Zabiegi kosmetyczne na podbródek, brodę w Warszawie – ujędrniające, pielęgnacyjne

Jakie zabiegi kosmetyczne na podbródek można wykonać w Warszawie?

Nadmiar tłuszczu pod brodą, a w związku z tym brak wyraźnie zarysowanej linii żuchwy to problem zarówno kobiet, jak i mężczyzn w różnym wieku. Winę za taki stan rzeczy ponoszą geny, a także nasze złe nawyki – niezbilansowana dieta bogata w tłuszcze i cukry czy zła postawa ciała (garbienie się). Zamaskowanie tego problemu kosmetykami jest niestety niemożliwe, ale można go zredukować dzięki specjalistycznym zabiegom na podbródek, które wykonujemy w naszej klinice medycyny estetycznej w Warszawie.

Najczęstsze defekty w okolicach podbródka, brody i żuchwy

Poniżej przedstawiamy najczęstsze problemy w okolicach podbródka i brody, z którymi zgłaszają się Pacjenci do naszej kliniki:

Podwójny podbródek, drugi podbródek

Podwójny podbródek to często spotykany defekt kosmetyczny. Problem ten dotyka zarówno osoby szczupłe, jak i te borykające się z nadprogramowymi kilogramami. Występowanie drugiego podbródka może być związane z lokalnym nagromadzeniem tkanki tłuszczowej. Wśród innych przyczyn jego występowania wskazuje się również: utratę elastyczności i jędrności skóry, nieutrzymywanie prawidłowej pozycji głowy czy uwarunkowania genetyczne. Podwójny podbródek wygląda nieestetycznie zarówno z przodu, jak i profilu. Powoduje, że owal twarzy staje się rozmyty, a twarz ,,pełniejsza”. Jak zlikwidować tę niekorzystną zmianę w swoim wyglądzie? Kremy, masaże, ćwiczenia zazwyczaj nie przynoszą pożądanych efektów. W walce z podwójnym podbródkiem i poprawa owalu twarzy pomocne okazują się zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

Zabiegi na podwójny podbródek to przede wszystkim terapia laserowej lipolizy lub lipoliza iniekcyjna. Bardzo dobre efekty w walce z drugim podbródkiem przynosi także karboksyterapia oraz zabiegi skupionymi ultradźwiękami. Wszystkie te technologie mogą być z powodzeniem stosowane w celu wyszczuplenia i ujędrniania podbródka. Ultradźwięki umożliwiają redukcję tkanki tłuszczowej, która gromadzi się w okolicach brody. Ich działanie polega na rozbiciu komórek tłuszczowych i uwolnieniu z nich zalegającego tłuszczu, który jest następnie wydalany przez organizm.

Z kolei laserowa lipoliza ujędrniają skórę, pobudzając syntezę włókien kolagenowych. Dzieje się tak dzięki podgrzaniu skóry i tkanki podskórnej. Dla Pacjenta zabieg jest bezbolesny, a temperatura nie jest odczuwana jako dyskomfort, ponieważ efekt rozgrzewania tkanki jest stopniowy, a jednocześnie towarzyszy mu zastosowanie specjalnej chłodziarki.

Lipoliza iniekcyjna podbródka polega na wstrzykiwaniu w tkankę tłuszczową preparatu o działaniu rozpuszczającym komórki tłuszczowe. Uwolniony w ten sposób tłuszcz trafia do wątroby, a następnie jest wydalany z organizmu w wyniku procesów metabolicznych.

Likwidacja drugiego podbródka możliwa jest także przy wykorzystaniu nici. Nici liftingujące z haczykami wprowadzane są w skórę i zakotwiczają się w tkankach, dając efekt podciągnięcia oraz ujędrnienia. Nici wprowadzane podskórnie za pomocą cienkiej kaniuli są niewidoczne i niewyczuwalne.

Wiele zabiegów na drugi podbródek można ze sobą łączyć, uzyskując w ten sposób jeszcze lepsze efekty.

Zbyt mała, cofnięta broda

Zbyt mała, niekształtna lub nadmiernie cofnięta broda może zaburzyć proporcje całej twarzy. Jednym z głównych powodów niekształtnej lub cofniętej brody są uwarunkowania genetyczne. Zdarza się również, że cofnięty podbródek związany jest z istnieniem wady zgryzu czy urazem mechanicznym. Cofniętą brodę można skutecznie korygować za pomocą wielu rozwiązań, jakie oferuje współczesna medycyna estetyczna. Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów tego typu jest korekta brody kwasem hialuronowym. Podanie podskórnie kwasu hialuronowego za pomocą cienkiej kaniuli w natychmiastowy sposób koryguje kształt brody, dzięki czemu zmienia się owal twarzy, broda staje się bardziej widoczna, zarysowana, zyskuje wyraźniejszy kontur i symetrię. Zastosowanie kwasu hialuronowego na brodę zapewnia efekty, które utrzymują się do około 12 miesięcy. Bardzo często z tego zabiegu korzystają mężczyźni, pragnący mieć wyraźnie zaznaczone kości żuchwy. W końcu mocna szczęka i wyraźnie zarysowana żuchwa dodaje męskości.

Zwiotczała skóra na podbródku

Kolejnym problemem, obok tzw. drugiej brody, który w zasadniczy sposób wpływa na owal naszej twarzy, jest zwiotczenie podbródka. Najczęściej do zwiotczenia skóry dochodzi wraz z wiekiem. Grawitacja jest dla naszej skóry bezlitosna i sprawia, że sukcesywnie traci ona swoją elastyczność i jędrny wygląd. Wraz z upływem lat skóra twarzy zaczyna stawać się coraz cieńsza i delikatniejsza. Ubywa elastyny i kolagenu, które tworzą pewnego rodzaju rusztowanie odpowiadające za jej jędrność oraz elastyczność. W leczeniu wiotkości skóry dobre efekty przynoszą wspominane już zabiegi z wykorzystaniem nici, a także zabieg ujędrniania skóry laserem nieablacyjnym określany mianem nieinwazyjnego i bezbolesnego liftingu twarzy bez użycia skalpela. Zabieg wykorzystuję działanie pierwszego na rynku medycznym, nieablacyjnego lasera frakcyjnego.

Skuteczna poprawa kształtu brody odbywa się poprzez wybór odpowiedniej metody korekcji niedoskonałości.

Chcesz bezinwazyjne poprawić wygląd swojego podbródka?
Umów się na zabieg ujędrniający podbródek w Warszawie

Zabieg na drugi podbródek – czy jest skuteczny?

Każdy zabieg na podbródek wykonywany w klinice medycyny estetycznej FabSkin jest całkowicie bezpieczny, ale także cechuje się niezwykłą skutecznością. Dla naszych ekspertów w dziedzinie estetyki najważniejsze jest zadowolenie swoich Pacjentów, dlatego też zapewniamy nie tylko fachową opiekę okołozabiegową, ale z chęcią odpowiemy na wszystkie Państwa pytania. Nasi profesjonaliści pomogą dobrać odpowiednie zabiegi na podbródek, które będą odpowiednie dla każdej osoby. Co więcej, dokładnie przeanalizujemy problem z jakim się zmagasz i pomożemy dopasować ilość zabiegów, abyś mógł cieszyć się rewelacyjnym efektem przez jak najdłuższy czas. Wszystkie zabiegi na podbródek, które wykonywane są w klinice FabSkin są przeprowadzane przez lekarzy, dlatego też możesz mieć pewność, że są one w pełni bezpieczne dla zdrowia. Każdy zabieg a podbródek jest poprzedzany konsultacją lekarską, która ma na celu wyeliminowanie wszelkich przeciwwskazań do jego wykonania. Zabiegi na podwójny podbródek są wykonywane na miejscu, ponieważ nasza klinika jest wyposażona w pokoje zabiegowe z najnowocześniejszym, sterylnym sprzętem. Wszystkie zabiegi są wykonywane przy użyciu jednorazowego sprzętu. Pamiętaj, że dla nas liczy się każdy Pacjent. Chcemy, aby Twoje kompleksy nie powodowały, że utracisz pewność siebie. Każdy z nas jest piękny, a naszym zadaniem jest jedynie to piękno podkreślać. Niezależnie, czy posiadasz zwiotczały podbródek, czy też uważasz, że Twoja broda jest zbyt mała – poradzimy sobie wspólnie z każdym kompleksem. Pamiętaj, że naszym zadaniem jest określenie, jakie zabiegi na drugi podbródek będą najskuteczniejsze. Nasz zespół cechuje duży profesjonalizm, a połączyła nas wspólna pasja – pomaganie innym ludziom w przezwyciężaniu różnych kompleksów niedoskonałości fizycznej ciała.

