problem nadmiaru tkanki tłuszczowej w okolicach kolan dotyka wiele kobiet. Nic więc dziwnego, że wiele z nich decyduje się na liposukcję tej partii ciała. Zabieg liposukcji kolan zwykle przeprowadza się wraz z zabiegiem liposukcji ud. Odsysanie tłuszczu z kolan to świetny sposób, aby w końcu nadać swoim nogom i kolanom ładny oraz zarysowany kształt.

Liposukcja pośladków, ,,bananków” (fałdki pod pośladkami)

Pośladki, podobnie jak piersi, uważane są za atrybut kobiecości. Nic więc dziwnego, że wielu paniom zależy więc na tym, aby były zgrabne, jędrne oraz w odpowiednim rozmiarze. Niekiedy problemem są mocno odstające czy zbyt duże w stosunku do sylwetki pośladki, a także gromadzenie się tkanki tłuszczowej pod pośladkami. W takich sytuacjach rozwiązaniem jest liposukcja pośladków.

Liposukcja ramion – tricepsów (pelikany)

U niektórych kobiet w okolicy ramion gromadzi się nadprogramowa tkanka tłuszczowa. Niekiedy pojawia się również w tym miejscu zwisająca skóra. Liposukcja ramion to zabieg pozwalający na wymodelowanie tej partii ciała.

Liposukcja podbródka

Niektóre osoby mają predyspozycje do gromadzenia się tłuszczu w okolicach podbródka, nawet jeśli ich waga jest w normie. Podwójny podbródek sprawia, że twarz wygląda pełniej, traci na atrakcyjności. Liposukcja podbródka to skuteczny zabieg, pozwalający poprawić profil twarzy poprzez odtworzenie kąta pomiędzy żuchwą a szyją.

Efekty przed i po liposukcji podbródka metodą Endolift w Warszawie

Efekt (bezpośrednio po zabiegu) liposukcji podbródka metodą Endolift, wykonanej przez dr n. med. Kalinę Jędrzejko w klinice FabSkin

Liposukcja pleców (motylki)

Motylki, czyli fałdki pod łopatkami, to problem wielu kobiet, również tych szczupłych, które nie mają nadwagi. Przyczyną tworzenia się tzw. motylków zwykle jest osłabienie mięśni pleców, które może wynikać z braku aktywności fizycznej lub być następstwem naturalnej utraty jędrności skóry. Liposukcja Endolift pleców usuwa miejscowo nagromadzone depozyty tkanki tłuszczowej, a także ujędrnia i napina skórę.

Liposukcja – metody

Liposukcja może być przeprowadzana różnymi metodami. Poniżej krótko przybliżymy najpopularniejsze z nich:

Liposukcja chirurgiczna

Najbardziej inwazyjna metoda usuwania tkanki tłuszczowej. Zabieg ten wykonuje się przy użyciu skalpela. Liposukcja tą metodą wiąże się z ingerencją chirurga-plastyka w ciało.

Liposukcja laserowa

Liposukcja laserowa, zwana również laserową lipolizą, polega na wykorzystaniu precyzyjnie skonfigurowanego lasera, którego głównym zadaniem jest rozbijanie komórek tłuszczowych. Uwolniony w ten sposób tłuszcz jest następnie wchłaniany przez organizm lub odsysany za pomocą niewielkiej kaniuli przypominającej bardzo grubą igłę. Liposukcję laserową wykonuje się po zastosowaniu znieczulenia miejscowego. W porównaniu z innymi rodzajami liposukcji zabieg ten jest zdecydowanie mniej inwazyjny. Wśród zabiegów z zakresu liposukcji laserowej można wyróżnić m.in.: Endolift, SlimLipo, LipoLife 3G.

Liposukcja wibracyjna

Liposukcja wibracyjna (z ang. Power-assisted liposuction – PAL) to zabieg, w trakcie którego za pomocą specjalnej kaniuli wibracyjnej wykonuje się regularne ruchy wibracyjne w przód oraz w tył. Urządzenie to delikatnie wnika w tkankę tłuszczową, dzięki czemu oddzielenie tkanki tłuszczowej od otoczenia jest bezpieczne. Zabieg ten jest podobny do tradycyjnej liposukcji, ale znacznie bezpieczniejszy.

Liposukcja wodna

Zabieg liposukcji wodnej Body Jet wykorzystuje roztwór wodny pod wysokim ciśnieniem. Strumień wodny pozwala uwolnić komórki tłuszczowe od tkanki łącznej, nie uszkadzając przy tym innych tkanek. Następnie tłuszcz jest usuwany kaniulą z organizmu.

