Lipoliza iniekcyjna w Warszawie

Lipoliza iniekcyjna to innowacyjna metoda pozbywania się tłuszczu z wybranych partii ciała. Stanowi ona doskonałą alternatywę dla bolesnych i obarczonych powikłaniami zabiegów odsysania tłuszczu (liposukcja). Lipoliza iniekcyjna należy do zabiegów niechirurgicznych oraz bezinwazyjnych, ponieważ nie wymaga podawania narkozy czy wykonywania skomplikowanych cięć chirurgicznych. Lipolizę iniekcyjną już teraz przeprowadzi wykwalifikowany zespół w klinice medycyny estetycznej Fabskin w Warszawie.

Dowiedz się, co sprawia, że lipoliza iniekcyjna twarzy jest rozwiązaniem skuteczniejszym od innych sposobów na poprawę prezencji.

Co to jest lipoliza iniekcyjna?

Lipoliza iniekcyjna to zabieg estetyczny, usuwający niepotrzebne partie tłuszczu z ciała, przez co modeluje sylwetkę i przywraca jej pożądane kształty. Polega na wstrzyknięciu w wybrane partie ciała substancji, których głównym składnikiem jest fosfatydylocholina, pochodna lecytyny otrzymywana z soi, powodująca dezintegrację błony komórkowej komórek tłuszczowych. Gabinet medycyny estetycznej Fabskin w Warszawie oferuje zabieg lipolizy iniekcyjnej jako rewelacyjną alternatywę dla inwazyjnych zabiegów wyszczuplających i innych metod odchudzania.

Lipoliza iniekcyjna – wyszczuplenie w ampułce
Zadzwoń i umów się na wizytę już dziś

☎ (22) 126 80 08

Jak działa lipoliza iniekcyjna?

Jak przeprowadzamy zabieg? Lipoliza w naszej klinice medycyny estetycznej przeprowadzana jest przy użyciu preparatu zarejestrowanego do zabiegów iniekcyjnego usuwania tkanki tłuszczowej, uznanego za najbardziej bezpieczny w swojej klasie środek redukujący nadmiar tkanki tłuszczowej w organizmie. Należy do roztworów detergentów typu deoksycholanu sodu, mogącego rozpuszczać tłuszcz i sprawiać, że błony komórek tłuszczowych pękają. Wstrzyknięty w tłuszcz powoduje niszczenie komórek tłuszczowych, które transportowane są do wątroby, a następnie wydalane z organizmu przez nerki. Jest to jedyny na świecie materiał medyczny zarejestrowany ze znakiem CE do redukcji miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej, wyłącznie iniekcyjną techniką intralipoterapii. Do wykonywania zabiegów z użyciem tego preparatu upoważnieni są wyłącznie lekarze medycyny estetycznej, którzy odbyli specjalistyczne szkolenie.

W naszym salonie zabiegi takie, jak lipoliza iniekcyjna podbródka czy lipoliza na brzuch są wykonywane przez takich właśnie specjalistów. Dlatego korzystając z naszej oferty masz pewność prawidłowego przeprowadzenia zabiegu, a w efekcie – osiągnięcia spodziewanych efektów.

Zastosowanie preparatu

Omawiany preparat stosuje się na:

 • podwójny podbródek;
 • uda;
 • okolice pośladków;
 • biodra;
 • brzuch;
 • plecy;
 • ramiona.

Gdzie zostanie zastosowany – zależy to wyłącznie od Ciebie.

Zdaniem eksperta

Pamiętaj, ze preparat nie zastępuje liposukcji. Jest zabiegiem o znacznie łagodniejszym przebiegu, wyróżnia się nieoperacyjnym działaniem, znacznie mniejszą urazowością dla organizmu, ponieważ nie wyłącza Pacjenta z codziennego funkcjonowania – wyjaśnia lek. medycyny estetycznej, dr Radosław Rzepnikowski.

Uwaga! Preparat ten nie jest preparatem odchudzającym.

Składniki czynne używane w preparatach do lipolizy iniekcyjnej

Substancje używane w zabiegu lipolizy stosowane są od 1995 roku i uchodzą za całkowicie bezpieczne. Do substancji czynnych należą 5% fosfatydylocholina i dezoksycholan. Enzymy te, stosowane dożylnie, pobudzają pracę wątroby i oczyszczają krew z tłuszczów, zapobiegając zatorom. W czasie zabiegu lipolizy substancje czynne sprawiają, że błony komórek tłuszczowych pękają i tłuszcz wylany zostaje do tkanek, skąd transportowany jest do wątroby i naturalnie wydalany z organizmu.

Na jakich partiach ciała wykonuje się lipolizę iniekcyjną?

