Zabiegi na twarz Warszawa

Oferowane zabiegi na twarz w klinice Fabskin:

 

Zabiegi na przebarwienia:

  • Laser tulowy – redukcja przebarwień, poprawa kolorytu i struktury, króki okres rekonwalescencji
  • Laser nieablacyjny– nieinwazyjne laserowe odmładzanie, poprawa gęstości, jędrności, usuwanie przebarwień, redukcja melasmy
  • Fotoodmładzanie – redukcja przebarwień oraz rumienia, zabieg nie przerywający ciągłości skóry, bez rekonwalescencji
  • Laser frakcyjny – laserowe usuwanie zmarszczek i redukcja przebarwień, działanie przeciwstarzeniowe, wygładzające strukturę skóry
  • Retix C – terapia z retinolem, zabieg samodzielny lub z mikronakłuwaniem, rewitalizacja, rozświetlenie skóry po lecie
  • Peelingi chemiczne – rozjaśnienie, odżywienie skóry, produkt dobrany indywidualnie do potrzeb skóry

 

Zabiegi liftingujące, ujędrniające, poprawiające gęstość skóry

  • Radiofrekwencja mikroigłowa– radiofrekwencja mikroigłowa, odmładzanie, zagęszczenie skóry, redukcja blizn, blizn potrądzikowych, zwężenie rozszerzonych porów, rozstępów, niewielka rekonwalescencja
  • HIFU – ujędrnianie, konturowanie i redukcja tkanki tłuszczowej skupionymi ultradźwiękami, minimalna rekonwalescencja
  • Laser nieablacyjny nieinwazyjne laserowe odmładzanie, poprawa gęstości, jędrności, usuwanie przebarwień, redukcja melasmy
  • Zabieg Baby Face Bonanza, który likwiduje przebarwienia, poprawia gęstość skóry, strukturę, rozszerzone pory i spłyca zmarszczki

Zabiegi z toksyną botulinową:

Zabiegi z kwasem hialuronowym:

Pozostałe fantastyczne zabiegi:

Twarz to część ciała, o którą zazwyczaj dbamy najbardziej. Niestety jest ona również mocno narażona na działanie czynników zewnętrznych, jak chociażby promieniowanie UV czy skażenie środowiska, co powoduje przyspieszenie starzenia się skóry. Nasza skóra starzeje się już po 20. roku życia. Stopniowo zmniejsza się ilość wody i kwasu hialuronowego w głębokich warstwach skóry. Brak tych naturalnych rusztowań sprawia, że skóra zaczyna się zapadać i powstają zabieg likwitujący zmarszczki. Nie pomaga zmniejszona produkcja kolagenu oraz włókien elastynowych odpowiedzialnych za zachowanie elastyczności skóry. Dobrym sposobem na poprawę kondycji skóry jest liposukcja ultradźwiękowa twarzy i ciała

Jak przebiega starzenie się skóry twarzy?

Naturalne zmniejszanie się aktywności naszych komórek czy starzenie skóry przebiega stopniowo i powoli. Po 20. roku życia skóra zaczyna tracić nagromadzoną wodą. Co więcej, zabiegi dla cery suchej w gabinecie kosmetycznym możemy zapobiec w bardzo ograniczonym stopniu, ponieważ wraz z wodą zmniejsza się umiejętność utrzymania wilgoci w komórkach. W odwodnionej skórze zaczynają tworzyć się kurze łapki, widoczne tylko podczas pracy mięśni. Z czasem są one coraz bardziej zaznaczone, szczególnie wokół oczu i ust. Toksyna botulinowa na zmarszczki na czole jest dobrym sposobem na szybkie pozbycie się bruzd. W kolejnych latach nasz naskórek staje się coraz cieńszy, zmniejsza się też ilość tłuszczu. Po 40. roku życia mogą pojawić się problemy z przebarwieniami wynikające z zaburzonego procesu wytwarzania melaniny. W ten sposób na odwodnionej, pozbawionej kolagenu i elastyny skórze coraz mocniej widoczne są zmarszczki, już nie tylko mimiczne. By spowolnić proces starzenia się skóry, powinniśmy stosować nie tylko pielęgnację kosmetyczną, ale sięgnąć również po medycynę estetyczną. Z jej pomocą możemy znacznie zmniejszyć efekty działania czasu. Toksyna botulinowa na kurze łapki oraz inne zmarszczki to coraz popularniejsza metoda odmładzania.

