Niestety naturalne procesy starzenia nie przepuszczą nikomu. Co się z tym wiąże? Przede wszystkim nasze ciało ulega zmianom, a twarz to miejsce, które szczególnie narażone jest na intensywne zmiany związane z wiekiem. Skóra staje się mniej elastyczna i jędrna, kontur twarzy ulega zmianie, na skórze pojawia się coraz więcej zmarszczek. To jednak często dodaje nam uroku. Częstym problemem natomiast, który staje się uciążliwy, jest proces opadania powiek. Wykonanie makijażu oczu staje się wtedy trudnością, a twarz wygląda na przygnębioną i zmęczoną. Czy jest sposób, aby temu zaradzić? Coraz więcej mówi się o plastyce powiek, lecz czy jest to zabieg bezpieczny? Gdzie można go wykonać w Warszawie? Na czym on w ogóle polega i jakich efektów możemy się spodziewać? Tego wszystkiego dowiesz się z niniejszego artykułu.

Czym jest plazma na powieki?

Plazma to bezinwazyjna forma popularnej blefaroplastyki powiek, czyli metody, która jest bardzo często wybierana wśród zabiegów medycyny estetycznej w celu redukcji opadających powiek. Plasma jest to zabieg niechirurgiczny, czyli nie wymaga on inwazyjnego nacinania tkanek i skóry Pacjenta. W przeciwieństwie do inwazyjnych form poprawy jakości powiek, których celem jest uzyskanie odpowiedniego napięcia górnej powieki, niwelując załamania na jej powierzchni, plazma jest przeznaczona dla osób, które nie chcą lub nie mogą poddawać się zabiegom chirurgicznym. Dzięki działaniu czynnych substancji skóra poddawana jest liftingowi, co w rezultacie skutkuje uzyskaniem efektu jej zagęszczenia. Zabieg jest stosunkowo prosty i nie przekracza zazwyczaj 60 minut. Wykonuje się go w klinice medycyny estetycznej, a przeprowadza go wykwalifikowany do tego personel. Blefaroplastyka powiek to zabieg chirurgiczny, w trakcie którego usuwa się nadmiar skóry na powiekach, a pozostałą część naciąga. Plasma z kolei polega na emisji plazmy azotowej. Opiera się ona na oddziaływaniu radiofrekwencji na cząsteczki azotu. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie skurczu skóry, co pomaga pozbyć się nadmiaru tkanki z powiek. Ponadto urządzenie, które służy do wykonywania tego zabiegu, emituje ciepło, co sprawia, że skóra szybciej się regeneruje, ponieważ powstają warunki do naturalnej produkcji nowego kolagenu. Samo słowo „plasma” w medycynie estetycznej to wielofunkcyjne urządzenie, które jest wyposażone w kilka końcówek, służących do wykonywania liftingu powiek bez użycia skalpela, a także usuwania blizn oraz modelowaniu naturalnego owalu twarzy. Dzięki temu plazma ma szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Jest to jeden z popularniejszych zabiegów wybieranych przez Pacjentów w ostatnich latach. Nic dziwnego, cechuje go wysoka skuteczność, bezinwazyjność oraz rewelacyjne efekty uzyskane w krótkim czasie.

Plasma na powieki – na czym dokładnie polega zabieg?

Plasma na powieki, czyli inaczej plazmo lifting powiek, to jedna z nowoczesnych technik medycyny estetycznej, która ma na celu poprawę wyglądu skóry wokół oczu. Zabieg wykorzystuje właściwości plazmy, która jest uzyskiwana poprzez jonizację gazu. Na początku Pacjent udaje się na konsultację lekarską, która pozwala na ocenę jego stanu zdrowia, jak również omówienie jego oczekiwań oraz wyeliminowanie wszelkich przeciwwskazań. Następnie specjalista aplikuje znieczulenie miejscowe, co ma na celu minimalizowanie poczucia dyskomfortu u Pacjenta. Kolejno, lekarz używa specjalistycznego urządzenia – plazmopenu, który służy do generowania plazmy. Urządzenie jest kierowane na skórę wokół oczu, co sprawia, że ulega ona procesowi regeneracji. Co więcej, sam zabieg powoduje kontrolowane mikrouszkodzenia na powierzchni skóry, co stymuluje procesy regeneracyjne. W ten sposób dochodzi do kurczenia się tkanek. Plazmolifting działa na zasadzie termalnej stymulacji, co pobudza produkcję kolagenu i elastyny w skórze, której niedobór w organizmie ludzkim nasila się wraz z wiekiem. Dzięki temu okolice oczu zyskują jędrność i elastyczność. Plazma w przypadku terapii powiek wywołuje również efekt podciągnięcia skóry, co wpływa korzystnie na redukcję zmarszczek i fałd w tych miejscach. W zależności od stanu skóry oraz oczekiwań Pacjenta, w porozumieniu z lekarzem, zabieg plazmoliftingu może być powtarzany. Pojedynczy zabieg trwa niecałą godzinę i jest całkowicie bezbolesny.

