Trudno sobie wyobrazić współczesną medycynę estetyczną bez laseroterapii. Lasery wykorzystywane obecnie w dermatologii estetycznej dają nam wręcz nieograniczone możliwości walki z defektami skórnymi. Zabiegi laserowe do tej pory były realizowane głównie przy użyciu laserów ablacyjnych takich jak, chociażby popularny laser frakcyjny Harmony XL iPixel. Jednak od niedawna nasza oferta wzbogaciła się o nowe narzędzie do skutecznej terapii blizn i przebarwień, jakim jest Laser tulowy 1927 nm. Unikalna technologia wykorzystana w tym urządzeniu umożliwia uzyskanie dobrych efektów z zachowaniem maksymalnego bezpieczeństwa Pacjenta. Skuteczność potwierdzona jest przez liczne badania kliniczne.

Czym jest laser tulowy Lavieen?

Laser tulowy Lavieen o długości fali 1927 nm jest bezkonkurencyjny w działaniu na powierzchniowych warstwach skóry, likwidując zmiany pigmentacyjne i jednocześnie aktywując procesy regeneracyjne w skórze. Jego działanie opiera się na połączeniu trzech technologii: ablacyjnych, nieablacyjnych i sub-ablacyjnych. Emisja fali o długości 1927 nm pozwala na głęboką penetrację w obrębie skóry właściwej, jednocześnie minimalizując ryzyko wystąpienia działań niepożądanych w postaci długotrwałej rekonwalescencji, zakażeń czy blizn. W zależności od ustawionych parametrów laser może działać na wielu głębokościach skóry. Pacjenci decydujący się na zabieg Lavienn, obserwują ogromną poprawę w odnowie skóry – polepszeniu ulega pigmentacja i struktura skóry, a matowy odcień, powierzchniowe przebarwienia oraz blizny zostają zredukowane. Laser subablacyjny Lavieen powszechnie znany jest jako laser BB (Blemish Balms), który pozwala uzyskać efekt estetyczny nazwany „Baby Face Beauty”. Jest on podobny do efektu po zastosowaniu kremu BB.

Tulowy laser Lavieen na przebarwienia i blizny

Popraw wygląd swojej skóry

Innowacyjny laser tulowy na blizny i przebarwienia

Zadzwoń do nas i dowiedz się więcej o zabiegu laserem Lavieen

☎ (22) 126 80 08

Jak działa laser subablacyjny?

Laser tworzy na powierzchni skóry kanaliki, które przerywają barierę naskórkową. Umożliwia to wprowadzenie w głąb naskórka specjalnych kosmeceutyków. Ich aplikacja jest o wiele bardziej skuteczna i cechuje ją wyższy poziom bezpieczeństwa w porównaniu z tradycyjnymi metodami iniekcji. Podczas zabiegu laser pozwala regulować intensywność energii oraz długość impulsu. W zależności od wskazań lekarz może wybrać ablację lub koagulację naskórka. Sub-ablacyjny tryb pracy jest natomiast odpowiedni do leczenia przebarwień głębszych. Laser tulowy dzięki głębokiej penetracji w głąb skóry i dostarczeniu dużej ilości energii pozwala na przebudowę skóry, poprawę jej napięcia i elastyczności. Niewątpliwą zaletą lasera Lavieen jest możliwość jednoczesnego działania zarówno na powierzchni skóry, jak i w jej głębszych warstwach już w czasie jednej sesji zabiegowej.

Zabieg baby face – wskazania

Zakres wskazań do zastosowania lasera tulowego jest stosunkowo szeroki i obejmuje:

 • blizny potrądzikowe;
 • przebarwienia;
 • melasmę naskórkową;
 • nieprawidłową fakturę skóry;
 • plamy starcze;
 • piegi;
 • drobne zmarszczki;
 • rozszerzone pory;
 • terapię uszkodzeń posłonecznych;
 • przebarwienia pozapalne;
 • tonowanie skóry (wybielanie).

Jak wygląda zabieg Baby Face wykonywany laserem Lavieen w klinice FabSkin?

Laser Lavieen – przeciwwskazania do zabiegu

Do głównych przeciwwskazań do zastosowania lasera tulowego należą:

 • ciąża i okres karmienia piersią;
 • nowotwory skóry;
 • stosowanie leków światłouczulających;
 • niedawno wykonane peelingi;
 • opalona skóra, stosowanie samoopalaczy i kremów samoopalających;
 • stany zapalne skóry;
 • nierównomierna powierzchnia skóry;
 • oparzenia;
 • przyjmowanie ziół światłouczulających (skrzyp, dziurawiec, nagietek).

Laser tulowy na przebarwienia – jak przygotować się do zabiegu?

Usuwanie przebarwień laserem tulowym nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony Pacjenta. Przed zabiegiem odbywa się konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej, który omawia szczegółowo wszystkie przeciwwskazania oraz przedstawia procedurę zabiegową. Tak, jak w przypadku każdego innego zabiegu z użyciem lasera, tak i w tym wypadku należy pamiętać o tym, aby skóra w miejscu zabiegowym nie była opalona, a trzy tygodnie przed zabiegiem odstawić przyjmowane zioła, takie jak nagietek lub dziurawiec. W dniu zabiegu skóra nie może być podrażniona. Do tygodnia przed planowanym zabiegiem nie należy jej złuszczać peelingami.

