Trudno sobie wyobrazić współczesną medycynę estetyczną bez laseroterapii. Lasery wykorzystywane obecnie w dermatologii estetycznej dają nam wręcz nieograniczone możliwości walki z defektami skórnymi. Zabiegi laserowe do tej pory były realizowane głównie przy użyciu laserów ablacyjnych takich jak, chociażby popularny laser frakcyjny. Jednak od niedawna nasza oferta wzbogaciła się o nowe narzędzie do skutecznej terapii blizn i przebarwień, jakim jest Laser tulowy 1927 nm. Unikalna technologia wykorzystana w tym urządzeniu umożliwia uzyskanie dobrych efektów z zachowaniem maksymalnego bezpieczeństwa Pacjenta. Skuteczność potwierdzona jest przez liczne badania kliniczne.

Czym jest laser tulowy?

Laser tulowy o długości fali 1927 nm jest bezkonkurencyjny w działaniu na powierzchniowych warstwach skóry, likwidując zmiany pigmentacyjne i jednocześnie aktywując procesy regeneracyjne w skórze. Jego działanie opiera się na połączeniu trzech technologii: ablacyjnych, nieablacyjnych i sub-ablacyjnych. Emisja fali o długości 1927 nm pozwala na głęboką penetrację w obrębie skóry właściwej, jednocześnie minimalizując ryzyko wystąpienia działań niepożądanych w postaci długotrwałej rekonwalescencji, zakażeń czy blizn. W zależności od ustawionych parametrów laser może działać na wielu głębokościach skóry. Pacjenci decydujący się na zabieg, obserwują ogromną poprawę w odnowie skóry – polepszeniu ulega pigmentacja i struktura skóry, a matowy odcień, powierzchniowe przebarwienia oraz blizny zostają zredukowane. Laser subablacyjny powszechnie znany jest jako laser BB (Blemish Balms), który pozwala uzyskać efekt estetyczny nazwany „Baby Face Beauty”. Jest on podobny do efektu po zastosowaniu kremu BB.

Tulowy laser Lavieen na przebarwienia i blizny

Popraw wygląd swojej skóry

Innowacyjny laser tulowy na blizny i przebarwienia

Zadzwoń do nas i dowiedz się więcej o zabiegu laserem tulowym

☎ (22) 126 80 08

Jak działa laser subablacyjny?

Laser tworzy na powierzchni skóry kanaliki, które przerywają barierę naskórkową. Umożliwia to wprowadzenie w głąb naskórka specjalnych kosmeceutyków. Ich aplikacja jest o wiele bardziej skuteczna i cechuje ją wyższy poziom bezpieczeństwa w porównaniu z tradycyjnymi metodami iniekcji. Podczas zabiegu laser pozwala regulować intensywność energii oraz długość impulsu. W zależności od wskazań lekarz może wybrać ablację lub koagulację naskórka. Sub-ablacyjny tryb pracy jest natomiast odpowiedni do leczenia przebarwień głębszych. Laser tulowy dzięki głębokiej penetracji w głąb skóry i dostarczeniu dużej ilości energii pozwala na przebudowę skóry, poprawę jej napięcia i elastyczności. Niewątpliwą zaletą lasera jest możliwość jednoczesnego działania zarówno na powierzchni skóry, jak i w jej głębszych warstwach już w czasie jednej sesji zabiegowej.

Zabieg baby face – wskazania

Zakres wskazań do zastosowania lasera tulowego jest stosunkowo szeroki i obejmuje:

 • blizny potrądzikowe;
 • przebarwienia;
 • melasmę naskórkową;
 • nieprawidłową fakturę skóry;
 • plamy starcze;
 • piegi;
 • drobne zmarszczki;
 • rozszerzone pory;
 • terapię uszkodzeń posłonecznych;
 • przebarwienia pozapalne;
 • tonowanie skóry (wybielanie).

Laser tulowy – przeciwwskazania do zabiegu

Do głównych przeciwwskazań do zastosowania lasera tulowego należą:

 • ciąża i okres karmienia piersią;
 • nowotwory skóry;
 • stosowanie leków światłouczulających;
 • niedawno wykonane peelingi;
 • opalona skóra, stosowanie samoopalaczy i kremów samoopalających;
 • stany zapalne skóry;
 • nierównomierna powierzchnia skóry;
 • oparzenia;
 • przyjmowanie ziół światłouczulających (skrzyp, dziurawiec, nagietek).

Laser tulowy na przebarwienia – jak przygotować się do zabiegu?

Usuwanie przebarwień laserem tulowym nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony Pacjenta. Przed zabiegiem odbywa się konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej, który omawia szczegółowo wszystkie przeciwwskazania oraz przedstawia procedurę zabiegową. Tak, jak w przypadku każdego innego zabiegu z użyciem lasera, tak i w tym wypadku należy pamiętać o tym, aby skóra w miejscu zabiegowym nie była opalona, a trzy tygodnie przed zabiegiem odstawić przyjmowane zioła, takie jak nagietek lub dziurawiec. W dniu zabiegu skóra nie może być podrażniona. Do tygodnia przed planowanym zabiegiem nie należy jej złuszczać peelingami.

