Stymulator kolagenu jest biokompatybilny i biodegradowalny. Preparat, stosowany do tego zabiegu, to przełom w medycynie estetycznej. Ma na celu poprawić ogólną kondycję skóry i ją skutecznie odmłodzić. Dzięki silnej stymulacji kolagenu można w łatwy i bezinwazyjny sposób odzyskać utraconą jędrność, elastyczność, napięcie skóry i wygładzić pierwsze zmarszczki. To jedyny dostępny na rynku kolagen typu I zarejestrowany jako wyrób medyczny. Mimo że preparat stosowany w klinie FabSkin jest w Polsce stosunkowo nowy, to lekarze medycyny estetycznej oraz pacjenci oceniają lek jako bardzo skuteczny w walce z upływającym czasem.

Marzysz o gładkiej i jędrnej skórze, a nie chcesz decydować się na inwazyjne zabiegi chirurgiczne? Nie wiesz, w jaki sposób przywrócić swojej skórze dawne odżywienie? Skorzystaj z nowej propozycji kliniki medycyny estetycznej FabSkin w Warszawie i wybierz zabieg z użyciem kolagenu Linerase!

Co trzeba wiedzieć o kolagenie?

Kolagen to jeden z najważniejszych składników organizmu człowieka odpowiadający za jędrność, gęstość i elastyczność naszej skóry. W skórze człowieka zawiera się aż 80% kolagenu typu I oraz 20% kolagenu typu III. Niestety wraz z wiekiem zdolność do tworzenia włókien kolagenowych spada, co powoduje, że na skórze zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki. Badania udowodniły, że komórki kolagenu zaczynają obumierać już po 25. roku życia. Negatywny proces starzenia się skóry dodatkowo potęgują czynniki, na które często nie mamy wpływu, czyli stres, choroby, a nawet złe warunki atmosferyczne i zanieczyszczenie powietrza. Zmniejszona ilość kolagenu w skórze w połączeniu z negatywnymi czynnikami zewnętrznymi powoduje, że nasza skóra zaczyna się starzeć. Starzejącą się skórę wyróżniają zmiany kształtu i owalu twarzyzmarszczki pod oczami, na czole, wiotkość i obwisłość. Procesy starzenia się skóry można jednak skutecznie hamować, a najlepszym sposobem na to, jest uzupełnianie niedoboru kolagenu w skórze i niwelowanie skutków jego utraty.

Za co odpowiedzialny jest kolagen?

Biostymulatory kolagenu, do których właśnie należy Linerase, są włóknami stanowiącymi podporę skóry. To właśnie dzięki nim możliwe jest utrzymanie sprężystej i jędrnej skóry. Należy pamiętać, że w okresie młodości włókna kolagenowe są naturalnie skręcone i sprężyste. Są one produkowane przez nasz organizm samoczynnie. Z wiekiem jednak ich wygląd i cechy ulegają zmianie. Rozpoczyna się proces ich niszczenia, w rezultacie czego rozkręcają się one i pękają. Zmianie ulegają także ich właściwości fizykochemiczne. Już po skończeniu około 25 roku życia, tracimy około 1,5 % kolagenu rocznie, co przyczynia się do utraty jędrności naszej skóry. W ten właśnie sposób na twarzy pojawiają się pierwsze zmarszczki, które później stają się coraz bardziej widoczne i głębsze. Linerase Hydro uzupełnia te niedobory, dzięki czemu skóra odzyskuje dawne napięcie, co przyczynia się do redukcji zmarszczek oraz ogólnej poprawy kondycji skóry. Kolagen Linerase ma więc bardzo dobre opinie zarówno wśród badaczy, jak również osób, które wykonują zabieg z jego użyciem.

Upływający czas negatywnie wpływa na kondycję Twojej skóry?
Umów się na zabieg Linerase w Warszawie

Zabieg Linerase stymulator tkankowy – co to w ogóle jest?

