Przebarwienie skórne mogą wystąpić w różnym wieku i dotyczą tak samo kobiet jak i mężczyzn. Odpowiedzialne za nie są zarówno czynniki wrodzone, jak uwarunkowania genetyczne, co nabyte, związane z naszym stylem życia i wpływem środowiska. Naturalny barwnik skóry, melanina, występuje w naskórku i znajduje się w melanocytach. Ich nadmierna ilość prowadzić może do występowania zmian barwnikowych na skórze zewnętrznej, co widzimy w postaci plam i przebarwień. Nadmierną produkcję melaniny w melanocytach nazywamy hiperpigmentacją. Medycyna estetyczna może pomóc nam w usunięciu przebarwień, z czego najbardziej rekomendowane i bezpieczne są zabiegi laserowe. Nadprodukcja melaniny wiązać może się z różnymi czynnikami, do których zaliczamy: ciążę, hormony, promieniowanie słoneczne, wpływ miedzi, żelaza, złota i srebra. Przebarwienia nie tylko występują na zewnętrznej warstwie skóry ale mogą być też skumulowane w naskórku, dlatego tak skuteczne w leczeniu hiperpigmentacji są wiązki światła emitowane przez nowoczesne lasery medyczne ALMA IPL głowicą DYE VL.

Rodzaje przebarwień, które można usunąć

Melanoza riehla – plamy skórne powstające na skutek reakcji promieni słonecznych z niewłaściwie dobranymi kosmetykami, jak również leków, które mogą mieć działanie fotouczulające (dziurawiec, niektóre leki odchudzające, przeciwbólowe, przeciwzapalne, leki na arytmię serca i odkażające układ moczowy). Pojawiają się jasnoczerwone lub sine przebarwienia, które z czasem mogą się nasilać. Obserwujemy je w okolicach twarzy i dekoltu.

Plamy soczewicowe (wątrobowe) – związane z oddziaływaniem czynników zewnętrznych. U osób starszych obserwujemy je na zewnętrznej stronie dłoni, pojawiają się również na twarzy. Ich przyczyną jest namnażanie się melaniny w komórkach, przybierają postać niewielkich, niespełna centymetrowych plam. Za ich powstawanie uważa się długotrwałe napromieniowanie, jak również wpływ innych zmian chorobowych, w tym trądziku.

Ostudy – to przebarwienia charakterystyczne dla kobiet, związane z nadaktywnością hormonów i zwiększenia produkcji melaniny w naskórku. Towarzyszą one często ciąży, terapii hormonalnej i zażywani środków antykoncepcyjnych. Obserwujemy je zazwyczaj w okolicach nosa, policzków, czoła, warg, żuchwy.

Piegi – najpopularniejsze przebarwienia, związane z ilością melaniny w naskórku. Są one wynikiem przerostu komórek barwnikowych, zazwyczaj w miejscach najczęściej eksponowanych na słońce. Towarzyszą one zwykle osobom o jasnej cerze i rudych włosach, a więc są one zmianami wrodzonymi. Mogą intensywniej pojawiać się w okresach silnego wystawiania ciała na promienie słoneczne lub po wizytach w solarium. Są one najczęściej bardziej widoczne latem, zimą bledną. Miejscem ich występowania może być twarz, ramiona, szyja, dekolt, dłonie, a nawet kolana.

Laserowe usuwanie przebarwień

Skuteczne leczenie przebarwień uzależnione jest od rodzaju i nasilenia zmian. Może to być kuracja jednorazowa, powtarzana raz do roku, a także stały element terapii i pielęgnacji. Każdy pacjent poddany zostaje indywidualnej ocenie i dobierany jest dla niego najlepszy plan leczenia. W naszym gabinecie medycyny estetycznej w Warszawiedo usuwania przebarwień wykorzystujemy rekomendowany na świecie laser IPL z głowicą DYE – VL. Jest to inteligentny i bezpieczny laser, który rozpoznaje nagromadzenie melaniny w naskórku i na jej podstawie dobiera odpowiednie wiązki światła. Laser DYE – VL posiada technologię trzech filtrów, dzięki którym przepływ energii odbywa się selektywnie, czyli tylko do zmienionych komórek, z ominięciem tych zdrowych. Pacjent czuje się wygodnie i bezpiecznie, gdyż o jego komfort w trakcie zabiegu dba specjalna technologia chłodząca zainstalowana w głowicy lasera.

