Przebarwienia skórne mogą wystąpić w różnym wieku i dotyczą tak samo kobiet jak i mężczyzn. Odpowiedzialne za nie są zarówno czynniki wrodzone, takie jak uwarunkowania genetyczne, jak i nabyte, związane z naszym stylem życia i wpływem środowiska. Naturalny barwnik skóry, melanina, występuje w naskórku i znajduje się w melanocytach. Ich nadmierna ilość prowadzić może do występowania zmian barwnikowych na skórze zewnętrznej, co widzimy w postaci plam i przebarwień. Nadmierną produkcję melaniny w melanocytach nazywamy hiperpigmentacją. Medycyna estetyczna może pomóc nam w usunięciu przebarwień, z czego najbardziej rekomendowane i bezpieczne są zabiegi laserowe. Nadprodukcja melaniny związana jest z różnymi czynnikami, do których zaliczamy: zmiany hormonalne, ciążę, promieniowanie słoneczne, wpływ żelaza, miedzi, złota i srebra. Przebarwienia nie tylko tworzą się na zewnętrznej warstwie skóry, ale mogą być też skumulowane w naskórku, dlatego tak skuteczne w leczeniu hiperpigmentacji są wiązki światła emitowane przez nowoczesne lasery medyczne ALMA IPL.

Rodzaje przebarwień, które można usunąć laserowo

Melanoza riehla – plamy skórne powstające na skutek reakcji promieni słonecznych z niewłaściwie dobranymi kosmetykami, jak również leków, które mogą mieć działanie fotouczulające (dziurawiec, niektóre leki odchudzające, przeciwbólowe, przeciwzapalne, leki na arytmię serca i odkażające układ moczowy). Pojawiają się jasnoczerwone lub sine przebarwienia, które z czasem mogą się nasilać. Obserwujemy je w okolicach twarzy i dekoltu.

Plamy soczewicowe (wątrobowe) – związane z oddziaływaniem czynników zewnętrznych. U osób starszych obserwujemy je na zewnętrznej stronie dłoni, pojawiają się również na twarzy. Ich przyczyną jest namnażanie się melaniny w komórkach, przybierają postać niewielkich, niespełna centymetrowych plam. Za ich powstawanie uważa się długotrwałe napromieniowanie, jak również wpływ innych zmian chorobowych, w tym trądziku.

Ostudy – to przebarwienia charakterystyczne dla kobiet, związane z nadaktywnością hormonów i zwiększenia produkcji melaniny w naskórku. Towarzyszą one często ciąży, terapii hormonalnej i zażywaniu środków antykoncepcyjnych. Obserwujemy je zazwyczaj w okolicach nosa, policzków, czoła, warg, żuchwy.

Piegi – najpopularniejsze przebarwienia, związane z ilością melaniny w naskórku. Są one wynikiem przerostu komórek barwnikowych, zazwyczaj w miejscach najczęściej eksponowanych na słońce. Towarzyszą one zwykle osobom o jasnej cerze i rudych włosach, a więc są one zmianami wrodzonymi. Mogą intensywniej pojawiać się w okresach silnego wystawiania ciała na promienie słoneczne lub po wizytach w solarium. Są one najczęściej bardziej widoczne latem, zimą bledną. Miejscem ich występowania może być twarz, ramiona, szyja, dekolt, dłonie, a nawet kolana.

Przebarwienia uprzykrzają Ci życie?
Umów się na skuteczne usuwanie przebarwień w Warszawie

☎ (22) 126 80 08

Laserowe usuwanie przebarwień

Skuteczna likwidacja przebarwień uzależniona jest od rodzaju i nasilenia zmian. Może to być kuracja jednorazowa, powtarzana raz do roku, a także stały element terapii i pielęgnacji. Każdy pacjent poddany zostaje indywidualnej ocenie i dobierany jest dla niego najlepszy plan leczenia. W naszym gabinecie medycyny estetycznej w Warszawie do usuwania przebarwień wykorzystujemy rekomendowany na świecie laser IPL. Jest to inteligentny i bezpieczny laser, który rozpoznaje nagromadzenie melaniny w naskórku i na jej podstawie dobiera odpowiednie wiązki światła. Laser ten posiada technologię trzech filtrów, dzięki którym przepływ energii odbywa się selektywnie, czyli tylko do zmienionych komórek, z ominięciem tych zdrowych. Pacjent czuje się wygodnie i bezpiecznie, gdyż o jego komfort w trakcie zabiegu dba specjalna technologia chłodząca zainstalowana w głowicy lasera.

