Laserowe usuwanie przebarwień IPL – Laser ALMA DYE VL

Przebarwienie skórne mogą wystąpić w różnym wieku i dotyczą tak samo kobiet jak i mężczyzn. Odpowiedzialne za nie są zarówno czynniki wrodzone, jak uwarunkowania genetyczne, co nabyte, związane z naszym stylem życia i wpływem środowiska. Naturalny barwnik skóry, melanina, występuje w naskórku i znajduje się w melanocytach. Ich nadmierna ilość prowadzić może do występowania zmian barwnikowych na skórze zewnętrznej, co widzimy w postaci plam i przebarwień. Nadmierną produkcję melaniny w melanocytach nazywamy hiperpigmentacją. Medycyna estetyczna może pomóc nam w usunięciu przebarwień, z czego najbardziej rekomendowane i bezpieczne są zabiegi laserowe. Nadprodukcja melaniny wiązać może się z różnymi czynnikami, do których zaliczamy: ciążę, hormony, promieniowanie słoneczne, wpływ miedzi, żelaza, złota i srebra. Przebarwienia nie tylko występują na zewnętrznej warstwie skóry ale mogą być też skumulowane w naskórku, dlatego tak skuteczne w leczeniu hiperpigmentacji są wiązki światła emitowane przez nowoczesne lasery medyczne ALMA IPL głowicą DYE VL.

Laserowe usuwanie przebarwien Fabskin
Laserowe usuwanie przebarwien Fabskin

Rodzaje przebarwień, które można usunąć

Melanoza riehla – plamy skórne powstające na skutek reakcji promieni słonecznych z niewłaściwie dobranymi kosmetykami, jak również leków, które mogą mieć działanie fotouczulające (dziurawiec, niektóre leki odchudzające, przeciwbólowe, przeciwzapalne, leki na arytmię serca i odkażające układ moczowy). Pojawiają się jasnoczerwone lub sine przebarwienia, które z czasem mogą się nasilać. Obserwujemy je w okolicach twarzy i dekoltu.

Plamy soczewicowe (wątrobowe) – związane z oddziaływaniem czynników zewnętrznych. U osób starszych obserwujemy je na zewnętrznej stronie dłoni, pojawiają się również na twarzy. Ich przyczyną jest namnażanie się melaniny w komórkach, przybierają postać niewielkich, niespełna centymetrowych plam. Za ich powstawanie uważa się długotrwałe napromieniowanie, jak również wpływ innych zmian chorobowych, w tym trądziku.

Ostudy – to przebarwienia charakterystyczne dla kobiet, związane z nadaktywnością hormonów i zwiększenia produkcji melaniny w naskórku. Towarzyszą one często ciąży, terapii hormonalnej i zażywani środków antykoncepcyjnych. Obserwujemy je zazwyczaj w okolicach nosa, policzków, czoła, warg, żuchwy.

Piegi – najpopularniejsze przebarwienia, związane z ilością melaniny w naskórku. Są one wynikiem przerostu komórek barwnikowych, zazwyczaj w miejscach najczęściej eksponowanych na słońce. Towarzyszą one zwykle osobom o jasnej cerze i rudych włosach, a więc są one zmianami wrodzonymi. Mogą intensywniej pojawiać się w okresach silnego wystawiania ciała na promienie słoneczne lub po wizytach w solarium. Są one najczęściej bardziej widoczne latem, zimą bledną. Miejscem ich występowania może być twarz, ramiona, szyja, dekolt, dłonie, a nawet kolana.

Laserowe usuwanie przebarwien Fabskin
Laserowe usuwanie przebarwien Fabskin

Laserowe usuwanie przebarwień

Skuteczne leczenie przebarwień uzależnione jest od rodzaju i nasilenia zmian. Może to być kuracja jednorazowa, powtarzana raz do roku, a także stały element terapii i pielęgnacji. Każdy pacjent poddany zostaje indywidualnej ocenie i dobierany jest dla niego najlepszy plan leczenia. W naszym gabinecie medycyny estetycznej w Warszawie do usuwania przebarwień wykorzystujemy rekomendowany na świecie laser IPL z głowicą DYE – VL. Jest to inteligentny i bezpieczny laser, który rozpoznaje nagromadzenie melaniny w naskórku i na jej podstawie dobiera odpowiednie wiązki światła. Laser DYE – VL posiada technologię trzech filtrów, dzięki którym przepływ energii odbywa się selektywnie, czyli tylko do zmienionych komórek, z ominięciem tych zdrowych. Pacjent czuje się wygodnie i bezpiecznie, gdyż o jego komfort w trakcie zabiegu dba specjalna technologia chłodząca zainstalowana w głowicy lasera.

lipoliza aqualyx

Najlepsze efekty laserowego usuwania przebarwień obserwujemy w przypadku zmian płytkich, do których zaliczamy: piegi, tatuaże, ostudy, plamy wątrobowe, przebarwienia brodawek łojotokowych, plamy po kuracjach lekowych. Im dłużej utrzymujące się przebarwienia, tym cięższe do usunięcia i mogą wymagać dłuższego czasu prowadzenia terapii.

