Przebarwienia skórne mogą wystąpić w różnym wieku i dotyczą tak samo kobiet jak i mężczyzn. Odpowiedzialne za nie są zarówno czynniki wrodzone, takie jak uwarunkowania genetyczne, jak i nabyte, związane z naszym stylem życia i wpływem środowiska. Naturalny barwnik skóry, melanina, występuje w naskórku i znajduje się w melanocytach. Ich nadmierna ilość prowadzić może do występowania zmian barwnikowych na skórze zewnętrznej, co widzimy w postaci plam i przebarwień. Nadmierną produkcję melaniny w melanocytach nazywamy hiperpigmentacją. Medycyna estetyczna może pomóc nam w usunięciu przebarwień, z czego najbardziej rekomendowane i bezpieczne są zabiegi laserowe. Nadprodukcja melaniny związana jest z różnymi czynnikami, do których zaliczamy: zmiany hormonalne, ciążę, promieniowanie słoneczne, wpływ żelaza, miedzi, złota i srebra. Przebarwienia nie tylko tworzą się na zewnętrznej warstwie skóry, ale mogą być też skumulowane w naskórku, dlatego tak skuteczne w leczeniu hiperpigmentacji są wiązki światła emitowane przez nowoczesne lasery medyczne ALMA IPL.

Rodzaje przebarwień, które można usunąć laserowo

Melanoza riehla – plamy skórne powstające na skutek reakcji promieni słonecznych z niewłaściwie dobranymi kosmetykami, jak również leków, które mogą mieć działanie fotouczulające (dziurawiec, niektóre leki odchudzające, przeciwbólowe, przeciwzapalne, leki na arytmię serca i odkażające układ moczowy). Pojawiają się jasnoczerwone lub sine przebarwienia, które z czasem mogą się nasilać. Obserwujemy je w okolicach twarzy i dekoltu.

Plamy soczewicowe (wątrobowe) – związane z oddziaływaniem czynników zewnętrznych. U osób starszych obserwujemy je na zewnętrznej stronie dłoni, pojawiają się również na twarzy. Ich przyczyną jest namnażanie się melaniny w komórkach, przybierają postać niewielkich, niespełna centymetrowych plam. Za ich powstawanie uważa się długotrwałe napromieniowanie, jak również wpływ innych zmian chorobowych, w tym trądziku.

Ostudy – to przebarwienia charakterystyczne dla kobiet, związane z nadaktywnością hormonów i zwiększenia produkcji melaniny w naskórku. Towarzyszą one często ciąży, terapii hormonalnej i zażywaniu środków antykoncepcyjnych. Obserwujemy je zazwyczaj w okolicach nosa, policzków, czoła, warg, żuchwy.

Piegi – najpopularniejsze przebarwienia, związane z ilością melaniny w naskórku. Są one wynikiem przerostu komórek barwnikowych, zazwyczaj w miejscach najczęściej eksponowanych na słońce. Towarzyszą one zwykle osobom o jasnej cerze i rudych włosach, a więc są one zmianami wrodzonymi. Mogą intensywniej pojawiać się w okresach silnego wystawiania ciała na promienie słoneczne lub po wizytach w solarium. Są one najczęściej bardziej widoczne latem, zimą bledną. Miejscem ich występowania może być twarz, ramiona, szyja, dekolt, dłonie, a nawet kolana.

Przebarwienia uprzykrzają Ci życie?
Umów się na skuteczne usuwanie przebarwień w Warszawie

☎ (22) 126 80 08

Laserowe usuwanie przebarwień

Skuteczna likwidacja przebarwień uzależniona jest od rodzaju i nasilenia zmian. Może to być kuracja jednorazowa, powtarzana raz do roku, a także stały element terapii i pielęgnacji. Każdy pacjent poddany zostaje indywidualnej ocenie i dobierany jest dla niego najlepszy plan leczenia. W naszym gabinecie medycyny estetycznej w Warszawie do usuwania przebarwień wykorzystujemy rekomendowany na świecie laser IPL. Jest to inteligentny i bezpieczny laser, który rozpoznaje nagromadzenie melaniny w naskórku i na jej podstawie dobiera odpowiednie wiązki światła. Laser ten posiada technologię trzech filtrów, dzięki którym przepływ energii odbywa się selektywnie, czyli tylko do zmienionych komórek, z ominięciem tych zdrowych. Pacjent czuje się wygodnie i bezpiecznie, gdyż o jego komfort w trakcie zabiegu dba specjalna technologia chłodząca zainstalowana w głowicy lasera.

