Dermatolog w mieście Warszawa

Jaka klinika dermatologiczna w mieście Warszawa jest godna polecenia, jeśli masz problemy skórne? Ile kosztuje prywatna wizyta u dermatologa? Kiedy warto zgłosić się po poradę? Te pytania zadaje sobie wielu z nas. Pora zebrać wszystkie informacje w jedno miejsce i znaleźć odpowiedzi, jakich szukamy.

Kim w ogóle jest dermatolog?

Dermatolog to lekarz, który zajmuje się wszystkimi chorobami skórnymi, jakie pojawiają się u ludzi. Przychodzą więc do niego osoby w najróżniejszym wieku i w różnym stadium choroby. Dobry dermatolog zapewnia kompleksową opiekę, a więc nie tylko diagnozuje, ale także leczy oraz zajmuje się profilaktyką chorób skóry, paznokci i włosów. Szerokim określeniem jest także sama dermatologia, rozumiana jako dział medycyny, który skupia się przede wszystkim na różnych chorobach skórnych, jak również badaniach w celu określenia funkcji i struktury skóry. Dodatkowo niektórzy dermatolodzy zajmują się jeszcze innymi schorzeniami, które mają podłoże ogólnoustrojowe, a objawy tych chorób są widoczne na skórze. Należy także wspomnieć, że aby zostać dermatologiem, nie wystarczy ukończenie kursu czy szkolenia – osoby, które zajmują się problemami skórnymi, są po studiach medycznych i długoletniej specjalizacji, dlatego też mogą w sposób precyzyjny zdiagnozować i wyleczyć wiele schorzeń. Z pojęciem dermatologii wiąże się także wiele innych specjalizacji, takich jak m.in. dermatochirurgia, medycyna estetyczna czy kosmetologia.

Dobry dermatolog – jaki jest zakres jego usług?

W mieście Warszawa, jak i innych częściach kraju, zakres usług, z jakimi ma do czynienia dermatolog, jest taki sam. Przede wszystkim zajmuje się on wszelkimi dolegliwościami oraz problemami, z jakimi zmaga się nasza skóra. Są to m.in.:

 • trądzik, zarówno pospolity, jak i różowaty czy młodzieńczy;
 • wszelkiego rodzaju chorobami zakaźnymi, jakie dotyczą skóry, czyli: świerzbem, grzybicą, brodawkami (zakażeniem brodawczakiem ludzkim);
 • atopowe zapalenie skóry;
 • oparzenia;
 • łupież;
 • łuszczyca;
 • odmrożenia;
 • łysienie plackowate lub androgenowe;
 • zmiany w obrębie paznokci i włosów;
 • grzybica;
 • bielactwo;
 • egzema;
 • opryszczka;
 • rumień;
 • czerniaki, czyli zmiany nowotworowe skóry;
 • alergie na promienie słoneczne;
 • ostuda.

Należy pamiętać, że to tylko najczęstsze przyczyny, z jakimi Pacjenci zwracają się o pomoc do dermatologa. Każda zmiana skórna może być źródłem jego pracy, dlatego warto korzystać z jego usług za każdym razem, jeśli odczujemy taką potrzebę. Nigdy nie należy bagatelizować żadnej zmiany, ponieważ może się ona przerodzić w groźną dla zdrowia i życia formę nowotworową. Tylko stała i regularna kontrola dermatologiczna daje nam pewność, że nasz organizm jest bezpieczny.

Gabinet dermatologiczny oferuje więc szeroką i kompleksową pomoc w diagnostyce oraz leczeniu chorób skóry, jak również błon śluzowych, włosów i paznokci. Specjalista przeprowadza z Pacjentem wywiad, po czym sprawdza zmiany, które odbiegają od normy i ocenia ich charakter, po czym kwalifikuje je do leczenia. W niektórych przypadkach dermatolog decyduje się na przeprowadzenie w warunkach ambulatoryjnych niewielkich zabiegów, które polegają na usunięciu znamion i innych zmian skórnych. W niektórych przypadkach, w których jest to wymagane, zajmuje się on także profilaktyką chorób o charakterze nowotworowym, jakie dotyczą skóry. Oprócz tego coraz więcej osób korzysta z porad i pomocy w zakresie leczenia łuszczycy czy atopowego zapalenia skóry. Dermatolog może zlecić i wykonać badania dermatoskopowe, jak i zinterpretować otrzymane wyniki.

Kiedy należy udać się do lekarza dermatologa?

