Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób uzyskać doskonałe proporcje twarzy, które zapewnią nam atrakcyjny wygląd. W Internecie oraz telewizji jesteśmy bombardowani zdjęciami modeli, których twarze są nieskazitelne. Nic więc dziwnego, że pragniemy się do nich upodobnić. W praktyce jednak nikt nie ma odpowiednich proporcji twarzy. Czasami jednak asymetrie, które są widoczne, mogą być źródłem wielu kompleksów oraz problemów z samoakceptacją. Czy istnieje sprawdzona metoda, która pozwoli nam osiągnąć optymalny wygląd brwi, które stanowią bardzo ważną oprawę oczu? To one mają duży wpływ na wyrażanie przez nas różnych emocji. Są umiejscowione w centralnej części twarzy, co sprawia, że bardzo często zwracamy na nie uwagę zarówno u siebie, jak i innych osób. Podniesienie brwi może sprawić, że nasza twarz nie tylko nabierze młodzieńczego wyglądu, ale także stanie się pogodniejsza, co uatrakcyjni nasz wygląd. Idealnym rozwiązaniem, które pozwala osiągnąć ten efekt, są zabiegi medycyny estetycznej.

Czym jest podniesienie brwi?

Nikt z nas nie ucieknie przed procesem starzenia. W trakcie jego trwania wygląd naszej twarzy ulega zmianie. W związku z tym, w okolicach skroni, powiek i czoła rozpoczyna się zanik tkanki podskórnej, co w rezultacie powoduje zwiotczenie skóry. Co więcej, częstym problemem, z jakim spotykają się osoby ze skórą dojrzałą, jest także opadanie brwi, co często przynosi efekt zmęczenia oraz smutku widocznego na twarzy. Podniesienie łuku brwiowego przy pomocy wielu alternatyw dla zabiegów chirurgicznych, jakie prezentuje nowoczesna medycyna estetyczna, wpływa korzystnie na nasz wygląd. Dzięki temu możliwa jest także korekta asymetrii brwi. Uniesienie brwi w klinice daje często efekt natychmiastowy, dlatego też coraz więcej osób korzysta z dobrodziejstw tej dziedziny medycyny. Co więcej, zabiegi, które stosuje się do tego celu, są mało inwazyjne i nie wymagają długiego procesu rekonwalescencji. Jak wykonuje się podnoszenie brwi? Jest to możliwe na kilka sposobów. W gabinetach lekarskich i kosmetycznych możemy wybrać zabieg z użyciem kwasu hialuronowego, nici liftingujących, toksyny botulinowej. Coraz popularniejsza jest także peksja brwi. My skupimy się przede wszystkim na korzystnym działaniu kwasu hialuronowego i opiszemy zabieg z jego wykorzystaniem.

Podniesienie brwi kwasem hialuronowym – w jaki sposób wykonuje się zabieg?

Warto najpierw przybliżyć, czym w ogóle jest kwas hialuronowy i jakie ma on zastosowania. Ten rodzaj wypełniacza występuje w sposób naturalny w każdym organizmie człowieka. Z czasem jednak jest on produkowany w coraz mniejszych ilościach, w związku z czym skóra nie jest w stanie utrzymywać dawnej jędrności i elastyczności. Kwas hialuronowy jest produkowany nie tylko w skórze, ale także w ścianach naczyń krwionośnych czy też w ciele szklistym oka. Odpowiada on za gładkość skóry oraz cechują go właściwości nawilżające. Już po 25 roku życia w organizmie człowieka rozpoczyna się spadek jego produkcji. W wyniku tego widoczna jest utrata napięcia skóry, a także jej przesuszenie. To z kolei prowadzi do pojawiania się zmarszczek oraz opadania kącików ust czy brwi. Kwas hialuronowy wykazuje właściwości wiązania wody, co wpływa na utrzymanie prawidłowego poziomu nawilżenia skóry. Zastosowanie tego wypełniacza w zabiegach medycyny estetycznej wpływa na osiągnięcie natychmiastowej poprawy wyglądu. Dzięki niemu procesy regeneracji skóry zostają pobudzone, ciało odzyskuje sprężystość i gładkość. Dlaczego kwas hialuronowy jest tak skuteczny w podnoszeniu brwi? Lifting brwi, który jest wykonywany poprzez dostarczenie do skóry kwasu hialuronowego, nie tylko pozwala uzyskać szybki efekt odmłodzenia, ale także odpowiedniego nawilżenia skóry. Preparat, który jest stosowany do tego zabiegu, jest kierowany do tkanki przy pomocy cienkiej igły lub kaniuli. Aby technika ta była bezpieczna, wypełniacz powinien być podawany przez lekarza lub innego specjalistę, który posiada doświadczenie, ponieważ igła musi być wprowadzona na odpowiednią głębokość. Kwas hialuronowy, stosowany do zabiegu podniesienia brwi, ma postać gęstego i mocno usieciowanego płynu, który harmonijnie wypełnia miejsca, w których doszło do zaniku tkanek. Dzięki temu możliwe jest odtworzenie utraconej objętości tkanek, które są umiejscowione przede wszystkim w bocznych częściach czoła, ale i rejonach skroni. Sam zabieg jest przeprowadzany w warunkach ambulatoryjnych, co oznacza, że nie wymaga on hospitalizacji. Jest stosunkowo krótki i nie wymaga podania Pacjentowi innego niż miejscowe znieczulenie. Dzięki temu jest całkowicie bezbolesny. Podniesienie brwi kwasem hialuronowym daje natychmiastowe efekty, jednak ostateczne rezultaty stają się widoczne po 14 dniach od podania wypełniacza.