Wśród najważniejszych cech, jakie niesie za sobą zabieg z użyciem plazmy na powieki, wymienia się:

 • bezinwazyjność, czyli brak interwencji chirurgicznej;
 • precyzję, ponieważ nie narusza ona skóry i działa jedynie w obrębie naskórka;
 • otrzymanie natychmiastowego efektu, który jest widoczny już po pierwszym zabiegu;
 • bezpieczeństwo, ponieważ może być on stosowany nawet u Pacjentów, które posiadają rozrusznik serca.

Plazma na powieki – wskazania do zabiegu

Wiemy już, czym jest plazma i jakie zastosowanie ma na powieki. Dla kogo jest przeznaczony zabieg? Jakie problemy skórne rozwiązuje? Przede wszystkim plasma stosowana do liftingu powiek. Osoby, które posiadają mało elastyczną skórę wokół oczu, jej stan powoduje, że powieki opadają, co wiąże się często ze zmniejszeniem się pola widzenia, powinny zastanowić się nad wykonaniem tego zabiegu. Co więcej, jest on też skuteczny w przypadku redukcji zmarszczek i wygładzenia skóry, dlatego też zabieg ten działa odmładzająco. Plazmę można też stosować w przypadku chęci likwidacji włókniaków i innych zmian skórnych umiejscowionych nie tylko w obrębie oczu, ale i całego ciała. Urządzenie wykorzystujące tę technikę ma także pozytywny wpływ na wspomaganie leczenia aktywnego trądziku oraz zmian potrądzikowych, redukcję blizn czy nawet usuwania naczyniaków rubinowych. Jak widać, plazma ma wiele zastosowań, a każdy zabieg gwarantuje bezinwazyjny lifting obszaru, który jest poddawany jej działaniu.

Plazma jako lifting powiek – przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Jak każdy zabieg, również plazma na powieki nie może być wykonywana u wszystkich osób. Warto zapoznać się z możliwymi przeciwwskazaniami do tego zabiegu, aby mógł on być wykonywany w sposób bezpieczny oraz jego efekty stanowiły odzwierciedlenie oczekiwań Pacjenta. Kiedy nie powinno się decydować na ten zabieg? Kto powinien się skonsultować z lekarzem przed podjęciem decyzji? Oto lista najważniejszych przeciwwskazań, które warto wziąć pod uwagę przed umówieniem się na ten zabieg z zakresu medycyny estetycznej:

 • ciąża;
 • okres karmienia piersią;
 • schorzenia nowotworowe;
 • cukrzyca;
 • łuszczyca;
 • skłonność do występowania bliznowców;
 • zaognione zmiany i infekcje skórne;
 • zaburzenia krzepliwości;
 • zaburzenia gojenia się raz;
 • stosowanie toksyny botulinowej w krótkim odstępie czasu od zabiegu;
 • zbyt mocna opalenizna.

Oczywiście warto umówić się na wizytę konsultacyjną, która też obejmuje dokładny wywiad lekarski, w celu podjęcia oceny, czy dane schorzenie obligatoryjnie wyklucza daną osobę z możliwości skorzystania z tego innowacyjnego zabiegu.