Najlepsze efekty laserowego usuwania przebarwień obserwujemy w przypadku zmian płytkich, do których zaliczamy: piegi, tatuaże, ostudy, plamy wątrobowe, przebarwienia brodawek łojotokowych, plamy po kuracjach lekowych. Im dłużej utrzymujące się przebarwienia, tym cięższe do usunięcia i mogą wymagać dłuższego czasu prowadzenia terapii.

Aby zapoznać się z naszą ofertą dotyczącą usuwania tatuaży, zapraszamy na stronę, na której znaleźć można wszelkie niezbędne informacje dotyczące usuwania tego typu przebarwień.

Przeciwwskazania do laserowego usuwania przebarwień laserem

Jak każdy zabieg laserowy, także laserowe usuwanie przebarwień odbywać powinno się w profesjonalnym gabinecie medycznym, po uprzednim wywiadzie z pacjentem. Do przeciwwskazań zabiegu laserowej redukcji przebarwień zaliczamy:

  • okres ciąży i laktacji;
  • stosowanie leków światłoczułych;
  • mocną opaleniznę;
  • niektóre leki i zioła;
  • otarcia i uszkodzenia leczonego naskórka;
  • niedawno przebyte zabiegi chirurgiczne;
  • stosowanie retinoidów;
  • alergie skórne;
  • łuszczycę, bielactwo, padaczkę.

Usuwanie przebarwień skóry – przygotowanie do zabiegu

Zdaniem eksperta

Przed zabiegiem laserowego usuwania przebarwień zalecamy zgłosić się do naszego specjalisty celem dobrania najlepszego planu leczenia. W przypadku trwałych zmian być może zalecanym będzie przeprowadzić inny zabieg wstępny, aby uskutecznić leczenie laserem. W usuwaniu przebarwień prowadzimy także terapie łączące domową pielęgnację (np. preparatami z alfa-arbutyną) w celu wyciszenia aktywności melanocytów z późniejszą laseroterapią w gabinecie. Należy pamiętać, by 4 tygodnie przed planowanym laserowym usuwaniem zmian skórnych unikać opalania na słońcu i solarium. Korzystamy w tym czasie z wysokich filtrów słonecznych, stronimy od alkoholu, leków, ziół i kosmetyków fotouczulających (w tym – kosmetyków z retinolem), rezygnujemy z kosmetyków wysuszających, zawierających alkohol i perfumowanych – wyjaśnia lek. medycyny estetycznej, dr Radosław Rzepnikowski.

Jak wygląda laserowe usuwanie przebarwień w Warszawie?

W czasie zabiegu twarz pacjenta zostanie dokładnie oczyszczona i zabezpieczona. Na wybrane rejony skóry nakłada się specjalny żel, a lekarz specjalista przykładając głowicę, emituje wiązki światła o długości 500-600nm. Nie trzeba korzystać ze znieczulenia miejscowego, gdyż zabieg jest bezbolesny. Pacjent odczuwa ciepło, które neutralizowane jest przez laserowe systemy chłodzące. Wystąpić może u niektórych pacjentów niewielkie szczypanie lub pieczenie, zarówno w trakcie, jak i kilka dni po zabiegu. Zabieg laserem należy do przyjemnych i nie wymaga zwolnienia lekarskiego. Usuwanie przebarwień na twarzy oraz inne zabiegi, które wymagają użycia lasera powinny być także konsultowane ze specjalista. W naszej klinice medycyny estetycznej FabSkin wszystkie zabiegi na przebarwienia są poprzedzane wizytą konsultacyjną, która pomoże wyeliminować wszelkie przeciwwskazania. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że każdy zabieg jest bezpieczny. Laser na przebarwienia jaki posiadamy, posiada wszelkie niezbędne certyfikaty. W naszej klinice pracujemy przy pomocy sprzętu najwyższej jakości, ponieważ dla nas najważniejsze jest dobro oraz zadowolenie każdego Pacjenta. Usuwanie przebarwień laserem odbywa się z przystosowanych pokojach zabiegowych. Nasi eksperci używają jednorazowego sprzętu. Po wykonaniu zabiegu poinformujemy Cię, w jaki sposób postępować ze skórą, aby prawidłowo dbać o jej pielęgnację.

