Zabiegi na dłonie – Warszawa

Dłonie to część ciała, która zdradza Twój wiek? Jednym z Twoich problemów są bruzdy, zmarszczki czy braki objętościowe, których wstydzisz się, podając komuś dłoń na powitanie? Dzięki specjalistom z naszej kliniki na warszawskim Bemowie pozbędziesz się wymienionych defektów. Nasz zespół wykwalifikowanych lekarzy zadba o to, by skóra Twoich dłoni zyskała gładkość, jędrność oraz stała się nawilżona, a tym samym miła w dotyku.

Zmiana wyglądu dłoni – dlaczego do niej dochodzi?

Skóra dłoni podobnie jak inne obszary naszego ciała podlega naturalnym procesom starzenia. Z czasem traci nawilżenie oraz podskórną tkankę tłuszczową, w wyniku czego staje się wiotka, przesuszona. Dodatkowo ograniczona produkcja włókien kolagenowych wpływa na powstawanie zmarszczek i braków objętościowych (problemem wielu kobiet i mężczyzn jest tzw. zanikowa skóra dłoni).

Zdaniem eksperta

Nie bez znaczenia dla kondycji skóry naszych dłoni jest styl życia. Niezdrowa dieta, brak aktywności fizycznej, używki (częste picie alkoholu, palenie papierosów) sprawiają, że skóra jest niedotleniona, mniej ukrwiona, co przekłada się na jej słabsze odżywienie i obniżone zdolności regeneracji. Wiotczenie skóry dłoni przyspiesza także nadmierna ekspozycja na słońce. Promieniowanie słoneczne nie dość, że sprzyja powstawaniu zmarszczek, to jeszcze dodatkowo przyspiesza powstawanie przebarwień i tzw. plam starczych – uprzedza dr Dorota Gołebiowska-Caruk, lekarz medycyny estetycznej w klinice FabSkin.

Chcesz nawilżyć i odmłodzić dłonie?

Umów się na zabiegi medycyny estetycznej w Warszawie

Jakie problemy i defekty najczęściej dotyczą skóry dłoni?

Zmarszczki i bruzdy

To wyjątkowo wyraźne defekty, pojawiające się, w zależności od uwarunkowań genetycznych, stylu życia i innych czynników około 30.-50. roku życia. Widoczne zagłębienia sprawiają, że nawet dłonie pozbawione przebarwień, ze starannie wykonanym manicurem wyglądają nieestetycznie. Tego typu defekty, jeśli są wyraźne, wymagają użycia wypełniacza – niekiedy jego jednej aplikacji, a w przypadku większych zagłębień – dwukrotnego wstrzyknięcia wypełniacza.

Utrata nawilżenia

Nawet jeśli skóra dłoni jest pozbawiona zmarszczek, nie oznacza to, że nasz naskórek pozostaje w dobrej kondycji. Przesuszona skóra dłoni jest nieestetyczna, nieprzyjemna w dotyku. Dodatkowo właścicielowi lub właścicielce suchych dłoni często towarzyszy niekomfortowe uczucie ściągnięcia skóry. Należy wspomnieć też o tym, że niedostateczny poziom nawilżenia sprzyja szybszemu powstawaniu zmarszczek i pogłębianiu się defektów w postaci chociażby braków objętościowych.

Braki objętościowe

Skóra na dłoniach, którą bez problemu możesz odciągnąć palcami? Wiele osób ma problemy z tzw. zanikową skórą dłoni domagającą się wypełnienia. Braki objętościowe to nic innego jak utrata podściółki tłuszczowej i nawilżenia w skórze, prowadząca do wiotczenia, utraty jędrności i objętości.

Przebarwienia

Powstałe w wyniku chorób, długiego i częstego opalania czy wizyt w solarium – przebarwienia mogą skutecznie zniweczyć nasze starania o utrzymanie skóry dłoni w dobrym stanie. Nasi specjaliści pomogą usunąć przebarwienia bez względu na ich genezę. Dobiorą odpowiedni zabieg – zarówno pod względem indywidualnych oczekiwań dotyczących efektów, jak i uwarunkowań zdrowotnych.

