Zabiegi botoxem – wygładzanie i usuwanie zmarszczel

Gabinet medycyny estetycznej FABSKIN w Warszawie oferuje swoim pacjentom najwyższej jakości zabiegi, mające na celu usuwanie oraz wygładzanie zmarszczek.Wykorzystujemy jedynie najwyższej jakości preparaty, dla maksymalnego zadowolenia naszych klientów, przy zachowaniu atrakcyjnych cen. Bilans korzyści zawsze po stronie pacjenta!

Botox

Czym jest botox?

Botoks, czyli toksyna botulinowa typu A jest białkiem toksyny wytwarzanej przez bakterie Clostridum botulinum. Oczyszczona toksyna skutecznie zmniejsza uwalnianie acetylocholiny, odpowiedzialnych za kurczenie się wiązań nerwowo – mięśniowych, przez które to tworzą się zmarszczki mimiczne.

Historia

Pierwotnie toksyna botulinowa używana była przez specjalistów medycyny do leczenia zeza i kurczu powiek. Nieznany początkowo szerokiej grupie odbiorców, w błyskawicznym tempie stał się najbardziej pożądanym lekiem wśród kobiet, ponieważ za jego sprawą zmarszczki zostawały miejscowo redukowane na około 5-6 miesięcy. Medycyna estetyczna doceniła botox w 1989 roku, kiedy to kalifornijscy chirurdzy plastyczni udokumentowali jego fantastyczny wpływ w walce z widocznymi oznakami starzenia się skóry. W 2002 roku Światowa Organizacja Zdrowia dopuściła botulinę typu A do kosmetycznego leczenia głębokich zmarszczek w przestrzeni między brwiami i od tamtej pory na stałe znajduje się w uniwersum usług medycyny estetycznej. Dziś to już powszechny zabieg, którego bezpieczeństwo potwierdza ponad 50 przeprowadzonych testów, zleconych przez różne, niezwiązane z sobą instytucje.

zabieg botox kobieta przed

Przed

zabieg botox kobieta efekty po

Po

Jak działa botox w medycynie estetycznej?

W wyniku stosowania zabiegów z udziałem botoksu, możemy spodziewać się wygładzenia lub redukcji zmarszczek na okres pomiędzy 6 tygodni, a nawet 6 miesięcy. Jest to uzależnione nie tylko od ilości wstrzykiwanego preparatu, ale także od miejsca przeprowadzania zabiegu i indywidualnych cech pacjenta. W naszym gabinecie medycyny estetycznej Fabskin, klienci mają możliwość dokładnie i szczegółowo skonsultować wykonywany zabieg z lekarzem specjalistą. To, co szczególnie interesuje pacjentów, to rozpowszechniony problem „efektu maski” wśród osób, które stosowały botox. Pragniemy uspokoić wszystkich zaniepokojonych. Wysokiej klasy preparat (a tylko taki wykorzystujemy do zabiegów), wstrzykiwany w profesjonalnym gabinecie przez doświadczonego lekarza, oddziałuje tylko na fragmenty mięśni, rozkurczając je i nadając skórze gładszy i w pełni naturalny wygląd!

Dla kogo przeznaczone są zabiegi z użyciem botoksu?

U osób z silniejszą mimiką twarzy, zmarszczki pojawiają się wcześniej, niż u osób z mimiką stonowaną. W celu zachowania młodego i świeżego wyglądu, mogą one wcześniej zacząć stosować zastrzyki z botoxu – w celu upewnienia się, zapraszamy do naszego centrum medycyny estetycznej w Warszawie – Bemowo. Taka kuracja przeciwzmarszczkowa zwykle prowadzona jest w postaci długoterminowej terapii i daje najlepsze efekty.

Nie można z pełnym przekonaniem oszacować, jakie końcowe efekty (stopień wygładzenia zmarszczek) uzyskamy stosując botox na głębokie, silne zmarszczki u osób starszych. Czasami zachodzi potrzeba zastosowania zabiegów komplementarnych.

Zabieg ten jest najczęściej stosowanym zabiegiem medycyny estetycznej w Stanach Zjednoczonych. Rocznie jest tam przeprowadzanych około 5 milionów zabiegów mających na celu redukcję zmarszczek i procesów starzenia się skóry. Botox wykorzystywany w kosmetyce, składa się z małych dawek toksyny jadu kiełbasianego.