Liposukcja ultradźwiękowa

Liposukcja ultradźwiękowa metodą Vaser Lipo wykorzystuje energię ultradźwiękową. Zabieg odsysania tłuszczu ultradźwiękami pozwala na wyszczuplenie wybranej partii ciała, pozostawiając w nienaruszonym stanie nerwy, naczynia krwionośne oraz tkankę łączną.

Liposukcja rotacyjna

W liposukcji rotacyjnej kaniula, pod wpływem wibracji, porusza się w trzech płaszczyznach. Emituje infradźwięki, a przy tym przyczynia się do uwalniania tłuszczu ze struktur włóknisto-naczyniowo-nerwowych.

Zdaniem eksperta

Osoby, które boją się klasycznej liposukcji, mogą skorzystać z metod alternatywnych. W naszym gabinecie dla uzyskania dość szybkich i jak najlepszych efektów szczególnie rekomendujemy połączenia laserowej liposukcji Endolift z delikatnym odsysaniem tłuszczu – dodaje dr. n. med. Kalina Jędrzejko, chirurg i lekarz medycyny estetycznej.

Dla kogo zabieg liposukcji Endolift z usuwaniem tłuszczu. Wskazania

Najlepszymi kandydatami do zabiegu liposukcji Endolift z odsysaniem tłuszczu są Pacjenci z prawidłową masą ciała lub niedużą nadwagą, którzy zmagają się z nadprogramową tkanką tłuszczową w niektórych partiach ciała. Z liposukcji mogą skorzystać również osoby z nadwagą, jednak w takiej sytuacji zabieg może być traktowany jedynie jako wsparcie w odchudzaniu, a nie jako zamiennik. Podkreślamy, że liposukcja nie jest metodą leczenia otyłości. Bez ćwiczeń oraz zdrowych nawyków żywieniowych Pacjent nie uzyska długotrwałych rezultatów.

Liposukcja – przeciwwskazania

U prawidłowo zakwalifikowanych pacjentów liposukcja Endolift z usuwaniem tłuszczu ssakiem jest procedurą bezpieczną. Istnieje jednak grupa Pacjentów, u których – z uwagi na występujące schorzenia – nie należy wykonywać tego zabiegu. Wśród przeciwwskazań do liposukcji należy wymienić:

 • cukrzycę;
 • choroby serca;
 • choroby układu krążenia;
 • zaburzenia krzepnięcia krwi;
 • przewlekła niewydolność nerek i wątroby;
 • padaczka;
 • ciąża.

Jak wygląda przygotowanie do zabiegu odsysania tłuszczu?

U pacjentów ogólnie zdrowych laserowa liposukcja Endolift nie wymaga żadnego szczególnego przygotowania do zabiegu. Zanim jednak zostanie przeprowadzona, konieczne jest zebranie szczegółowego wywiadu z pacjentem i wykonanie kilku podstawowych badań, na podstawie których następuje kwalifikacja do zabiegu. Na 2-3 tygodnie przed zabiegiem należy zrezygnować z przyjmowania leków rozrzedzających krew (np. acenokumarol lub warfaryna) zastępując je drobnocząsteczkowymi heparynami, ograniczyć używki, takie jak papierosy, alkohol, a także stosować zaleconą przez lekarza dietę, która pozwoli na szybszy powrót do formy.

Badanie, jakie należy wykonać przed zabiegiem liposukcji

 • grupa krwi;
 • morfologia;
 • jonogram (sód, potas, wapń, magnez);
 • kreatynina;
 • AST, ALT;
 • koagulogram (INR).

Jak wygląda zabieg laserowej liposukcji Endolift połączonej z klasycznym odsysaniem tłuszczu ssakiem chirurgicznym w klinice w Warszawie?

Przed rozpoczęciem zabiegu lekarz zaznacza na ciele te miejsca, z których zostaje odessany nadmiar tłuszczu. Następnie Pacjentowi zostaje podane znieczulenie miejscowe. W wybranym miejscu na ciele lekarz najpierw rozbija tkankę tłuszczową laserem, a następnie odsysa tłuszcz. Podczas zabiegu kaniula ssąca porusza się w szybkim tempie wibracyjnym. W połączeniu z próżnią ssącą służy delikatnemu oddzielaniu i usuwaniu tkanki tłuszczowej. Technika ta w jednolity sposób usuwa tłuszcz, nie uszkadzając sąsiadujących tkanek. Dodatkowo energia, którą emituje laser, napina skórę. Zabieg trwa około 2 godzin.

Liposukcja (usuwanie tłuszczu) – efekty zabiegu

Pierwsze efekty zabiegu są natychmiastowe, ponieważ tkanka tłuszczowa zostaje odessana podczas operacji. Pełne i ostateczne efekty Pacjent może zaobserwować po upływie około pół roku od zabiegu.

Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu usuwania tłuszczu?

Po upływie około 30 minut od wykonania zabiegu możliwy jest powrót Pacjenta do domu. Bezpośrednio po procedurze Pacjent może odczuwać delikatne drętwienie obszarów poddawanych zabiegowi, które zwykle ustępuje po kilku dniach od zabiegu.

Pozostałe zalecenia dotyczące postępowania pozabiegowego:

 • przez pierwsze 7 dni na dzień i na noc należy nosić ubranka uciskowe, przez kolejne 7 dni tylko na noc;
 • w razie potrzeby można przyjmować środki przeciwbólowe;
 • aktywność fizyczną można rozpocząć po upływie od 2 do 4 tygodni po zabiegu;
 • dla uzyskania jak najlepszych efektów po liposukcji zaleca się wykonanie zabiegu endermologii, mającego na celu wymodelowanie sylwetki. Jest to technologia całkowicie nieinwazyjna.

Wszystkie zalecenia pozabiegowe szczegółowo przedstawia podczas konsultacji lekarz przeprowadzający zabieg.

Liposukcja laserem Endolift połączona z klasycznym odsysaniem tłuszczu – możliwe skutki uboczne

Każda liposukcja niesie za sobą ryzyko wystąpienia różnych komplikacji. Należą do nich infekcje, zaburzenia czucia, tworzenie się nietypowych blizn, zmiany barwy skóry, uszkodzenia nerwów, uszkodzenia skóry. Aby uniknąć nieprzyjemnych powikłań, należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.

Czy zabieg liposukcji jest bolesny?

Zabieg liposukcji Endolift z usuwaniem tłuszczu wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Zastosowanie miejscowego znieczulenia zmniejsza dolegliwości bólowe.

Liposukcja Endolift – porównanie z klasyczną liposukcją

Główną przewagą liposukcji Endolift względem klasycznej liposukcji chirurgicznej jest mniejszy uraz wywoływany zabiegiem oraz możliwość jednoczesnego ujędrnienia i poprawy napięcia skóry w wyniku działania wiązką lasera.

Liposukcja laserowa Endolift z mechanicznym odessaniem tłuszczuKlasyczna liposukcja
potrzebne badania do zabiegupotrzebne wykonanie szerokiego zakresu badań
bez pobytu w szpitalupacjent zostaje w szpitalu około dobę
minimalne krwawieniezauważalna utrata krwi
mogą pojawić się siniaki lub krwiakiliczne krwiaki
wyjście do domu - 30 minut po zabiegu, o własnych siłachpacjent pozostaje w szpitalu jeszcze dobę po operacji
ubranka uciskowe przez 14 dni po zabiegu (pierwsze 7 dni dzień i noc, drugie 7 - tylko na noc)pacjent musi nosić ubranka uciskowe przez kilka tygodni po operacji
mniejsze ryzyko nierówności po zabieguryzyko powstania pooperacyjnych nierówności na skórze
antybiotyki, środki przeciwbólowe tylko w razie potrzebypo operacji pacjent przyjmuje leki przeciwbólowe i antybiotyki
znieczulenie miejscowe, nie ma konieczności pełnego znieczulaniakonieczne pełne znieczulenie pacjenta
pierwszy efekt natychmiastowy (tkanka tłuszczowa zostaje mechanicznie odessana podczas operacji), efekt poprawy napięcia i ujędrnienia skóry widoczny po około 3-6 miesiącachefekt natychmiastowy (tkanka tłuszczowa zostaje mechanicznie odessana podczas operacji)
komórki tkanki tłuszczowej zostają bezpowrotnie zniszczonekomórki tkanki tłuszczowej zostają bezpowrotnie zniszczone
ujędrnienie i poprawa napięcia skóry pod wpływem działania laserem na włókna kolagenowe

Chcesz wymodelować ciało i pozbyć się tkanki tłuszczowej?

Zadzwoń i dowiedz się więcej o laserowej liposukcji Endolift

☎ (22) 126 80 08

Liposukcja w Warszawie – cennik

Poniżej przedstawiamy cennik odsysania tłuszczu w naszej klinice w Warszawie:

Obszar ciałaCena - laserowy lifting i lipoliza Endolift z odsysaniem tłuszczu
Brzuch6000-7000 zł
Boczki5000 zł
Bryczesy5000 zł
Uda wewnętrzne6000 zł
Uda zewnętrzne6000 zł
Bananki (fałdki pod pośladkami)4500 zł
Okolica kolan4000 zł
Pelikany (triceps)5000 zł
Podbródek4000 zł
Motylki (fałdki pod łopatkami)5000 zł