Efekty usuwania przebarwień za pomocą lasera

Efekty usuwania przebarwień
Efekty usuwania przebarwień
Efekty usuwania przebarwień
Efekty usuwania przebarwień
Efekty usuwania przebarwień
Laserowe usuwanie przebarwien Fabskin
Efekty usuwania przebarwień
Efekty usuwania przebarwień

Usuwanie przebarwień po trądziku

Blizny i przebarwienia po trądziku są powodem wielu kompleksów i braku pewności siebie. Nie tylko szpecą, ale mogą stać się trwałe i niezwykle trudne do usunięcia. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na walkę z nimi jest użycie lasera frakcyjnego. W naszej klinice wykonujemy laserowe usuwanie blizn i przebarwień po trądziku za pomocą nowoczesnego lasera, który jest w stanie poradzić sobie z większością defektów skórnych.

Usuwanie przebarwień na dłoniach

Laser wykorzystujemy również do usuwania przebarwień na dłoniach. Plamy i przebarwienia na dłoniach stanowią mało estetyczną ozdobę naszej skóry. Taki stan rzeczy potrafi przysporzyć wielu kompleksów. Na szczęście są skuteczne sposoby przeciwdziałania plamom na dłoniach, a jednym z nich jest laserowe usuwanie przebarwień z rąk.

Zalecenia po zabiegu likwidacji przebarwień

Po zabiegu laserowego usuwania przebarwień pacjenci szybko wrócić mogą do swoich codziennych obowiązków. Zaleca się stosowanie silnych filtrów SPF w trakcie trwania kuracji, unikania nasłonecznienia, sztucznego opalania, gorących kąpieli, drażniących kosmetyków i zabiegów dermatologicznych na leczone miejsca. Mogą wystąpić lekkie działania niepożądane, jak pieczenie, swędzenie, opuchnięcia, sinienie, zmiana koloru przebarwień – w tym celu stosować można maści chłodzące lub lekki, antyalergiczny makijaż.

Jak często należy powtarzać zabieg redukcji przebarwień?

W zależności od typu i natężenia zmian, zabieg laserowego usuwania przebarwień powtórzyć należy 3-5 razy w odstępach miesięcznych. W czasie terapii u pacjenta następuje delikatne złuszczenie naskórka. Jest to naturalny proces i nie należy w tym czasie stosować głębokich peelingów skórnych.

Chcesz cieszyć się gładką skórą bez przebarwień?
Umów się na zabieg laserowego usuwania przebarwień w naszej klinice w Warszawie

☎ (22) 126 80 08

Laserowe usuwanie piegów – na czym polega zabieg?

Piegi są widoczne najczęściej u osób, które mają jasną karnację. Niektórzy uważają, że są piękne, inni chcą się ich trwale pozbyć. Jeśli marzysz o skórze, która jest pozbawiona tych zmian skórnych, możesz zdecydować się na usuwanie piegów. Obecnie jest to bardzo proste. Laserowe usuwanie piegów pozwoli Ci raz na zawsze pozbyć się kompleksów związanych z występowaniem na twarzy tych brązowych plamek. Tak jak w przypadku innych przebarwień, specjalista kieruje wiązkę lasera bezpośrednio w miejsce, które ma zostać poddane zabiegowi. Usuwanie piegów laserem jest przeprowadzane bez znieczulenia, a sam proces jest bezbolesny. Bezpośrednio po zakończeniu wizyty można powrócić do codziennych obowiązków.

Czy usuwanie piegów z twarzy jest bezpiecznym zabiegiem?