Zabieg botox mężczyzna przed

Przed

zabieg botox mężczyzna efekty po

Po

Kosmetyczne zastosowanie botoxu:

 • Nadmierne miganie powiek,
 • Skurcze szyi, problemy nerwowo – mięśniowe szyi,
 • Redukcja zmarszczek poprzecznych na czole,
 • Wygładzenie kurzych łapek,
 • Wygładzenie zmarszczek w przestrzeni między brwiami,
 • Wygładzenie zmarszczek występujących w okolicach kącików ust,
 • Redukcja zmarszczek w kącikach brwi,
 • Uzupełnienie innych zabiegów przeciwzmarszczkowych,
 • Nadmierne pocenie się,
 • Migrena i bóle głowy,
 • Bruksizm,
 • Alergiczny nieżyt nosa,
 • Uśmiech dziąsłowy.

Lekarze uważają ponadto, że toksyna botulinowa mogłaby być używana do walki z otyłością, gdyż mniejsza czas rozkładania się pokarmu w żołądku, dzięki czemu dłużej pozostajemy syci.

wygładzanie botoxem przed

Przed

Wygładzanie botoxem po

Po

Zabiegi w gabinecie FABSKIN

Przeprowadzamy rutynowo zabiegi z botoxem. Cała procedura trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut, w zależności od stanu skóry, ilości i umiejscowienia zmarszczek. Lekarz wykorzystując zastrzyki z botuliną typu A wprowadza ją w odpowiednie miejsca na twarzy lub szyj pacjenta. Wygładzanie zmarszczek tą metodą należy do nieinwazyjnych, co w praktyce oznacza, że pacjent nie musi ustawiać dnia pod zabieg, specjalnie przygotowywać się, lub odbywać rekonwalescencję. Należy jedynie wystrzegać się przez kilka godzin nadmiernego wysiłku fizycznego, masaży twarzy i jej gimnastyki. Dla wyjątkowo wrażliwych pacjentów, przed rozpoczęciem zabiegu, rozprowadzamy miejscowo krem znieczulający. Nie należy bać się bólu. Zastrzyki z botoksu nie należą do zabiegów sprawiających pacjentom doraźny ból. Zaraz po zastrzyku pacjent może wrócić do swoich codziennych czynności. A efekt? Ten najlepiej widoczny staje się po zaledwie kilku dniach. Bezpieczeństwo i szybkie rezultaty, to dwa główne czynniki czyniące te zabiegi absolutnym hitem w walce ze zmarszczkami. Są one powtarzane cyklicznie, co kilka miesięcy. Za każdym razem efekt będzie równie dobry i satysfakcjonujący!

Przeciwskazania i działania niepożądane:

 • Zabiegów z botoxu unikać powinny osoby uczulone na białko, będące w ciąży, i mające problemy z przewodnictwem nerwowo – mięśniowym.

Przed każdorazowym zabiegiem, należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym.

 • Do działań niepożądanych zaliczamy: lekki, krótkotrwały paraliż mięśni, niewielki obrzęk w miejscu wstrzyknięcia botuliny, ból głowy, zaburzenia grypopodobne, zmęczenie, możliwe problemy z przełykaniem, problemy z widzeniem, suchość w ustach, inne reakcje alergiczne.
mężczyzna efekty przed zabiegiem botox

Przed

męzczyzna efekty po zabiegu botox

Po

Efekty uboczne zwykle są rzadkie i krótkotrwałe i widoczne jedynie miejscowo. Korzystanie z botoxu w wyspecjalizowanym centrum medycyny estetycznej obniża do minimum ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Nie daj się zmarszczkom; pozwól sobie na profesjonalne zabiegi odmładzające. Botox w centrum medycyny estetycznej FABSKIN w Warszawie, to gwarancja spowolnienia procesów starzenia się i bezpieczeństwa w każdym detalu.

Nie czekaj i już dziś sprawdź nasz cennik zabiegów przy użyciu botoksu!

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ tel: 22 126 80 08