Dermatolog w mieście Warszawa jest dostępny zarówno darmowo, po otrzymaniu stosownego skierowania, jak i prywatnie. Z uwagi na to, że na swoją kolej w publicznych przychodniach zazwyczaj czeka się bardzo długo, więcej osób korzysta z tej drugiej opcji. Jeśli pojawią się niepokojące objawy, nie należy bowiem zwlekać – każdy dzień bez odpowiednich lekarstw lub wykonania badań może spowodować, że choroba się pogłębi lub też będziemy musieli zmagać się z powikłaniami. Dermatolog w klinice medycyny estetycznej FabSkin w mieście stołecznym Warszawa przyjmuje swoich Pacjentów prywatnie, bez zbędnego czekania. Posiadamy wykwalifikowaną kadrę lekarską, która z pewnością pomoże Ci w rozwiązaniu problemów skórnych oraz błon śluzowych, paznokci czy włosów. Termin oczekiwania na wizytę jest bardzo krótki – staramy się dopasować dogodny termin dla każdego z Państwa. Ponadto, w klinice FabSkin znajduje się nowoczesny sprzęt, którego jakość jest potwierdzona wieloma certyfikatami. Do wszystkich osób podchodzimy w sposób indywidualny, a umówienie się na wizytę jest bardzo proste – wystarczy wypełnić formularz kontaktowy lub połączyć się z naszym telefonicznym konsultantem. Prywatny gabinet dermatologiczny, jaki posiadamy, jest doskonale wyposażony i przystosowany do przeprowadzenia zarówno diagnostyki, jak i leczenia. Zapomnij o długich kolejkach do specjalisty. A kiedy warto zgłosić się do nas? Oto najważniejsze wskazania, z jakimi zgłaszają się do nas Pacjenci:

 • problemy ze skórą głowy, w tym nawracający łupież, nadmierne wypadanie włosów, osłabienie włosów, łysienie plackowate;
 • łuszczyca;
 • atopowe zapalenie skóry;
 • nadwrażliwość skórna na promieniowanie słoneczne;
 • świąd lub uczucie swędzenia skóry;
 • kłopoty z paznokciami – ich nadmierna łamliwość, rozdwajanie się, przebarwienia, problemy grzybicze;
 • zaczerwienienie skóry;
 • przesuszenie skóry;
 • łojotok;
 • trądzik lub pojawienie się krost na twarzy;
 • wszelkie rodzaje znamion oraz zmian skórnych, w tym pieprzyki, włókniaki, brodawki, kurzajki.

Oczywiście nie jest to katalog zamknięty objawów, jakie mogą skłonić nas do odwiedzenia gabinetu dermatologicznego. Jeśli zaobserwowałeś jakąkolwiek niepokojącą zmianę na skórze, warto skorzystać z naszej pomocy. Klinika dermatologii zdiagnozuje dokładnie Twoją przypadłość, a także wdroży odpowiednie leczenie, które pozwoli Ci w szybki i skuteczny sposób pozbyć się problemu na zawsze. Należy pamiętać, że właściwa diagnoza jest niezwykle ważna szczególnie w pierwszym stadium każdej choroby i dzięki niej możliwe jest uzyskanie pomocy. Specjaliści, z jakimi współpracujemy, to dermatolodzy o wysokich kwalifikacjach, co oznacza, że nie zbagatelizują Twojego problemu. Nie należy wstydzić się ani krępować, ponieważ każdy z objawów jest przez nas traktowany poważnie. Naszą misją jest niesienie pomocy, walka o zdrowe i piękne ciało. Czasami nasz organizm wysyła nam sygnały, które świadczą o nieprawidłowościach. Warto więc dokładnie im się przyjrzeć, nawet jeśli nie jesteśmy pewni, czy to początek choroby. Pamiętaj, lepiej zapobiegać, niż leczyć!

Jak wygląda przebieg wizyty u dermatologa?

Dermatolog, który przyjmuje prywatnie oraz ten, który świadczy usługi publiczne w związku z umową podpisaną z Narodowym Funduszem Zdrowia, ma za zadanie pomóc Pacjentom w diagnozowaniu oraz leczeniu chorób związanych z różnymi problemami skórnymi. W obu przypadkach przebieg wizyty wygląda jednak podobnie. Opiszemy, jak przebiega wizyta u dermatologa krok po kroku, abyś wiedział, czego się po niej spodziewać.