Jak przeprowadzić odmładzanie i rewitalizację skóry dłoni?

Przede wszystkim warto w przemyślany sposób wybrać klinikę medycyny estetycznej. Gabinet cieszący się dobrymi opiniami to dla nas gwarancja, że podczas zabiegu zaopiekuje się nami doświadczony specjalista. Precyzyjnie wykonany zabieg ujędrniający na skórę dłoni pozwoli nam cieszyć się pięknym oraz – co bardzo ważne – trwałym efektem. W naszej klinice przykładamy dużą wagę do naturalności, stąd oddając się w ręce naszych lekarzy, nie musisz obawiać się przerysowanego efektu.

Czym jest niechirurgiczne odmładzanie i wygładzanie skóry dłoni?

Niechirurgiczne wygładzanie skóry dłoni to szereg zabiegów, które łączy jedno – brak inwazyjnej interwencji chirurgicznej przy widocznie odżywionej i ujędrnionej skórze dłoni. Sporą zaletą tych zabiegów jest fakt, że wykorzystują one substancje naturalnie wspomagające proces regeneracji skóry. Przykładem może być tutaj chociażby kwas hialuronowy, występujący w ludzkiej skórze. W naszej klinice medycyny estetycznej stosujemy kwas hialuronowy w formie usieciowanej, dzięki czemu preparat po wstrzyknięciu pozostaje na miejscu i trwale wypełnia zmarszczki. Do odmłodzenia skóry dłoni wykorzystujemy też inne środki, w tym substancje aktywne. Pobudzają one komórki skóry do samoczynnej regeneracji.

Zdaniem eksperta

Niechirurgiczne odmładzanie skóry dłoni dzięki zabiegom medycyny estetycznej polecane jest wszystkim tym osobom, które chcą zadbać o wygląd zarówno ze względów psychicznych, osobistych, jak i zawodowych. Zabiegi wykonywane przez lekarzy z naszej kliniki wspierają profesjonalny wygląd osób mających kontakt z klientem, występujących publicznie oraz wszystkich tych, którzy chcą po prostu dobrze poczuć się w swojej skórze. – lek. Radosław Rzepnikowski.

Chcesz wygładzić i ujędrnić skórę dłoni?

Umów się na zabiegi medycyny estetycznej w Warszawie

FAQ – pytania naszych pacjentów

Czy zabiegi ujędrniające i odmładzające skórę dłoni są bezpieczne?

Jeśli chodzi o zabiegi z obszaru medycyny estetycznej, nie są one tak inwazyjne, jak interwencje z zakresu chirurgii plastycznej. Większość tych zabiegów zalicza się do w pełni bezpiecznych, tym bardziej że wykorzystują one głównie substancje naturalnie występujące czy to w przyrodzie, czy w ludzkim organizmie. Wszelkie czynności przeprowadzane w celu odmłodzenia skóry dłoni stają się jeszcze bezpieczniejsze, kiedy przed zabiegiem odbędziemy konsultację z doświadczonym specjalistą, który wykluczy ewentualne przeciwwskazania do zabiegu.

Odmładzanie dłoni – czy to boli?

Priorytetem jest dla nas zadowolenie pacjenta, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby zabieg był przeprowadzany w komfortowych warunkach i nie dostarczał pacjentowi żadnych negatywnych wrażeń. Przed zabiegami polegającymi na ostrzykiwaniu smarujemy skórę dłoni specjalnym kremem znieczulającym. Niekiedy dodatkowo ograniczamy ilość nakłuć, stosując tzw. kaniulę zamiast tradycyjnej strzykawki.

Jak przygotować się do zabiegów odmładzających skórę dłoni?