Linerase to kolagen, który jest używany do wielu zabiegów kosmetycznych, mających na celu odbudowę tkanki skórnej oraz jej natychmiastową regenerację. Dzięki innowacyjnej włoskiej formule jest on prawdziwym przełomem w walce o jędrną i młodą skórę. Linerase cieszy się dużym uznaniem nie tylko wśród Pacjentów, którzy skorzystali z jego działania, ale też wśród ekspertów branży medycyny estetycznej, w tym także specjalistów, którzy tworzą zespół kliniki FabSkin w Warszawie. Kolagen Linerase jest produktem, który charakteryzuje się wyjątkowym bezpieczeństwem jego podania, ponieważ Pacjent nie jest narażony na reakcje alergiczne. Jest także biodegradowalny, ponieważ całkowicie rozpuszcza się on w skórze po jego podaniu. Dzięki tej formule stosowanie Linerase można osiągnąć efekty ujędrnienia, wygładzenia, odzyskania prawidłowego napięcia skóry oraz jej odpowiedniego nawilżenia.

Linerase – czy warto zdecydować się na ten zabieg?

Co istotne, korzystanie z zabiegu z użyciem stymulatora Linerase jest bezpieczny i polecany w szczególności osobom, u których widoczne są zmiany związane z naturalnym procesem starzenia już po 25 roku życia. Dzięki temu możliwe jest utrzymywanie prawidłowego poziomu kolagenu, którego zadaniem jest nie tylko niwelowanie zmarszczek, ale także ogólna odbudowa i regeneracja skóry twarzy, dekoltu, dłoni czy szyi. Niektórzy Pacjenci kliniki FabSkin położonej na warszawskim Bemowie doceniają też siłę kolagenu Linerase w walce z leczeniem blizn potrądzikowych, jak również ograniczają widoczność rozstępów czy cellulitu. Jak widać Linerase Hydro przynosi spektakularne efekty w trosce o zdrowe i piękne ciało. Każda osoba, która zdecydowała się na użycie tego stymulatora tkankowego w jakimkolwiek zabiegu w naszej klinice, jest zadowolona z jego naturalnych rezultatów.

Zabiegi ze stymulatorem kolagenu – dlaczego warto z nich skorzystać?

Do zabiegu stosujemy liofizjolowany koński kolagen, który jest pozyskiwany i oczyszczany bez użycia enzymów proteolitycznych. Dzięki temu utrzymuje on bardzo wysoką bioaktywność. Stymulator kolagenu to doskonały sposób na odbudowę tkanki łącznej. Przeznaczony jest do najdelikatniejszych partii twarzy, a także całego ciała. Atelokolagen przyczynia się do produkcji nowych fibroblastów, które odgrywają kluczową rolę w procesie starzenia się skóry. Namnażanie fibroblastów poprawia kondycję skóry, a tym samym przyczynia się do zachowania młodszego wyglądu. Bioaktywny preparat, którego używamy, służy do odbudowy i regeneracji skóry twarzyszyidekoltu, redukcji wiotkości, usunięcia blizn i wygładzenia zmarszczek. Zabiegi ze stymulatorem kolagenu wykonywane w naszym gabinecie są całkowicie bezpieczne i nie wywołują żadnych skutków ubocznych ani reakcji alergicznych.

Kliknij aby pobrać broszurę zabiegów ze stymulatorem kolagenu z pełną informacją o produkcie >

Dla kogo zalecane są zabiegi kolagenowe? Wskazania

Zdaniem eksperta

Odmładzające zabiegi kolagenowe można stosować profilaktycznie już po 25. roku życia w celu zahamowania pierwszych oznak starzenia się skóry. Odpowiedni poziom kolagenu w skórze jest bardzo istotny, ponieważ pozwala zachować młody wygląd na dłużej. Kolagen znacząco opóźnia proces powstawania zmarszczek i wiotczenia skóry – mówi lek. medycyny estetycznej Radosław Rzepnikowski.

Zabieg przeznaczony jest dla każdego, kto chce:

 • długotrwale odmłodzić nie tylko skórę twarzy, ale również szyi, dekoltu lub całego ciała,
 • poprawić kondycję skóry dłoni,
 • pozbyć się niechcianych rozstępów,
 • usunąć blizny potrądzikowe oraz zanikowe,
 • uzupełnić niedobory kolagenu w skórze,
 • spłycić zmarszczki wokół oczuust.