Podsumowując, najważniejsze zastosowania kwasu hialuronowego w obszarze brwi to:

 • wypełnienie bruzd i zagłębień, co korzystnie wpływa na ich wygląd oraz nadaje skórze gładkości;
 • podniesienie łuku brwiowego, co sprawia, że są one symetryczne, a twarz przyjmuje mniej surowy wyraz;
 • poprawa jędrności skóry – dzięki swoim właściwościom nawilżającym i pobudzającym produkcję kolagenu, wypełniacz ten może poprawić elastyczność skóry wokół brwi, co przyczynia się do ich optycznego uniesienia.

Podniesienie brwi nieoperacyjnie – wskazania do zabiegu

Wiemy już, w jaki sposób działa kwas hialuronowy i za jakie mechanizmy w organizmie odpowiada. Warto odpowiedzieć na pytanie, dla kogo jest on przeznaczony i czy wszyscy Pacjenci mogą skorzystać z dobrodziejstw tej techniki. Podnoszenie brwi nieoperacyjnie, czyli bez interwencji chirurgicznej, jest popularną opcją w dziedzinie medycyny estetycznej. Zabieg ten mogą wybrać osoby, u których występuje:

 • opadanie brwi, które pojawiają się wraz z wiekiem, a niekorzystnie wpływają na nasz wygląd;
 • zmarszczki na czole i na obszarze między brwiami, co sprawia, że brwi wyglądają na usadowione zbyt nisko;
 • asymetrię brwi – kwas hialuronowy może pomóc w ich harmonizacji oraz poprawie kształtu;
 • utratę jędrności skóry wokół oczu – z biegiem czasu skóra traci elastyczność, co może także prowadzić do opadania brwi.

Na ten zabieg decydują się także osoby, które chcą w szybki sposób poprawić wygląd twarzy, a jednocześnie nie są skłonne do wyboru zabiegów chirurgicznych.

Przeciwwskazania do podniesienia brwi kwasem hialuronowym

Zabieg podniesienia brwi, tak jak każda inna metoda, która ma swoje zastosowanie w medycynie estetycznej, ma także wyszczególnione przeciwwskazania, które mogą wykluczać pewną grupę Pacjentów. Należy pamiętać, że ostatecznie o zakwalifikowaniu do zabiegu powinien każdorazowo decydować lekarz, po przeprowadzeniu z nami dokładnego wywiadu, dzięki czemu będzie mógł w sposób profesjonalny ocenić stan naszego zdrowia. Do grupy przeciwwskazań do użycia kwasu hialuronowego należą:

 • ciąża;
 • karmienie piersią;
 • występowanie nadwrażliwości na kwas hialuronowy bądź inną stosowaną substancję czynną, którą zawiera preparat podawany Pacjentowi podczas zabiegu;
 • nieleczona epilepsja;
 • skłonność do bliznowacenia;
 • infekcje skórne;
 • zmiany skórne w miejscach wstrzyknięć;
 • słaba krzepliwość krwi;
 • zły stan zdrowia.

