Linerase to silny biokompatybilny i biodegradowalny stymulator kolagenu. Preparat to przełom w medycynie estetycznej. Ma na celu poprawić ogólną kondycję skóry i ją skutecznie odmłodzić. Dzięki silnej stymulacji kolagenu można w łatwy i bezinwazyjny sposób odzyskać utraconą jędrność, elastyczność, napięcie skóry i wygładzić pierwsze zmarszczki. To jedyny dostępny na rynku kolagen typu I zarejestrowany jako wyrób medyczny. Mimo że preparat Linerase jest w Polsce stosunkowo nowy, to lekarze medycyny estetycznej oraz pacjenci oceniają lek jako bardzo skuteczny w walce z upływającym czasem.

Co trzeba wiedzieć o kolagenie?

Kolagen to jeden z najważniejszych składników organizmu człowieka odpowiadający za jędrność, gęstość i elastyczność naszej skóry. W skórze człowieka zawiera się aż 80% kolagenu typu I oraz 20% kolagenu typu III. Niestety wraz z wiekiem zdolność do tworzenia włókien kolagenowych spada, co powoduje, że na skórze zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki. Badania udowodniły, że komórki kolagenu zaczynają obumierać już po 25. roku życia. Negatywny proces starzenia się skóry dodatkowo potęgują czynniki, na które często nie mamy wpływu, czyli stres, choroby, a nawet złe warunki atmosferyczne i zanieczyszczenie powietrza. Zmniejszona ilość kolagenu w skórze w połączeniu z negatywnymi czynnikami zewnętrznymi powoduje, że nasza skóra zaczyna się starzeć. Starzejącą się skórę wyróżniają zmiany kształtu i owalu twarzy, zmarszczki pod oczami, na czole, wiotkość i obwisłość. Procesy starzenia się skóry można jednak skutecznie hamować, a najlepszym sposobem na to, jest uzupełnianie niedoboru kolagenu w skórze i niwelowanie skutków jego utraty.

Upływający czas negatywnie wpływa na kondycję Twojej skóry?
Umów się na zabieg Linerase w Warszawie

Zabiegi Linerase – dlaczego warto z nich skorzystać?

Linerase to liofizjolowany koński kolagen, który jest pozyskiwany i oczyszczany bez użycia enzymów proteolitycznych. Dzięki temu utrzymuje on bardzo wysoką bioaktywność. Linerase to doskonały sposób na odbudowę tkanki łącznej. Przeznaczony jest do najdelikatniejszych partii twarzy, a także całego ciała. Atelokolagen przyczynia się do produkcji nowych fibroblastów, które odgrywają kluczową rolę w procesie starzenia się skóry. Namnażanie fibroblastów poprawia kondycję skóry, a tym samym przyczynia się do zachowania młodszego wyglądu. Bioaktywny preparat Linerase służy do odbudowy i regeneracji skóry twarzy, szyi, dekoltu, redukcji wiotkości, usunięcia blizn i wygładzenia zmarszczek. Zabiegi Linerase wykonywane w naszym gabinecie są całkowicie bezpieczne i nie wywołują żadnych skutków ubocznych ani reakcji alergicznych.

 

Kliknij aby pobrać broszurę LINERASE z pełną informacją o produkcie >

Dla kogo zalecane są zabiegi kolagenowe Linerase? Wskazania

Zdaniem eksperta

Odmładzające zabiegi kolagenowe Linerase można stosować profilaktycznie już po 25. roku życia w celu zahamowania pierwszych oznak starzenia się skóry. Odpowiedni poziom kolagenu w skórze jest bardzo istotny, ponieważ pozwala zachować młody wygląd na dłużej. Kolagen znacząco opóźnia proces powstawania zmarszczek i wiotczenia skóry – mówi lek. medycyny estetycznej Dorota Gołębiowska-Caruk.

Zabieg przeznaczony jest dla każdego, kto chce:

 • długotrwale odmłodzić nie tylko skórę twarzy, ale również szyi, dekoltu lub całego ciała,
 • poprawić kondycję skóry dłoni,
 • pozbyć się niechcianych rozstępów,
 • usunąć blizny potrądzikowe oraz zanikowe,
 • uzupełnić niedobory kolagenu w skórze,
 • spłycić zmarszczki wokół oczu, ust.

Zabiegi Linerase należą do grupy zabiegów małoinwazyjnych. Nie wymagają długiego okresu rekonwalescencji, dzięki czemu są bardzo dobrze tolerowane przez pacjentów.

Przeciwwskazania do zabiegu z użyciem preparatu Linerase

Do najważniejszych przeciwwskazań przeprowadzenia zabiegu z użyciem kolagenu zalicza się:

 • ciążę i okres karmienia piersią,
 • chorobę nowotworową,
 • cukrzycę,
 • problemy skórne,
 • stany zapalne w miejscu podania preparatu,
 • opryszczkę.

Przygotowanie do zabiegu kolagenowego Linerase

Odmładzający zabieg Linerase nie wymaga specjalnego przygotowania. Na tydzień przed zabiegiem nie zaleca się przyjmowania aspiryny oraz niesterydowych leków przeciwzapalnych. U pacjentów szczególnie wrażliwych na ból przed zabiegiem zaleca się zastosowanie kremu znieczulającego. Nie zawsze jest jednak on potrzebny, ponieważ preparat sam w sobie zawiera substancje znieczulające.