Zabiegi ze stymulatorem kolagenu należą do grupy zabiegów małoinwazyjnych. Nie wymagają długiego okresu rekonwalescencji, dzięki czemu są bardzo dobrze tolerowane przez pacjentów.

Zabieg Linerase – przeciwwskazania do jego wykonania

Tak, jak każdy zabieg, również stosowanie stymulatorów kolagenowych jest obarczone kilkoma zasadami. Warto wiedzieć, jakie osoby nie mogą skorzystać z tego rewelacyjnego zabiegu odmładzającego. Wśród najpopularniejszych przeciwwskazań do jego wykonania wymienia się w szczególności:

 • ciążę;
 • okres karmienia piersią;
 • nieuregulowaną cukrzycę;
 • choroby autoimmunologiczne;
 • choroby nowotworowe;
 • stany zapalne lub zakażenia okolicy zabiegowej;
 • problemy z krzepliwością z krwi;
 • przyjmowanie niektórych leków;
 • tendencje do powstawania bliznowców.

Bezpośrednio przed podjęciem decyzji o wykonaniu u siebie mezoterapii kolagenem Linerase, warto skonsultować się ze specjalistą, który oceni stan naszej skóry oraz wyeliminuje negatywne przesłanki do jego wykonania. W klinice FabSkin w Warszawie możesz liczyć na fachowe porady naszych ekspertów w tym zakresie.

Przygotowanie do zabiegu kolagenowego

Odmładzający zabieg kolagenowy nie wymaga specjalnego przygotowania. Na tydzień przed zabiegiem nie zaleca się przyjmowania aspiryny oraz niesterydowych leków przeciwzapalnych. U pacjentów szczególnie wrażliwych na ból przed zabiegiem zaleca się zastosowanie kremu znieczulającego. Nie zawsze jest jednak on potrzebny, ponieważ preparat sam w sobie zawiera substancje znieczulające.

Jak wygląda zabieg Linerase Warszawa?

W klinice FabSkin położonej na warszawskim Bemowie możesz liczyć na profesjonalizm wszystkich usług, jakie oferujemy. Wśród nich znajdziesz także Linerase, czyli rewolucyjny stymulator tkankowy, który odpowiada za utrzymanie młodej i jędrnej skóry. Sam zabieg jest całkowicie bezbolesny, ponieważ na skórę Pacjenta aplikujemy znieczulenie miejscowe, które jest w formie kremu bądź żelu. Technika podania preparatu nie różni się od tradycyjnych form mezoterapii, które są szeroko stosowane przez kliniki na całym świecie. Jedyną znaczącą różnicą jest to, że kolagen Linerase jest w tym przypadku podawany nieco głębiej, ponieważ trafia on pod skórę. Co ciekawe, jest to zabieg mniej inwazyjny niż klasyczna mezoterapia, ponieważ fachowiec, który go wykonuje, stosuje mniejszą ilość nakłuć. Linerase jest stosowany pod oczy, na czoło, dekolt, policzki, żuchwę, dłonie, szyję czy inne partie ciała.

Przed podaniem preparatu pacjent konsultuje się z lekarzem lub kosmetologiem, który zbiera najważniejsze informacje na temat stanu zdrowia osoby poddanej zabiegowi, ocenia jego stan skóry i szczególne potrzeby, jak również szczegółowo omawia sposób przygotowania się do mezoterapii kolagenem. W trakcie wizyty wstępnej Pacjent przedstawia także swoje oczekiwania, a specjalista wyjaśnia, jakich efektów można spodziewać się po jego wykonaniu. Wtedy także określana jest ilość Linerase hydro oraz szacunkowa cena zabiegu z jego użyciem. Należy pamiętać, że sam zabieg jest przeprowadzany w warunkach ambulatoryjnych, tak więc nie wymaga on hospitalizacji. Po jego zakończeniu Pacjent może powrócić do codziennych aktywności z pominięciem okresu rekonwalescencji. Preparat do stymulacji kolagenu ma postać proszku, który przed zabiegiem zostaje wymieszany z solą fizjologiczną i odpowiednim preparatem znieczulającym. Nowej generacji kolagen aplikowany jest za pomocą bardzo cienkiej i krótkiej igły do mezoterapii igłowej. Po przeprowadzeniu zabiegu ważne jest, aby w miejscu aplikacji preparatu wykonać masaż. Na zabieg wystarczy zarezerwować sobie około 40 minut.