Chcesz poprawić wygląd skóry twarzy?

Umów się na zabiegi medycyny estetycznej w Warszawie

Co wpływa na wiotczenie skóry twarzy?

Ekspert radzi

Wpływ na stan naszej skóry i tempo tworzenia się zmarszczek ma bardzo wiele czynników wewnętrznych, genetycznych i zewnętrznych. O ile na te pierwsze mamy bardzo znikomy wpływ, o tyle na zewnętrznym zagrożeniom dla skóry możemy już przeciwdziałać – mówi dr Radosław Rzepnikowski, lekarz medycyny estetycznej i właściciel kliniki FabSkin.

Do takich czynników zewnętrznych zaliczyć możemy między innymi niewłaściwą pielęgnację skóry, jej brak lub zaniedbanie odpowiedniego oczyszczania i nawilżania. Bardzo często zapominamy, by starannie zmyć nakładane kosmetyki lub pomijamy właściwe mycie skóry. Dla odpowiedniego jej oczyszczenia nie wystarczy bowiem tylko usunięcie kosmetyków płynem micelarnym. Naszej skórze szkodzą zanieczyszczenia – te ze środowiska, słabej jakości kosmetyków, ale i kurz czy wodne rodniki unoszące się w powietrzu.

Przyspieszaczami starzenia się skóry są papierosy – zarówno ich palenie, jak i narażanie skóry na kontakt z dymem, smog, spaliny samochodowe, ozon czy promienie ultrafioletowe. Oczywiste jest, że nie jesteśmy w stanie całkowicie wyeliminować kontaktu z tymi czynnikami, ale możemy zmniejszyć skalę ich działania. Dlatego tak ważne jest codzienne oczyszczanie skóry i poddawania jej działaniu zabiegów domowych i medycznych.

Jak odmłodzić twarz?

Bardzo istotna jest codzienna pielęgnacja, która powinna być dobrana do potrzeb i stanu naszej skóry. Jednak ona nie wystarczy by odmłodzić wiotką skórę na twarzy. Dlatego idealnym uzupełnieniem zabiegów domowych i stosowanych kosmetyków są zabiegi medycyny estetycznej wykonywane w klinice Fabskin w Warszawie. Pozwalają one na poprawienie zmarszczki na szyiwymodelowania owalu twarzy czy też wypełnienia policzków kwasem hialuronowym. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych zabiegów i preparatów jesteśmy w stanie znacznie poprawić wygląd twarzy i zapewnić regenerację skórze.

Jak wybrać odpowiednie zabiegi rewitalizujące, ujędrniające i wygładzające twarz?

Prawidłowy dobór zabiegów na twarz, których celem jest ujędrnienie czy rewitalizacja skóry powinien odbywać się we współpracy lekarza czy kosmetologa oraz pacjenta. Przed zaproponowaniem konkretnych rozwiązań specjaliści z naszej kliniki przeprowadzają dokładny wywiad i badanie skóry. Podczas takiej konsultacji ustalany jest plan leczenia oraz dobierane są najlepsze w danym przypadku metody, czyli zabiegi, które dadzą najlepszy efekt. Choć pacjenci zazwyczaj przychodzą do nas z określonymi planami na zabiegi, jakim chcą się poddać, często doradzamy im skorzystanie z innych, bardziej dopasowanych do ich potrzeb rozwiązań. Kierujemy się przede wszystkim stanem skóry twarzy oraz ogólną kondycją zdrowotną. Najważniejsza jest dla nas satysfakcja pacjenta i jak najlepsze dopasowanie zabiegów do jego potrzeb.

