Medycyna estetyczna stale uzupełnia swoje usługi o coraz to nowe produkty. Nic dziwnego, większość z nas marzy o uzyskaniu w szybkim czasie idealnie gładkiej i jędrnej skóry. Proces starzenia rozpoczyna się już o 20 roku życia. Wtedy też nasz organizm wytwarza coraz mniej substancji, które są odpowiedzialne za jej elastyczność, w wyniku czego na twarzy pojawiają się pierwsze zmarszczki. Aby temu zapobiec, warto przyjrzeć się innowacyjnemu zabiegowi HArmonyCa. Czym właściwie jest produkt, który jest stosowany w tej metodzie? HArmonyCa to hybrydowy biostymulator tkankowy, który ma szerokie zastosowanie w zabiegach regeneracyjnych i odmładzających skórę. Jest połączeniem dwóch naturalnie występujących w organizmie substancji – kwasu hialuronowego i hydroksyapatytu wapnia. W stosunku procentowym skład produktu prezentuje się następująco: 70% kwasu hialuronowego oraz 30% hydroksyapatytu wapnia.

Czym są składniki HArmony Ca?

Substancja ta składa się z mikrosfery hydroksyapatytu wapnia, która jest zawieszona w usieciowanym kwasie hialuronowym. Dzięki takiemu połączeniu możliwe jest wykorzystywanie HArmony Ca do zabiegów, które długofalowo pobudzają fibroblasty do intensywnej produkcji elastyny oraz kolagenu. Z kolei dzięki temu, że kwas hialuronowy w produkcie występuje w formie usieciowionej, możliwe jest odbudowanie ubytków tkankowych, które powstają wraz z wiekiem. W rezultacie daje to bardzo naturalny efekt poprawy oraz podniesienia owalu twarzy.

Technologia, na jakiej opiera się działanie HArmony Ca

Zabieg z użyciem HArmonyCa działa na kilku poziomach. Poniżej zamieszczamy opis każdego z nich:

 • wraz z upływem czasu wiele procesów w naszym organizmie ulega zmianie. W tym także dochodzi do spadku aktywności fibroblastów, które są odpowiedzialne za produkowanie elastyny oraz kolagenu typu I Czym właściwie jest kolagen? Jest to białko, które jest częścią tzw. biorusztowania skóry. To właśnie ono utrzymuje jędrność skóry. Elastyna z kolei wpływa na zwiększenie odporności skóry na utratę jej elastyczności.  Mikrosfera hydroksyapatytu wapnia, która stanowi składnik HArmonyCa, ma za zadanie tworzenia takiego „rusztowania”, co ma znaczący wpływ na aktywny wzrost fibroblastów.
 • nadto, wraz z biegiem czasu, również w strukturach tkankowych dochodzi do znaczących dla organizmu zmian. Twarz narażona jest na powstawanie ubytków tkankowych, które są widoczne w objętości tkanki tłuszczowej, a także tkanki kostnej i łącznej. Wpływa to na zmianę proporcji twarzy, a w rezultacie, prowadzi to do opadaniu jej owalu. Dzięki substancji HArmony Ca możliwe jest zredukowanie tych ubytków, a także poprawa naturalnego owalu twarzy. Zabieg z zastosowaniem tej substancji ma na celu nie tylko wypełnienie ubytków, ale także uniesienie tkanek.
 • Kolejnym elementem, który także ulega zmianie wraz z upływem lat, są zmiany w więzadłach podporowych i przegrodach. Im nasz organizm jest starszy, tym te elementy są bardziej wiotkie. Utrata napięcia sprawia, że owal twarzy powoli opada. Zabieg oparty na technologii HArmonyCa wzmacnia i zarazem zwiększa napięcie struktur podporowych oraz więzadeł. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie efektu lekkiego uniesienia skierowanych ku dołowi tkanek.
 • HArmonyCa to także idealny zabieg, który uzupełnia niedobory kwasu hialuronowego w organizmie. Wraz z wiekiem, poziom tego kwasu stale się zmniejsza, co powoduje nie tylko zmniejszenie się gęstości skóry, ale także spadek jej nawilżenia. To z kolei ma duży wpływ na pojawianie się zmarszczek i bruzd, które szpecą nasz wygląd. Działanie stymulatora HArmonyCa przynosi natychmiastowy efekt uzupełnienia obniżonej ilości kwasu hialuronowego, co w rezultacie prowadzi nie tylko do uzyskania optymalnego nawilżenia skóry, ale także poprawę kolorytu skóry, zmniejszenie widoczności bruzd i zmarszczek oraz ogólną poprawę elastyczności skóry.

Bezpieczeństwo zabiegu

Zarówno jeden, jak i drugi składnik preparatu HArmonyCa jest naturalną substancją, która występuje w ludzkim organizmie. Kwas hialuronowy jest zawarty nie tylko w skórze, ale i w innych tkankach. Hydroksyapatyt wapnia z kolei jest minerałem, który stanowi naturalny budulec kości. Połączenie tych dwóch składników jest dobrze tolerowane przez Pacjentów, ponieważ każdy z nich jest nie tylko biokompatybilny, ale i biodegradowalny. W związku z tym ich użycie praktycznie wyklucza możliwe reakcje alergiczne wśród osób, które go stosują. Wiąże się to także z tym, że ryzyko wystąpienia skutków ubocznych jest praktycznie zerowe. Zarówno kwas hialuronowy, jak i hydroksyapatyt wapnia jest bowiem doskonale tolerowany przez ludzki organizm.

