Korekta i modelowanie twarzy kwasem hialuronowym – Warszawa

Twarz jest wizytówką każdego człowieka. To właśnie z niej możemy wyczytać wiele informacji takich jak to, w jakim nastroju jest druga osoba, czy coś nam dolega, czy coś nas rozbawiło lub zasmuciło. Ta część naszego ciała bierze udział w komunikowaniu się ze światem, pomaga przekazać emocje. Niestety z mimiką twarzy idą w parze także zmarszczki pojawiające się wraz z wiekiem, które są w dużym stopniu srogie i nieprzychylne dla jej wyglądu. Nie musimy poddawać się bez walki temu zjawisku – modelowanie twarzy kwasem hialuronowym wychodzi naprzeciw naszym oczekiwaniom dzięki korekcie łuku brwiowego lub modelowaniu żuchwy kwasem hialuronowym. Jeżeli chcecie podjąć walkę z oznakami starzenia się skóry, to tego typu bezinwazyjny lifting twarzy z przyjemnością wykonamy w naszej klinice medycyny estetycznej Fabskin na warszawskim Bemowie.

Jak powstają i skąd się biorą zmarszczki na twarzy?

Starzenie się twarzy to przede wszystkim efekt coraz cieńszego i bardziej odwodnionego naskórka, gdzie skóra właściwa ulega zwiotczeniu, w konsekwencji tracąc włókna kolagenowe i kwas hialuronowy. Najważniejszym jednak elementem tego procesu jest zanik tkanki podskórnej i naturalnej podściółki tłuszczowej w różnych miejscach twarzy. W konsekwencji mamy do czynienia z opadającymi powiekami, zapadającymi się skroniami i policzkami, zagłębieniami w ,,dolinie łez”. Dodajmy również, że owal twarzy traci całkowity zarys. Z tych powodów właśnie warto pomyśleć np. o korekcie żuchwy kwasem hialuronowym.

Owal twarzy traci swój naturalny kształt? Korekta twarzy pomoże Ci walczyć z oznakami starzenia się skóry!

Zadzwoń i umów się na wizytę do naszego gabinetu medycyny estetycznej Fabskin w Warszawie już dziś!

POKAŻ NUMER

Doktor Radosław Rzepnikowski FabSkin Medycyna Estetyczna Warszawa

Czym wykonuje się zabieg modelowania i korekty twarzy?

Ekspert radzi:

W naszym gabinecie medycyny estetycznej Fabskin wykonujemy korektę twarzy kwasem hialuronowym, głównie za pomocą wypełniaczy 2 najpopularniejszych marek: Juvederm i Restylane. Są one jednymi z najlepszych na rynku . – lek. Radosław Rzepnikowski.

Kwas hialuronowy w walce ze zmarszczkami

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem skóry. Znajduje się w przestrzeni międzykomórkowej, gdzie odpowiada za stworzenie idealnego środowiska dla wszystkich komórek skóry. Dodatkowo stymuluje produkcję włókien kolagenowych przez fibroblasty oraz chroni wszystkie elementy skóry przed niszczącym działaniem wolnych rodników. Jego najważniejszą cechą jest jednak to, że posiadając właściwości higroskopijne, idealnie wiąże wodę, co czyni go doskonałym środkiem nawilżającym. Niestety – ten wydawałoby się cudowny składnik z wiekiem niknie w naszej skórze. Dlatego wykonując bezinwazyjny lifting twarzy, ,,uzupełniamy” braki kwasu hialuronowego, a w konsekwencji zatrzymujemy proces starzenia i przywracamy naszej skórze witalność i młodość.

Modelowanie żuchwy i korekta brody bez skalpela kwasem hialuronowym

Modelowanie twarzy jest zabiegiem, dzięki któremu możemy zdziałać naprawdę wiele. Jest to zasługa najlepszych wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego. Zabieg modelowania twarzy kwasem hialuronowym z zastosowaniem Juvéderm® VOLUMA subtelnie uwydatnia kości policzkowe, przywraca objętość skórze, modeluje brodę i linię żuchwy, dzięki czemu twarz odzyskuje młody wygląd. W trakcie zabiegu wykwalifikowany lekarz aplikuje preparat głęboko w skórę.

Doktor Radosław Rzepnikowski FabSkin Medycyna Estetyczna Warszawa

Ekspert radzi:

W gabinecie medycyny estetycznej FABSKIN wykonujemy zabiegi preparatem Juverderm Volbella – to najnowszej technologii kwas, używany we wszystkich kierunkach, nie pozostawiając grudek, nie dający obrzęków. Przy jego podaniu trudno o nadkorektę. Lekarz musi posiadać odpowiednią wprawę i dobrze znać produkt, żeby efekty były zadowalające – na tym należy skupić szczególną uwagę. W przypadku wykonania zabiegu kaniulą właściwie nie ma siniaków i można od razu wrócić do codziennej aktywności. Sam zabieg trwa do około pół godziny, ale efekt, co warto zaznaczyć utrzymuje się do około roku i dlatego zaleca się jego wykonanie właśnie raz na rok. Poza wypełnieniem doliny łez kwas hialuronowy Juvederm Volbella nawilża także skórę, co daje ładny efekt wygładzenia okolicy dolnej powieki.  – lek. Radosław Rzepnikowski.