Aby zapoznać się z naszą ofertą dotyczącą usuwania tatuaży zapraszamy na stronę, na której znajdziesz wszelkie niezbędne informacje dotyczące usuwania tego typu przebarwień.

Laserowe usuwanie przebarwien Fabskin
Laserowe usuwanie przebarwien Fabskin po
Laserowe usuwanie przebarwien Warszawa
Laserowe usuwanie przebarwien Warszawa po

Przed i po zabiegu laserowego usuwania przebarwień (ALMA Dye:VL)

Przed zabiegiem laserowego usuwania przebarwień, zalecamy zgłosić się do naszego specjalisty celem dobrania najlepszego planu leczenia. W przypadku trwałych zmian być może zalecanym będzie przeprowadzić inny zabieg wstępny, aby uskutecznić leczenie laserem. Należy pamiętać, by 4 tygodnie przed planowanym laserowym usuwaniem zmian skórnych unikać opalania naturalnego i solarium. Korzystamy w tym czasie z wysokich filtrów słonecznych, stronimy od alkoholu, leków fotouczulających, rezygnujemy z kosmetyków wysuszających, zawierających alkohol i perfumowanych.

W czasie zabiegu twarz pacjenta zostanie dokładnie oczyszczona i zabezpieczona. Na wybrane rejony skóry nakłada się specjalny żel, a lekarz specjalista przykładając głowicę emituje wiązki światła o długości 500-600nm. Nie trzeba korzystać ze znieczulenia miejscowego, gdyż zabieg jest bezbolesny. Pacjent odczuwa ciepło, które neutralizowane jest przez laserowe systemy chłodzące. Wystąpić może u niektórych pacjentów niewielkie szczypanie lub pieczenie, zarówno w trakcie, jak i kilka dni po zabiegu. Zabieg laserem Alma Dye VL należy do przyjemnych i nie wymaga zwolnienia lekarskiego.

Po zabiegu usuwania przebarwień pacjenci szybko wrócić mogą do swoich codziennych obowiązków. Zaleca się stosowanie silnych filtrów SPF w trakcie trwania kuracji, unikania nasłonecznienia, sztucznego opalania, gorących kąpieli, drażniących kosmetyków i zabiegów dermatologicznych na leczone miejsca. Mogą wystąpić lekkie działania niepożądane, jak pieczenie, swędzenie, opuchnięcia, sinienie, zmiana koloru przebarwień – w tym celu stosować można maści chłodzące lub lekki, antyalergiczny makijaż.

W zależności od typu i natężenia zmian, zabieg laserowego usuwania przebarwień powtórzyć należy 3-5 razy w odstępach miesięcznych. W czasie terapii u pacjenta następuje delikatne złuszczenie naskórka. Jest to naturalny proces i nie należy w tym czasie stosować głębokich peelingów skórnych.

Przeciwwskazania do laserowego usuwania przebarwień laserem ALMA Dye VL

Jak każdy zabieg laserowy, także laserowe usuwanie przebarwień odbywać powinno się w profesjonalnym gabinecie medycznym, po uprzednim wywiadzie z pacjentem. Do przeciwwskazań zabiegu laserowej redukcji przebarwień zaliczamy:

  • Okres ciąży i laktacji
  • Stosowanie leków światłoczułych
  • Mocną opaleniznę
  • Niektóre leki i zioła
  • Otarcia i uszkodzenia leczonego naskórka
  • Niedawno przebyte zabiegi chirurgiczne
  • Stosowanie retinoidów
  • Alergie skórne
  • Łuszczyce, bielactwo, padaczkę…

Powiedz STOP kłopotliwym przebarwieniom i zmianom skórnym. Laseroterapia laserem ALMA Dye VL jest skuteczna, trwała i bezpieczna. Szybko i bez komplikacji pozbędziesz się wstydliwych defektów na skórze.

Nie czekaj i sprawdź nasz cennik usuwania przebarwień już dziś.

Zobacz również :

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ tel: 22 126 80 08