Linerase – jakie są jego efekty?

Zabiegi z użyciem Linerase kolagen dają spektakularne efekty już po pierwszym jego zastosowaniu. Niewątpliwą zaletą zabiegu jest szybkość jego działania. Już po około tygodniu po wstrzyknięciu pod skórę kolagenu Linerase skóra jest widocznie młodsza, jędrniejsza i bardziej elastyczna. Jedna standardowa dawka preparatu pozwala na rewitalizację skóry nie tylko okolic twarzy, ale również dekoltu bądź szyi. Linerase to stymulator, dzięki któremu unikniemy efektu sztuczności czy też maski na twarzy. Jego działanie jest równomiernie rozłożone w czasie, dzięki czemu skóra w widoczny sposób odzyskuje dawną kondycję, wyglądając przy tym naturalnie. Aby uzyskać optymalne rezultaty, specjaliści zalecają wykonanie serii od 2 do 4 zabiegów, a ich ilość jest przede wszystkim uzależniona od rodzaju problemów, z jakimi boryka się konkretny Pacjent. Fachowcy, którzy tworzą klinikę FabSkin w Warszawie z pewnością doradzą Ci, ile zabiegów będzie potrzebnych, aby Twoja skóra odzyskała nowe życie. Co ważne, zaleca się, aby przerwy między poszczególnymi sesjami nie przekraczały dwóch tygodni.

Stymulator kolagenu – kiedy można oczekiwać efektów?

Zgodnie z tym, jak działa Linerase i jakie są opinie naszych Klientów kliniki FabSkin w Warszawie, pierwsze efekty po podaniu tego kolagenu są widoczne już po pierwszym zabiegu. Jednak aby uzyskać optymalne efekty, zaleca się skorzystać z serii 2-4 zabiegów kosmetycznych ze stymulatorem kolegenu. Skóra musi mieć czas na wchłonięcie produktu, dlatego też po upływie od 7 do 14 dni staje się promienna i gęstsza. Zwiększa się także jej elastyczność i jędrność. Po wykonaniu serii zabiegów zgodnie z zaleceniami lekarskimi końcowy efekt może utrzymywać się aż do 18 miesięcy.

Linerase – jak wygląda skóra przed i po użyciu?

Jeśli wiesz już, czym jest niezwykły kolagen Linerase, warto dowiedzieć się, jak wygląda skóra przed i po jego zastosowaniu. Przede wszystkim jest on polecany osobom, u których wymagane jest wspomaganie biorewitalizacji różnych obszarów ciała, w tym w szczególności twarzy, dekoltu, dłoni lub szyi. Przed wykonaniem zabiegu, skóra Pacjenta jest matowa, pozbawiona życia. Często pojawiają się zmarszczki, które z biegiem lat stają się coraz bardziej widoczne. Skóra traci swoją jędrność w wyniku naturalnych procesów starzenia, co wiąże się z utratą dawnego konturu twarzy oraz występowaniem zmian skórnych, takich jak na przykład przebarwienia. Przed wykonaniem mezoterapii z substancją Linerase skóra naszych Pacjentów jest mniej sprężysta, a cienie pod oczami wskazują na niedobór substancji odżywczych w organizmie. Po wykonaniu serii zabiegów z użyciem tego kolagenu tkanka łączna skóry właściwej zaczyna się regenerować, co wspomaga redukcję oznak starzenia się skóry, jak również pozwala na uzyskanie naturalnego jej napięcia. Mezoterapia Linerase jest również stosowana w celu leczenia blizn zanikowych oraz rozstępów. Na stronie kliniki FabSkin położonej na warszawskim Bemowie możesz zapoznać się z fotografiami naszych Pacjentów przed i po zabiegu, co jasno pokazuje, jak spektakularne rezultaty niesie za sobą stosowanie kolagenu Linerase.

