Zabiegi kosmetyczne dla 40-latki

Po ukończeniu 40. roku życia skóra i ciało kobiety diametralnie się zmienia, co jest spowodowane niedoborem estrogenu w organizmie. Jest to czas, kiedy kobiety zaczynają przechodzić perimenopauzę, czyli okres poprzedzający menopauzę. W tym czasie organizm zaczyna przechodzić prawdziwą rewolucję. Zaburzenia hormonalne powodują widoczne zmiany w strukturze skóry. Skóra zaczyna mieć coraz większą skłonność do przesuszania, nawet jeśli wcześniej była tłusta, zmniejsza się jej elastyczność i objętość, co spowodowane jest spadkiem produkcji kolagenu, a utrata jędrności skóry sprawia, że pojawia się na niej coraz więcej głębokich zmarszczek. Do tego dochodzą liczne zmiany barwnikowe, czyli przebarwienia i popękane naczynka. 40 lat to czas, w którym zarówno twarz, jak i ciało zmienia się na tyle szybko, że domowa pielęgnacja okazuje się już niewystarczająca, dlatego jest to doskonały moment, by skorzystać z profesjonalnych zabiegów kosmetycznych, które pomogą poprawić kondycję skóry 40-latki.

Zabiegi kosmetyczne na twarz po 40-roku życia:

Zabiegi kosmetyczne na ciało po 40-roku życia:

Zanieczyszczona skóra twarzy u 40-latki

Problem zanieczyszczającej się skóry twarzy to zmora wielu kobiet dojrzałych. Wypryski i tendencja do nadmiernego przetłuszczania skóry ma związek najczęściej ze zmianami hormonalnymi i stosowaniem kuracji hormonalnej zastępczej w okresie menopauzy Zanieczyszczona cera wymaga delikatnej pielęgnacji. Profesjonalne zabiegi na twarz przeprowadzane w gabinetach medycyny estetycznej mają za zadanie dogłębnie oczyścić skórę, uregulować pracę gruczołów łojowych oraz usunąć nieestetycznie wyglądające zaskórniki i krostki.

Polecane zabiegi kosmetyczne na zanieczyszczoną skórę twarzy kobiet dojrzałych:

  • Mikrodermabrazja wodna – zabieg łączy w sobie zalety klasycznej dermabrazji i peelingów chemicznych, dzięki czemu doskonale oczyszcza i odmładza skórę

Sprawdź ile kosztują zabiegi dla 40-latki

Problem przebarwień u kobiet dojrzałych

Zmiany barwnikowe, czyli przebarwienia powstają na skutek zaburzenia produkcji melaniny. Czynnikami wywołującymi tego typu zmiany mogą być niektóre leki, nadmierna ekspozycja na słońce, predyspozycje genetyczne czy zmiany hormonalne. W skutecznej walce z przebarwieniami obecnie najlesze efekty przynosi laseroterapia.

Polecane zabiegi medycyny estetycznej na przebarwienia:

Popękane naczynka krwionośne u 40-latek

Popękane naczynka krwionośne pojawiające się na twarzy, mogą być objawem trądziku różowatego. Zmiany na skórze w postaci widocznego zaczerwienienia i drobnych “pajączków” nasilają się w okresie menopauzy pod wpływem zmian hormonalnych. Naczynka u kobiet dojrzałych często pojawiają się również na nogach i są zapowiedzią żylaków. Warto pamiętać, że problem popękanych naczynek to nie tylko problem estetyczny, ale również zdrowotny.

Polecane zabiegi medycyny estetycznej na popękane naczynka krwionośne:

Problem z nadmiernie przesuszoną skórą twarzy

Skóra kobiet wraz z wiekiem staje się coraz bardziej sucha i bardzo delikatna, co powoduje, że procesy starzenia się stają się bardziej widoczne. Zadbana i odpowiednio nawilżona skóra starzeje się o wiele ładniej, dlatego warto pomyśleć o profesjonalnych zabiegach kosmetycznych, które dogłębnie nawilżą naszą skórę, a tym samym ją wyraźnie wygładzą.

Polecane zabiegi na twarz przed 50-tką:

Problem z wiotką skórą

Po ukończeniu 40. roku życia dużo kobiet zaczyna narzekać na problemy z utratą jędrności skóry. To, jak wygląda skóra zależy w głównej mierze od gospodarki hormonalnej. Po 40. na skutek spadku produkcji estrogenu zmniejsza się ilość włókien kolagenowych i elastynowych oraz produkcja kwasu hialuronowego, co wpływa na brak jędrności skóry. Najlesze efekty w stymulacji produkcji kolagenu i elastyny przynoszą zabiegi stosowane w medycynie anti-aging.

Polecane zabiegi medycyny estetycznej na problem z wiotką skórą i utratą jędrności:

Zmarszczki mimiczne i utrwalone na cerze 40-latki

Pierwsze zmarszczki powstają między 25. a 30. rokiem życia i wraz z upływem czasu stają się nie tylko wyraźniejsze, ale również ich przybywa. Pierwsze zmarszczki, czyli zmarszczki mimiczne powstają w wyniku ruchu mięśni twarzy. Za ich powstanie odpowiada przede wszystkim nasza mimika, na co nie do końca mamy wpływ. Zmarszczki mimiczne tworzą się najczęściej wokół ust, oczu, na czole, pomiędzy brwiami (lwia zmarszczka) oraz na szyi. Na szczęście, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom stosowanym w kosmetyce, zmarszczki mimiczne i te utrwalone można szybko i bezinwazyjnie usunąć.