Najlepsze efekty laserowego usuwania przebarwień obserwujemy w przypadku zmian płytkich, do których zaliczamy: piegi, tatuaże, ostudy, plamy wątrobowe, przebarwienia brodawek łojotokowych, plamy po kuracjach lekowych. Im dłużej utrzymujące się przebarwienia, tym cięższe do usunięcia i mogą wymagać dłuższego czasu prowadzenia terapii.

Aby zapoznać się z naszą ofertą dotyczącą usuwania tatuaży, zapraszamy na stronę, na której znaleźć można wszelkie niezbędne informacje dotyczące usuwania tego typu przebarwień.

Przeciwwskazania do laserowego usuwania przebarwień laserem

Jak każdy zabieg laserowy, także laserowe usuwanie przebarwień odbywać powinno się w profesjonalnym gabinecie medycznym, po uprzednim wywiadzie z pacjentem. Do przeciwwskazań zabiegu laserowej redukcji przebarwień zaliczamy:

  • okres ciąży i laktacji;
  • stosowanie leków światłoczułych;
  • mocną opaleniznę;
  • niektóre leki i zioła;
  • otarcia i uszkodzenia leczonego naskórka;
  • niedawno przebyte zabiegi chirurgiczne;
  • stosowanie retinoidów;
  • alergie skórne;
  • łuszczycę, bielactwo, padaczkę.

Usuwanie przebarwień skóry – przygotowanie do zabiegu

Zdaniem eksperta

Przed zabiegiem laserowego usuwania przebarwień zalecamy zgłosić się do naszego specjalisty celem dobrania najlepszego planu leczenia. W przypadku trwałych zmian być może zalecanym będzie przeprowadzić inny zabieg wstępny, aby uskutecznić leczenie laserem. W usuwaniu przebarwień prowadzimy także terapie łączące domową pielęgnację (np. preparatami z alfa-arbutyną) w celu wyciszenia aktywności melanocytów z późniejszą laseroterapią w gabinecie. Należy pamiętać, by 4 tygodnie przed planowanym laserowym usuwaniem zmian skórnych unikać opalania na słońcu i solarium. Korzystamy w tym czasie z wysokich filtrów słonecznych, stronimy od alkoholu, leków, ziół i kosmetyków fotouczulających (w tym – kosmetyków z retinolem), rezygnujemy z kosmetyków wysuszających, zawierających alkohol i perfumowanych – wyjaśnia lek. medycyny estetycznej, dr Radosław Rzepnikowski.

Jak wygląda laserowe usuwanie przebarwień w Warszawie?

W czasie zabiegu twarz pacjenta zostanie dokładnie oczyszczona i zabezpieczona. Na wybrane rejony skóry nakłada się specjalny żel, a lekarz specjalista przykładając głowicę, emituje wiązki światła o długości 500-600nm. Nie trzeba korzystać ze znieczulenia miejscowego, gdyż zabieg jest bezbolesny. Pacjent odczuwa ciepło, które neutralizowane jest przez laserowe systemy chłodzące. Wystąpić może u niektórych pacjentów niewielkie szczypanie lub pieczenie, zarówno w trakcie, jak i kilka dni po zabiegu. Zabieg laserem należy do przyjemnych i nie wymaga zwolnienia lekarskiego. Usuwanie przebarwień na twarzy oraz inne zabiegi, które wymagają użycia lasera powinny być także konsultowane ze specjalista. W naszej klinice medycyny estetycznej FabSkin wszystkie zabiegi na przebarwienia są poprzedzane wizytą konsultacyjną, która pomoże wyeliminować wszelkie przeciwwskazania. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że każdy zabieg jest bezpieczny. Laser na przebarwienia jaki posiadamy, posiada wszelkie niezbędne certyfikaty. W naszej klinice pracujemy przy pomocy sprzętu najwyższej jakości, ponieważ dla nas najważniejsze jest dobro oraz zadowolenie każdego Pacjenta. Usuwanie przebarwień laserem odbywa się z przystosowanych pokojach zabiegowych. Nasi eksperci używają jednorazowego sprzętu. Po wykonaniu zabiegu poinformujemy Cię, w jaki sposób postępować ze skórą, aby prawidłowo dbać o jej pielęgnację.

Efekty usuwania przebarwień za pomocą lasera

Efekty usuwania przebarwień
Efekty usuwania przebarwień
Efekty usuwania przebarwień
Efekty usuwania przebarwień
Efekty usuwania przebarwień
Laserowe usuwanie przebarwien Fabskin
Efekty usuwania przebarwień
Efekty usuwania przebarwień

Usuwanie przebarwień po trądziku

Blizny i przebarwienia po trądziku są powodem wielu kompleksów i braku pewności siebie. Nie tylko szpecą, ale mogą stać się trwałe i niezwykle trudne do usunięcia. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na walkę z nimi jest użycie lasera frakcyjnego. W naszej klinice wykonujemy laserowe usuwanie blizn i przebarwień po trądziku za pomocą nowoczesnego lasera, który jest w stanie poradzić sobie z większością defektów skórnych.