Przygotowanie do zabiegu kolagenowego Linerase

Odmładzający zabieg Linerase nie wymaga specjalnego przygotowania. Na tydzień przed zabiegiem nie zaleca się przyjmowania aspiryny oraz niesterydowych leków przeciwzapalnych. U pacjentów szczególnie wrażliwych na ból przed zabiegiem zaleca się zastosowanie kremu znieczulającego. Nie zawsze jest jednak on potrzebny, ponieważ preparat sam w sobie zawiera substancje znieczulające.

Jak wygląda zabieg odbudowy skóry przy użyciu stymulatora kolagenu Linerase w Warszawie?

Preparat Linerase ma postać proszku, który przed zabiegiem zostaje wymieszany z solą fizjologiczną i odpowiednim preparatem znieczulającym. Nowej generacji kolagen Linerase aplikowany jest za pomocą bardzo cienkiej i krótkiej igły do mezoterapii igłowej. Po przeprowadzeniu zabiegu ważne jest, aby w miejscu aplikacji preparatu wykonać masaż. Na zabieg wystarczy zarezerwować sobie około 40 minut.

Stymulator kolagenu Linerase – kiedy i jakich efektów można oczekiwać?

Aby uzyskać optymalne efekty, zaleca się skorzystać z serii 2-4 zabiegów kosmetycznych Linerase. Odstępy pomiędzy zabiegami powinny być nie dłuższe niż 14 dni. Pierwsze efekty można już zobaczyć po upływie 7-14 dni. Skóra już po pierwszym zabiegu staje się gęstsza, bardziej elastyczna i pełna blasku. Efekt ten utrzymuje się przez okres 12-18 miesięcy.

Efekty zabiegu kolagenowego Linerase        Efekty zabiegu kolagenowego Linerase

Możliwe działania niepożądane po zabiegu kolagenowym Linerase

W miejscu zabiegu może pojawić się miejscowy obrzęk, zaczerwienienie lub swędzenie, które powinno nastąpić do 7 dni. Dużą zaletą zabiegu jest jednak to, iż nie trwa on długo.

Umów się na skuteczny zabieg odmładzający Linerase
Zapraszamy do kliniki medycyny estetycznej na Bemowie w Warszawie

FAQ – najważniejsze pytania dotyczące zabiegu kolagenowego Linerase

Czy zabieg z użyciem kolagenu Linerase daje naturalny efekt?

Zdaniem eksperta

Linerase jest substancją biopochodną, zapewnia skórze naturalną regenerację i przywraca naturalną strukturę poprzez odtworzenie włókien kolagenowych. W takim przypadku nie ma mowy o nienaturalnym efekcie – wyjaśnia lek. medycyny estetycznej Radosław Rzepnikowski.

Jakich zabiegów nie powinno łączyć się z zabiegami Linerase?

Nie zaleca się łączyć zabiegu Linerase z zabiegami laserowymi, chemicznymi peelingami oraz dermabrazją.

Czy są jakieś szczególne zalecenia po zabiegu kolagenowym Linerase?

Bezpośrednio po zabiegu nie powinno się nakładać makijażu. Należy unikać długotrwałej ekspozycji na słońce i bardzo niskiej temperatury. Dwa razy dziennie skórę należy smarować specjalnym kremem o właściwościach kojących.

Zapraszamy do skorzystania z zabiegu Linerase w Klinice Fabskin w Warszawie w dzielnicy Bemowo już dzisiaj.

Linerase Warszawa – cena

Sprawdź cennik mezoterapii kolagenowej Linerase w FabSkin

 

ProduktCena u kosmetologaPakiet 3 zabiegów u kosmetologaCena u lekarzaPakiet 3 zabiegów u lekarza
NCTF HA lub CytoCare 532
1 obszar (Twarz / Szyja / Dekolt)600 zł1500 zł (500 zł za zabieg)690 zł1725 zł (575 zł za zabieg)
2 obszary700 zł1800 zł (600 zł za zabieg)805 zł2070 zł (690 zł za zabieg)
3 obszary800 zł2100 zł (700 zł za zabieg)920 zł2415 zł (805 zł za zabieg)
Osocze bogatopłytkowe
1 ampułka--805 zł2070 zł (690 zł za zabieg)
2 ampułki--1035 zł2415 zł (805 zł za zabieg)
Saypha rich 1 ml800 zł2100 zł (700 zł za zabieg)920 zł2415 zł (805 za ampułkę)
Saypha rich 2 ml1400 zł (700 zł za 1 ml)3600 zł (1200 zł za zabieg; 600 zł za 1 ml)1610 zł4140 zł (1380 zł za zabieg/690 zł za ampułkę)
Neauvia Hydro Deluxe 2.5 ml800 zł2100 zł (700 zł za zabieg)920 zł2415 zł (805 zł za ampułkę)
Mezoterapia LIGHT EYES (cienie/worki/napięcie skóry)400 zł900 zł (300 zł za zabieg)460 zł1035 zł (345 zł za zabieg)
Mezoterapia kolagenowa
Nithya 1000 zł2400 zł (800 zł za zabieg)1150 zł2760 zł (920 zł za zabieg)
Karisma 1100 zł2700 zł (900 zł za zabieg)1375 zł3105 zł (1035 zł za zabieg)
Kolagen GUNA1000 zł2400 zł (800 zł za zabieg)1150 zł2760 zł (920 zł za zabieg)
Linerase 1100 zł2700 zł (900 zł)1375 zł3105 zł (1035 zł za zabieg)