Trychologia, zabiegi trychologiczne na włosy Warszawa, Bemowo

Zabiegi trychologiczne oferowane w klinice FabSkin w Warszawie

Poniżej przedstawiamy listę zabiegów na wypadanie włosów, które przeprowadzamy w naszej klinice FabSkin Warszawa-Bemowo:

Włosy stanowią niezwykle istotny element wyglądu człowieka, wpływając na sposób, w jaki jesteśmy postrzegani przez osoby z naszego otoczenia. Zdrowe i zadbane włosy świadczą o dobrej kondycji naszego organizmu, o dobrym stanie zdrowia, a także, co bardzo ważne, są podświadomym sygnałem mówiącym o atrakcyjności naszej osoby dla potencjalnych i obecnych partnerów. Dowodem na to, jak istotnym elementem naszego wyglądu są włosy, są liczne rytuały i odniesienia w niektórych kulturach naszego świata, a także obiektywne, rzetelne badania naukowe, w tym badania psychospołeczne.

Drogi pacjencie, jeżeli spotykamy się w tym miejscu, oznacza to, że podjąłeś już pierwszy, a zarazem najważniejszy krok w trosce o swoje zdrowie i dobre samopoczucie. Oznacza to, że zauważyłeś problem dotyczący Twoich włosów oraz chcesz, abyśmy pomogli Ci go rozwiązać. Korzystając z wiedzy medycznej, nowoczesnych technologii i terapii uczynimy wszystko, abyś ze swoimi włosami poczuł się komfortowo.

Jesteśmy profesjonalistami w zakresie medycyny estetycznej, a także trychologii – dziedziny, która zajmuje się problemami związanymi z włosami. Nasza wiedzę czerpiemy od najlepszych specjalistów z całego świata, biorąc udział w szkoleniach i kongresach w różnych miejscach globu, w tym w Nowym Jorku, gdzie dr Piotr Leszczyński zdobywał certyfikacje WTS (World Trichology Society) – Światowego Towarzystwa Trychologicznego.

Zaobserwowałeś u siebie nadmierne wypadanie włosów?

Umów się na wizytę u trychologa

☎ (22) 126 80 08

Co to jest trychologia i czym się zajmuje?

Trychologia to dziedzina medycyny specjalizująca się w badaniu i diagnozowaniu problemów związanych ze skórą głowy i włosami. Trychologia zajmuje się wypadaniem włosów, a także leczeniem poważnych schorzeń w obrębie skóry głowy, takich jak łysienie, łupież, łuszczyca czy łojotokowe zapalenie skóry głowy. Nowatorstwo trychologii polega na tym, że jest to dziedzina nauki, która łączy ze sobą najnowsze osiągnięcia oraz wiedzę z kilku dziedzin nauki: medycyny estetycznej, kosmetologii, fryzjerstwa, dermatologii, a nawet dietetyki czy psychologii. To, co trychologa odróżnia od dermatologa, to przede wszystkim fakt, że trycholog nie zajmuje się schorzeniami skórnymi występującymi w obrębie ciała, a jedynie w obrębie skóry głowy. Zadaniem trychologa jest ustalenie przyczyny chorobowego stanu skóry głowy oraz dobranie odpowiedniego planu leczenia. Ważnym elementem wizyty u trychologa jest również edukacja pacjentów w zakresie pielęgnacji włosów i doboru odpowiednich kosmetyków.

Kiedy należy udać się do gabinetu trychologicznego? Wskazania do wizyty u trychologa

Do trychologa warto się udać gdy zaobserwujemy u siebie:

  • nadmierne wypadanie włosów;
  • zmiany na skórze głowy (łupież, zaczerwienienie, krostki, zbierającą się oleistą substancję za paznokciami po wcześniejszym podrapaniu się po głowie);
  • problemy ze swędzącą skórą głowy lub uczucie jest nadmiernego ściągnięcia;
  • nadmierne przetłuszczanie się włosów;
  • łuszczenie się skóry głowy.

Zdaniem eksperta

Do trychologa powinniśmy udać się, gdy zauważamy zmiany w wyglądzie włosów i skóry głowy. Jeżeli nie wiemy, co może być przyczyną tych zmian, trycholog wykona diagnostykę, dobierze odpowiednie zabiegi na włosy oraz suplementy diety, które pomogą uporać się z problemem – mówi dr Piotr Leszczyński, trycholog i lekarz medycyny estetycznej.

Co warto zabrać ze sobą do trychologa?

Na pierwszą konsultację trychologiczną zaleca się przyjść z kompletem aktualnych badań (o ile Pacjent takie posiada). Badania pomogą pomóc specjaliście w postawieniu trafnej diagnozy, gdyż często zdarza się, że nadmierne wypadanie włosów ma podłoże hormonalne.

Na pierwszą wizytę u trychologa warto mieć ze sobą:

  • wyniki badań ogólnych (morfologia, żelazo, ferrytyna, wapń, witamina D3);
  • wyniki badań hormonalnych (TSH, FT4, progesteron, prolaktyna);
  • wyniki badań tarczycowych (przeciwciała przeciwtarczycowe).