Usuwanie przebarwień na dłoniach

Laser wykorzystujemy również do usuwania przebarwień na dłoniach. Plamy i przebarwienia na dłoniach stanowią mało estetyczną ozdobę naszej skóry. Taki stan rzeczy potrafi przysporzyć wielu kompleksów. Na szczęście są skuteczne sposoby przeciwdziałania plamom na dłoniach, a jednym z nich jest laserowe usuwanie przebarwień z rąk.

Zalecenia po zabiegu likwidacji przebarwień

Po zabiegu laserowego usuwania przebarwień pacjenci szybko wrócić mogą do swoich codziennych obowiązków. Zaleca się stosowanie silnych filtrów SPF w trakcie trwania kuracji, unikania nasłonecznienia, sztucznego opalania, gorących kąpieli, drażniących kosmetyków i zabiegów dermatologicznych na leczone miejsca. Mogą wystąpić lekkie działania niepożądane, jak pieczenie, swędzenie, opuchnięcia, sinienie, zmiana koloru przebarwień – w tym celu stosować można maści chłodzące lub lekki, antyalergiczny makijaż.

Jak często należy powtarzać zabieg redukcji przebarwień?

W zależności od typu i natężenia zmian, zabieg laserowego usuwania przebarwień powtórzyć należy 3-5 razy w odstępach miesięcznych. W czasie terapii u pacjenta następuje delikatne złuszczenie naskórka. Jest to naturalny proces i nie należy w tym czasie stosować głębokich peelingów skórnych.

Chcesz cieszyć się gładką skórą bez przebarwień?
Umów się na zabieg laserowego usuwania przebarwień w naszej klinice w Warszawie

☎ (22) 126 80 08

FAQ – najważniejsze pytania dotyczące usuwania przebarwień laserem

Usuwanie przebarwień laserem – czy boli?

Zdaniem eksperta

Jeszcze do niedawna zabiegi laserowe były kojarzone z bolesną procedurą. Na szczęście czasy te odeszły w zapomnienie. Jeżeli korzystamy z najnowszych technologii i urządzeń, a tylko takie wykorzystujemy w naszej klinice medycyny estetycznej w Warszawie, na Bemowie, to nieprzyjemne dolegliwości towarzyszące zabiegom laserowym zostają ograniczone do absolutnego minimum – wyjaśnia lek. medycyny estetycznej, dr Radosław Rzepnikowski

Laserowe usuwanie przebarwień a karmienie piersią – czy podczas karmienia piersią można korzystać z laserowego usuwania przebarwień?

Nie zaleca się usuwać przebarwień w okresie laktacji. Należy wstrzymać się z zabiegami laseroterapii do czasu, gdy kobieta przestanie karmić piersią. Jest to związane ze zmianami hormonalnymi, które zachodzą w tym okresie w organizmie kobiety.

Kiedy usuwać przebarwienia na twarzy?

Przebarwienia z twarzy najlepiej usuwać jesienią, zimą lub wczesną wiosną, gdy słońca jest mniej. Jeżeli decydujemy się na laserowe usuwanie przebarwień latem, pamiętajmy o stosowaniu kremów z wysokim filtrem.

Ile kosztuje laserowe usuwanie przebarwień w Warszawie?

Cena uzależniona jest od rodzaju przebarwień, ich rozległości oraz miejsca, gdzie występują. Więcej informacji na ten temat znajduje się w cenniku laserowego usuwania przebarwień.

Powiedz STOP kłopotliwym przebarwieniom i zmianom skórnym. Laseroterapia laserem jest skuteczna, trwała i bezpieczna. Szybko i bez komplikacji.

Cennik usuwania przebarwień w Warszawie

[cena]

Usuwanie przebarwieńCena u kosmetologaPakiet 3 zabiegów u kosmetologaCena u lekarzaPakiet 3 zabiegów u lekarza
Pojedyncza zmiana barwnikowa200 zł450 zł (150 zł za zabieg)230 zł517 zł (172 zł za zabieg)
1 obszar (Twarz / Szyja / Dekolt)700 zł 600 zł1500 zł (500 zł za zabieg) zamiast 1800 zł805 zł2070 zł (690 zł za zabieg)
2 obszary900 zł2400 zł (800 zł za zabieg)1035 zł2760 zł (920 zł za zabieg)
3 obszary1200 zł3000 zł (1000 zł za zabieg)1380 zł3450 zł (1150 zł za zabieg)
Dłonie400 zł750 zł (250 zł za zabieg)460 zł862 zł (287 zł za zabieg)