Polecane zabiegi na zmarszczki u 40 latki:

Brak objętości skóry

O zabiegach z zakresu medycyny estetycznej warto pomyśleć, gdy dostrzegamy widoczny spadek objętości skóry, czego następstwem jest zmiana owalu twarzy. Nowoczesne metody wykorzystywane w medycynie estetycznej pozwalają wymodelować owal twarzy tak, aby przywrócić jej młodzieńczy wygląd.

Polecane zabiegi medycyny estetycznej na brak objętości skóry:

Suche usta

Problem suchych ust dotyczy kobiet w każdym wieku. Pod wpływem działania czynników atmosferycznych usta stają się suche i spierzchnięte, często pękają i pieką. W walce z suchymi ustami dobrze sprawdzą się zabiegi nawilżające kwasem hialuronowym.

Polecane zabiegi kosmetyczne na suche usta:

Zmęczona skóra

Skóra kobiet po 40. roku życia wymaga zdecydowanie bogatszej pielęgnacji w porównaniu z młodszymi koleżankami. Obniżający się poziom estrogenów powoduje, że skóra traci swój blask, jest szara i brakuje jej nawilżenia. Aby uporać się ze zmęczoną cera, warto postawić na rewitalizujące zabiegi kosmetyczne, które dodatkowo przywrócą jej napięcie i elastyczność.

Polecane zabiegi kosmetyczne na zmęczona skórę twarzy:

Blizny potrądzikowe u 40-latki

Blizny to szczególnie przykra pamiątka po trądziku. Zaawansowane blizny potrądzikowe i nierówna struktura cery wymaga leczenia. Wśród najczęściej wykonywanych zabiegów, które mają na celu spłycenie i redukcję blizn potrądzikowych należy wymienić zabiegi z wykorzystaniem laseroterapii i peelingów mechanicznych. Połączenie obu tych metod pozwala na trwałe pozbyć się nieestetycznie wyglądających blizn.

Polecane zabiegi kosmetyczne na blizny potrądzikowe:

Problem cellulitu

Cellulit to problem, który dotyczy zdecydowanej większości kobiet na całym świecie. Pojawia się u pań, które nie tylko borykają się z nadprogramowymi kilogramami, ale też tych stosunkowo szczupłych. Wraz z wiekiem cellulit staje się coraz bardziej widoczniejszy i przybiera na sile w związku ze spowolnieniem metabolizmu. Cellulit bardzo ciężko usunąć wyłącznie ćwiczeniami i dietą, dlatego warto skorzystać z zabiegów poprawiających kondycję skóry i redukujących cellulit.

Polecane zabiegi medycyny estetycznej na cellulit:

Nadmiar tkanki tłuszczowej

W wieku 40 lat metabolizm kobiety sukcesywnie zwalnia. Oznacza to, że taka sama ilość kalorii, co kiedyś – teraz może powodować przybieranie na wadze. Nadmiar tkanki tłuszczowej prowadzi do otyłości, która negatywnie wpływa nie tylko na nasz wygląd, ale przede wszystkim zdrowie. Zabiegi mające na celu redukcję miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej polecane są wszystkim tym osobom, które pragną pozbyć się tłuszczu z takich miejsc ciała, jak: brzuch, boczki, uda, ramiona, podbródek.

Polecane zabiegi medycyny estetycznej na nadmiar tkanki tłuszczowej:

Nadmierne owłosienie

Problem z nadmiernym owłosieniem u kobiet po 40. roku życia może być spowodowany zaburzeniami hormonalnymi. Na skutek wygaśnięcia pracy jajników, w miejsce hormonów żeńskiej intensywnie produkowane są androgeny, które odpowiadają za nadmierne owłosienie, czyli hirsutyzm.

Polecane zabiegi medycyny estetycznej na nadmierne owłosienie:

Ile kosztują zabiegi do poprawy kondycji skóry dla 40-latki?

W celu uzyskania najlepszych efektów zaleca się korzystać z zabiegów kosmetycznych w pakietach. W trosce o kondycję skóry 40-latki przygotowaliśmy kompleksowy pakiet zabiegów kosmetycznych na twarz i ciało.

Pakiet GOLD (40+)Cena zabieguCena pakietu (7 zabiegów)
Zabiegi
1x medyczne oczyszczanie HydraFacial460 zł
1x Ultraformer policzki 2700 zł
3x Dye VL1800 zł
2x mikronakłuwanie DermaPen z koktajlem NCTF lub z peelingiem TCA albo 2x laser frakcyjny iPixel1500 zł
Razem6460 zł6000 zł (857 zł za 1 zabieg)

Kolejność i minimalny czas wizyt pomiędzy zabiegami

Dzień Rodzaj zabiegów Okres rekonwalescencji
Dzień 0 Zabieg mikrodermabrazja wodna brak 
Dzień 7 1x lifting twarzy bez skalpela HIFU (policzki lub podbródek) brak 
Dzień 35 Mikronakłuwanie zabieg nr 1 lub laser frakcyjny 3 dni lub 5 
Dzień 49 Mikronakłuwanie zabieg nr 2 lub laser frakcyjny 3 dni lub 5

Wszystkie zabiegi skompletowane są tak, aby można było je swobodnie łączyć.

Chcesz dowiedzieć się, jak poprawić kondycję skóry w zależności od wieku? Zapoznaj się z naszym poradnikiem:

Zobacz również: