Cienie i worki pod oczami wyglądają nieestetycznie, postarzają naszą twarz – a jeżeli są naprawdę bardzo wyraźne – mogą być powodem utraty pewności siebie. Dobrze przespana noc niestety nie zawsze rozwiązuje problem worków pod oczami. Skąd się biorą oraz jak można się ich skutecznie pozbyć za pomocą medycyny estetycznej? Przedstawiamy listę zabiegów na usuwanie worków i cieni pod oczami, które przeprowadzamy w naszej klinice medycyny estetycznej Fabskin w Warszawie, na Bemowie.

Worki pod oczami – czym są i skąd się biorą?

Worki pod oczami, czyli tzw. przepuklina tłuszczowa pod oczami, to defekt kosmetyczny, z którym boryka się większość populacji. Worki tłuszczowe pod oczami najczęściej mają podłoże dziedziczne lub strukturalne. Wraz z wiekiem skóra zaczyna tracić swoją elastyczność, a mięśnie powoli słabną, co może prowadzić do pojawienia się luźniejszej i opadającej skóry w obrębie powiek. Tłuszcz, który gromadzi się w oczodołach, zaczyna wypełniać worki wokół powiek. Przyczyn pojawiania się worków pod oczami jest wiele – skłonności do tej przypadłości są dziedziczne, często worki pojawiają się wraz z wiekiem, gdy spada napięcie mięśnia okrężnego oka, mogą być wynikiem złego krążenia krwi i podwyższonej przepuszczalności naczyń włosowatych. Na worki pod oczami można też sobie zapracować trybem życia – bardzo prawdopodobne jest, że pojawią się one u osób, które zarywają noce, nie dbają o dietę czy nadużywają alkoholu oraz papierosów.

Twoim problemem są nieestetycznie wyglądające worki pod oczami?

Zapoznaj się z listą zabiegów na usuwanie worków pod oczami

Przyczyny powstawania cieni pod oczami

Cienie pod oczami, zwane również sińcami, bardzo często mylone są z workami. Cienie pod oczami to fioletowe lub delikatnie brązowo-brunatne zabarwienie skóry pod oczami. Młodzi ludzie mają zwykle niebiesko-różowe cienie, które są spowodowane uwidacznianiem się pod cienką skórą naczyń krwionośnych, natomiast u starszych osób przybierają one kolor brązowy na skutek gromadzenia się barwnika. Sińce pod oczami zazwyczaj są uwarunkowane genetycznie, mogą być również skutkiem prowadzenia niezdrowego trybu życia (np. niedostatecznej ilości snu), a czasem nawet świadczą o poważnych chorobach. Problem cieni pod oczami dotyka wiele osób niezależnie od wieku i płci. Najczęściej borykają się z nim osoby o jasnej i delikatnej skórze. Oczywiście cienie pod oczami można maskować kosmetykami, ale na dłuższą metę ta metoda jest nieskuteczna, ponieważ jeżeli od młodości mamy problem z sińcami i worki pod oczami, to wraz z biegiem lat będą się one pogłębiać.

Zabiegi likwidujące worki i cienie pod oczami

Jakie są skuteczne sposoby na worki i cienie pod oczami?

Z pewnością wiele osób zastanawia się, jak usunąć worki pod oczami. Podkrążone oczy u nawet młodej twarzy nadają jej smutny, zmęczony wygląd, a dodatkowo dodają lat. Pomimo że cienie i worki pod oczami same w sobie nie są chorobą, to mogą negatywnie wpływać na nasze samopoczucie. Dla wielu osób podkrążone oczy stanowią istotny mankament urody. Zwłaszcza dotyczy to kobiet po 35. roku życia, dla których cienie i worki pod oczami są jednymi z pierwszych zauważalnych oznak starzenia się skóry.

Ekspert radzi

Cienie i worki pod oczami można maskować na różne sposoby, jednak najlepsze efekty w walce z nimi przynosi medycyna estetyczna. Obecnie istnieje kilka skutecznych zabiegów nieinwazyjnego usuwania defektów, jakimi są cienie i worki pod oczami – Dorota Gołębiowska-Caruk, lekarz medycyny estetycznej.

