Świeże Spojrzenie – Pakiet Lux

W związku z naturalnym procesem starzenia pierwsze oznaki często dotyczą okolic oczu i środkowej części twarzy. „Świeże spojrzenie” to zwrot, który może mieć kilka różnych znaczeń w zależności od kontekstu, w jakim jest używany. W tym pakiecie procedury mają na celu odmłodzenie wyglądu. Oto kilka typowych oznak, które wpływają na zmęczony wygląd oczu:

 1. Zmarszczki mimiczne: Powstają w wyniku powtarzających się ruchów mięśni, zwłaszcza w okolicach czoła, między brwiami i wokół oczu. Wstrzykiwanie toksyny botulinowej jest popularnym zabiegiem, który tymczasowo redukuje te zmarszczki, blokując sygnały nerwowe do mięśni. Zmarszczki tzw „kurze łapki” nie są postrzegane przez większość kobiet jako atut natomiast u mężczyzn zmarszczki przy kąciku oczu są uważane jako znak mądrości i dojrzałości. Pełna likwidacja tych zmarszczek nie jest wskazana.
 2. Zmarszczki utrwalone: Powstają po wieloletnim skurczu mięśni między brwiami; przy kącika oczu oraz obniżonej jakości skóry. Lwia zmarszczka nadaje wygląd złości lub zdenerwowania i może być odebrana jako przedwczesna oznaka starzenia.
 3. Braki objętościowe skroni: odnoszą się zazwyczaj do utraty tkanki tłuszczowej i objętości w obszarze skroni, który znajduje się po bokach czoła, tuż przy włosach. Wraz z procesem starzenia się, utratą kolagenu i elastyczności skóry oraz zmniejszeniem tkanki tłuszczowej, skronie mogą wydawać się bardziej wklęsłe lub płaskie.
 4. Utrata tkanki kostnej: W wyniku procesów starzenia się, urazów lub innych czynników, może wystąpić utrata masy kostnej w obszarze środkowej części twarzy. Implantacja wypełniacza jak np. gęstego kwasu hialuronowego mogą być rozważane, aby przywrócić objętość i kształt.
 5. Utrata tkanki tłuszczowej: Z upływem czasu może dochodzić do utraty tkanki tłuszczowej, co sprawia, że twarz może wydawać się zapadnięta. Wypełniacze do twarzy, takie jak kwas hialuronowy lub przeszczep tłuszczu, mogą pomóc w przywróceniu objętości.
 6. Osłabienia mięśni i więzadeł wokół oczodołu: powoduje to wygląd poduszek i przepuklin pod powiekami. Jednocześnie pod wpukleniami pojawiają się zagłębienia nieestetyczne które wynikają z braku tłuszczu.

W celu uzyskania „świeżego spojrzenia” terapia może obejmować różne procedury z zakresu medycyny estetycznej, w zależności od konkretnych potrzeb pacjenta. Najpopularniejsza, bezpieczna i szybka metoda jest z zastosowaniem wypełniaczy, toksyną botulinową oraz poprawa skóry za pomocą laserów lub urządzeń hi-tech:

 1. Wypełniacze:
  a. Skronie – uzupełnienie skroni tworzy lepszą harmonie pomiędzy górną i środkową częścią twarzy
  b. W obszarze kości jarzmowych, skutecznie podnoszą tkankę i stanowią fundament do wywróconego „trójkąta młodości”. Jednocześnie odbudowa łuku jarzmowego tworzy atrakcyjny zarys.
  c. Policzków na poziomie głębokiego tłuszczu i płytkiego według wskazań. Celem uzupełnienia policzków jest aby zachować naturalny kształt (tzn. OGEE CURVE) w trakcie mimiki. Nie dążymy do usztywnienia tych okolic co wpływa na uśmiech pacjenta. W przypadku mężczyzn prawidłowa objętość policzków również jest bardzo istotna zachowując zasady anatomicznych proporcji i uniknięcia feminizacji męskiej twarzy uwypuklonymi policzkami.
  d. Oczodołu – uzupełniając zanik tłuszczu w tej okolicy dedykowanym kwasem hialuronowym wyrównuje poziom tkanki pomiędzy powiekami oraz policzkami
 2. Toksyna botulinowa:
  a.
  w lwią zmarszczkę w celu zredukowania napięcia mięśni z negatywnym wektorem, które ciągną skórę w dół i powodują zdenerwowany wygląd oraz obniżenie brwi, które przymykają oczy tzw. „hooded eyes
  b. w tzw „kurze łapki” w celu zminimalizowanie skurcz mięśnia okrężnego oczu co spowoduje otwarcia oka
 3. Laseroterapia i w szczególności zabieg wykorzystaniem technologii RF mikroigłowej lub stymulacji skóry aby wyprodukować więcej kolagenu technologią skupionych ultradźwięków tzw. HIFU „lifting bez skalpela „

Jaka jest rekonwalescencja po zabieg z wypełniaczami?

Tak jak przy każdym zabiegu medycznym przerywającym ciągłość skóry jest małe ryzyko siniaków, zaczerwienie, krwiaków. Natomiast poza basenem i sauną, po 90% zabiegach można wrócić do pełnej aktywności.

Ile kwasu hialuronowego należy podać aby uzyskać naturalny efekt „świeżego spojrzenia”?

Poniżej przedstawiamy orientacyjne ilości uzupełniana kwasem hialuronowym.

Najczęściej w tym pakiecie podajemy 5 ml Juvederm** firmy Allergan Aestehtics oraz 2 okolicy leku BOTOX *** w cenie katalogowej 8200 zł natomiast w pakiecie LUX cena wynosi 6300 zł*

*Podana ilość ml jest orientacyjna; dla każdego pacjenta ilość wypełniaczy jest dobrana indywidualnie. Najważniejsze jest, aby każdy zabieg był dostosowany do indywidualnych potrzeb i oczekiwań pacjenta. Przed podjęciem decyzji o iniekcji z podaniem kwasu hialuronowego , zaleca się konsultację z doświadczonym lekarzem, który może ocenić stan skóry, struktury kości, tłuszczu i pomóc w opracowaniu spersonalizowanego planu leczenia.

** To jest wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą.

***To jest lek. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą.

Cennik