Choć powyższe wytyczne zazwyczaj są traktowane jako obligatoryjne przeciwwskazania do podania Pacjentowi kwasu hialuronowego, często lekarz prowadzący może wprowadzić leczenie, które ma na celu poprawy ogólnego stanu zdrowia osoby, która chce skorzystać z zabiegu. Warto więc świadomie podejmować decyzję o wyborze kliniki, w której chcemy wykonać lifting brwi. Rozmowa ze specjalistą z pewnością pomoże nam w podjęciu ostatecznej decyzji.

Podniesienie brwi kwasem hialuronowym – jak wygląda zabieg krok po kroku?

Zabieg podniesienia brwi kwasem hialuronowym jest jedną z metod medycyny estetycznej, która ma na celu poprawę wyglądu brwi i otaczającej je skóry. Oto ogólny opis kroków, które są częścią tego zabiegu:

 • konsultacja lekarska, w celu ustalenia, czy zabieg z użyciem kwasu hialuronowego może być wykonany u danego Pacjenta oraz określenie jego oczekiwań;
 • oznaczenie obszarów podniesienia, takich jak łuk brwiowy czy obszar podbrwiowy;
 • zastosowanie znieczulenia miejscowego, co ma na celu zminimalizowanie dyskomfortu Pacjenta;
 • wstrzyknięcie kwasu hialuronowego w wyznaczone obszary;
 • modelowanie i rozprowadzanie kwasu hialuronowego poprzez wykonanie delikatnego masażu;
 • ocena efektów;
 • instrukcje dotyczące rekonwalescencji;
 • ewentualne kontrole lekarskie.

Rekonwalescencja po zabiegu

Kwas hialuronowy między brwiami jest zabiegiem, który nie wymaga długiego procesu rekonwalescencji. Nawet po wykonaniu jednego zabiegu zobaczysz rezultaty. Specjaliści zalecają wykonanie serii podania substancji, jednak ostateczna decyzja zostaje podjęta wspólnie na konsultacjach lekarskich. Ważna jest także odpowiednia pielęgnacja miejsca, które zostało poddane zabiegowi. Dodatkowo Pacjentom nie zaleca się korzystania z sauny czy basenu przez kilka dni po zabiegu. Należy także ograniczyć makijaż oraz nie wystawiać skóry na działanie silnego promieniowania słonecznego. Niewskazane jest spożywanie alkoholu ani leków przeciwzapalnych. Należy podkreślić, że kwas hialuronowy jest substancją bezpieczną, która bardzo rzadko wywołuje skutki uboczne. Pacjent może spodziewać się rewelacyjnych efektów, którymi są przede wszystkim: poprawa jędrności i elastyczności skóry w miejscu zabiegowym, odpowiednie nawilżenie, redukcję zmarszczek oraz podniesienie brwi.

Kwas hialuronowy na podniesienie brwi – jaka jest cena zabiegu i gdzie go wykonać?

Rekonstrukcja łuku brwiowego w mieście Warszawa jest wykonywana w klinice medycyny estetycznej FabSkin. Oferujemy mnóstwo zabiegów, które skutecznie poprawią Twój wygląd. Dzięki nim zmarszczki między brwiami nie będą stanowiły już dla Ciebie problemu. Oferujemy korzystne ceny wszystkich zabiegów. Organizujemy także akcje promocyjne oraz możliwość wykupienia pakietu usług, co pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy. Na naszej stronie internetowej znajdziesz cennik, z którego dowiesz się, ile kosztuje podniesienie brwi. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszym katalogiem zabiegów.

DOPASUJ ILOŚĆ W MLTeosyalJuvederm
1 ml1200 zł1400 zł
2 ml2400 zł (1200 zł za ml)2800 zł (1400 zł za ml)
3 ml2950 zl (983 zł za ml) oszczędzasz 650 zł3550 zl (1183 zł za ml) oszczędzasz 650 zł
4 ml3750 zł (938 zł za ml) oszczędzasz 1050 zł4550 zł (1138 zł za ml) oszczędzasz 1050 zł
5 ml4550 zł (910 zł za ml) oszczędzasz 1450 zł5550 zł (1110 zł za ml) oszczędzasz 1450 zł

UMÓW SIĘ NA ZABIEG I KONSULTACJĘ

ADRES:
ul. Lazurowa 183/86, 01-479,
Warszawa – Bemowo

GODZINY OTWARCIA:
PN-PT: 9:00-21:00
SOB: 9:00-15:00

(22) 126 80 08

fabskin@fabskin.pl