Czym są bezinwazyjne i niechirurgiczne zabiegi na podbródek?

Zdaniem eksperta

Bezinwazyjne zabiegi kosmetyczne na podbródek wykorzystują nowoczesne technologie i służą do walki z defektami skórnymi. Stosowane są w przypadku chęci polepszenia wyglądu brody. Każdy z zabiegów poprzedza konsultacja z naszym specjalistą, który pomoże dobrać najlepszy zabieg do problemu, z jakim boryka się Pacjent. Zabiegami, które najczęściej wykonujemy w przypadku problemów z brodą i podbródkiem, są wolumetria twarzy, laserowa liposukcja i lifting diodowy, czyli laserowa lipoliza i napinanie skóry, wypełnienie kwasem hialuronowym, lipoliza podbródka – mówi dr Radosław Rzepnikowski.

Zabiegi ujędrniające podbródek – efekty

Efekty zabiegu diodowej laserowej lipolizy i napinania skóry– niechirurgiczny laserowy lifting i liposukcja

Efekty zabiegów ujędrniających podbródek

Efekty zabiegów ujędrniających podbródek

Efekty zabiegów ujędrniających podbródek

Efekty zabiegu redukcji podbródka skupionymi ultradźwiękami HIFU– lifting i liposukcja skupionymi ultradźwiękami (HIFU)

Efekty zabiegów ujędrniających podbródek

Efekty zabiegów ujędrniających podbródek

Efekty lipolizy iniekcyjnej podbródka

Efekty zabiegów ujędrniających podbródek

Dlaczego warto zdecydować się na zabiegi na brodę?

Dla wielu ludzi broda i podbródek to źródło kompleksów. Podwójny podbródek nie tylko dodaje lat, ale powoduje mało subtelny wygląd twarzy. Współczesna medycyna estetyczna z powodzeniem dokonuje korekty podbródka, co służy poprawie ogólnego wyglądu twarzy i sprawia, że będzie ono lepiej się prezentować ,,z profilu”. Metody powszechnie wykorzystywane w medycynie estetycznej – w przeciwieństwie do chirurgii plastycznej – wykluczają wprowadzanie trwałych zmian w ciele po to, aby osiągnąć pożądany efekt. Zasadniczym celem medycyny estetycznej jest upiększenie i korekta defektów urody, dlatego nie posługuje się ona inwazyjnymi zabiegami. Zabiegi na brodę, które Państwu proponujemy, są zatem całkowicie bezpieczne, bez skutków ubocznych, bez ran oraz bez blizn.

Chcesz schudnąć z podbródka?
Zapisz się na konsultację

FAQ – najważniejsze pytania dotyczące zabiegów pielęgnacyjnych na brodę

Dla kogo przeznaczony jest zabieg niechirurgicznej korekty brody przy użyciu kwasu hialuronowego?

Zabiegi pielęgnujące brodę to doskonały sposób, aby szybko, bezinwazyjne udoskonalić swój wygląd. Cofnięty podbródek może skutecznie zaburzyć proporcje całej twarzy. Bezoperacyjna plastyka brody pozwala przywrócić harmonię twarzy. Zabieg niechirurgicznej korekty brody dedykowany jest osobom z różnymi problemami dotyczącymi wyglądu brody – zbyt mała broda w stosunku do całej twarzy, cofnięcie brody czy zwiotczenie skóry.

Czy wykonywanie zabiegów pielęgnujących brodę jest ryzykowne?

W przeciwieństwie do chirurgii plastycznej zabiegi na brodę z zakresu medycyny estetycznej są całkowicie bezpieczne dla skóry i całego organizmu Pacjenta. W przypadku każdego zabiegu mogą pojawić się powikłania, jednak najczęściej zdarzają się one, gdy zabieg przeprowadzają niedoświadczone osoby. Aby mieć gwarancję powodzenia zabiegu, proponujemy skorzystać z usług renomowanej kliniki medycyny estetycznej, takiej jak FabSkin w Warszawie.