Czym są bezoperacyjne liftingi?

Bezoperacyjne liftingi to nic innego jak bezinwazyjne metody odmładzania skóry twarzy. Celem takich zabiegów jest uzyskanie poprawy stanu skóry w zakresie nawilżenie, ujędrnienia i wygładzenia zmarszczek. Korzystając z takich zabiegów jak podawanie kwasu hialuronowego, toksyny botulinowej czy stosowanie lasera, możemy zredukować zmarszczki, podnieść owal twarzy, zwiększyć gęstość skóry czy wypełnić ubytki tkanek na twarzy.

Zalety liftingu bezoperacyjnego

Zabiegi medycyny estetycznej bezoperacyjne pozwalają uniknąć dużego ryzyka wiążącego się z przeprowadzaniem zabiegów chirurgicznych. W większości przypadków zabiegi regenerujące i odmładzające praktycznie nie posiadają ryzyka efektów ubocznych. Pozwalają przy tym na osiągnięcie bardzo dobrych, często nawet spektakularnych efektów wygładzenia i uelastycznienia skóry twarzy. Efekty zależne są od zastosowanego zabiegu, stanu skóry czy wieku pacjenta, ale w większości przypadków są one bardzo dobre. Z pewnością warto, by po takie bezoperacyjne liftingi sięgały osoby z małym, średnim i dużym problem starzenia się skóry. Metody te niewątpliwie będą najlepszym wyjściem dla osób, które nie mogą czy nie chcą poddawać się zabiegom chirurgicznym.

Dlaczego warto korzystać z niechirurgicznego odmładzania kwasem hialuronowym lub toksyną botulinową?

Niechirurgiczne odmładzanie dzięki stosowaniu nowoczesnych technologii i intensywnemu rozwojowi w ostatnich latach daje bardzo duże możliwości wpłynięcia na stan i wygląd skóry twarzy i szyi.

Ekspert radzi

Stosowane przez nas metody niechirurgicznego odmładzania jak specjalistyczne peelingi, mezoterapie, zabiegi nawilżające, wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym czy stosowanie toksyny botulinowej mają bardzo wysoką skuteczność w poprawie wyglądu skóry, jej elastyczności i rewitalizacji – wyjaśnia dr Dorota Gołębiowska-Caruk, lekarz medycyny estetycznej w FabSkin. Starzejąca się skóra nie musi być wiotka, a twarz nie musi mieć smutnego czy ponurego wyrazu. Wystarczy sięgnąć po odpowiednio dobrane zabiegi, by cieszyć się odmłodzonym wyglądem – dodaje dr Gołębiowska-Caruk.

Jakie zabiegi na twarz mogę wybierać w Warszawie?

Klinika Fabskin oferuje szeroką gamę zabiegów z zakresu niechirurgicznego odmładzania. Pełna lista znajduje się poniżej. Wśród najpopularniejszych i najskuteczniejszych wymienić trzeba medyczne peelingi, laserowe usuwanie przebarwień i zmian potrądzikowych, fotoodmładzanie czy mikrodermabrazję. O poprawę wyglądu skóry twarzy naszych pacjentek dbamy również, sięgając po skuteczne zabiegi przeciwzmarszczkowe z wykorzystaniem preparatów na bazie kwasu hialuronowego, toksyny botulinowej czy korzystających z nici PDO. Wszystkie zabiegi są w pełni bezpieczne. Ich bogata oferta pozwala na precyzyjne dobranie metod do potrzeb i oczekiwań klienta.

FAQ- najczęstsze pytania dotyczące zabiegów na twarz z użyciem kwasu hialuronowego i toksyny botulinowej

Czy poddanie się zabiegom sprawia, że nie muszę już w domu dbać o skórę?