Jeżeli takich badań nie posiadamy, trycholog zleci ich wykonanie.

Jak wygląda pierwsza wizyta u trychologa w klinice FabSkin na warszawskim Bemowie?

W pierwszej kolejności trycholog dokładnie obejrzy skórę głowy oraz wykona badania diagnostycze, jakimi są trichogram oraz trichoskopia, które pomogą w ustaleniu przyczyny problemów skóry głowy i włosów. Do badania skóry głowy trycholog użyje specjalnego trychoskopu, dzięki któremu możliwe jest obejrzenie włosów w ponad 200-krotnym powiększeniu.

Zdaniem eksperta

Ważne jest, by pamiętać o tym, że włosy przed wizytą u trychologa powinny być czyste (najlepiej umyć je co najmniej 24h wcześniej) oraz pozbawione jakichkolwiek kosmetyków do stylizacji, balsamów czy odżywek. Tylko wtedy badanie trychologiczne będzie miarodajne – mówi trycholog i lekarz medycyny estetycznej, dr Piotr Leszczyński.

Każdy z zabiegów poprzedzony jest konsultacją trychologiczną oraz badaniem trichoskopowym.

Dlaczego warto skorzystać z zabiegów z zakresu medycyny estetycznej włosów?

Włosy są odzwierciedleniem naszego stanu zdrowia. Aby były w dobrej kondycji, trzeba wyeliminować przyczynę ich złego stanu. Zabiegi wzmacniające włosy połączone z odpowiednią suplementacją, a także prawidłowym żywieniem pozwalają pozbyć się uciążliwych problemów z włosami i skórą głowy. Obszerny wywiad i wnikliwe badanie kamerą trychologiczną okazują się niezbędne w celu ustalenia przyczyny dolegliwości oraz wdrożenia odpowiedniego planu leczenia. Często to dopiero podczas wizyty u trychologa Pacjenci dowiadują się, że łysienie, łupież czy swędzenie skóry głowy spowodowane są jakąś wewnętrzną przyczyną, a nie są naturalnym stanem organizmu. W gabinetach trychologicznych do problemów z włosami podchodzi się holistycznie, czyli całościowo.

Masz problem z kondycją swoich włosów?

Skorzystaj z porad trychologa w Warszawie

☎ (22) 126 80 08

FAQ – najważniejsze pytania dotyczące trychologii i wizyty u trychologa

Trycholog – jakie zabiegi wzmacniające włosy są najskuteczniejsze?

Wśród najskuteczniejszych zabiegów trychologicznych można wymienić zabiegi mezoterapii igłowej, inaczej nazywanej mezoterapią iniekcyjną. Zabiegi te polegają na podawaniu substancji leczniczych bezpośrednio do skóry głowy. Celem każdej formy mezoterapii igłowej jest pobudzenie mieszków włosowych do produkcji nowych włosów.

Gdzie znaleźć dobrego trychologa w Warszawie?

Najlepiej od razu udać się do dobrego gabinetu trychologicznego cieszącego się pozytywnymi opiniami wśród Klientów. Opinie pozwalają ustalić, czy trycholog jest skuteczny w swoich działaniach. Co więcej, warto też dowiedzieć się, jakie dokładnie wykształcenie (specjalizacje) posiada wybrany trycholog. Jednym z godnych polecenia gabinetów trychologicznych w Warszawie, jest klinika Fabskin.

Czy zabiegi trychologiczne są bolesne?

Zarówno badanie trychologiczne, jak i zabiegi na włosy są bezbolesne i nie naruszają ciągłości skóry. W przypadku zabiegów iniekcyjnych niekiedy stosowane jest znieczulenie miejscowe u Pacjentów z niskim progiem bólu.

Ile kosztuje wizyta w gabinecie trychologa?

Poniżej przedstawiamy ceny zabiegów trychologicznych w naszej klinice w Warszawie na Bemowie:

[cena]

Trychologia – usługi pozapakietowe
Cena
konsultacja trychologiczna 250 zł
Dr Cyj Hairfiller 675 zł
osocze bogatopłytkowe 550 zł
osocze bogatopłytkowe High Technology Arthrex  ACP 750 zł
fotomodulacja LED Celluma 100 zł
DermaPen 550 zł
mezoterapia skóry głowy 500 zł
Trychologia – pakiety zabiegów
Pakiet Cena
BEAUTY HAIR 2250 zł
konsultacja trychologiczna
trichoskopia
3x osocze bogatopłytkowe / mezoterapia
3x fotomodulacja LED
BEAUTY HAIR GOLD 3575 zł
konsultacja trychologiczna
trichoskopia
3x osocze bogatopłytkowe / mezoterapia
3x fotomodulacja LED
 3x DermaPen
BEAUTY HAIR DIAMOND 5350 zł 
konsultacja trychologiczna
trichoskopia
3x osocze bogatopłytkowe  High Technology Arthrex  ACP/ mezoterapia
5x fotomodulacja LED
4x Dr Cyj Hairfiller