Efekty zabiegu kolagenowego Linerase        Efekty zabiegu kolagenowego Linerase

Linerase – jakie są opinie na temat tego zabiegu?

Wiele osób, które są zainteresowane zabiegiem Linerase czyta opinie, które znajduje na przypadkowym forum. Warto wiedzieć, że jest to jednak zasób informacji, które niekoniecznie są prawdziwe. Klienci naszej placówki FabSkin w Warszawie wypowiadają się pozytywnie o rezultatach, jakie zaobserwowali w swoim wyglądzie po wykonaniu zabiegów z użyciem stymulatorów. Co więcej, wśród nich właśnie Linerase to kolagen, który ma najlepsze opinie. Pamiętajmy jednak, że każdy Pacjent jest inny, dlatego też skóra każdej osoby reaguje w sposób indywidualny na podany podskórnie preparat. U niektórych osób efekty po pierwszym zabiegu mogą być więc mniej widoczne, jednak prawidłowa opieka medyczna powinna pozwolić na uzyskanie rezultatów zgodnych z założeniami.

Stymulator linerase – efekty uboczne

Mimo tego, że stymulator Linerase ma bardzo dobre opinie i zazwyczaj jego użycie nie wywołuje żadnych efektów niepożądanych, w trosce o bezpieczeństwo Pacjenta należy wyeliminować wszelkie przeciwwskazania do wykonania zabiegu z tym preparatem. Należy również pamiętać, że mezoterapię z użyciem Linerase powinien wykonywać profesjonalista, ponieważ podawanie tego stymulatora w warunkach domowych może nieść za sobą nieprzyjemne konsekwencje. W klinice FabSkin w Warszawie stawiamy na fachową opiekę i doradztwo w zakresie wybrania odpowiednich zabiegów dla każdego Pacjenta.

Możliwe działania niepożądane po zabiegu kolagenowym

W miejscu zabiegu może pojawić się miejscowy obrzęk, zaczerwienienie lub swędzenie, które powinno nastąpić do 7 dni. Dużą zaletą zabiegu jest jednak to, iż nie trwa on długo.

Umów się na skuteczny zabieg odmładzający Linerase
Zapraszamy do kliniki medycyny estetycznej na Bemowie w Warszawie

FAQ – najważniejsze pytania dotyczące zabiegu kolagenowego

Czy zabieg z użyciem kolagenu daje naturalny efekt?

Zdaniem eksperta

Stymulator kolagenu jest substancją biopochodną, zapewnia skórze naturalną regenerację i przywraca naturalną strukturę poprzez odtworzenie włókien kolagenowych. W takim przypadku nie ma mowy o nienaturalnym efekcie – wyjaśnia lek. medycyny estetycznej Radosław Rzepnikowski.

Jakich zabiegów nie powinno łączyć się z zabiegami kolagenowymi?

Nie zaleca się łączyć zabiegu kolagenowego z zabiegami laserowymi, chemicznymi peelingami oraz dermabrazją.

Czy są jakieś szczególne zalecenia po zabiegu kolagenowym?

Bezpośrednio po zabiegu nie powinno się nakładać makijażu. Należy unikać długotrwałej ekspozycji na słońce i bardzo niskiej temperatury. Dwa razy dziennie skórę należy smarować specjalnym kremem o właściwościach kojących.

Zapraszamy do skorzystania z zabiegu kolagenowego w Klinice Fabskin w Warszawie w dzielnicy Bemowo już dzisiaj.

Linerase – cena zabiegu

Linerase to preparat specjalistyczny, którego cena jest zazwyczaj uzależniona od ilości potrzebnej do uzyskania optymalnych efektów. Mezoterapia z użyciem tego stymulatora kolagenowego jest wykonywana na różne partie ciała i w różnym celu. Na stronie internetowej kliniki FabSkin położonej na warszawskim Bemowie znajdziesz informacje, czym jest dokładnie kolagen Linerase oraz jaka jest cena jednej ampułki. Warto jednak obserwować nas na bieżąco, ponieważ na witrynie naszej kliniki często pojawiają się atrakcyjne promocje. Dbamy też o naszych stałych Klientów, którym oferujemy pakiety zabiegowe w niższych cenach. Niewątpliwie jednak Linerase to zabieg, którego cena nie jest wygórowana, dzięki czemu każdy może pozwolić sobie na jego wykonanie i szybką poprawę wyglądu swojej skóry.

