Aminokwasowa terapia zastępcza
Skuteczna aminokwasowa terapia zastępcza dla biorewitalizacji skóry
Wraz z upływem czasu nasze ciało coraz bardziej odczuwa mijające lata. Niestety – procesu starzenia nie da się całkowicie zatrzymać. Jest on naturalny, wpisany w cykl życia ludzkiego i prędzej czy później rozpoczyna się u każdego. Fizjologiczną oznaką procesu starzenia jest m.in. zmniejszenie ilości kwasu hialuronowego, odpowiadającego za nawilżenie skóry oraz liczby fibroblastów wytwarzających kolagen.
Pogorszenie nawilżenia wraz z ubytkiem kwasu hialuronowego skutkuje większą widocznością zmarszczek i poszarzałym, matowym wyglądem skóry. Zmniejszenie ilości kolagenu pozbawia natomiast skórę jej naturalnego rusztowania – staje się wiotka, traci jędrność i napięcie. Może to znacznie obniżyć komfort życia, zwłaszcza w sytuacji, gdy prezencja jest istotnym elementem uprawianego zawodu.
Jest jednak pewien sposób, aby w pewnym stopniu zahamować proces starzenia. Sposób ten to terapia aminokwasami, którą oferuje nasza klinika medycyny estetycznej. Dowiedz się, w jaki sposób możemy powstrzymać negatywne zmiany.
Aminokwasowa terapia zastępcza – preparaty i zabiegi
Aminokwasowa terapia zastępcza to dwa podawane iniekcyjnie preparaty, dedykowane do wielowymiarowej biorewitalizacji skóry.
Pierwszy, zawierający kompleks kluczowych aminokwasów i kwasu hialuronowego, inicjuje i dostarcza składników niezbędnych do naturalnych procesów naprawczych – namnażania fibroblastów, produkcji nowego kolagenu i poprawy nawilżenia. Przeznaczony jest do poprawy jakości skóry twarzy oraz okolic oczu.
Drugi przeznaczony jest natomiast do stymulacji tkankowej w dolnych partiach twarz, na szyi i dekolcie, gdzie skóra ma tendencję do szybszej utraty jędrności i napięcia. Stosowany jest na twarzy, szyi oraz dekolcie.
Zupełnie nowym podejściem do rewitalizacji skóry jest zabieg polegający na iniekcji pierwszego preparatu aminokwasowego w połączeniu z podaniem toksyny botulinowej w powierzchowne warstwy mięśni. To terapia przeciwstarzeniowa odpowiednia dla osób, które na co dzień dużo pracują twarzą, chcą zachować ekspresję i wyrazistą mimikę, a obawiają się zbyt intensywnego efektu klasycznego zabiegu toksyną botulinową. Polecamy ją przede wszystkim aktorom, stand-uperom, animatorom, konferansjerom itp.
Terapia aminokwasami – kluczowe składniki
Główne składniki preparatów do proponowanej przez nas aminokwasowej terapii to cztery aminokwasy: glicyna, l-prolina, l-lizyna i l-leucyna. Są kluczowe i niezbędne dla zainicjowania naturalnego procesu namnażania fibroblastów i syntezy wytwarzanego przez nie nowego kolagenu. Dzięki bioregeneracji tego naturalnego rusztowania, skóra staje się ujędrniona, zagęszczona, następuje poprawa jej napięcia.
Nieusieciowany kwas hialuronowy, zawarty w proponowanych przez nas preparatach aminokwasowych, kompleksowo poprawia nawilżenie na poziomie naskórka oraz w powierzchownych i głębokich warstwach skóry właściwej. Dodatkowo wykazuje działanie ochronne, przeciwzapalne, a także przyspiesza gojenie i regenerację.
Leczenie aminokwasami w bioregeneracji okolic oczu
Z uwagi na niedużą wielkość cząsteczki kwasu hialuronowego, preparat aminokwasowy – poza ujędrnieniem i zagęszczeniem skóry – jest również odpowiedni do biorewitalizacji najdelikatniejszych obszarów twarzy, a w szczególności – w leczeniu sińców, cieni, zmarszczek i worków pod oczami.