 • Krok I – umówienie się na konsultacje medycznie. Pacjent rejestruje się w przychodni bądź, jeśli dermatolog przyjmuje prywatnie, telefonicznie umawia się na konkretny termin wizyty, dogodny dla obu stron. Zwykle prywatny dermatolog ma do zaoferowania o wiele korzystniejsze terminy, niż w przypadku spotkań na NFZ. Nie musisz także czekać w długich kolejkach do specjalisty. Wystarczy jeden telefon lub zapisanie się na platformie online, aby wizyta się odbyła.
 • Krok II – zgłoszenie się do fachowca. Konsultacja dermatologiczna obejmuje przede wszystkim przeprowadzenie z Pacjentem szczegółowego wywiadu, który ma na celu poznać nie tylko jego przypadłość, ale także ewentualną przyczynę zmiany stanu zdrowia jego skóry. Właśnie dlatego każdy kontakt ze specjalistą powinien być poprzedzony obszernym zebraniem informacji dotyczącym stanu zdrowia Pacjenta, jego stylem życia, nawykami, nazwami innych leków, jakie przyjmuje, czy schorzeniami, z którymi się zmaga. Ważne jest, aby odpowiednio przygotować się do wstępnej rozmowy z fachowcem – w tym celu przygotuj dokładną listę przyjmowanych leków, a także nie wykonuj makijażu, jeśli zmiany skórne występują w okolicach twarzy. Lekarz powinien mieć dokładny obraz problemu, z jakim do niego przychodzisz. Przed wizytą odradzane jest także korzystanie z solarium lub zabiegów złuszczających skórę, ponieważ może to spowodować mylną diagnozę.
 • Krok III – na podstawie zebranych przez specjalistę informacji, możliwe jest wykonanie badania dermatoskopowego. Jest to standardowa procedura, która nie wymaga specjalnego przygotowania Pacjenta. Wszystkie czynności przeprowadzane są na miejscu, a przyrząd, który jest używany do przeprowadzenia tego badania, pozwoli na to, aby dermatolog mógł obejrzeć zmianę skórną w odpowiednim powiększeniu, określając problem, z jakim mamy do czynienia. Dermatoskop umożliwia dokładne sprawdzenie struktury oraz budowy naskórka, a nawet granicy, która znajduje się pomiędzy naskórkiem a skórą czy też warstwy brodawkowej skóry właściwej. Taka analiza nie jest możliwa do wykonania gołym okiem, dlatego też badanie to ma na celu dogłębne przyjrzenie się zmianie. Badanie to jest całkowicie bezbolesne i trwa zaledwie kilka minut. Jeśli przychodzimy do specjalisty z problemami dotyczącymi włosów czy paznokci, również wskazane jest jego wykonanie. Co ważne, dzięki niemu możliwe jest nawet wykrycie wczesnego stadium czerniaka, co umożliwia jego całkowite wyleczenie. Zazwyczaj każda klinika dermatologiczna jest wyposażona w taki sprzęt.
 • Krok IV – dermatolog może zlecić dodatkowe badania lub też pobrać próbkę zmiany do dokładnej analizy histopatologicznej. Dzięki temu będzie możliwa ocena, czy objawy, jakich doświadczamy, ma podłoże onkologiczne. Jeśli tak, będzie możliwe wdrożenie szybkiej terapii w tym celu. Specjalista może również skierować Pacjenta na dodatkowe badania krwi, które wykażą niedobór lub nadmiar pewnych substancji w organizmie, co może także być podłożem problemów, z jakimi się zmaga.
 • Krok V – zastosowanie odpowiedniej metody leczenia. W zależności od przyczyny, umiejscowienia, potrzeb i zmian chorobowych, z jakimi stawił się u niego Pacjent, a także w związku z otrzymanymi wynikami badań lub też analizy, do jakiej doszło podczas badania dermatoskopem, dermatolog zastosuje odpowiedni tryb leczenia. Czasami będzie to farmakologia, czasami wystarczy zmiana nawyków żywieniowych lub unikanie alergenów, aby zwalczyć chorobę. Wszystko jest uzależnione od tego, co zdiagnozuje lekarz.
 • Krok VI – właściwe leczenie. Pacjent powinien bezwzględnie stosować się do zaleceń lekarskich oraz przyjmować wszystkie leki, jakie zostały wdrożone.
 • Krok VII – wizyty kontrolne. Są bardzo ważnym etapem prawidłowego leczenia każdego Pacjenta. Dzięki nim możliwa jest ocena postępów choroby, a także eliminowanie ewentualnych zmian skórnych, jakie mogą pojawić się w przyszłości.

Klinika dermatologii w mieście Warszawa – gdzie ją znajdę?

Poradnia dermatologiczna w mieście Warszawa jest bliżej niż myślisz! Znajdziesz ją na warszawskim Bemowie w budynku kliniki medycyny estetycznej FabSkin. Oferujemy wiele różnego rodzaju usług i gwarantujemy profesjonalną opiekę lekarską. Jeśli więc interesuje Cię dermatolog prywatnie, a mieszkasz w mieście Warszawa, koniecznie sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy i umów się na wizytę lekarską już dziś.