Zabiegi na cienie i worki pod oczami oraz dolinę łez

Oto lista najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej na worki, cienie i sińce pod oczami:

Frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa Secret RF na cienie i worki pod oczami

W przypadku cieni pod oczami dobre efekty przynosi frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa. Mikronakłuwanie skóry, a następnie jej nagrzewanie powoduje skrócenie istniejących włókien kolagenowych, a w dłuższej perspektywie

Frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa Secret RF na cienie i worki pod oczami

ULTRAFORMER III – usuwanie worków pod oczami falami ultradźwiękowymi (bezinwazyjnie)

Ultraformer III to nowoczesne i skuteczne rozwiązanie na worki pod oczami. Urządzenie wykorzystuje technologię HIGH (High Intensity Focused Ultrasound), czyli zogniskowanej fali ultradźwiękowej, która selektywnie podgrzewa tkankę skórną, pobudzając jednocześnie skórę do regeneracji, dzięki czemu redukowane są cienie, worki, a skóra wokół oczu staje się dodatkowo napięta i bardziej wygładzona.

stymulowanie powstawania nowego kolagenu, zagęszczenie włókien oraz budowę nowych wiązań pomiędzy nimi. W efekcie uzyskamy efekt jędrniejszej, grubszej i bardziej elastycznej skóry, która zakryje nieestetycznie prześwitujące naczynia krwionośne.

 

ULTRAFORMER III – usuwanie worków pod oczami falami ultradźwiękowymi (bezinwazyjnie)

Ultraformer III to nowoczesne i skuteczne rozwiązanie na worki pod oczami. Urządzenie wykorzystuje technologię HIGH (High Intensity Focused Ultrasound), czyli zogniskowanej fali ultradźwiękowej, która selektywnie podgrzewa tkankę skórną, pobudzając jednocześnie skórę do regeneracji, dzięki czemu redukowane są cienie, worki, a skóra wokół oczu staje się dodatkowo napięta i bardziej wygładzona.

Doktor Radosław Rzepnikowski FabSkin Medycyna Estetyczna Warszawa

Ekspert radzi

Ultraformer III to urządzenie, które łączy w sobie zalety nowoczesnej kosmetologii. Pozwala na uzyskanie znakomitych efektów w krótkim czasie. W przeciwieństwie do wielu innych zabiegów w tym wypadku nie ma konieczności wykonywania ich w seriach. Z reguły wystarczy tylko jedna wizyta, aby zobaczyć trwałe efekty – lek. Radosław Rzepnikowski.

Ultraformer zdjęcie maszyny bezinwazyjny lifting

Dowiedz się więcej na temat zabiegu Ultraformer III i umów się na konsultację w naszej klinice. Zobacz aktualny cennik bezinwazyjnego liftingu twarzy urządzeniem Ultraformer III.

Mezoterapia igłowa “rozświetlone oczy” – skuteczna metoda likwidacji worków pod oczami

Bardzo dobre efekty w walce z oznakami starzenia się skóry, w tym z cieniami i workami pod oczami, przynoszą zabiegi mezoterapii igłowej, które polegają na podaniu w tkankę – za pomocą specjalnej igły – preparatów odżywczych, zmniejszających obrzęk i poprawiających mikrokrążenie. Preparat na bazie kwasu hialuronowego i kompleksu odmładzającego CytoCare to specjalnie zbilansowany koktajl do mezoterapii, które daje widoczne efekty odmłodzenia i wygładzenia zmarszczek wokół oczu.

Dowiedz się więcej na temat zabiegu na rozświetlone oczy i umów się na konsultację w naszej klinice. Zobacz aktualny cennik mezoterapii igłowej.

Wypełnienie doliny łez lub policzków przyśrodkowych kwasem hialuronowym

Dolina łez to defekt kosmetyczny objawiający się powstawaniem zapadnięć pod oczami, przez co osoba wygląda na smutną i zmęczoną. Defekt ten pogłębia się wraz z wiekiem, ale często też jest widoczny nawet u młodych osób. Skuteczny w niwelowaniu doliny łez okazuje się kwas hialuronowy. Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego daje efekt natychmiastowego wypełnienia doliny łez, który utrzymuje się od pół do roku czasu. Po tym czasie zwykle zabieg należy powtórzyć.

Przed
Po

Dowiedz się więcej na temat wypełniania bruzd kwasem hialuronowym i umów się na konsultację w naszej klinice. Zobacz aktualny cennik zabiegów z kwasem hialuronowym.

Zabieg Clear Lift na Bemowie w Warszawie

Pluryal

Zauważyłaś/eś, że worki pod oczami stały się bardziej widoczne?

Wybierz skuteczny zabieg na oczy

Odwiedź naszą klinikę medycyny estetycznej na warszawskim Bemowie

Wszystkie osoby, które mają problem z cieniami i workami pod oczami, zapraszamy do kontaktu z naszym gabinetem medycyny estetycznej w Warszawie na Bemowie. Oferujemy najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej.

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ tel: 22 126 80 08