Zabiegi odmładzające skórę dłoni nie wymagają żadnych specjalistycznych przygotowań. Kluczowe w ich przypadku jest stosowanie się do zaleceń lekarza, a jeszcze wcześniej – szczegółowe odpowiedzenie na pytania zadawane przez specjalistę podczas wywiadu. Korzystając z usług naszej kliniki medycyny estetycznej, zyskują Państwo gwarancję, że zostaną rzetelnie i fachowo przygotowani do zabiegu.

Jak skutecznie zapobiegać starzeniu się skóry dłoni?

Aby na dłużej utrzymać efekty zabiegów rewitalizujących i nawilżających skórę dłoni, warto stosować się do ogólnych zaleceń profilaktyki antystarzeniowej. Kiedy sprzątasz, ubieraj rękawiczki, aby detergenty nie niszczyły wrażliwej skóry dłoni. Myj ręce w ciepłej, ale nie gorącej wodzie, a podczas tej czynności używaj mydła glicerynowego. Aplikuj regularnie na grzbiety dłoni krem z filtrem przeciwsłoneczny. Dobrze też, jeśli przy ekspozycji dłoni na skrajne temperatury będziesz chronił je rękawiczkami (zakładaj zima ciepłe rękawice, a latem, np. podczas jazdy na rowerze w pełnym słońcu – cienkie rękawiczki ochronne).

Rewitalizacja skóry dłoni – przykłady zabiegów

Odmładzanie wiotkiej skóry dłoni kwasem hialuronowym

Iniekcja kwasu hialuronowego przynosi bardzo dobre efekty w przypadku wypełniania różnego rodzaju zagłębień. Pozwala wyraźnie spłycić zmarszczki oraz uzupełnić luźne fałdy skórne. Nie bez znaczenia jest również fakt, że podczas tego zabiegu można indywidualnie ustalić ilość wstrzykiwanego wypełniacza, a w razie potrzeby – powtórzyć zabieg, aplikując dodatkową dawkę kwasu hialuronowego.

         

fot. Dorota Gołębiowska-Caruk

Rewitalizacja skóry dłoni kwasem hialuronowym_przed po

fot. Radosław Rzepnikowski

Osocze bogatopłytkowe – aplikacja na dłonie

Osocze bogatopłytkowe to substancja, którą uzyskuje się z krwi należącej do pacjenta. Podczas zabiegu problematyczne, wymagające ujędrnienia miejsce jest ostrzykiwane osoczem bogatopłytkowym, w wyniku czego poprawia się jego ukrwienie, a skóra staje się bardziej odżywiona. W wyniku tego zabiegu uruchamiają się procesy regeneracyjne w skórze, dzięki czemu dłonie z czasem stają się wygładzone, a efekt utrzymuje się przez stosunkowo długi czas.

Laserowe ujędrnienie skóry dłoni

Bezbolesny lifting przy użyciu lasera frakcyjnego nazywany jest często ,,zabiegiem lunchowym” ze względu na szybkie efekty. Zapewnia on znaczne wygładzenie i poprawę faktury skóry, redukuje też nieestetyczne zmiany pigmentowe oraz poprawia poziom nawilżenia. Stymuluje również produkcję kolagenu, co jest korzystne dla ogólnej kondycji skóry. Dużą zaletą tego zabiegu jest to, że mogą korzystać z niego osoby z bardzo wrażliwą skórą – ten zabieg opiera się na nowoczesnej i całkowicie nieinwazyjnej technologii.

Bezoperacyjny lifting skóry dłoni – pełna lista zabiegów

Zastanawiasz się, czy medycyna estetyczna to coś dla Ciebie? Sprawdź naszą pełną listę zabiegów regeneracyjnych i ujędrniających na skórę dłoni – wśród nich na pewno znajdziesz rozwiązanie, które w pełni spełni Twoje oczekiwania. Zapraszamy również na konsultacje z naszymi specjalistami, podczas której możesz liczyć na fachowe doradztwo w zakresie metody odmładzania skóry dłoni.