Hialuronidaza – Rozpuszczanie kwasu hialuronowego Warszawa

Wiele osób zastanawia się, czy da się odwrócić zabieg z użyciem wypełniaczy. Hialuronidaza to coraz częściej wybierany zabieg. Co to jest i na czym polega? Uporządkujemy wszystkie najważniejsze informacje na ten temat.

Co to jest hialuronidaza?

Hialuronidaza jest substancją, która naturalnie występuje w środowisku. To enzym, czyli związek katalizujący przebieg reakcji chemicznych. Jego głównym zadaniem jest rozłożenie pod wpływem wody kwasu hialuronowego, czyli przeprowadzenie procesu hydrolizy. Hialuronidaza jest wykorzystywana w medycynie estetycznej z uwagi na swoją zdolność do rozbijania wiązań, które tworzą się w wyniku połączenia wody i kwasu hialuronowego. Mimo sporego zainteresowania zabiegami iniekcyjnymi, które polegają na podaniu w różne części ciała wypełniacza, niestety w niektórych przypadkach może dochodzić do powikłań. Jest to stosunkowo rzadkie zjawisko, jednak część osób decyduje się na podanie kwasu w miejscach o wątpliwej renomie lub też przez niewykwalifikowany personel. Czasami jednak nie informuje o ewentualnych przeciwwskazaniach do wykonania zabiegu w mniej lub bardziej świadomy sposób. Wtedy idealnym rozwiązaniem wydaje się rozpuszczanie kwasu hialuronowego dzięki substancji odwracającej to działanie, czyli hialuronidazy.

Szukasz skutecznego sposobu na odwrócenie zabiegu z użyciem wypełniaczy?

Umów się na zabieg hialuronidazy w Warszawie

(22) 126 80 08

Rozpuszczanie kwasu hialuronowego – na czym polega zabieg?

Kwas hialuronowy, który jest aplikowany podczas zabiegu, ma zdolność do wiązania wody. To właśnie dlatego efekty z tym rodzajem wypełniacza są stosunkowo trwałe. Wygładzenie zmarszczek może utrzymać się nawet do kilku lat. Jeśli jednak efekty iniekcji nie będą zadowalające (z przyczyn medycznych lub też w związku z innymi oczekiwaniami Pacjenta), możliwe jest pozbycie się kwasu hialuronowego, który jest podawany bardzo podobnie do tego rodzaju wypełniacza. Oznacza to, że hialuronidaza może pomóc w przywróceniu dawnego wyglądu przed podaniem kwasu hialuronowego. Kolejną ważną kwestią jest pytanie, czy hialuronidazę należy podać bezpośrednio po wykonaniu zabiegu z popularnym wypełniaczem, czy należy odczekać. O wszystkim tak naprawdę powinien zadecydować lekarz podczas wstępnej konsultacji. Niewątpliwie jednak w przypadku poważnych powikłań po podaniu usieciowanego kwasu hialuronowego, takich jak na przykład zaburzenie przepływu krwi w obszarze miejsca podania lub też wystąpienia silnej reakcji alergicznej, nie ma co czekać i należy przeprowadzić niezwłocznie hialuronidazę. Neutralizacja kwasu jest także niezbędna w przypadku wpuszczenia go do naczyń krwionośnych. Aby zapobiec martwicy, przeprowadza się zabieg hialuronidazy natychmiast po iniekcji wypełniacza.

Przebieg zabiegu hialuronidazy

Hialuronidaza to zabieg, który przypomina podanie kwasu hialuronowego. Dzieli się on na podobne etapy:

  • Etap I – wywiad lekarski – dzięki zebraniu pewnych informacji o stanie zdrowia, możliwe jest podjęcie decyzji o podaniu hialuronidazy oraz czasie, w którym ma ona zostać podana.
  • Etap II – wykonanie testu podskórnego, który ma na celu wyeliminowanie alergii na preparat.
  • Etap III – zastosowanie kremu znieczulającego w miejscu podania preparatu. Dzięki temu iniekcja jest całkowicie bezbolesna, a Pacjent nie odczuwa dyskomfortu.
  • Etap IV – podanie zastrzyków z hialuronidazą. Jest ona wprowadzana w te same miejsca, gdzie pierwotnie aplikowany był kwas hialuronowy. Liczba iniekcji będzie więc zbliżona do pierwotnej liczby nakłuć.
  • Etap V – ocena działania oraz pozabiegowe zalecenia.

Rozpuszczanie kwasu hialuronowego w ustach czy w innych miejscach twarzy przeprowadza się w taki sam sposób. Hialuronidaza jest więc uniwersalnym sposobem na przywrócenie dawnego wyglądu sprzed podania wypełniacza. Jest to zabieg bezpieczny pod warunkiem, że wykonuje go osoba, która posiada odpowiednie doświadczenie i umiejętności. Zarówno hialuronidaza pod oczy, jak i w okolicach ust jest zabiegiem bezbolesnym, ponieważ bezpośrednio przed iniekcją, miejsce podania preparatu jest znieczulane.

Hialuronidaza – efekty zastosowania i jak szybko działa

Jak wygląda rozpuszczanie kwasu hialuronowego i kiedy można spodziewać się pierwszych efektów zabiegu? Zaraz po zakończeniu iniekcji widoczne są pierwsze rezultaty podania hialuronidazy. Z uwagi na to, że na początku miejsce podania może być nieco spuchnięte, należy odczekać około 72 godzin. Po tym czasie substancja czynna przestaje utrzymywać się w organizmie i ulega usunięciu.

Jakie są zalecenia po zabiegu z hialuronidazą?

Usuwanie kwasu hialuronowego z ust czy okolic oczu jest zabiegiem bezpiecznym, jednak przez pewien okres czasu należy stosować się do zaleceń specjalistów. Hialuronidaza podana w usta powoduje podobne odczucia jak wstrzyknięcie w nie wypełniacza. To oznacza, że bezpośrednio po zabiegu Pacjent może odczuwać dyskomfort. Może też pojawić się obrzęk lub zasinienie. W ciągu pierwszych dwóch dni po zabiegu należy zatem szczególnie troszczyć się o utrzymanie prawidłowej higieny skóry, która została poddana zabiegowi. Nie należy dotykać miejsca podania preparatu, wykonywać peelingów czy też eksponować twarzy na działanie promieni słonecznych. Odradza się także korzystanie z solarium, sauny oraz basenów. Nie powinno się także wykonywać makijażu. Przez kolejne dwa tygodnie Pacjent powinien zrezygnować z wykonywania innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Tak jak w przypadku wykonywania innych zabiegów, również hialuronidaza nie powinna być wykonywana u niektórych osób. Do przeciwwskazań w szczególności należą:

  • ciąża oraz okres karmienia piersią;
  • alergia na substancję;
  • choroby nowotworowe;
  • choroby autoimmunologiczne;
  • infekcje bakteryjne lub wirusowe.

Ile kosztuje hialuronidaza i gdzie wykonać ten zabieg w mieście Warszawa?

Zabieg podania hialuronidazy jest wykonywany przez naszych specjalistów w klinice medycyny FabSkin na warszawskim Bemowie. Dzięki naszej pomocy odzyskasz naturalne piękno. Koszty zabiegu są uzależnione od miejsca podania preparatu. Szczegółowy cennik naszych usług jest dostępny na stronie internetowej. Zachęcamy również do kontaktu z naszymi konsultantami. Możesz także skorzystać z rezerwacji terminu, uzupełniając dane w formularzu zamieszczonym na witrynie.