Usuwanie piegów z twarzy jest bezpieczne i bezbolesne. Po przeprowadzonym wywiadzie lekarskim i ocenie stanu skóry Pacjenta oraz wyeliminowania przez specjalistę możliwych przeciwwskazań lekarz bądź kosmetolog przygotowuje skórę do zabiegu. Dzięki nowoczesnym urządzeniom, jakie są używane w klinice medycyny estetycznej FabSkin, wiązka lasera jest kierowana precyzyjnie w kierunku przebarwienia, jakie chcemy zlikwidować. Usuwanie piegów trwa zazwyczaj nie więcej niż kilkanaście minut, a czas zabiegu jest uzależniony od ilości przebarwień.

Jak wygląda usuwanie plam starczych laserem?

Plamy starcze niejednokrotnie mogą zdradzać nasz wiek. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób chce się ich trwale pozbyć. Usuwanie plam starczych, tak jak w przypadku stosowania lasera na inne przebarwienia, odbywa się w prosty i szybki sposób. Przebarwienia zostają naświetlone, a plamy starcze zaczynają pod wpływem lasera stopniowo ciemnieć, co ma wpływ na ich widoczność.

Usuwanie plam starczych laserem – zabieg krok po kroku

Likwidowanie plam starczych przy użyciu lasera nie jest skomplikowanym zabiegiem, jednak warto wiedzieć, na jakie etapy dzieli się ta technika. Dzięki temu będziemy mogli wiedzieć, w jaki sposób się do niego przygotować, a także na jakie efekty możemy liczyć po jego wykonaniu.

Krok I – konsultacja ze specjalistą. To bardzo ważna część przeprowadzania całego zabiegu. Podczas spotkania z lekarzem lub kosmetologiem, który będzie przeprowadzał zabieg, możemy nie tylko uzyskać informację na temat tego, ile będzie trwał sam zabieg oraz jak usuwanie plam starczych laserem będzie przebiegać, ale także dowiemy się, czy przechodzone przez nas schorzenia pozwalają na jego wykonanie. Profesjonalista oceni także stan naszej skóry oraz przedstawi realny do osiągnięcia efekt.

Krok II – przedstawienie zaleceń lekarskich w celu prawidłowego przeprowadzenia zabiegu. Przede wszystkim Pacjent przed naświetlaniem laserem nie powinien stosować używania samoopalaczy oraz ograniczyć eksponowanie skóry na działanie silnych promieni słonecznych. Bezpośrednio przed zabiegiem nie powinno się także sięgać po produkty, które powodują złuszczanie się skóry.

Krok III – przygotowanie miejsca, w którym występują plamy starcze do zabiegu. Czasami w celu niwelowania ewentualnych skutków ubocznych, stosuje się testy skórne, które stwierdzają jednoznacznie, jak skóra Pacjenta reaguje na światło lasera. Mimo, iż zabieg jest praktycznie bezbolesny, wobec niektórych Pacjentów o obniżonym progu bólowym stosuje się miejscowe znieczulenie. Jest ono zazwyczaj podawane w formie kremu lub żelu. Zazwyczaj znieczulenie jest podawane osobom, które posiadają głębokie i rozległe plamy.

Krok IV – użycie lasera do likwidacji plam starczych – po odpowiednim zabezpieczeniu skóry Pacjenta oraz dokładnym zweryfikowaniu zmian na jego skórze, rozpoczyna się właściwy etap, czyli użycie wiązki lasera o odpowiedniej długości fali. Tę wiązkę kieruje się w obszar występowania plam starczych, w zależności od ich umiejscowienia. Laser działa na zasadzie emisji impulsów światła, które są absorbowane przez melatoninę w plamach, co w rezultacie powoduje ich rozpad.

Krok V – właściwe działanie lasera. Kiedy specjalista kieruje wiązkę lasera w miejsce wystąpienia zmiany, dochodzi do termicznej degradacji melaniny. To z kolei skutkuje stopniowym zanikaniem plam starczych. Zazwyczaj metoda laserowa jest dobrze tolerowana przez wszystkich Pacjentów.