Najlepsze efekty laserowego usuwania przebarwień obserwujemy w przypadku zmian płytkich, do których zaliczamy: piegi, tatuaże, ostudy, plamy wątrobowe, przebarwienia brodawek łojotokowych, plamy po kuracjach lekowych. Im dłużej utrzymujące się przebarwienia, tym cięższe do usunięcia i mogą wymagać dłuższego czasu prowadzenia terapii.

Aby zapoznać się z naszą ofertą dotyczącą usuwania tatuaży zapraszamy na stronę, na której znajdziesz wszelkie niezbędne informacje dotyczące usuwania tego typu przebarwień.

Przed i po zabiegu laserowego usuwania przebarwień (ALMA Dye:VL)

Przed zabiegiem laserowego usuwania przebarwień, zalecamy zgłosić się do naszego specjalisty celem dobrania najlepszego planu leczenia. W przypadku trwałych zmian być może zalecanym będzie przeprowadzić inny zabieg wstępny, aby uskutecznić leczenie laserem. Należy pamiętać, by 4 tygodnie przed planowanym laserowym usuwaniem zmian skórnych unikać opalania naturalnego i solarium. Korzystamy w tym czasie z wysokich filtrów słonecznych, stronimy od alkoholu, leków fotouczulających, rezygnujemy z kosmetyków wysuszających, zawierających alkohol i perfumowanych.

W czasie zabiegu twarz pacjenta zostanie dokładnie oczyszczona i zabezpieczona. Na wybrane rejony skóry nakłada się specjalny żel, a lekarz specjalista przykładając głowicę emituje wiązki światła o długości 500-600nm. Nie trzeba korzystać ze znieczulenia miejscowego, gdyż zabieg jest bezbolesny. Pacjent odczuwa ciepło, które neutralizowane jest przez laserowe systemy chłodzące. Wystąpić może u niektórych pacjentów niewielkie szczypanie lub pieczenie, zarówno w trakcie, jak i kilka dni po zabiegu. Zabieg laserem Alma Dye VL należy do przyjemnych i nie wymaga zwolnienia lekarskiego.

Po zabiegu usuwania przebarwień pacjenci szybko wrócić mogą do swoich codziennych obowiązków. Zaleca się stosowanie silnych filtrów SPF w trakcie trwania kuracji, unikania nasłonecznienia, sztucznego opalania, gorących kąpieli, drażniących kosmetyków i zabiegów dermatologicznych na leczone miejsca. Mogą wystąpić lekkie działania niepożądane, jak pieczenie, swędzenie, opuchnięcia, sinienie, zmiana koloru przebarwień – w tym celu stosować można maści chłodzące lub lekki, antyalergiczny makijaż.

W zależności od typu i natężenia zmian, zabieg laserowego usuwania przebarwień powtórzyć należy 3-5 razy w odstępach miesięcznych. W czasie terapii u pacjenta następuje delikatne złuszczenie naskórka. Jest to naturalny proces i nie należy w tym czasie stosować głębokich peelingów skórnych.

Przeciwwskazania do laserowego usuwania przebarwień laserem ALMA Dye VL

Jak każdy zabieg laserowy, także laserowe usuwanie przebarwień odbywać powinno się w profesjonalnym gabinecie medycznym, po uprzednim wywiadzie z pacjentem. Do przeciwwskazań zabiegu laserowej redukcji przebarwień zaliczamy:

  • Okres ciąży i laktacji
  • Stosowanie leków światłoczułych
  • Mocną opaleniznę
  • Niektóre leki i zioła
  • Otarcia i uszkodzenia leczonego naskórka
  • Niedawno przebyte zabiegi chirurgiczne
  • Stosowanie retinoidów
  • Alergie skórne
  • Łuszczyce, bielactwo, padaczkę…

Powiedz STOP kłopotliwym przebarwieniom i zmianom skórnym. Laseroterapia laserem ALMA Dye VL jest skuteczna, trwała i bezpieczna. Szybko i bez komplikacji pozbędziesz się wstydliwych defektów na skórze.

laserowe usuwanie przebarwieńSprawdź cennik

ObszarCenaPromocje
Nos150 zł
Czoło250 zł
Policzki400 zł
Twarz600 złPrzy pakiecie 3 zabiegów koszt 1 zabiegu 499zł
Szyja450 zł
Dekolt500 zł
Twarz + szyja800 zł
Twarz + szyja + dekolt1000 złPrzy pakiecie 3 zabiegów koszt 1 zabiegu 799zł
Ramiona800 zł
Przedramiona900 zł
Dłonie400 zł

Zobacz również :

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ tel: 22 126 80 08