Kwas polimlekowy

Kwas polimlekowy, czyli zastrzyk młodości

Jeżeli zauważyłeś, że Twoja skóra przestaje być jędrna i elastyczna jak kiedyś, pojawiły się u Ciebie pierwsze oznaki starzenia się, nie wpadaj w panikę! Nie musisz od razu umawiać wizyty w klinice chirurgii plastycznej, by zyskać spektakularne efekty w prosty i bezpieczny sposób. Zapoznaj się z artykułem i poznaj, czym jest kwas polimlekowy oraz kwas l-polimlekowy. Odzyskasz dawną witalność skóry w szybkim czasie. Efekty zabiegu z jego użyciem utrzymują się nawet do kilku lat.

Kwas polimlekowy – co to właściwie jest?

Kwas l polimlekowy jest związkiem chemicznym, który występuje naturalnie w naszym organizmie. Z czasem jest go jednak mniej. Dlatego też obecnie jest on uważany za jeden z najbardziej skutecznych stymulatorów tkankowych, które pobudzają produkcję kolagenu i elastyny. Wykonywanie zabiegów na twarz i ciało z jego użyciem jest mało inwazyjne i z reguły bezpiecznie. Sam zabieg nie trwa długo. Wykonuje się go najczęściej w kilku seriach, które następują po sobie w regularnych odstępach czasu. Wtedy też, dzięki użyciu kwasu polimlekowego, możemy osiągnąć spektakularne efekty. Sposób aplikowania preparatu również nie jest skomplikowany. Do zabiegu stosuje się cienką igłę, przy pomocy której produkt jest wstrzykiwany w tkankę podskórną. Bezpośrednio po aplikacji możemy odczuwać lekki dyskomfort, ponieważ klas polimlekowy „rozpycha” naszą skórę. Po odczekaniu od 2 do 3 dób efekt uczucia wypełnienia zupełnie znika. Dzieje się tak, ponieważ woda, która jest zawarta w produkcie wchłania się w tkanki, natomiast kwas w nich pozostaje, stymulując organizm do odbudowy kolagenu. Co więcej, sam proces podawania preparatu nie jest bolesny. Miejscowo można zastosować także znieczulenie w formie żelu. Zabieg aplikacji kwasu polimlekowego nie wymaga rekonwalescencji. Tak naprawdę po wyjściu z salonu możemy udać się z powrotem do domu, pracy czy na zakupy. Proces starzenia się jest nieunikniony. Ma na to wpływ wiele czynników, przede wszystkim jest to wiek, ale także zmiany hormonalne, do jakich zachodzi w organizmie, promieniowanie UV, długotrwały stres czy choroba. Skóra traci wtedy swoją naturalną jędrność i gęstość.

Skorzystaj z innowacyjnego zabiegu z wykorzystaniem kwasu polimlekowego

Umów się na zabieg w klinice medycyny estetycznej w Warszawie

☎ (22) 126 80 08

Kwas polimlekowy – jakie są efekty jego użycia?

W odróżnieniu od kwasu hialuronowego, kwas polimlekowy nie powoduje efektu sztuczności. Jego działanie jest naturalne, stąd też jest on szczególnie odpowiedni dla osób, które chcą dopiero rozpocząć swoją przygodę z kosmetologią estetyczną lub też mają drobne niedoskonałości ciała, które chcą wyeliminować bez zbytniej ingerencji w organizm. Kwas polimlekowy doskonale uwydatnia kontur twarzy oraz poprawia ogólną kondycję naszej skóry. Wspaniale radzi sobie także z bruzdami, które pojawiają się w okolicach warg i nosa, czy też podbródka. Jest pomocny w eliminacji opadających kącikach ust czy obwisłej skóry. Kwas polimlekowy nie jest wykorzystywany jedynie do zabiegów w okolicach twarzy, ale i całego ciała. Dzięki niemu możemy zredukować cellulit, zmniejszyć obwód brzucha czy ud, a także podnieść pupę. Stąd cieszy się tak dużą popularnością na całym świecie. Jest uniwersalny i łatwo dostępny. Jego aplikacja jest łatwa, a na pierwsze efekty jego działania nie trzeba czekać długo. Jest naturalny, dlatego też dobrze się przyswaja. Efekty pełnej kuracji z użyciem kwasu l polimlekowego mogą utrzymywać się nawet do dwóch lat od ostatniego zabiegu. Jest to więc długi okres, w ciągu którego nie musimy martwić się utratą jędrności skóry w pewnych partiach naszego ciała. Co więcej, dzięki temu, że preparat przyswaja się powoli, ale równomiernie, nie otrzymamy efektu nagłej, zaskakującej zmiany, ale będziemy przyzwyczajać się miarowo do naszego nowego, piękniejszego wyglądu. Kwas polimlekowy sprawdza się również w przypadku modelowania kształtu twarzy oraz kości policzkowych.

Kwas polimlekowy – jakie mogą być powikłania po jego podaniu?

