Twój problem: braki objętościowe

Jak przejawiają się braki objętościowe skóry?

Charakterystyczne dla utraty objętości skóry jest powolne tracenie konturów i wyraźnie zarysowanego owalu. Twarz traci swój młodzieńczy wygląd, zaczyna wyglądać na smutną i zmęczoną. Zmieniają się proporcje, poliki opadają, podbródek wiotczeje, a owal twarzy rozszerza się ku dołowi, co skutkuje tym, że symetryczny kształt litery “V” odwraca się.

Twoja skóra zaczyna tracić owal? Zauważasz u siebie utratę objętości?

Umów się na konsultację z naszym lekarzem medycyny estetycznej.

Dobierzemy odpowiedni zabieg do potrzeb Twojej skóry

Przyczyny utraty objętości skóry

Proces starzenia się skóry jest bardzo złożony. To nie tylko pojawienie się zmarszczek czy utrata jędrności. Wskutek starzenia się skóry dochodzi również do utraty jej objętości, co wynika z procesów zachodzących wewnątrz organizmu. Wraz z upływem lat zaczynamy produkować coraz mniej kwasu hialuronowego, spada również poziom kolagenu – jednego z głównych budulców skóry. W momencie, gdy dochodzi do tego spadek poziomu elastyny, struktura skóry właściwej zostaje zaburzona. Niedobory elastyny w skórze sprawiają, że zaczynają pojawiać się zmarszczki.

W wyniku procesu starzenia się w najgłębszych warstwach skóry spada wielkość i ilość komórek magazynujących lipidy w warstwie tkanki tłuszczowej. To etap utraty objętości, który najbardziej widoczny jest po menopauzie. Stopniowo zanika zarówno podskórna, jak i głęboka tkanka tłuszczowa, szczególnie w okolicach skroni, brody, ust. Starzejąca się skóra jest coraz słabiej podtrzymywana przez zanikające tkanki, wiotczeje i opada, w efekcie czego rysy twarzy “wyostrzają się”.

Zabiegi objętościowe na skórę twarzy

Jakie są sposoby walki z utratą objętości skóry?

Ekspert radzi

Procesów starzenia skóry nie jesteśmy w stanie zatrzymać, ale na szczęście istnieją skuteczne sposoby na ich spowolnienie, dzięki czemu skóra może wyglądać młodziej. Pierwotną objętość skóry możemy przywrócić poprzez różnorodne działania z zakresu medycyny estetycznej. Pomocne w tym są zabiegi wolumetryczne z użyciem kwasu hialuronowego – mówi Radosław Rzepnikowski, lekarz medycyny estetycznej.

Utrata objętości skóry – konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej

Wszystkich zainteresowanych zabiegami objętościowymi w klinice medycyny estetycznej Fabskin Warszawa Bemowo zapraszamy do konsultacji telefonicznej. Wykwalifikowani specjaliści pomogą dobrać odpowiedni do potrzeb Państwa skóry zabieg medycyny estetycznej.

Utrata objętości twarzy – zabiegi objętościowe

Oto lista zabiegów na braki objętościowe wykonywanych w naszych gabinecie medycyny estetycznej:

Wolumetria twarzy

Wolumetria, czyli inaczej odbudowa wolumetryczna, odbudowa objętościowa, wypełnienie wolumetryczne, to zabieg polegający na powiększeniu lub uzupełnieniu określonych obszarów twarzy (policzków, linii żuchwy) przy użyciu wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego. Zabieg wolumetryczny wskazany jest u osób, które mają wiotką, mało jędrną i opadającą skórę na twarzy. W wyniku zabiegu przywrócona zostaje utracona objętość, jędrność i elastyczność. Pozytywne zmiany w skórze zaobserwują również osoby z wyraźnie zaznaczonymi bruzdami nosowo-wargowymi, ponieważ odbudowa objętościowa określonych okolic pozwala na ich wygładzenie. Wypełnienie wolumetryczne wskazane jest też dla osób, które chcą pozbyć się tzw. chomiczków oraz poprawić linię żuchwy i owal twarzy. Zabieg wolumetrii przynosi efekty zbliżone do liftingu twarzy. W przeciwieństwie jednak do zabiegu chirurgicznego przebiega on bez ingerencji skalpela i jest praktycznie całkowicie bezbolesny, dzięki czemu pacjent nie doświadcza nieprzyjemnych komplikacji pozabiegowych.

Przeczytaj więcej informacji na temat wolumetrii i umów się na konsultację w naszej klinice. Tutaj znajdziesz aktualny cennik zabiegu wolumetrycznego.

Miękki lifting

Miękki lifting (soft lifting) polega na przywróceniu właściwej objętości skóry oraz korekcji owalu twarzy i redukcji drobnych zmarszczek za pomocą kwasu hialuronowego. Zastosowanie bezpiecznych mikrokanikul umożliwia rozprowadzenie gęstego kwasu hialuronowego na określonych partiach skóry bez ryzyka efektów niepożądanych, takich jak obrzęk czy zaczerwienienie skóry. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest wygładzona, wyszczuplona, a zmarszczki wyraźnie zredukowane. Pierwsze efekty zabiegu widoczne są niemal natychmiast, jednak pełny rezultat ujawnia się stopniowo w przeciągu około miesiąca i utrzymuje do 1 do 2 lat.

porównanie efektów miękkiego liftingu kobieta
kobieta efekty liftingu przed i po
miękki lifting efekty mężczyzna

Przeczytaj więcej informacji na temat miękkiego liftingu i umów się na konsultację w naszej klinice. Tutaj znajdziesz aktualny cennik zabiegów “Miękki Lifting”.

8-punktowy lifting

8-punktowy lifting twarzy to bardzo uniwersalna metoda wypełniania kwasem hialuronowym, którą można zastosować u każdego pacjenta, indywidualnie dopasowując ilości i gęstość preparatu. Technika ta pozwala w szybki sposób poprawić ogólny wygląd twarzy. Zabieg – jak sama nazwa wskazuje – obejmuje 8 kluczowych punktów twarzy: strukturę policzkową (2x), “dolinę łez”, bruzdy nosowo-wargowe, kącik ust, okolice przyżuchwowe, linię żuchwy, dolny policzek. 8-punktowy lifting zalecany jest u osób powyżej 35. roku życia, które pragną przywrócić młodość i piękne kształty swojej twarzy, nie zmieniając jej rysów. Efekty jednego zabiegu utrzymują się średnio od 12 do 16 miesięcy.

Przeczytaj więcej informacji na temat 8-punktowego liftingu i umów się na konsultację w naszej klinice. Tutaj znajdziesz aktualne cenniki zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego.

Zauważyłaś/eś, że twarz zmieniła swoje proporcje?

Przeszkadza Ci brak jędrności i widoczne zmarszczki?

Umów się na konsultację z naszym lekarzem medycyny estetycznej

Wszystkie osoby, które mają problem z brakami objętościowymi, zapraszamy do kontaktu z naszym gabinetem medycyny estetycznej w Warszawie na Bemowie. Oferujemy kompleksowe usługi z zakresu medycyny estetycznej, które uzupełniając się wzajemnie, tworzą najskuteczniejsze rozwiązanie problemów skórnych.

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ tel: 22 126 80 08