Konturowanie ust kwasem hialuronowym – Warszawa

Widzisz, że Twoje usta od jakiegoś czasu tracą kształt i wyrazisty wygląd? Zabieg wypełniania i konturowania ust kwasem hialuronowym, odświeżający czerwień wargową przywróci Twojej twarzy młody, promienny wygląd. W naszej klinice Fabskin na warszawskim Bemowie poprawiamy kształt ust za pomocą wyłącznie wysokojakościowych wypełniaczy, dbając przy tym o naturalny efekt. Zachęcamy do zapoznania się z podstawowymi informacjami na temat zabiegu oraz wstępnych konsultacji z naszym specjalistą.

Jak dochodzi do zacierania się konturu ust?

Główną przyczyną zacierania się konturu ust jest starzenie skóry. Z wiekiem dochodzi do utraty objętości czerwieni wargowej, co sprawia, że profil ust ulega spłaszczeniu. Zaciera się także granica pomiędzy ustami a skórą wokół ust – nie widać dokładnie, w którym miejscu kończy się warga. Dodatkowym defektem są powstające z wiekiem zmarszczki, przecinające kontur ust. Wszystko to sprawia, że nawet makijaż nie jest w stanie skorygować zanikającej czerwieni wargowej – szminka nałożona na wargi z zatartym konturem i zmarszczki ma tendencję do nieestetycznego rozmazywania się.

Chcesz podkreślić kształt swoich warg?

Umów się na konsultację i poprawę konturu ust kwasem hialuronowym

Rodzaje wypełniaczy stosowanych do wypełniania konturu ust

W naszej klinice wykorzystujemy wyłącznie sprawdzone wypełniacze od uznanych marek. Do konturowania ust kwasem hialuronowym wykorzystujemy tylko sprawdzone produkty, które posiadają wszelkie niezbędne atesty i są bezpieczne dla Pacjentów. Stosujemy rozmaite preparaty, różniące się między sobą konsystencją czy dodatkowymi właściwościami. Do poprawy konturu ust używamy kwasu hialuronowego w formie usieciowanej, utrwalonej za pomocą wewnętrznych wiązań międzycząsteczkowych – dzięki temu substancja po wstrzyknięciu zachowuje pierwotną formę i pozostaje na miejscu po iniekcji.

Jak poprawić kontur ust?

Poprawienie konturu ust to nie tylko ich powiększenie, ale również wymodelowanie we właściwy sposób. Niektóre osoby zmagają się z nierównością warg, które niekorzystnie wpływają na ich wygląd oraz poczucie pewności siebie. Konturowanie ust pomaga pozbyć się wszelkich asymetrii. Najbezpieczniejszą i zarazem najbardziej popularną metodą w ostatnich latach stało się wykonywanie zabiegu przy użyciu naturalnych wypełniaczy. Kontur ust kwasem hialuronowym pomoże przywrócić naturalny kształt starzejącym się ustom, a także podkreśli ich naturalne piękno, jednocześnie odpowiednio je nawilżając oraz odżywiając. Konturowanie ust przy pomocy tego wypełniacza jest bezpieczne dla naszego zdrowia, ponieważ kwas hialuronowy występuje w naszym organizmie. Z wiekiem jego produkcja spada, co wiąże się ze zmianą rysów twarzy. Już po jednym zabiegu jego rezultaty są widoczne gołym okiem. Końcowy efekt utrzymuje się bardzo długo. Dzięki modelowaniu ust możemy więc poprawić ich wielkość, ale również zniwelować wszelkie niedoskonałości, które z wiekiem wyostrzają się.

Wskazania do wypełniania konturu ust

Wypełnianie konturu ust kwasem hialuronowym polecane jest wszystkim tym kobietom, które zauważyły u siebie utratę dotychczas wyraźnego, naturalnego kształtu i linii warg.

Zdaniem eksperta

Z wiekiem usta przestają być gładkie, marszczą się, zaczynają wyglądać na odwodnione. W takich przypadkach poprawa konturu ust kwasem hialuronowym jest w stanie nie tylko odmłodzić usta, ale i poprawić wygląd całej twarzy. Warto także mieć na względzie pojawiające się z czasem zmarszczki palacza oraz przebarwienia wokół ust – są to kolejne niedoskonałości, które wpływają negatywnie na nasz wygląd i które warto skorygować – czy to przy pomocy kwasu hialuronowego, czy innych zabiegów – wyjaśnia dr Radosław Rzepnikowski, lekarz medycyny estetycznej i właściciel kliniki FabSkin.