Wskazania do korekty twarzy kwasem hialuronowym

Dla kogo najlepiej sprawdzi się ten zabieg? Jest on dedykowany i dla kobiet, i dla mężczyzn, a efekty utrzymują się nawet 18 do 24 miesięcy. Zabiegi takie jak modelowanie żuchwy kwasem hialuronowym czy korekta łuku brwiowego należą obecnie do jednych z najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej. Po podaniu, produkt z takim kwasem usta stają się powiększone, wymodelowane, co dobrze sprawdzi się w przypadku, kiedy są asymetryczne. Nie sama objętość ust jest tutaj jednak ważna, wykonując niechirurgiczny lifting twarzy, lekarz stara się przede wszystkim je wymodelować. Zabieg ten wyrównuje ewentualne asymetrie twarzy i dopasowuje usta tak, aby najlepiej współgrały z twarzą. Modelowanie ust powinno opierać się zatem na wydobyciu naturalnego piękna kobiety i podkreśleniu jej wyglądu. Oceniając twarz, powinniśmy spojrzeć na nią całościowo. Przede wszystkim zwracamy uwagę na proporcję trzech części twarzy:

  • górnej,
  • środkowej i dolnej,
  • symetrię twarzy i jej harmonię.

Górna część twarzy obejmująca czoło i skronie to obszar specyficznie zbudowany. Skóra tutaj posiada bardzo cienką warstwę tkanki podskórnej, mięśni oraz kości. Stopniowy zanik gęstości kości, a także utrata włókien mięśniowych doprowadzą do widocznych ubytków tkankowych na twarzy i widocznych objawów starzenia. Kwas hialuronowy podawany w tych okolicach spełnia 2 funkcje:

  • po pierwsze uzupełnia ubytki,
  • po drugie doprowadza do relaksacji.

Jak przebiega zabieg korekty brody, łuku brwiowego i modelowania żuchwy kwasem hialuronowym?

Niechirurgiczny lifting twarzy odbywa się za pomocą wprowadzenia wypełniacza na bazie kwasu pod skórę za pomocą igły. Korekta twarzy kwasem hialuronowym to zabieg zazwyczaj bezbolesny, podczas jego wykonywania towarzyszy uczucie rozpierania w skórze. W kwestii znieczulenia to lekarz zazwyczaj po rozmowie z pacjentem podejmuje decyzję, czy jest ono potrzebne, czy też nie. Preparat wstrzykiwany jest w głębokie warstwy skóry, gdzie jego zadaniem jest wypełnienie zapadniętych miejsc i uzupełnienie ich objętość. Zabieg skupia się na policzkach, skroniach, okolicach żuchwy i podbródku, co daje naturalny efekt. Modelowanie twarzy bez skalpela zazwyczaj trwa około 20-30 minut, a efekty są widoczne natychmiast i utrzymują się przez 24 miesiące. 

Efekty modelowania twarzy kwasem hialuronowym

Zabieg oferowany przez klinikę medycyny estetycznej Fabskin jest popularny głównie ze względu na widoczną poprawę i przede wszystkim odmłodzenie twarzy. Korekta kwasem hialuronowym to skuteczny sposób na spowolnienie i zniwelowanie wizualnych oraz fizjologicznych efektów starzenia się brody. Podobnie jest z modelowaniem żuchwy, która to w dużym stopniu odpowiada za młodzieńczy wygląd i owal twarzy. Korekta łuku brwiowego kwasem hialuronowym zapobiega najwcześniej widocznym i najszybciej pojawiającym się zmarszczkom w tej okolicy. Borykają się z tym najczęściej Panie.

Twarz po zabiegu jest wyraźnie odmłodniona i jędrniejsza, a co za tym idzie, prezentuje się wyjątkowo i pięknie. Warto jednak uwzględnić, że wiele zależy również od trybu życia pacjenta. Czynniki takie jak silny stres, niezdrowa żywność, choroby, palenie papierosów (i związana z tym nadmierna ilość wolnych rodników w organizmie) skracają czas działania preparatu. Na twarzy odbijają się również wahania wagi, a szczególnie utrata dużej ilości kilogramów w krótkim czasie.

Zastanawiasz się, czy korekta twarzy to dobry pomysł?

Nie czekaj – napisz do nas, a my doradzimy Ci najlepszy zabieg!

POKAŻ NUMER

Kto powinien się zastanowić nad zabiegiem modelowania twarzy kwasem hialuronowym?

W trakcie starzenia się dochodzi do zaburzeń proporcji symetrii w obrębie twarzy. Podstawą działań lekarskich jest więc uzyskanie jak najładniejszego, ale jednocześnie naturalnego jej wyglądu. Dzięki preparatom Juvederm, wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego, możemy uzyskać efekt naturalny, gdyż mamy w gamie tych produktów preparaty służące zarówno do korekty drobnych zmarszczek kwasem hialuronowym, wypełnienia doliny łez, poprawy kondycji skóry i jej napięcia. Preparaty marki Juvederm dedykowane są do różnych grup pacjentów. U osób młodych możemy poprawić symetrię, proporcje twarzy oraz działać profilaktycznie, u osób starszych przeciwdziałać sile grawitacji. Zabiegi dedykowane są dla kobiet i mężczyzn, dają długotrwały efekt sięgający od 18 do 24 miesięcy.

Modelowanie twarzy kwasem hialuronowym Warszawa – cennik promocyjny

 

MEGA HIT! Skomponuj własny zestaw wypełniaczy JUVEDERM!*  Cena Promocja
1 ml 1200 zł  999 zł
2 ml 2400 zł  1799 zł (900 zł za 1 ml)
3 ml  3600 zł  2600 zł (867 zł za 1 ml)
4 ml  4800 zł  3300 zł (825 zł za 1 ml)
5 ml  6000 zł  4000 zł (800 zł za 1 ml)
*Wybierz dowolne wypełniacze Juvederm: Ultra 2, 3 ,4, Ultra Smile, Volbella, Volift, Voluma, Volux

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ tel: 22 126 80 08