Stymulatory kolagenowe Warszawa – cena

Sprawdź cennik mezoterapii kolagenowej w FabSkin

ProduktCena u kosmetologaPakiet 3 zabiegów u kosmetologaCena u lekarzaPakiet 3 zabiegów u lekarza
NCTF HA lub CytoCare 532
1 obszar (Twarz / Szyja / Dekolt)600 zł1500 zł (500 zł za zabieg)690 zł1725 zł (575 zł za zabieg)
2 obszary700 zł1800 zł (600 zł za zabieg)805 zł2070 zł (690 zł za zabieg)
3 obszary800 zł2100 zł (700 zł za zabieg)920 zł2415 zł (805 zł za zabieg)
Osocze bogatopłytkowe
1 ampułka--805 zł2070 zł (690 zł za zabieg)
2 ampułki--1035 zł2415 zł (805 zł za zabieg)
Saypha rich 1 ml800 zł2100 zł (700 zł za zabieg)920 zł2415 zł (805 za ampułkę)
Saypha rich 2 ml1400 zł (700 zł za 1 ml)3600 zł (1200 zł za zabieg; 600 zł za 1 ml)1610 zł4140 zł (1380 zł za zabieg/690 zł za ampułkę)
Xela rederm (kwas bursztynowy)900 zł2400 zł ( 800 zł za zabieg)1100 zł3000 zł (1000 zł za zabieg)
Redensity 1 (1ml)800 zł2100 zł (700 zł za zabieg)920 zł2415 zł (805 zł za ampułkę)
Neauvia Hydro Deluxe 2.5 ml800 zł2100 zł (700 zł za zabieg)920 zł2415 zł (805 zł za ampułkę)
Mezoterapia LIGHT EYES (cienie/worki/napięcie skóry)400 zł900 zł (300 zł za zabieg)460 zł1035 zł (345 zł za zabieg)
Mezoterapia kolagenowa
Nithya 1000 zł2400 zł (800 zł za zabieg)1150 zł2760 zł (920 zł za zabieg)
Karisma 1100 zł2700 zł (900 zł za zabieg)1375 zł3105 zł (1035 zł za zabieg)
Kolagen GUNA1000 zł2400 zł (800 zł za zabieg)1150 zł2760 zł (920 zł za zabieg)
Stymulator kolagenowy1100 zł2700 zł (900 zł)1375 zł3105 zł (1035 zł za zabieg)

Stymulatory tkankowe Linerase – zalecenia po zabiegu

Wspomnieliśmy już, że po wykonaniu zabiegu z użyciem kolagenu Linerase, okres rekonwalescencji jest krótki, a Pacjent może powrócić do wykonywania swoich codziennych obowiązków. Nie oznacza to jednak, że nie powinien on stosować się do ogólnych zaleceń pozabiegowych, które pozwolą mu na uzyskanie optymalnych efektów działania kolagenu. Przede wszystkim normalną reakcją organizmu po podaniu preparatu może być chwilowe pieczenie oraz zaczerwienienie miejsca, gdzie kolagen był podawany. Jest to całkowicie normalne zjawisko, które samoczynnie powinno ustąpić po kilku minutach. Przez pierwszy tydzień od wykonania zabiegu możliwe jest odczuwanie niewielkiego bólu w okolicach podania stymulatora, lecz nie jest to powód do niepokoju. Dokładny sposób pielęgnacji skóry po wykonaniu mezoterapii z użyciem Linerase przedstawi Pacjentom specjalista kliniki FabSkin w Warszawie. Przede wszystkim należy pamiętać, że – tak jak po innych zabiegach z zakresu medycyny estetycznej, gdzie podawany jest dowolny preparat – Pacjent powinien odpowiednio nawilżać skórę, ograniczyć aktywność fizyczną oraz zaprzestać korzystania z solarium, basenów czy saun przez co najmniej kilka dni po zakończeniu serii zabiegów.