Są takie partie na ciele, które mimo stosowania diet i ćwiczeń, nie chcą się wyszczuplić. Co robić w takiej sytuacji? Tu na myśl przychodzą zabiegi, które dość często kojarzą z używaniem skalpela. Pacjenci często boją się lub nie chcą poddawać się operacji, aby osiągnąć upragnioną sylwetkę. Tutaj z pomocą przychodzą zabiegi nieinwazyjnie, jak lipoliza, które są w stanie skutecznie zmieniać kształt naszego ciała. Możesz osiągnąć dzięki nim upragniony efekt bez poddawania operacjom!

Preparat do lipolizy iniekcyjnej można zastosować na takich obszarach ciała, jak:

 • uda;
 • plecy (fałdy na plecach);
 • brzuch;
 • biodra;
 • okolice pośladków;
 • okolica nad kolanami;
 • okolice pach;
 • na ramionach;
 • na twarzy.

Lipoliza twarzy

Lipolizę twarzy wykonuje się w celu likwidacji drugiego podbródka oraz miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej w okolicach policzków.

Lipoliza iniekcyjna podbródka

Lipoliza podbródka to zabieg niechirurgiczny, pozwalający na pozbycie się tzw. drugiego podbródka. Pojawia się on nie tylko u osób z nadwagą, ale również prowadzących niezdrowy tryb życia.

Lipoliza brzucha

Lipoliza brzucha pozwala pozbyć się tzw. oponki, czyli nadmiaru tkanki tłuszczowej, który gromadzi się w okolicy brzucha.

Lipoliza ud

Lipoliza ud to sposób na wymodelowanie i wysmuklenie górnej partii nóg.

Lipoliza kolan

Lipoliza kolan pozwala na pozbycie się tłuszczu w tych miejscach, gdzie wygląd nie ulega poprawie pomimo stosowania rygorystycznych diet czy ćwiczeń. Jednym z takich miejsc są kolana.

Wskazania do przeprowadzenia lipolizy iniekcyjnej

Zabieg lipolizy iniekcyjnej dedykowany jest Pacjentom z odpowiednią wagą lub lekką nadwagą i miejscowo nagromadzonym tłuszczem, którego nie można pozbyć się za pomocą intensywnych ćwiczeń czy diety. Czy będzie to lipoliza policzków czy też lipoliza ud, ma za zadanie pomóc w osiągnięciu właściwej sylwetki, co bardzo pozytywnie przekłada się na samoocenę i samopoczucie.

Przeciwwskazania do zabiegu lipolizy iniekcyjnej

W niektórych przypadkach lipoliza iniekcyjna nie jest wskazana. Zabiegom lipolizy nie powinny poddawać się osoby uczulone na soję i witaminę B, a także osoby z zaawansowaną nadwagą, ciężarne, diabetycy, osoby z chorobami wątroby i nerek.

Przygotowanie do lipolizy

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania w domu. Może go wykonać jedynie lekarz specjalista. Zaleca się, aby pacjent zasięgnął porady, zarówno przed podjęciem leczenia, jak i podczas poddawania się kolejnym zabiegom (konsultacja). W dniu zabiegu można przyjąć środki przeciwbólowe.

Przebieg zabiegu lipolizy iniekcyjnej

Zabieg iniekcyjny oznacza, że preparat zostaje miejscowo wprowadzony do ciała za pomocą wyspecjalizowanych igieł, dzięki którym zabieg nie jest bolesny, a objawy pozabiegowe ograniczone. Lekarz z gabinetu medycyny estetycznej Fabskin, po konsultacji z pacjentem, wyznacza obszary ciała do poddania iniekcji, a następnie za pomocą nakłuć wstrzykuje roztwór substancji lipolitycznej. Cała procedura jest praktycznie bezbolesna i trwa około 30 minut.

Efekty lipolizy w gabinecie Fabskin w Warszawie

Zastanawiasz się, czy warto skorzystać z takiego rozwiązania? Warto poznać pozytywne efekty, jakie możesz osiągnąć za jego pomocą. Dzięki lipolizie iniekcyjnej pozbędziemy się:

 • fałdek pod pośladkami;
 • ,,oponki”;
 • drugiego podbródka;
 • tłuszczu występującego po zewnętrznej i wewnętrznej części ud;
 • tłuszczu na ramionach, kolanach;
 • chomików (nadmiaru tłuszczu na policzkach);
 • nadmiaru tłuszczu na karku.

Ale to nie wszystko! Są także inne efekty, które daje Ci lipoliza iniekcyjna. Podczas zabiegu lipolizy Pacjent traci od 1 do 10 centymetrów w obwodzie. Poprawie ulega mikrokrążenie oraz metabolizm komórek skóry. Około 6% populacji wykazuje silną odporność na enzymy używane w lipolizie, w ich przypadku efekty będą o wiele słabsze. Biorąc pod uwagę statystykę, jest duża szansa, że zaliczasz się do większości, która w pełni odczuwa efekty działania lipolizy.

Efekty zabiegów lipolizy iniekcyjnej

Efekty zabiegów lipolizy iniekcyjnej

Kiedy widoczne są efekty lipolizy iniekcyjnej?