Plazma powiek a efekty zabiegu

Wiele osób zastanawia się, czy zabieg, w którym używana jest plazma, zmienia rysy twarzy. Wyjaśniamy, że nie jest to celem tej techniki medycyny estetycznej. Zabieg ten z kolei odmładza skórę, poprawia jej napięcie oraz wygładza ją. Nadto plazma korzystnie wpływa na spłycenie zmarszczek i bruzd, także w okolicach oczu. Korzystnym efektem jest również możliwość wyrównania kolorytu twarzy oraz możliwość usunięcia drobnych zmian pigmentacyjnych oraz blizn potrądzikowych. Po zakończeniu zalecane serii zabiegów można cieszyć się jego konsekwencjami przez długi czas.

Rekonwalescencja i zalecenia po zabiegu

Plazma na powieki to zabieg mało inwazyjny, który jest przeprowadzany w warunkach ambulatoryjnych. Oznacza to, że nie wymaga on hospitalizacji. Co więcej, proces gojenia się ran nie przekracza tygodnia. Na skórze w miejscach emisji wiązki plazmy, najczęściej tworzą się małe strupki, które jednak samoczynnie odpadają. Specjaliści zalecają stosowanie odpowiednich kremów nawilżających bezpośrednio po wykonaniu zabiegu. Nie zaleca się korzystania przez kilka dni z intensywnego opalania się, zarówno naturalnego, jak i w solarium. Ponadto fachowcy odradzają także wykonywania przez kilka dni makijażu oczu.

Jakie są potencjalne ryzyka związane z zabiegiem?

Każdy organizm jest inny, dlatego też stosunkowo rzadko, ale jednak mogą wystąpić możliwe działania niepożądane. Wśród nich najczęściej wymienia się opuchliznę, zaczerwienienie w miejscach, które zostały poddane działaniu plazmy, jak również nieco większe strupki. Co robić, jeśli wystąpią niepożądane efekty? Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest skonsultowanie swojego stanu zdrowia z osobą, która przeprowadzała zabieg. Plazma na powieki, która jest fachowo i dokładnie podana, nie powinna powodować skutków, które wymagałyby hospitalizacji.

FAQ – Często zadawane pytania

Czy zabieg jest bolesny?

Nie, jest stosowane znieczulenie miejscowe, które najczęściej polega na zaopatrzeniu miejsca wykonania zabiegu w specjalistyczny krem znieczulający.

Czy po wykonaniu zabiegu można od razu z basenu?

Przez okres 2 tygodni Pacjent powinien unikać korzystania z basenu czy sauny.

Czy strupki można okleić plastrami?

Nie. Dostęp powietrza przyspiesza proces gojenia się ran.

Ile kosztuje zabieg z użyciem plazmy?

W klinice medycyny estetycznej FabSkin w Warszawie wszystkie zabiegi są przeprowadzane przez doświadczone osoby. Posiadamy innowacyjny sprzęt najwyższej jakości, dzięki czemu jesteśmy pewni, że nasza bogata oferta jest skierowana do szerokiej grupy Pacjentów. Zabieg z użyciem plazmy, jak i inne oferowane przez nas techniki, takie jak: zabieg na opadające powieki, lifting powiek bez skalpela czy podnoszenie powiek – czyli całą gamą sposobów na poprawę jakości okolic oczu, posiadają dokładny cennik, który znajdą Państwo na naszej stronie. Jeśli jednak interesuje Was bardziej inwazyjny zabieg, zapraszamy do zapoznania się ze stroną: blefaroplastyka powiek cena, na której zamieściliśmy najważniejsze informacje dotyczące tej metody. Klinika FabSkin oferuje także sezonowe promocje, które warto śledzić, aby zaoszczędzić na wybranym zabiegu. Co więcej, umożliwiamy wybranie pakietu usług w korzystnych wariantach cenowych.

PlexR - blefaroplastyka plazmowa (korekta powiek) Cena
Jedna powieka górna lub dolna700 zł
Dwie powieki górne lub dolne1200 zł
Dwie powieki górne i dolne2200 zł
Usta “zmarszczki palacza”1000 zł

UMÓW SIĘ NA ZABIEG I KONSULTACJĘ

ADRES:
ul. Lazurowa 183/86, 01-479,
Warszawa – Bemowo

GODZINY OTWARCIA:
PN-PT: 9:00-21:00
SOB: 9:00-15:00

(22) 126 80 08

fabskin@fabskin.pl