Jakie są wskazania do zabiegu?

Przede wszystkim, terapię z użyciem HArmonyCa jest polecany wszystkim osobom, które chcą spowolnić proces starzenia się skóry. W związku z tym chętnie korzystają z niego Pacjenci, których ciało i twarz traci dawny wygląd. Do najczęściej wymienianych wskazań do wykonania tego zabiegu należą:

 • zauważalna utrata gęstości i elastyczności skóry;
 • spadek napięcia skóry;
 • wiotkość skóry;
 • przesuszenie cery;
 • zmiana owalu twarzy;
 • opadanie policzków.

Jak przebiega zabieg z użyciem HArmony Ca?

Zabieg z użyciem tego rewolucyjnego biostymulatora tkankowego jest przeprowadzany w kilku krokach:

 • na początku Pacjent odbywa wizytę konsultacyjną, podczas której lekarz nie tylko ocenia jego stan zdrowia, ale omawia dokładny proces zabiegu, uwzględniając oczekiwania Pacjenta oraz możliwe do uzyskania efekty;
 • następnie na ciele Pacjenta specjalista naznacza miejsca, w których będzie wprowadzany preparat;
 • skóra zostaje dokładnie oczyszczona i zdezynfekowana;
 • w przypadku niskiej tolerancji bólu, lekarz stosuje znieczulenie miejscowe;
 • fachowiec aplikuje preparat. Jego dawkowanie i miejsca wstrzyknięć są dostosowywane indywidualnie do potrzeb pacjenta. Ważne jest, aby precyzyjnie trafiła ona w odpowiedni punkt.

HArmonyCa – efekty zabiegu

Już po zakończeniu zabiegu można zauważyć pierwsze, rewelacyjne efekty tego produktu! Tkanki twarzy są naturalnie uniesione, co znacznie poprawia wygląd. Po około 3 miesiącach następuje zwiększenie gęstości i ujędrnienia skóry, co oznacza, że produkcja kolagenu oraz elastyny została pobudzona. Zabieg z użyciem biostymulatora tkankowego przynosi długotrwałe efekty! Utrzymują się one aż do 18 miesięcy. Co więcej, preparat samoczynnie wchłania się do organizmu, co zwiększa bezpieczeństwo podania tej substancji. Na następny zabieg powinniśmy umówić się zgodnie z terminem wspólnie uzgodnionym z lekarzem, jednak nie wcześniej niż po roku czasu od podania preparatu.

Zalecenia przed i po zabiegu

Przed zabiegiem Pacjent nie powinien przyjmować leków zmniejszających krzepliwość krwi. W dniu podania substancji niezalecane także jest spożywanie alkoholu. Po zakończeniu aplikacji oraz w trakcie kolejnych 24 godzin nie powinno się korzystać z solarium, sauny oraz basenu. Wzmożony wysiłek fizyczny również nie jest zalecany bezpośrednio po zakończeniu zabiegu. Przez dobę od podania biostymulatora nie zaleca się także wykonywania makijażu twarzy. Przez kolejny miesiąc Pacjent nie powinien się też decydować na stosowanie innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej na twarz.

Rekonwalescencja

Zabieg z zastosowaniem HArmonyCa nie wymaga okresu rekonwalescencji. Bezpośrednio po jego zakończeniu można powrócić do wykonywania codziennych obowiązków.

Przeciwwskazania

Lista potencjalnych przeciwwskazań do zabiegu.

Do najważniejszych przeciwwskazań do wykonania iniekcji biostymulatora tkankowego należą:

 • ciąża;
 • karmienie piersią;
 • choroby autoimmunologiczne;
 • niska krzepliwość krwi;
 • choroby nowotworowe;
 • aktywne infekcje skórne;
 • alergie na składniki preparatu.

FAQ – najważniejsze pytania dotyczące zabiegu

HArmonyCa – zabieg z jego użyciem – jakie są opinie Klientów?

HArmonyCa jest produktem, który cechuje duża tolerancja oraz bezpieczeństwo. To sprawia, że jest on coraz częściej wybierany przez naszych Pacjentów, którzy są zadowoleni z jego efektów.

Czy HArmonyCa przynosi długotrwałe efekty?

Tak, efekty utrzymują się aż do 18 miesięcy od wykonania zabiegu.

HArmonyCa – gdzie wykonać zabieg i jaka jest jego cena?

W klinice medycyny estetycznej FabSkin dostępnych jest wiele zabiegów, w tym także terapia HArmonyCa. Jego cena jest uzależniona od ilości produktu, jaki musi być zastosowany do jednorazowego zabiegu, jak również obszaru jego wykonania. Przypominamy, że HArmonyCa jest substancją bezpieczną, a jej cena nie jest wygórowana – zachęcamy do odwiedzenia naszej strony, w celu zapoznania się z dokładnym cennikiem każdej z ofert. Dla naszych stałych Klientów przygotowaliśmy także korzystne cenowo pakiety oraz liczne promocje. Serdecznie zachęcamy do kontaktu.

Hydroksyapatyt wapnia1 ampułka2 ampułki
HarmonyCA1500 zł2500 zł
Radiesse2000 zł

UMÓW SIĘ NA ZABIEG I KONSULTACJĘ

ADRES:
ul. Lazurowa 183/86, 01-479,
Warszawa – Bemowo

GODZINY OTWARCIA:
PN-PT: 9:00-21:00
SOB: 9:00-15:00

(22) 126 80 08

fabskin@fabskin.pl