W zależności od indywidualnych predyspozycji i ilości tkanki tłuszczowej, zabieg lipolizy jest satysfakcjonujący już po pierwszym zastosowaniu, najczęściej jednak lipolizę przeprowadza się kilkakrotnie, nawet co 8 tygodni. Proces tłuszczowego podziału komórek jest powolny, jednak zabieg lipolizy z dużą skutecznością sprzyja ujędrnianiu ciała i utracie tłuszczu. Efekty lipolizy mogą być trwałe, jeśli Pacjent nie zacznie przybierać na wadze.

Działania uboczne

Po zabiegu często występują niewielkie obrzęki, zaczerwienienia, a pacjenci mogą odczuwać czasowe dolegliwości, które zanikają samoczynnie. Zabiegowi nie powinny poddawać się osoby z zaburzeniami nerek i wątroby. Również diabetycy, kobiety w ciąży i matki karmiące powinny zachować szczególną ostrożność i zwrócić się z poradą do lekarza specjalisty.

Ulotka

Skutki uboczne bezpośrednio po zabiegu lipolizy iniekcyjnej

Po zabiegu często występują niewielkie obrzęki, zaczerwienienia, swędzenie oraz pieczenie. Są to czasowe dolegliwości, które świadczą o skuteczności leczenia. Objawy te zazwyczaj ustępują samoistnie w przeciągu kilku dni od zabiegu.

Zalecenia po zabiegu lipolizy iniekcyjnej

Po zabiegu zaleca się spożywać do 2 litrów płynów dziennie, nie wolno się opalać ani korzystać z sauny przez kilka pierwszych dni. Już po upływie tygodnia od zabiegu można zacząć uprawiać ćwiczenia gimnastyczne, które wzmocnią zabieg lipolizy, jak również masaże pozytywnie wpływające na krążenie. Na utrzymywanie się efektów wpływ ma również zdrowa, zbilansowana dieta.

Chcesz pozbyć się otyłości miejscowej?
Umów się na zabieg lipolizy iniekcyjnej w Warszawie

☎ (22) 126 80 08

FAQ – najważniejsze pytania dotyczące lipolizy iniekcyjnej

Czy lipoliza iniekcyjna boli?

Lipoliza jest zabiegiem miejscowym. Składniki lipolityczne aplikowane są do tkanek tłuszczowych. Leczenie trwa około 30 minut i nie przeszkadza w dalszym wykonywaniu codziennych czynności. Sama procedura jest bezbolesna, jednak w ciągu kilkunastu minut po iniekcji pojawia się ból, zaczerwienienie i swędzenie, które mogą utrzymywać się do paru tygodni. W ciągu kolejnego miesiąca lub dwóch miejsce iniekcji może być mniej wrażliwe w odczuciu.

Jak często należy powtarzać zabieg lipolizy?

Zdaniem eksperta

Najlepsze rezultaty lipoliza przyniesie, gdy zostanie wykonana w serii. W przypadku niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej zwykle wystarczy od 2 do 3 zabiegów. Jeżeli tkanka jest większa, to liczba rekomendowanych zabiegów powinna być wyższa. Odstępy pomiędzy zabiegami to 3-4 tygodni – wyjaśnia lek. medycyny estetycznej, dr Radosław Rzepnikowski

Jak długo utrzymują się efekty lipolizy?

Efekty są trwałe pod warunkiem, że osoba, która poddała się serii zabiegów, prowadzi zdrowy tryb życia (zbilansowana dieta i aktywność fizyczna). Duży wpływ na trwałość efektu ma także stosowanie się do zaleceń, które udzielone zostaną po przeprowadzonym zabiegu.

Czy lipoliza iniekcyjna okazuje się skuteczna we wszystkich przypadkach?

Ostateczny efekt u poszczególnych Pacjentów może się różnić. Jest to uzależnione od konkretnego problemu, z jakim boryka się dany Pacjent, ilości dodatkowej tkanki tłuszczowej oraz objętości zastosowanego preparatu.

Czy można skrócić czas rekonwalescencji po zabiegu lipolizy iniekcyjnej?

Tak. Stosując drenaż limfatyczny, można o około 50% skrócić czas występowania obrzęku po zabiegu. Zabiegi fizjoterapeutyczne zmniejszają również bolesność pozabiegową.

Cennik lipolizy iniekcyjnej w Warszawie

[cena]

Lipoliza iniekcyjnaCenaPakiet 3 zabiegów
1 ampułka500 zł1125 zł (375 zł za zabieg)
podbródek500 zł1125 zł (375 zł za zabieg)
dolne części policzków “chomiki”500 zł1125 zł (375 zł za zabieg)
brzuch1500 zł3000 zł (1000 zł za zabieg)
boczki750 zł1500 zł (500 zł za zabieg)
biodra900 zł-1500 zł1800-3000 zł (600-1000 zł za zabieg)
plecy750 zł1500 zł (500 zł za zabieg)
kolana750 zł1500 zł (500 zł za zabieg)