Niestety nie. Zabiegi, niezależnie od wybranej metody, są uzupełnieniem codziennej pielęgnacji, a nie jej zastępnikiem. Nie możemy oczekiwać, że nie dbając o skórę, jej oczyszczenie, nawilżenie czy codzienną dawkę snu, będziemy cieszyć się pięknym i młodym wyglądem. Nawet najlepsze kosmetyki nie powstrzymają procesu starzenia, ale w połączeniu z zabiegami mogą go znacznie opóźnić i ukryć jego skutki. Dla naszej skóry ważne jest kompleksowe działania – zewnętrzne przez kosmetyki i zabiegi oraz wewnętrzne przez zapewnienie skórze odpowiedniej diety, snu i braku używek.

Czy zabiegi na twarz są bolesne?

Znaczna większość niechirurgicznych zabiegów na twarz nie jest bolesna. Nawet te opierające się na podawaniu do skóry preparatów z wykorzystywaniem strzykawek, odczuwane są jako dyskomfort, a nie ból. Dbając jednak o komfort naszych pacjentów, w razie ryzyka bólu znieczulamy twarz przed zabiegiem.

Jak długo utrzymują się efekty wygładzania twarzy kwasem hialuronowym i toksyną botulinową?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Dużo zależy od metod, po które sięgamy oraz kilku czynników zewnętrznych. Efekty ujędrniania i odmładzania twarzy mogą się utrzymywać od kilku do nawet kilkudziesięciu miesięcy. Większość z nich należy po tym czasie powtórzyć. Jednak oprócz widocznych efektów zabiegi na twarz dają również długofalowe skutki uboczne w postaci lepszego nawilżenia i napięcia skóry.

Kto powinien korzystać z zabiegów medycyny estetycznej?

Z zabiegów medycyny estetycznej może korzystać każda dorosła osoba, bez względu na płeć, która chce poprawić wygląd swojej skóry na twarzy. Nie ma znaczenia, ile ma się lat, ponieważ proces starzenia się skóry może przebiegać u każdego z nas w innym tempie. Dlatego zalecamy dobieranie rodzajów zabiegów do stopnia zaawansowania problemu.

Czy wykonanie zabiegów ujędrniających kwasem hialuronowym i toksyną botulinową na twarz jest ryzykowne?

W przeciwieństwie do chirurgicznego usuwania zmarszczek, metody bezskalpelowe są bezpieczne dla skóry i całego organizmu pacjenta. Istnieją możliwe powikłania, ale zazwyczaj wiążą się z możliwością wystąpienia uczulenia na stosowany preparat czy źle przeprowadzonego zabiegu, co nie będzie miało miejsca, przeprowadzając go w profesjonalnej klinice. Także zabiegi z użyciem toksyny botulinowej i kwasu hialuronowego nie są ryzykowne i można z nich zupełnie bezpiecznie korzystać.

Jak wybrać miejsce do wykonania zabiegów rewitalizujących?

Podczas wybierania miejsca, w którym poddajemy się zabiegom na twarz, powinniśmy kierować się przede wszystkim stosowanymi w nich metodami, oryginalnością preparatów oraz wiedzą i doświadczeniem osób, które zabieg będą przeprowadzać. Najlepiej jest więc udać się do kliniki zatrudniającej wyspecjalizowanych w medycynie estetycznej lekarzy, cieszącej się dobrą opinią pacjentów – jak np. Fabskin w Warszawie.

Pamiętajmy, że każdy zabieg by być bezpiecznym musi być przeprowadzany przez osoby wykwalifikowane, w sterylnych warunkach i z użyciem wyłącznie oryginalnych, certyfikowanych preparatów.

Pozbądź się zmarszczek i popraw owal twarzy!

Umów się na zabiegi na twarz do kliniki Fabskin w Warszawie