Starzenie się skóry, widoczne zmarszczki, pogorszenie stanu cery, blizny, nierówny koloryt, łysienie, to najpopularniejsze dolegliwości, z jakimi zmagają się ludzie w różnym wieku. Medycyna estetyczna pomaga pozbyć się niechcianych śladów na skórze oraz prowadzi profilaktykę utrzymania zdrowego, pięknego wygląda. W gabinecie dermoterapii Fabskin, korzystamy z nowoczesnych preparatów medycznych i innowacyjnych technologii, by leczyć naszych pacjentów i dać im radość. Dlatego też współpracując ze znakomitą firmą REVISAGE, wprowadziliśmy zabiegi mikroigłowania urządzeniem medycznym DERMAPEN.

Na czym polega igłowania z urządzeniem DERMAPEN?

DERMAPEN należy do bardzo nowoczesnej serii urządzeń, mogących aplikować w głąb skóry różne składniki aktywne, mające na celu poprawę stanu i struktury skóry – jej gęstość i kondycję. W odróżnieniu od innych urządzeń wykorzystywanych w zabiegach mezoterapii, DERMAPEN wyposażony został w mikro igły z automatyczną funkcją wibracji. Urządzenie pozwala tworzyć 1300 mikrokanałów na sekundę! Ale to nie wszystko. Dzięki frakcyjności urządzenie DERMAPEN może dostarczyć o 80% więcej składników odżywczych do komórek, co pozwala skórze szybciej regenerować się. Okres rekonwalescencji po zabiegu mezoterapii trwa 6 dni. Mikroigłownaie DERMAPEN pozwala skrócić ten czas do 3 dni. Iniekcja w głąb skóry dostosowywana jest w zależności od problemu skórnego pacjenta i oscyluje na poziomie 0,25mm – 2,5mm w głąb skóry, gdzie pobudzić można fibroblasty, czyli komórki skóry właściwej odpowiedzialne za produkcję kolagenu i elastyny. Należą one do włókien podporowych tkanek. Im jest ich więcej, tym skóra jest gładsza, jędrniejsza o ujednoliconym kolorycie. Kiedy z wiekiem ich liczba zaczyna zmniejszać się – skóra twarzy i ciała traci elastyczność, zapada się, staje się szara i widocznie mniej atrakcyjna.

DERMAPEN, dzięki wykorzystaniu drgających mikro igieł (wymienialnych i sterylnych), celowo niszczy kilka warstw skórnych, aż do głębokości fibroblastów, by pobudzić wzrost produkcji włókien kolagenowych i elastyny. Tworzą one nowe stabilne podpory dla tkanek, w efekcie czego, zregenerowana skóra jest odmłodzona, bardziej jędrna, przyjemna w dotyku, rozjaśniona; a zmarszczki zostają usunięte lub spłaszczone. Ze skóry znikają też młodzieńcze blizny, a blizny potrądzikowe i pozabiegowe zostają zredukowane. W połączeniu z koktajlami pielęgnacyjnymi, w gabinecie medycyny estetycznej Fabskin, DERMAPEN stanowi ważny punkt leczenia cellulitu i problemów z łysieniem.

Dla kogo terapia mikroigłowa z urządzeniem DERMAPEN?

Zabieg z urządzeniem DERMAPEN może być z powodzeniem przeprowadzany u większości pacjentów. Do przeciwwskazań należą: ciąża i okres karmienia, aktywna opryszczka, uszkodzenie skóry w miejscu iniekcji, niektóre alergie i uczulenia skórne. Po wywiadzie z pacjentem, nasz lekarz specjalista podejmie decyzję o najlepszym sposobie leczenia.