Krok VI – zalecenia po wykonania zabiegu. Lekarz przedstawia Pacjentowi zalecenia dotyczące nie tylko właściwej pielęgnacji skóry po naświetlaniu laserem, ale także wskaże konkretne produkty, które są stosowane miejscowo w celach łagodzących. Po wykonaniu zabiegu usuwania plam starczych przy pomocy lasera Pacjent powinien też unikać ekspozycji na słońcu oraz stosowania wysokich filtrów przeciwsłonecznych. Zabronione jest także korzystanie z solarium, wykonywanie gorących kąpieli i stosowanie peelingów.

Czy zabieg usuwania plam starczych laserem wymaga powtórzenia?

Musimy pamiętać, że skóra każdego Pacjenta jest inna, dlatego też nie można jednoznacznie stwierdzić, czy zabieg naświetlania laserem zmian starczych należy powtórzyć. Z reguły takie informacje są przekazywane indywidualnie każdej osobie już podczas wizyty konsultacyjnej. W zależności od skomplikowania oraz głębokości plam starczych, może być konieczne powtórzenie zabiegu. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie optymalnych rezultatów.

Czy istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu usuwania plam starczych techniką laserową?

Należy pamiętać, że usuwanie plam starczych laserem to popularna metoda często stosowana w dermatologii estetycznej, dlatego też jest ona bezpieczna dla większości Pacjentów. Istnieją jednak przeciwwskazania, które mogą spowodować, że specjalista nie zakwalifikuje nas do usunięcia plam pigmentacyjnych tą metodą. Wśród nich wymienia się przede wszystkim:

  • stosowanie sterydów na partie ciała objęte zabiegiem;
  • ciąża;
  • okres karmienia piersią;
  • bielactwo;
  • stany zapalne skóry;
  • choroby nowotworowe;
  • choroby układu immunologicznego;
  • skłonność do tworzenia się bliznowców;
  • epilepsja;
  • stosowanie leków fotouczulających;
  • cukrzyca;
  • stosowanie peelingów mechanicznych i kwasowych w niewielkim okresie przed wykonaniem zabiegu;
  • opryszczka;
  • łuszczyca;
  • depilacja mechaniczna obszaru, który ma być poddawany zabiegowi;
  • spożywanie do 3 tygodni przed zabiegiem niektórych suplementów ziołowych, w tym przede wszystkim nagietka, rumianku czy dziurawca.

Czy usuwanie plam starczych jest bezpiecznym zabiegiem?

Tak, laserowe usuwanie plam starczych wyróżnia się niewielkim ryzykiem wystąpienia powikłań. Obecnie urządzenia, za pomocą których przeprowadza się zabieg, pozwalają na bardzo dokładne wprowadzenie światła lasera do skóry. Dzięki temu usuwanie plam starczych laserem może całkowicie zniszczyć istniejące komórki skóry i pobudzić ją do produkcji nowych. Aby mieć pewność, że zabieg usuwania plam starczych będzie wykonany prawidłowo, należy zawsze przeprowadzać go jedynie wykwalifikowanych specjalistów. Dzięki temu możemy uniknąć powikłań pozabiegowych. W klinice medycyny estetycznej FabSkin do usuwania plam starczych używany jest nowoczesny laser, który nie tylko gwarantuje osiągnięcie spektakularnych rezultatów, ale też zapewnia bezpieczeństwo dla każdego Pacjenta.

Usuwanie plam starczych laserem – na jakie miejsca można zastosować tę technikę?

Laserowe usuwanie plam starczych jest coraz powszechniejszą metodą, która pozwala nam przez długi okres cieszyć się gładką skórą, wolną od przebarwień. Obecnie zabieg ten wykonywany jest na różne części ciała. W klinice medycyny estetycznej FabSkin oferujemy profesjonalne zabiegi, takie jak:

    • laserowe usuwanie plam starczych na dłoniach – są one szczególnie widoczne po ukończeniu 50 roku życia. Powstają na skutek zaburzenia w pracy melanocytów, które są komórkami barwnikowymi skóry. Powstanie plam starczych na dłoniach jest rezultatem tego, że z wraz z wiekiem komórki te stają się coraz słabsze. Gdy dodatkowo nie stosujemy odpowiednich filtrów przeciwsłonecznych, przez co dłonie narażone są na działanie szkodliwego promieniowania UV, wtedy przebarwienia stają się coraz bardziej widoczne.
    • usuwanie plam starczych na twarzy – plamy, które występują na twarzy powstają w sposób podobny do tych, które są widoczne na naszych dłoniach, jak również poprzez zwiększenia produkcji melaniny, który jest odpowiedzialny za koloryt naszej skóry. Niestety są one powodem wielu kompleksów, ponieważ ciężko jest je ukryć nawet od grubą warstwą makijażu. Niewątpliwie dodają one wieku.