Sam zabieg, podczas którego wstrzykiwany jest do tkanek kwas polimlekowy jest w zasadzie bezpieczny. Zdarzają się jednak rzadkie przypadki, kiedy to mogą wystąpić różnego rodzaje powikłania po jego podaniu. Przede wszystkim występują one bardzo rzadko, w niewielkiej formie, a co więcej – samoistnie zanikają. Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona lub też możemy wyczuwać pod palcami lekkie jej wybrzuszenie. Mogą również pojawić się siniaki, szczególnie w przypadku, gdy jesteśmy osobami o wrażliwej skórze. Poza tymi objawami możemy spotkać się jeszcze z niewielkimi, miejscowymi obrzękami, którym towarzyszy nadwrażliwość na dotyk. Czasami może także pojawić się umiarkowany ból. Niektórzy pacjenci po zabiegu wyczuwają także niewielkie grudki podskórne. Jeżeli spotkałeś się z którymś z tych powikłań, nie panikuj! Kwas l polimlekowy ulega procesowi resorpcji w organizmie, co oznacza, ze wszystkie wyżej wymienione objawy powinny w krótkim czasie samoistnie ustąpić. Istnieje także katalog przeciwwskazań, które określają, jakie osoby nie powinny decydować się na zabieg z użyciem kwasu polimlekowego. Są to:

  • Kobiety w ciąży.
  • Kobiety, które są w okresie laktacji.
  • Osoby, które posiadają choroby infekcyjne w zakresie skóry.
  • Osoby, które cierpią na choroby autoimmunologiczne.
  • Osoby, u których często tworzą się bliznowce.
  • Osoby, które stosują leki przeciwzakrzepowe, przeciwzapalne czy niesteroidowe.

Kwas polimlekowy jakie są opinie o zabiegu, w którym jest wykorzystywany?

Coraz więcej osób decyduje się na wykonanie zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Dzięki temu na całym świecie odbywa się wiele kursów, które są przeprowadzane przez lekarzy o wysokich kwalifikacjach. Jeżeli nie jesteś pewien, czy zabieg ten jest bezpieczny dla Ciebie i boisz się, że efekty użycia kwasu polimlekowego będą dla Ciebie nieodpowiednie, warto skorzystać z wcześniejszych konsultacji w renomowanej klinice lub placówce, która zajmuje się tego typu formami zabiegów. Kosmetolog lub lekarz specjalizujący się w podaniu tego rodzaju stymulatora tkankowego wyjaśni Ci, co możesz poprawić przy jego użyciu. Będziesz też miał świadomość, jakich efektów możesz się spodziewać po wykonaniu serii zabiegów oraz w jakiej częstotliwości je wykonywać. Zabieg aplikacji kwasu l polimlekowego nie wymaga wcześniejszego przygotowania się. Warto jednak pamiętać, by nie wybierać placówek, które przeprowadzają zabiegi w miejscach do tego nieprzygotowanych lub też używają preparatów niewiadomego pochodzenia. Jest to ingerencja w nasz organizm, a nieumiejętne wstrzyknięcie produktu może zakończyć się nieprzyjemnymi powikłaniami. Warto też upewnić się, czy rozumiemy wszystkie zalecenia, jakie profesjonalista przekazuje nam po wykonaniu zabiegu i stosować się do nich.

Chcesz wyglądać młodziej i poprawić wygląd skóry?

Umów się na zabieg w klinice medycyny estetycznej Warszawa-Bemowo

☎ (22) 126 80 08

Kwas polimlekowy – jaka jest cena zabiegu?

Cena zabiegu jest produktem składowym. Dotyczy ona kosztów materiałów, które są używane do przeprowadzenia całego zabiegu, a także dotyczy opłaty za samą aplikację produktu. Nie ma więc uniwersalnego cennika, którym możemy się posługiwać na terenie całego kraju. Im większa renoma kliniki, tym najprawdopodobniej cena podania kwasu polimlekowego będzie wyższa. Jest ona zróżnicowana także z uwagi na ilość substancji, jaką podajemy oraz miejsca, w jakie będzie ona wstrzykiwana. Im większa powierzchnia ciała, tym więcej kwasu polimlekowego lekarz będzie musiał zużyć. Nie powinniśmy poddawać się zabiegom w miejscach, które nie są do tego przystosowane. Musimy pamiętać, że jest to jednak ingerencja w nasze ciało, stąd też ważne jest, by osoba podająca substancję stosowała się do podstawowych zasad higieny. W miejscu ukłucia może pojawić się krew, dlatego przy nieprawidłowej aplikacji kwasu polimlekowego może dojść do infekcji. Przed zapisaniem się na zabieg pamiętaj, by upewnić się, że przeprowadzi go osoba odpowiednio do tego przeszkolona. W innym przypadku zamiast uzyskania poprawy wylądu naszego ciała, możemy sobie jedynie zaszkodzić. W koszt jednego zabiegu powinna być również wliczona wizyta kontrolna, która pozwoli nam na zadanie nurtujących nas pytań oraz uzyskania na nie wyczerpujących odpowiedzi. Średni koszt jednego zabiegu w naszym kraju nie przekracza obecnie kwoty 2000 zł.

Cena

2 500 zł – 10 000 zł

Zobacz nasze najczęściej wybierane zabiegi z wykorzystaniem kwasu polimlekowego:

Kwas polimlekowy na pośladki
Kwas polimlekowy pod oczy
Kwas polimlekowy na brzuch