Wskazania do leczenia przy użyciu urządzenia DERMAPEN:

 • Zmarszczki drobne i głębokie. Objawy fotostarzenia się skóry
 • Rozszerzone pory
 • Blizny młodzieńcze
 • Blizny potrądzikowe
 • Blizny powypadkowe i pozabiegowe
 • Cellulit
 • Profilaktyka cellulitu
 • Leczenie rozstępów
 • Profilaktyka dla osób 50+
 • Leczenie łysienia
 • Przywrócenie jednolitego kolorytu skóry
 • Poprawa struktury i grubości skóry, ujędrnienie skóry

Przed i po zabiegu

Zabieg mezoterapii mikroigłowej z użyciem urządzenia DERMAPEN w gabinecie medycyny estetycznej Fabskin przeprowadzany jest po wcześniejszym wywiadzie z pacjentem. Nasi klienci nie muszą specjalnie przygotowywać się do zabiegu. Zalecane jest nie stosować na 7 dni przed planowanym zabiegiem innych podobnych kuracji, jak również czynności pielęgnacyjnych z głębokimi peelingami i kwasami.

Zabieg jest minimalnie bolesny, a ból, jako odczucie indywidualne może być różnie odczuwany przez różnych pacjentów. Dla swojego komfortu można na 30min przed zabiegiem zażyć środki przeciwbólowe. DERMAPEN wyposażony został w funkcję automatycznego nakłuwania, a mikroigły pulsują w trakcie zabiegu, co dodatkowo zmniejsza nieprzyjemne doznania, które i tak są mniejsze, niż w przypadku mezoterapii innymi urządzeniami. Dla wygody pacjentów, przed zabiegiem, miejsce leczenia pokrywamy medycznym żelem znieczulającym.

Mezoterapia z DERMAPENEM nie ma efektów ubocznych. Po zabiegu, przez 3 dni, pacjenci powinni szczególnie dbać o miejsce iniekcji, w trakcie którego naskórek będzie się złuszczać, a skóra odbudowywać. W tym czasie zalecamy stosowanie kremów nawilżających, unikania nadmiernego wysiłku, nasłonecznienie, narażania skory na mróz. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, spuchnięta, zasiniona, z niewielkimi obrzękami i możliwymi delikatnymi krwawieniami. Te zmiany znikają samodzielnie i nie należy się nimi martwić. Można w tym czasie na miejsce leczenia nakładać kamuflujący makijaż, tak aby pacjenci jak najszybciej wrócić mogli do swoich codziennych spraw.

DERMAPEN z ampułkami w zabiegu mezoterapii bimimetycznej

Mezoteriapia z DERMAPENEM daje wspaniałe rezultaty już po 1 zabiegu. A pierwsze efekty widzimy zaraz po zakończeniu igłowania. Ponieważ DERMAPEN skonstruowany został jako urządzenie medyczne, możemy w trakcie leczenia nim aplikować w głąb skóry mezokoktajle w zabiegu mezoterapii biomimetycznej. W ciągu jednaj sekundy DERMAPEN tworzy 1300 kanalików przez które podajemy aktywne składniki odżywcze, skompletowane do różnych potrzeb skórnych pacjentów. Jest to jedna z niewielu metod, w których tak skutecznie zaaplikować możemy „cząsteczki piękna” w głąb komórek skórnych.

Mezokoktajle zawierają niezbędne zachowaniu piękna i młodości składniki, takie jak:

 • Kwas hialuronowy
 • Witaminy
 • Aminokwasy
 • Peptydy biomimetyczne
 • Kwasy nukleinowe
 • Koenzymy

Są one dostarczane do wnętrza skóry, tam gdzie ich brakuje. Biorą czynny udział w rewitalizacji skóry – na długo pozwalają cieszyć się wspaniałymi efektami odnowionej skóry twarzy i ciała. Są także elementami biorącymi udział w kuracjach leczenia łysienia i redukcji rozstępów.