Aby uniknąć występowania plam starczych na twarzy i dłoniach, należy pamiętać o właściwej pielęgnacji skóry, stosowaniu filtrów UV, ograniczeniu wizyt na solarium, jak również dbać o swoje zdrowie – odpowiednio nawadniać organizm oraz stosować właściwą suplementację witaminami.

Ile kosztuje zabieg usuwania plam starczych?

Zarówno usuwanie plam starczych z dłoni, jak i z twarzy wymaga wstępnej analizy stanu skóry przez specjalistę. W związku z tym ciężko jest jednoznacznie określić, ile będzie kosztować zabieg z użyciem lasera. Na naszej stronie znajdą Państwo cennik usług, jednak należy pamiętać, że do każdego Pacjenta podchodzimy w indywidualny sposób, dlatego usuwanie plam starczych na dłoniach czy twarzy może mieć inny koszt.

FAQ – najważniejsze pytania dotyczące usuwania przebarwień laserem

Usuwanie przebarwień laserem – czy boli?

Zdaniem eksperta

Jeszcze do niedawna zabiegi laserowe były kojarzone z bolesną procedurą. Na szczęście czasy te odeszły w zapomnienie. Jeżeli korzystamy z najnowszych technologii i urządzeń, a tylko takie wykorzystujemy w naszej klinice medycyny estetycznej w Warszawie, na Bemowie, to nieprzyjemne dolegliwości towarzyszące zabiegom laserowym zostają ograniczone do absolutnego minimum – wyjaśnia lek. medycyny estetycznej, dr Radosław Rzepnikowski

Laserowe usuwanie przebarwień a karmienie piersią – czy podczas karmienia piersią można korzystać z laserowego usuwania przebarwień?

Nie zaleca się usuwać przebarwień w okresie laktacji. Należy wstrzymać się z zabiegami laseroterapii do czasu, gdy kobieta przestanie karmić piersią. Jest to związane ze zmianami hormonalnymi, które zachodzą w tym okresie w organizmie kobiety.

Kiedy usuwać przebarwienia na twarzy?

Przebarwienia z twarzy najlepiej usuwać jesienią, zimą lub wczesną wiosną, gdy słońca jest mniej. Jeżeli decydujemy się na laserowe usuwanie przebarwień latem, pamiętajmy o stosowaniu kremów z wysokim filtrem.

Ile kosztuje laserowe usuwanie przebarwień w Warszawie?

Cena uzależniona jest od rodzaju przebarwień, ich rozległości oraz miejsca, gdzie występują. Więcej informacji na ten temat znajduje się w cenniku laserowego usuwania przebarwień.

Powiedz STOP kłopotliwym przebarwieniom i zmianom skórnym. Laseroterapia laserem jest skuteczna, trwała i bezpieczna. Szybko i bez komplikacji.

Cennik usuwania przebarwień w Warszawie

[cena]

Usuwanie przebarwieńCena u kosmetologaPakiet 3 zabiegów u kosmetologaCena u lekarzaPakiet 3 zabiegów u lekarza
Pojedyncza zmiana barwnikowa200 zł450 zł (150 zł za zabieg)230 zł517 zł (172 zł za zabieg)
1 obszar (Twarz / Szyja / Dekolt)700 zł1800 zł (600 zł za zabieg) zamiast 2100 zł805 zł2070 zł (690 zł za zabieg)
2 obszary900 zł2400 zł (800 zł za zabieg)1035 zł2760 zł (920 zł za zabieg)
3 obszary1200 zł3000 zł (1000 zł za zabieg)1380 zł3450 zł (1150 zł za zabieg)
Dłonie400 zł750 zł (250 zł za zabieg)460 zł862 zł (287 zł za zabieg)