Potrójny efekt zabiegu z wykorzystaniem toksyny botulinowej
Z myślą o pacjentach, którzy chcą widocznie (i dość szybko) poprawić jakość cery, nie tracąc przy tym naturalnej mimiki, opracowano zabieg, łączący iniekcję preparatu amonikwasowego z podaniem toksyny botulinowej – wyjaśnia lekarz medycyny estetycznej, dr Radosław Rzepnikowski. Potrójne przeciwstarzeniowe działanie tej innowacyjnej techniki polega na:
- płytkiej, powierzchownej relaksacji mięśni botoksem – twarz staje się wypoczęta i odprężona, ale bez efektu maski
- poprawie nawilżenia dzięki podaniu kwasu hialuronowego
- zainicjowaniu syntezy naturalnego rusztowania skóry – kolagenu, dzięki podaniu czterech aminokwasów niezbędnych dla jego produkcji
Terapia aminokwasami powstała z myślą o osobach, które obawiają się nadmiernego efektu i utraty wyrazistej ekspresji po klasycznym podaniu botuliny oraz które na co dzień dużo „pracują twarzą” (aktorzy, prezenterzy i dziennikarze telewizyjni, a także – ze względu na potrzebę wiarygodnego wizerunku w sytuacjach zawodowych – negocjatorzy, sprzedawcy i menedżerowie na kierowniczych stanowiskach).
Wskazania do aminokwasowej terapii zastępczej:
W jakich sytuacjach warto zdecydować się na leczenie aminokwasami? Istnieje przynajmniej kilkanaście powodów, aby wybrać tę metodę do poprawy swojego wyglądu. Są to:
- utrata napięcia skóry wraz z wiekiem, skóra wiotka, pozbawiona jędrności
- przesuszona skóra, z utrwalonymi, głębokimi zmarszczkami i bruzdami na szyi (tzw. naszyjnik Wenus), dekolcie, twarzy i dłoniach
- skóra matowa, poszarzała, pozbawiona blasku, wymagająca rewitalizacji
- u osób pracujących w klimatyzowanych pomieszczeniach, w sztucznym oświetleniu i przy ekranach komputerowych
- sińce pod oczami
- nawilżenie, ujędrnienie, wygładzenie ust (rewitalizacja bez modelowania kształtu)
- profilaktyka przeciwstarzeniowa
Przeciwwskazania do aminokwasowej terapii zastępczej:
W niektórych sytuacjach przeprowadzenie aminokwasowej terapii zastępczej nie jest możliwe. Takie sytuacje to:
- Ciąża i karmienie piersią
- Choroby nowotworowe
- Zmiany skórne, stany zapalne w obszarze zabiegu
- Infekcje wirusowe (w tym – opryszczka) lub bakteryjne
- Przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
- Nieustabilizowana cukrzyca
Jak przebiega aminokwasowa terapia zastępcza?
Terapia aminokwasami za pomocą pierwszego preparatu wykonywana jest w seriach – wyjaśnia dr Aleksandra Frątczak, lekarz medycyny estetycznej w klinice FabSkin. Częstotliwość zabiegów ustala indywidualnie lekarz medycyny estetycznej, co umożliwia dostosowanie ich do indywidualnych potrzeb i stanu skóry pacjenta. W przypadku biorewitalizacji zazwyczaj są to 3-4 zabiegi, wykonywane co ok. 2 tygodnie. Ich efekt przeważnie utrzymuje się przez 6-12 miesięcy.
Preparat do stymulacji tkankowej zazwyczaj podajemy w serii 3-4 zabiegów co 14-21 dni. Trwałość efektów jest podobna, jak przy zastosowaniu pierwszego preparatu, czyli – od 6 do 12 miesięcy.
Zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej zalecamy natomiast nie częściej niż co 3 m-ce i może on być uzupełnieniem regularnej serii dwóch podstawowych preparatów.
Efekty aminokwasowej terapii zastępczej Jalupro®
- Poprawa napięcia, jędrności i gęstości skóry
- Wielopoziomowa, długotrwała poprawa nawilżenia w naskórku oraz w powierzchniowych i głębokich warstwach skóry
- Wygładzenie skóry, spłycenie utrwalonych zmarszczek i bruzd
- Subtelny efekt wolumetryczny
Aminokwasowa terapia zastępcza – cennik zabiegów
[cena]