Laser tulowy – efekty

Zdaniem eksperta

Laser subablacyjny jest nowym, skutecznym urządzeniem w rękach lekarzy medycyny estetycznej do leczenia przebarwień, blizn i innych niedoskonałości skóry. Cechuje go wysoka efektywność w usuwaniu melazmy i zmian pigmentowych, wybielaniu czy poprawie tekstury skóry już podczas jednej sesji zabiegowej. Zabiegi tym laserem wykonywać można zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, a także u osób młodych, które mają blizny pourazowe. Często stosuje się ten laser na blizny po cesarskim cięciu i po porodzie. Ponadto laser ma działanie liftingujące i wygładzające, co czyni go urządzeniem skutecznym do walki z drobnymi zmarszczkami. Zabiegi z wykorzystaniem lasera tulowego kierowane są do Pacjentów o niskim fototypie i przede wszystkim na obszary twarzy – wyjaśnia Natalia Kwaśniak, kosmetolog w klinice FabSkin.

Efekty zabiegów z użyciem lasera tulowego Lavieen Efekty zabiegów z użyciem lasera tulowego Lavieen Efekty zabiegów z użyciem lasera tulowego Lavieen Efekty zabiegów z użyciem lasera tulowego Lavieen

Prosimy pamiętać, że efekty zabiegu wykonanego laserem mogą być różne u różnych pacjentów. Najlepsze rezultaty osiągniecie Państwo po indywidualnej konsultacji ze specjalistą FabSkin oraz po wykonaniu komputerowej analizie stanu skóry, które dla pacjentów naszej kliniki są bezpłatne.

Laser tulowy na blizny – kiedy widoczne są pierwsze efekty?

Innowacyjna technologia zastosowana w laserze sprawia, że widoczne efekty można zaobserwować już po dwóch zabiegach. Z upływem czasu efekty przybierają jeszcze bardziej na sile. Następuje przebudowa skóry i poprawa jej elastyczności – trwa to w okresie do około 8 tygodni po zabiegu.

Okres rekonwalescencji po zastosowaniu lasera bb

Laser jest wyjątkowy wśród urządzeń tego typu, ponieważ cechuje go niskie ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. W zależności od ustawionych parametrów okres rekonwalescencji trwa od 1 doby dla zabiegów łagodnych do 3 dób dla zabiegów bardziej agresywnych.

Zalecana liczba zabiegów z wykorzystaniem lasera tulowego

Zazwyczaj zalecamy wykonanie serii ok. 3 zabiegów zabiegów, w ok. 14-dniowych odstępach. Liczba rekomendowanych zabiegów w serii i ich częstotliwość może różnić się w zależności od wyjściowego stanu skóry pacjenta, tempa jej regeneracji, rodzaju schorzenia i celu laseroterapii.

Szukasz skutecznego sposobu na pozbycie się przebarwień na twarzy?

Umów się na zabieg laserem tulowym w klinice medycyny estetycznej na warszawskim Bemowie

☎ (22) 126 80 08

FAQ – najważniejsze pytania dotyczące lasera tulowego

Czy można łączyć laser tulowy z innymi zabiegami z zakresu medycyny estetycznej?

Zdaniem eksperta

Najlepsze efekty przynosi zastosowanie terapii łączonej, ponieważ odpowiednio dobrane zabiegi medycyny estetycznej zwielokrotniają działanie lasera. Laser tulowy można łączyć, np. z mezoterapią igłową z użyciem kwasu hialuronowego – wyjaśnia Olga Gatyńska, główna kosmetolog kliniki FabSkin.

Czy zabieg z użyciem lasera subablacyjnego boli?

Znieczulenie stosowane do zabiegu laserem subablacyjnym umożliwia przeprowadzenie zabiegu w warunkach komfortowych dla pacjenta. Podczas zabiegu nie dochodzi do uszkodzenia warstwy rogowej naskórka, dzięki czemu gojenie następuje szybciej i jest mniejsze ryzyko powikłań.

Laser tulowy na blizny i przebarwienia w Warszawie – cennik

[cena]

Laser tulowyCena u kosmetologaPakiet 3 zabiegów u kosmetologaCena u lekarzaPakiet 3 zabiegów u lekarza
Zabieg laser tulowy – efekt skóry niemowlaka (redukcja przebarwień, blizn potrądzikowych, zwężenie porów, spłycenie zmarszczek, ujędrnienie)
1 obszar (Twarz / Szyja / Dekolt)1200 zł3150 zł (1050 zł za zabieg)1495 zł3622 zł (1207 zł za zabieg)
2 obszary1300 zł3300 zł (1100 zł za zabieg) zamiast 3900 zł1725 zł4312 zł (1437 za zabieg)
3 obszary2000 zł4350 zł (1450 zł za zabieg)2300 zł5000 (1666 zł za zabieg)
Policzki800 zł1800 zł (600 zł za zabieg)1000 zł2400 zł (800 zł za zabieg)
Powieki górne lub dolne300 zł400 zł
Powieki górne i dolne500 zł600 zł
Laserowa stymulacja wzrostu włosów (rekomendowane 7 zabiegów co 14 dni)500 zł2450 zł (350 zł za zabieg - 7 zabiegów)700 zł3500 zł (500 zł za zabieg - 7 zabiegów)
Bright Eyes (zabieg laserem + mezoterapia igłowa z podaniem preparatu)500 zł575 zł
Inne zabiegi
Wybielanie okolic intymnych (wargi sromowe, okolica odbytu)1200 zł2700 zł (900 zł za zabieg)1380 zł3105 zł (1035 zł za zabieg)
Usuwanie przebarwień
Usunięcie pojedynczego przebarwienia – pierwsza wizyta300 zł345 zł
Usunięcie pojedynczego przebarwienia – kolejne wizyty200 zł225 zł