Dermapen w Warszawie

Dermapen to innowacyjne urządzenie wykorzystywane w medycynie estetycznej, za pomocą którego można skutecznie poprawić wygląd skóry. Pomaga w spłyceniu zmarszczek, odmłodzeniu skóry oraz poprawie jej kolorytu. Zabieg mikronakłuwania skóry Dermapen jest krótki, mało inwazyjny, a co najważniejsze efekty widoczne są już po pierwszej sesji zabiegowej.

Co to jest Dermapen i jakie ma zastosowanie w medycynie estetycznej?

Zabieg z wykorzystaniem urządzenia Dermapen, którego działanie oparte jest na ultraszybkich ruchach jednorazowego zestawu bardzo cienkich igieł wysokiej jakości, stymuluje tkankę do uruchomienia procesów regeneracyjnych, poprawy ukrwienia i odżywienia komórek odpowiedzialnych za prawidłowy rozwój włosów. Podczas zabiegu mamy możliwość zastosowania substancji maksymalizujących efekt odnowy i regeneracji, takich jak złożone preparaty witaminowo-aminokwasowe czy osocze bogatopłytkowe.

Skorzystaj z innowacyjnego zabiegu odmładzającego Dermapen

Umów się na zabieg Dermapen w klinice medycyny estetycznej w Warszawie

☎ (22) 126 80 08

Jak działa Dermapen?

Urządzenie Dermapen to nowoczesna technologia automatycznego nakłuwania skóry za pomocą pulsujących igieł. Podczas zabiegu urządzenie wykonuje 1300 kontrolowanych mikronakłuć na sekundę, w efekcie czego następuje chemotaksja fibroblastów, które odpowiedzialne są za produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Zabieg umożliwia wprowadzenie substancji czynnych o właściwościach odżywczych, nawilżających i napinających w głębsze warstwy skóry (w zakresie od 0,5 mm do 2,5 mm). Dermapen stymuluje skórę do odbudowy na trzech etapach. W pierwszej fazie kontrolowane mikrouszkodzenia skóry powodują, że znacząco wzrasta szybkość procesów regeneracyjnych związanych z tworzeniem się włókien kolagenowych. W drugim etapie następuje produkcja elastyny i kolagenu. Natomiast w końcowej fazie mają miejsce procesy regeneracyjne, których efektem jest ujędrnienie skóry, a także poprawa jej gęstości.

Warto zaznaczyć, że zabieg mikronakłuwania skóry jest bardzo komfortowy dla Pacjenta. Mała inwazyjność zabiegu daje możliwość szybkiego powrotu do codziennych czynności.

Wskazania do mikronakłuwania Dermapen

Urządzenie Dermapen znajduje zastosowanie w walce z wieloma problemami skórnymi. Zabieg mikronakłuwania skóry dedykowany jest Pacjentom do walki:

Dermapen – przeciwwskazania

W niektórych przypadkach odradza się stosowanie urządzenia Dermapen. Do głównych przeciwwskazań do zabiegu mikronakłuwania skóry należą:

 • stany zapalne skóry;
 • nowotwór;
 • ciąża oraz okres karmienia piersią;
 • przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi;
 • zaawansowana cukrzyca.

Jak należy się przygotować do zabiegu Dermapen?

Zdaniem eksperta

W naszej klinice medycyny estetycznej Fabskin każdy zabieg poprzedzony jest szczegółową konsultacją z lekarzem medycyny estetycznej, który dokładnie poinformuje Pacjenta o wskazaniach oraz ewentualnych przeciwwskazaniach do zabiegu oraz precyzyjnie omówi procedurę zabiegową. Dodatkowo zaleca się, aby około tydzień przed zabiegiem zaprzestać przyjmowania leków zawierających kwas acetylosalicylowy (aspiryna) – wyjaśnia lek. medycyny estetycznej, dr Radosław Rzepnikowski.

Jak przebiega zabieg mikronakłuwania Dermapen? Opis zabiegu

W pierwszej kolejności lekarz lub kosmetyczka dokładnie oczyszcza skórę i nakłada krem znieczulający. Gdy znieczulenie zaczyna działać, skóra zostaje poddana działaniu urządzenia zawierającego pulsujące igły. Lekarz może wykonywać nim mikronakłuwanie w zakresie od 0,5 mm do 2,5 mm, zmieniając głębokość w trakcie zabiegu. Za pomocą igieł wprowadzane zostają substancje w głąb skóry, które stymulują ją do odnowy biologicznej. Działanie substancji aktywnych jest nawet 1000 raz lepsze niż tradycyjne nałożenie ich na skórę. W trakcie zabiegu widoczne jest równomierne zaczerwienie skóry z możliwością punktowego krwawienia. Warto jednak zaznaczyć, że pomimo głębokiego nakłuwania, nie dochodzi do powstawania krwiaków i siniaków. Zabieg trwa od 30 do 45 minut.

Co daje Dermapen? Efekty zabiegu mikronakłuwania

Zabiegi z użyciem Dermapen niosą za sobą wiele pozytywnych efektów. Następuje poprawa jakości skóry (poprzez stymulację produkcji kolagenu i uruchomienia procesów naprawczych poprawia się napięcie i elastyczność skóry oraz zmniejsza widoczność drobnych zmarszczek). Zabieg Dermapen przyczynia się także do redukcji przebarwień skóry, wyrównania blizn oraz rozstępów. Zastosowany na skórę głowy powoduje zmniejszenie ilości wypadających włosów oraz poprawę ich kondycji.