DERMAPEN w połączeniu z osoczem bogatopłytkowym i kwasem hialuronowym

Dla osiągnięcia efektu pełnego liftingu, w gabinecie medycyny estetycznej Fabskin, polecamy naszym pacjentom zabieg z wykorzystaniem technologii DERMAPEN, w połączeniu z osoczem bogatopłytkowym i naturalnym kwasem hialuronowym (efekty jak przy leczeniu laserem frakcyjny). To złożony i bardzo skuteczny zabieg, polecany szczególnie osobom po 30 roku życia. W tej formie leczenia DERMAPEN wykorzystuje się do wywołania mikrouszkodzeń, pobudzenia fibroblastów do wzmożonej produkcji wiązań kolagenowych i elastyny, a skórę do regeneracji. Medyczny kwas hialuronowy przyczynia się w zabiegu do nadania skórze wspaniałej objętości i jędrności, co docenią na pewno osoby borykające się z „opadaniem twarzy”. Osocze bogatopłytkowe Regeneris nie uczula, więc może być stosowane u większości pacjentów, także alergików. Pobudza ono komórki do regeneracji, zmniejsza fałdy skórne, spłyca zmarszczki, poprawia koloryt skóry, sprawia że nowa skóra jest lepiej nawodniona, gęściejsza i wyraźnie wzmocniona. Zabieg jest w pełni bezpieczny, a miejsce leczenia bardzo szybko regeneruje się.

DERMAPEN z peelingiem TCA

Zabieg polecany szczególnie pacjentom z problemami blizn, bruzd skórnych, zmienionym kolorytem twarzy, efektami fotostarzenia, rozstępami, ze skórą palacza, z widocznymi zmarszczkami. Jest to podwójne uderzenie na przykre dolegliwości. Zabieg łączy w sobie dwa silne procesy, czyli kontrolowane mikrouszkodzenia skóry z głębokim jej złuszczaniem. Urządzenie DERMAPEN igłuje naskórek celem aktywowania procesu jego naturalnej regeneracji, a peeling z kwasem TCA pozwala urządzeniu lepiej wnikać w skórę i usuwa uszkodzenia skóry na jej powierzchni (widoczne blizny, zmarszczki, czerwone rozstępy, przebarwienia, bruzdy, itp.). Bezpośrednio po zabiegu twarz jest zaczerwieniona i spuchnięta. Zabieg wymaga krótkiego 2-4 dniowego okresu rekonwalescencji. Efekty zabiegu DERMOPEN + peeling kwasem TCA są rewelacyjne i długotrwałe. Pozwalają na stałe pozbyć się szpecących blizn, nie dopuścić do powstania cellulitu i zredukować płytkie oraz średnie zmarszczki.

Sprawdź cennik dermapen

DERMAPEN® – Mezoterapia MikroigłowaCenaPromocje
Zmarszczki palacza450 zł
Twarz600 złprzy pakiecie 3 zabiegów koszt 1 zabiegu 499 zł
Szyja550 zł
Dekolt550 zł
Dłonie450 zł
Twarz + szyja900 zł
Twarz + szyja + dekolt1100 zł
Pakiet PRX-T33 + DermaPen600 złprzy pakiecie 3 zabiegów koszt 1 zabiegu 500 zł
DERMAPEN® + Osocze bogatopłytkoweCenaPromocje
Twarz600 złprzy pakiecie 3 zabiegów koszt 1 zabiegu 499 zł
Szyja 550 zł
Dekolt550 zł
Dłonie450 zł
Twarz + szyja 900 zł
Twarz + szyja + dekolt1100 zł
DERMAPEN® + Peeling TCA (Pixel Peel) – Inowacyjny zabieg na blizny potrądzikowe i rozstępyCenaPromocje
Twarz900 złprzy pakiecie 3 zabiegów koszt 1 zabiegu 770 zł
Brzuch1200 – 1500 zł
Konsultacja i ustalenie indywidualnego planu zabiegówbezpłatnie
Wizyta kontrolna po zabiegubezpłatnie

Zobacz również:

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ tel: 22 126 80 08