Konturowanie dolnej części twarzy u kobiet – Pakiet LUX

Konturowanie dolnej części twarzy za pomocą kwasu hialuronowego to zabieg estetyczny, w którym kwas hialuronowy jest wstrzykiwany w określone obszary twarzy w celu modelowania i definiowania rysów. Kwas hialuronowy to substancja, która występuje naturalnie w organizmie i ma zdolność zatrzymywania wody, co pomaga utrzymać skórę nawilżoną i jędrną.

Na skutek naturalnego procesu fizjologicznego zaburzenie dolnej części twarzy lub utrata ostrych rysów może być spowodowana przez:

 1. Utratę tkanki kostnej: W wyniku procesów starzenia się, urazów lub innych czynników, może wystąpić utrata masy kostnej w obszarze dolnej części twarzy. Najczęściej przez proces resorpcji kości, kąt żuchwy, trzon żuchwy, szczęka i broda zmniejszają się co wpływa na zaburzenie linii żuchwy i zaburza proporcje górnej vs. środkowej vs. dolnej vs. dolnej części twarzy. Implantacja wypełniacza jak np. gęstego kwasu hialuronowego mogą być rozważane, aby przywrócić objętość i kształt.
 2. Utratę tkanki tłuszczowej: Z upływem czasu może dochodzić do utraty tkanki tłuszczowej w bocznych częściach policzkach pod kością jarzmową, oraz zanik tłuszczu w okolicy brody co sprawia, że twarz może wydawać się zapadnięta. Wypełniacze do twarzy, takie jak kwas hialuronowy lub przeszczep tłuszczu, mogą pomóc w przywróceniu objętości i zarysowaniu konturu.
 3. Nierówności w trzonie żuchwy oraz bruździe przedpoliczkowej powodując zaburzenia linii żuchwy

Poniżej przedstawiamy obszary dolnej części twarzy, które często poddawane są konturowaniu kwasem hialuronowym:

 1. Wypełniacze:
  a. Kąt żuchwy – wygładza kąt żuchwy i nadaje mu kształt oraz służy jako pewne zakotwiczenie tkanki tłuszczowej/skóry w bocznych częściach twarzy
  b. Trzon żuchwy – zarys żuchwy staje się bardziej wyrazisty; nadaje poprawę „złamanej/nierównej” linii żuchwy. Efekt optyczny ma na celu wizualnie ujednolicić linie żuchwy.
  c. Brzeg kostny żuchwy w okolicy dolnej części brody – powoduje wydłużenie linii żuchwy i ujednolicenie
  d. Wierzchołek brody – poprawia wymiar (wysokość) brody
  e. Linie marionetkowe (bruzda przedpoliczkowa) – to pionowe linie, które biegną od kącików ust w kierunku podbródka. Wstrzykiwanie kwasu hialuronowego w te obszary może pomóc w zredukowaniu widoczności tych linii i poprawieniu ogólnego konturu twarzy.
  f. Bruzda pod dolną wargą /kąt wargowo-bródkowy – zmniejsza wydatność wypukłości białej części dolnej wargi, wzmacnia kąt ust i wydłuża brodę.

Jaka jest rekonwalescencja po zabiegu z wypełniaczami?

Tak jak przy każdym zabiegu medycznym przerywającym ciągłość skóry jest małe ryzyko siniaków, zaczerwienie, krwiaków. Natomiast poza basenem i sauną, po 90% zabiegach można wrócić do pełnej aktywności.

Ile kwasu hialuronowego należy podać aby uzyskać naturalny i natychmiastowy efekt po zabiegu „konturowania dolnej części twarzy u kobiet”?

Poniżej przedstawiamy orientacyjne ilości uzupełnienia kwasem hialuronowym.

Najczęściej w tym pakiecie podajemy 6 ml Juvederm** firmy Allergan Aestehtics w cenie katalogowej 8400 zł natomiast w pakiecie LUX cena wynosi 6600zł*

*Podana ilość ml jest orientacyjna; dla każdego pacjenta ilość wypełniaczy jest dobrana indywidualnie. Najważniejsze jest, aby każdy zabieg był dostosowany do indywidualnych potrzeb i oczekiwań pacjenta. Przed podjęciem decyzji o iniekcji z podaniem kwasu hialuronowego , zaleca się konsultację z doświadczonym lekarzem, który może ocenić stan skóry, struktury kości, tłuszczu i pomóc w opracowaniu spersonalizowanego planu leczenia.

** To jest wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą.

Cennik