Dermapen – zalecenia po zabiegu

Niemal natychmiast po zabiegu można powrócić do codziennej aktywności. Po wykonaniu zabiegu zaleca się jednak, aby regularnie nawilżać skórę przeznaczonymi do tego kosmetykami. Skutecznie redukują one ewentualny obrzęk oraz przyspieszają procesy gojenia i regeneracji. Bezwzględnie należy zabezpieczyć skórę przed promieniowaniem UV. Po zabiegu należy także unikać intensywnego wysiłku fizycznego, basenu, korzystania z sauny i opalania się na słońcu bądź w solarium. W czasie rekonwalescencji najlepiej zrezygnować z wykonywania zabiegów złuszczających oraz depilacji laserowej. Nie wolno też zdrapywać strupków, które mogłyby pojawić się na skórze.

Kiedy widać efekty Dermapen?

Z reguły pierwsze efekty zabiegów na twarz Dermapen widoczne są już po pierwszej sesji zabiegowej. Przybierają one na sile po całkowitym wygojeniu skóry. W zależności od danego problemu najlepszych efektów można się spodziewać po wykonaniu serii zabiegów.

Co ile można wykonywać mikronakłuwanie Dermapen?

Ilość rekomendowanych zabiegów jest kwestią indywidualną i zależy od kondycji skóry. Zwykle zaleca się wykonanie 4-6 zabiegów w odstępach 3-6 tygodniowych.

Dlaczego warto wybrać zabieg Dermapen? Zalety zabiegu

 • krótki czas zabiegu;
 • automatyczna kontrola głębokości iniekcji;
 • największa szybkość działania (1300 nakłuć na minutę);
 • sterylność zabiegu (wymienne igły);
 • krótszy okres rekonwalescencji;
 • wysoki komfort dla Pacjenta.

Z czym łączyć zabieg Dermapen?

Dermapen z osoczem bogatopłytkowym

Zdaniem eksperta

Szczególnie polecamy połączenie zabiegu Dermapen z osoczem bogatopłytkowym. Połączenie mikronakłuwania z jednoczesnym podaniem preparatu otrzymywanego z krwi obwodowej pobranej od Pacjenta znacząco wzmaga ostateczne efekty – mówi lek. medycyny estetycznej, dr Radosław Rzepnikowski.

Dermapen z kwasem hialuronowym

Zaletą terapii Dermapen jest możliwość jednoczesnego wprowadzenia w głąb skóry substancji stosowanych w mezoterapii, takich jak kwas hialuronowy oraz koktajle witaminowe. Podanie kwasu hialuronowego podskórnie przyspiesza procesy neokolagenezy, czyniąc skórę bardziej napiętą.

Chcesz wyglądać młodziej i poprawić wygląd skóry?

Umów się na zabieg Dermapen w klinice medycyny estetycznej Warszawa-Bemowo

☎ (22) 126 80 08

FAQ – najważniejsze pytania dotyczące mezoterapii Dermapen

Jak wygląda skóra bezpośrednio po mikronakłuwaniu Dermapen?

Skóra bezpośrednio po zabiegu może być delikatnie zaczerwieniona. Aby złagodzić zaczerwienienie, zaleca się zastosować krem łagodzący oraz specjalny podkład medyczny.

Ile kosztuje zabieg Dermapen?

Jednorazowy zabieg Dermapen może kosztować od 600 do 1000 zł w zależności od tego, na jakiej części ciała, chcemy go wykonać.

Jak długo utrzymuje się efekt mezoterapii Dermapen?

Efekty zabiegu utrzymują się średnio do 6 do 12 miesięcy i uzależnione są od indywidualnych cech Pacjenta, kondycji skóry oraz sposobu pielęgnacji.

Czy zabieg Dermapen jest bezpieczny?

Dzięki zastosowaniu technologii pulsujących igieł zabieg Dermapen jest nie tylko bardziej efektywny, ale i bezpieczniejszy niż inne wykorzystywane dotąd metody w mezoterapii. Zabiegi urządzeniem Dermapen zostały wyróżnione prestiżową nagrodą BEST MEDICAL DEVICE.

Cennik zabiegu Dermapen w Warszawie

[cennik]

Mikronakłuwanie Dermapen 4.0 - zabieg z koktajlem nawilżającym z witaminamiCenaPakiet 3 zabiegów
1 obszar (Twarz / Szyja / Dekolt)750 zł1950 zł (650 zł za 1 zabieg)
2 obszary950 zł2400 zł (800 zł za 1 zabieg)
3 obszary1150 zł2850 zł (950 zł za 1 zabieg)
Mikronakłuwanie Dermapen 4.0 + osocze bogatopłytkoweCenaPakiet 3 zabiegów
1 obszar (Twarz / Szyja / Dekolt)750 zł1950 zł (650 zł za 1 zabieg)
2 obszary950 zł2400 zł (800 zł za 1 zabieg)
3 obszary1150 zł2850 zł (950 zł za 1 zabieg)
Mikronakłuwanie Dermapen 4.0 z peelingiem TCACenaPakiet 3 zabiegów
1 obszar (Twarz / Szyja / Dekolt)750 zł1950 zł (650 zł za 1 zabieg)
2 obszary950 zł2400 zł (800 zł za 1 zabieg)
3 obszary1150 zł2850 zł (950 zł za 1 zabieg)