Dermatolog w mieście Warszawa – opinie

Pamiętaj, że każdy polecany dermatolog w mieście Warszawa wymaga dogłębnego sprawdzenia. Zapoznaj się z opiniami innych Klientów, którzy skorzystali wcześniej z jego usług. Tylko wtedy będziesz mieć pewność, że Twój wybór jest właściwy. Co powinno wzbudzać nasz niepokój? Przede wszystkim zbyt mało informacji o zakresie usług, jakie świadczy dany lekarz. Polecany dermatolog powinien chętnie odpowiadać na wszystkie Twoje pytania, które dotyczą zakresu jego wiedzy. Kolejną rzeczą, która niekoniecznie odbierana jest za zaletę to zbyt niska cena. Specjaliści także analizują na bieżąco rynek medyczny, dlatego skrajnie niski koszt wizyty powinien wzbudzić nasze wątpliwości co do praktyki fachowca.

Dermatolog prywatnie – jaka jest cena konsultacji?

Wiele osób zapewne zastanawia się, ile kosztuje dermatolog prywatnie i czy pójście do specjalisty nie nadszarpnie za bardzo naszego budżetu domowego. Po pierwsze, pamiętaj, że choroby skórne, tak jak inne schorzenia, mogą stanowić niebezpieczeństwo dla naszego organizmu, a nieleczone choroby, mogą prowadzić do przykrych konsekwencji w przyszłości. Lekarz dermatolog w mieście Warszawa przyjmuje w klinice medycyny FabSkin, a na naszej stronie internetowej dostępny jest szczegółowy cennik wszystkich usług, jakie proponujemy naszym Klientom. Oczywiście dla stałych Pacjentów oferujemy specjalne pakiety zniżkowe i liczne promocje. Dla nas przede wszystkim liczy się dobro Pacjenta, dlatego wizyta u dermatologa to przede wszystkim cena dobrego zdrowia. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Gwarantujemy pełen profesjonalizm i indywidualne podejście do każdego problemu. Dermatolog w mieście Warszawa jest więc bliżej, niż myślisz!

FAQ – Warszawa – dermatolog – najczęściej zadawane pytania

Kim jest dermatolog kliniczny?

Dermatologia kliniczna to dziedzina medycyny, która zajmuje się dokładnie tym samym, co wskazany powyżej dermatolog. Często pojęcia te są stosowane zamiennie. Jest to więc obszar wiedzy, który skupia się na diagnozowaniu chorób skóry, włosów oraz paznokci, jak również na ich prawidłowym leczeniu.

Co może diagnozować dermatolog?

Zakres usług dermatologa jest szeroki, natomiast najczęściej może on jednoznacznie stwierdzić, czy Pacjent zmaga się z takimi chorobami jak trądzik we wszystkich odmianach, łuszczyca, bielactwo łysienie, egzema, łojotokowe zapalenie skóry, zmiany onkologiczne, w tym przede wszystkim czerniak, opryszczka, uczulenie na słońce, rumień, ostuda, zmianami wirusowymi skóry, które są przyczyną powstania narośli na powierzchni skóry (np. brodawki). Lekarz tej specjalizacji zajmuje się także chorobami skóry głowy, w tym na przykład łysieniem plackowatym, łuszczycą w okolicach skóry głowy czy nawracającym łupieżem oraz schorzeniami paznokci, w tym ich nadmierną łamliwością.

Co jeszcze sprawdza dermatolog?

Lekarz dermatolog w mieście Warszawa, jak i innych rejonach Polski skupia się także na powiązaniach objawów występujących u Pacjenta z innymi możliwymi schorzeniami, na przykład zaburzeniami hormonalnymi, złymi nawykami żywieniowymi, alergiami czy zaburzeniami immunologicznymi.

Z kim współpracuje dermatolog?

Prawie każda klinika dermatologiczna w mieście Warszawa współpracuje ściśle ze specjalistami w innych dziedzinach, takich jak: kosmetologia, wenerologia, alergologia, onkologia czy trychologia.

Czy, aby pójść do dermatologa, muszę mieć skierowanie?

Jeśli decydujesz się na wizytę ze specjalistą, który ma podpisany kontrakt NFZ, potrzebujesz skierowania. Konsultacje prywatne nie wymagają natomiast posiadania takiego dokumentu.

Czy dermatolog jest uprawniony do wystawiania zwolnień?

Tak jak każdy specjalista, również dermatolog może wypisać zwolnienie lekarskie, które określa czasową niezdolność pracownika do wykonywania obowiązków.