Laser tulowy – efekty

Zdaniem eksperta

Laser subablacyjny jest nowym, skutecznym urządzeniem w rękach lekarzy medycyny estetycznej do leczenia przebarwień, blizn i innych niedoskonałości skóry. Cechuje go wysoka efektywność w usuwaniu melazmy i zmian pigmentowych, wybielaniu czy poprawie tekstury skóry już podczas jednej sesji zabiegowej. Zabiegi tym laserem wykonywać można zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, a także u osób młodych, które mają blizny pourazowe. Często stosuje się ten laser na blizny po cesarskim cięciu i po porodzie. Ponadto laser Lavieen ma działanie liftingujące i wygładzające, co czyni go urządzeniem skutecznym do walki z drobnymi zmarszczkami. Zabiegi z wykorzystaniem lasera tulowego kierowane są do Pacjentów o niskim fototypie i przede wszystkim na obszary twarzy – wyjaśnia Natalia Kwaśniak, kosmetolog w klinice FabSkin.

Efekty zabiegów z użyciem lasera tulowego Lavieen Efekty zabiegów z użyciem lasera tulowego Lavieen Efekty zabiegów z użyciem lasera tulowego Lavieen Efekty zabiegów z użyciem lasera tulowego Lavieen

Prosimy pamiętać, że efekty zabiegu wykonanego laserem Lavieen mogą być różne u różnych pacjentów. Najlepsze rezultaty osiągniecie Państwo po indywidualnej konsultacji ze specjalistą FabSkin oraz po wykonaniu komputerowej analizie stanu skóry, które dla pacjentów naszej kliniki są bezpłatne.

Laser tulowy na blizny – kiedy widoczne są pierwsze efekty?

Innowacyjna technologia zastosowana w laserze sprawia, że widoczne efekty można zaobserwować już po dwóch zabiegach. Z upływem czasu efekty przybierają jeszcze bardziej na sile. Następuje przebudowa skóry i poprawa jej elastyczności – trwa to w okresie do około 8 tygodni po zabiegu.

Okres rekonwalescencji po zastosowaniu lasera bb

Laser Lavieen jest wyjątkowy wśród urządzeń tego typu, ponieważ cechuje go niskie ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. W zależności od ustawionych parametrów okres rekonwalescencji trwa od 1 doby dla zabiegów łagodnych do 3 dób dla zabiegów bardziej agresywnych.

Zalecana liczba zabiegów z wykorzystaniem lasera Lavieen

Zazwyczaj zalecamy wykonanie serii ok. 3 zabiegów zabiegów, w ok. 14-dniowych odstępach. Liczba rekomendowanych zabiegów w serii i ich częstotliwość może różnić się  w zależności od wyjściowego stanu skóry pacjenta, tempa jej regeneracji, rodzaju schorzenia i celu laseroterapii.

Szukasz skutecznego sposobu na pozbycie się przebarwień na twarzy?

Umów się na zabieg laserem tulowym w klinice medycyny estetycznej na warszawskim Bemowie

☎ (22) 126 80 08

FAQ – najważniejsze pytania dotyczące lasera tulowego Lavieen

Czy można łączyć laser tulowy z innymi zabiegami z zakresu medycyny estetycznej?

Zdaniem eksperta

Najlepsze efekty przynosi zastosowanie terapii łączonej, ponieważ odpowiednio dobrane zabiegi medycyny estetycznej zwielokrotniają działanie lasera. Laser tulowy można łączyć, np. z mezoterapią igłową z użyciem kwasu hialuronowego – wyjaśnia Olga Pośnik, główna kosmetolog kliniki FabSkin.

Czy zabieg z użyciem lasera subablacyjnego boli?

Znieczulenie stosowane do zabiegu laserem subablacyjnym Lavieen umożliwia przeprowadzenie zabiegu w warunkach komfortowych dla pacjenta. Podczas zabiegu nie dochodzi do uszkodzenia warstwy rogowej naskórka, dzięki czemu gojenie następuje szybciej i jest mniejsze ryzyko powikłań.

Laser tulowy na blizny i przebarwienia w Warszawie – cennik

[cena]

Laser tulowy LavieenCena u kosmetologaPakiet 3 zabiegów u kosmetologaCena u lekarzaPakiet 3 zabiegów u lekarza
Zabieg Baby Face – efekt skóry niemowlaka (redukcja przebarwień, blizn potrądzikowych, zwężenie porów, spłycenie zmarszczek, ujędrnienie)
1 obszar (Twarz / Szyja / Dekolt)1300 zł3150 zł (1050 zł za zabieg)1495 zł3622 zł (1207 zł za zabieg)
2 obszary1500 zł 1300 zł3297 zł (1099 zł za zabieg) zamiast 3750 zł1725 zł4312 zł (1437 za zabieg)
3 obszary2000 zł4350 zł (1450 zł za zabieg)2300 zł5000 (1666 zł za zabieg)
Bright Eyes (zabieg laserem Lavieen + mezoterapia igłowa z podaniem preparatu CytoCare 532)500 zł575 zł
ZABIEG AUTORSKI La Dolce Vita by FabSkin (zabieg laserem Lavieen + osocze bogatopłytkowe)
1 obszar (Twarz / Szyja / Dekolt)--2200 zł4800 zł (1600 zł za zabieg)
2 obszary--3200 zł750 zł (2500 zł za zabieg)
3 obszary--4000 zł8400 zł (2800 zł za zabieg)
Inne zabiegi
Wybielanie okolic intymnych (wargi sromowe, okolica odbytu)1200 zł2700 zł (900 zł za zabieg)1380 zł3105 zł (1035 zł za zabieg)
Usuwanie przebarwień
Usunięcie pojedynczego przebarwienia – pierwsza wizyta300 zł345 zł
Usunięcie pojedynczego przebarwienia – kolejne wizyty200 zł225 zł