Jak się przygotować do zabiegu podkreślenia konturu ust kwasem hialuronowym?

Podstawą jest wybór kliniki medycyny estetycznej, w której lekarz zapewni pacjentce jednocześnie satysfakcjonujący i naturalny efekt. Wiele kobiet boi się konturowania ust kwasem hialuronowym, myśląc, że tego typu zabieg przyniesie przerysowane rezultaty w postaci nabrzmiałych, zbyt wydatnych ust. Tymczasem nic bardziej mylnego – odpowiednio dobrana ilość wypełniacza oraz zmysł estetyczny lekarza to czynniki, które decydują o naturalnym wyglądzie warg poddanych zabiegowi.

Wypełnianie konturu ust kwasem hialuronowym jest bezpieczne, jednak przed planowany zabiegiem lekarz przeprowadza z pacjentką szczegółowy wywiad, w którym ustala, czy istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania do zastosowania wypełniacza. Specjalista podpowie także, jak się przygotować do zabiegu – np. jakich leków unikać przed iniekcją (zaleca się odstawienie przed zabiegiem środków obniżających krzepliwość krwi).

Efekty konturowania ust kwasem hialuronowym

Efektem zabiegu są odmłodzone wargi i okolice ust. Wypełnienie kwasem hialuronowym sprawia, że zmarszczki znikają, skóra ust wygładza się, a czerwień wargowa zyskuje wyraźnie zarysowane granice. Warto podkreślić także, że kwas hialuronowy jest silnie higroskopijny, co przekłada się na efekt nie tylko wygładzenia, ale i nawilżenia ust.

Kiedy pojawiają się efekty wypełniania konturu ust kwasem hialuronowym?

Choć pierwsze efekty widoczne są już po krótkim czasie od zabiegu, ostatecznie rezultaty należy ocenić po 3-4 tygodniach od iniekcji. Wtedy można podjąć decyzję o wstrzyknięciu kolejnej dawki preparatu – takie działania podejmowane są zazwyczaj w przypadku starszych osób, borykających się z defektami w postaci głębokich zmarszczek.

Jak często powtarzać zabiegi podkreślenia konturu ust?

Zdaniem eksperta

Aby usta pozostały gładkie, nawilżone i wyraźnie zarysowane, warto co 6-12 miesięcy wykonać tzw. zabieg podtrzymujący. Kolejne iniekcje wymagają mniejszych ilości preparatu niż pierwszy zabieg. Dodatkowo pierwsza aplikacja wypełniacza stymuluje produkcję kolagenu, co sprawia, że efekt restrukturyzacji warg utrzymuje się przez długi czas – wyjaśnia lekarz medycyny estetycznej, dr Radosław Rzepnikowski.

Przeciwwskazania do wypełniania konturu ust kwasem hialuronowym

Główne przeciwwskazania do wypełniania ust kwasem hialuronowym to uczulenia na ten rodzaj wypełniacza oraz poważne problemy zdrowotne. Z zabiegu powinny zrezygnować osoby z chorobami autoimmunologicznymi, zaawansowanymi problemami skórnymi, zakażeniami. Z wiadomych względów nie zaleca się konturowania ust kwasem hialuronowym kobietom w ciąży oraz matkom karmiącym, a także bardzo młodym osobom (poniżej 18. roku życia).

Zalecenia po zabiegu podkreślenia i poprawy konturu ust kwasem hialuronowym

Po zabiegu warto okolic ust smarować preparatem kojącym, który poleci lekarz przeprowadzający iniekcję. W razie potrzeby można również poprosić specjalistę o dobranie środka, który przyspieszy wchłanianie się siniaków powstałych podczas zabiegu. Dobrze jest również stosować się do ogólnych zaleceń w zakresie profilaktyki przeciwstarzeniowej. Smarowanie skóry kremami z wysokim filtrem przeciwsłonecznym czy antyoksydantami pomoże zachować w dobrej kondycji nie tylko okolice ust, ale także inne obszary twarzy.

Chcesz mieć wydatne i nawilżone usta?

Umów się na wypełnianie konturu ust

Powiększaniem modelowanie, nawilżanie ust
JuvedermTeosyal
1 ampułka1400 zł1 ampułka1200 zł
1 półampułka800 zł1 półampułka800 zł
2 półampułki1400 zł