Zniwelowanie „zdenerwowanego” wyrazu twarzy i otwarcie oka – PAKIET LUX

Zniwelowanie „zdenerwowanego” wyrazu twarzy i otwarcie oka może być osiągnięte za pomocą różnych metod, zarówno w kontekście fizycznego wyrazu twarzy, jak i działań mających na celu zrelaksowanie się i redukcję stresu. Oto kilka typowych oznak w górnej części twarzy, które wpływają na wygląd zdenerwowanego wyrazu twarzy:

 1. Zmarszczki mimiczne: Powstają w wyniku powtarzających się ruchów mięśni, zwłaszcza w okolicach czoła, między brwiami i wokół oczu. Wstrzykiwanie toksyny botulinowej jest popularnym zabiegiem, który tymczasowo redukuje te zmarszczki, blokując sygnały nerwowe do mięśni.
 2. Zmarszczki utrwalone: Powstają po wieloletnim skurczu mięśni między brwiami oraz obniżonej jakości skóry. Lwia zmarszczka nadaje wygląd złości lub zdenerwowania i może być odebrana jako przedwczesna oznaka starzenia.
 3. Braki objętościowe skroni: odnoszą się zazwyczaj do utraty tkanki tłuszczowej i objętości w obszarze skroni, który znajduje się po bokach czoła, tuż przy włosach. Wraz z procesem starzenia się, utratą kolagenu i elastyczności skóry, oraz zmniejszeniem tkanki tłuszczowej, skronie mogą wydawać się bardziej wklęsłe lub płaskie.
 4. Opadanie brwi: Z wiekiem skóra traci elastyczność oraz następuje zanik kostny brzegu górnego oczodołu i struktury podporowe słabną, co może prowadzić do opadania brwi. W niektórych przypadkach odtworzenie brzegu kostnego jako podpórka na skórę oraz relaksacja mięśnia okrężnego oka może być skuteczną metodą na podniesienie brwi.
 5. Wypukłości pod oczami, które powodują rysę wokół oczodołu: Opadające tkanki i utrata elastyczności skóry mogą przyczynić się do powstawania worków pod oczami. Wypełniacze, czy zabiegi laserowe mogą pomóc w poprawie tego obszaru.

Zniwelowanie „zdenerwowanego” wyrazu twarzy i otwarcia oka może obejmować różne procedury z zakresu medycyny estetycznej, w zależności od konkretnych potrzeb pacjenta. Najpopularniejsza, bezpieczna i szybka metoda to zastosowanie wypełniaczy, toksyny botulinowej oraz poprawy skóry za pomocą laserów lub urządzeń hi-tech:

 1. Wypełniacze:
  a. Skronie – uzupełnienie skroni tworzy lepszą harmonie pomiędzy górną i środkową częścią twarzy
  b. Górny brzeg kostny brwi (ROOF) – mała ilość kwasu potrafi unieść brew do góry
  c. Wypełnienie lwiej zmarszczki jeżeli jest utrwalona (zabieg wykonany tylko przez lek. Rzepnikowskiego)
  d. W obszarze kości jarzmowych, skutecznie podnoszą tkankę i stanowią fundament do wywróconego „trójkąta młodości”. Jednocześnie odbudowa łuku jarzmowego tworzy atrakcyjny zarys.
  e. Oczodołu – uzupełniając zanik tłuszczu w tej okolicy dedykowanym kwasem hialuronowym wyrównuje poziom tkanki pomiędzy powiekami oraz policzkami
 2. Toksyna botulinowa:
  a. w lwią zmarszczkę w celu zredukowanie napięcia mięśni z negatywnym wektorem, które ciągną skórę w dół i powodują zdenerwowany wygląd twarzy

  b.
  w tzw „kurze łapki” w celu zminimalizowanie skurcz mięśnia okrężnego oczu co spowoduje otwarcia oka
 3. Laseroterapia i w szczególności zabieg wykorzystaniem technologii RF mikroigłowej

Jaka jest rekonwalescencja po zabiegu z wypełniaczami?

Tak jak przy każdym zabiegu medycznym przerywającym ciągłość skóry jest małe ryzyko siniaków, zaczerwienie, krwiaków. Natomiast poza basenem i sauną, po 90% zabiegach można wrócić do pełnej aktywności.

Ile kwasu hialuronowego należy podać aby uzyskać naturalny efekt zniwelowania „zdenerwowanego” wyrazu twarzy i otwarcia oka?

Poniżej przedstawiamy orientacyjne ilości uzupełnienia kwasem hialuronowym.

Najczęściej w tym pakiecie podajemy 5 ml Juvederm** firmy Allergan Aestehtics oraz 2 okolicy leku BOTOX *** w cenie katalogowej 8200 zł natomiast w pakiecie LUX cena wynosi 6300 zł*

*Podana ilość ml jest orientacyjna; dla każdego pacjenta ilość wypełniaczy jest dobrana indywidualnie. Najważniejsze jest, aby każdy zabieg był dostosowany do indywidualnych potrzeb i oczekiwań pacjenta. Przed podjęciem decyzji o iniekcji z podaniem kwasu hialuronowego , zaleca się konsultację z doświadczonym lekarzem, który może ocenić stan skóry, struktury kości, tłuszczu i pomóc w opracowaniu spersonalizowanego planu leczenia.

** To jest wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą.

***To jest lek. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą

Cennik