Toksyna botulinowa Warszawa – usuwanie zmarszczek toksyną botulinową

Naszym pacjentom oferujemy najwyższej jakości zabiegi, mające na celu usuwanie oraz wygładzenie zmarszczek mimicznych przy użyciu toksyny botulinowej. Wykorzystujemy jedynie renomowane preparaty, aby uzyskać jak najlepszy oczekiwany efekt zabiegu, przy zachowaniu atrakcyjnych cen. Toksynę botulinową  można uznać za jeden z najskuteczniejszych sposobów niwelowania i wygładzania usuwanie zmarszczek mimicznych.

Czym jest toksyna botulinowa?

Toksyna botulinowa typu A, jest białkiem toksyny, wytwarzanej przez bakterie Clostridum botulinum. Toksyna botulinowa podana iniekcyjnie skutecznie zmniejsza uwalnianie acetylocholiny, która jest neuroprzekaźnikiem, umożliwiającym – pod wpływem impulsu nerwowego – kurczenie się mięśni mimicznych. Takie skurcze w ciągu całego życia wykonujemy miliony razy – robiąc miny, marszcząc się i śmiejąc. Z czasem zmarszczki mimiczne, widoczne tylko w momencie ekspresji, mogą przekształcić się w utrwalone – takie, które widać także wtedy, gdy mięśnie mimiczne nie pracują, nie kurczą się, a my nie robimy „min”.

Toksyna botulinowa jest lekiem, czyli substancją bezpieczną, sprawdzoną w próbach klinicznych, stosowaną ze względu na swoje właściwości od kilkudziesięciu lat m.in. w leczeniu zeza, nadpotliwości i bruksizmu (zgrzytanie zębami).

Szukasz skutecznego sposobu na zniwelowanie zmarszczek mimicznych?

Zapraszamy na zabiegi z użyciem botoksu do kliniki medycyny estetycznej w Warszawie

☎ (22) 126 80 08

Toksyna botulinowa w kosmetologii i medycynie. Krótka historia i zastosowanie toksyny botulinowej

Pierwotnie toksyna botulinowa używana była przez specjalistów medycyny do leczenia zeza i kurczu powiek. Toksyna botulinowa, nieznana początkowo szerokiej grupie odbiorców, w błyskawicznym tempie stała się najbardziej pożądanym lekiem wśród kobiet, ponieważ za jej sprawą zmarszczki zostawały miejscowo redukowane na około 5-6 miesięcy. Medycyna estetyczna doceniła toksynę botulinową w 1989 roku, kiedy kalifornijscy chirurdzy plastyczni udokumentowali jego spektakularny wpływ na niwelowanie zmarszczek mimicznych, będących jedną z oznak starzenia się skóry. W 2002 roku Światowa Organizacja Zdrowia dopuściła botulinę typu A do leczenia głębokich zmarszczek w przestrzeni między brwiami i od tamtej pory na stałe znajduje się w uniwersum usług medycyny estetycznej. Dziś to już powszechny zabieg, którego bezpieczeństwo potwierdza ponad 50 testów klinicznych, zleconych przez różne, niezwiązane z sobą instytucje. Toksyna botulinowa jest zatem jedną z najbezpieczniejszych i najlepiej przebadanych substancji, które wykorzystywane są w medycynie estetycznej.

Jak działa toksyna botulinowa w medycynie estetycznej?

W wyniku stosowania zabiegów z udziałem toksyny botulinowej, możemy spodziewać się wygładzenia lub redukcji zmarszczek na okres do ok. 6 miesięcy. Jest to uzależnione nie tylko od ilości wstrzykiwanego preparatu, ale także od miejsca przeprowadzania zabiegu i indywidualnych cech pacjenta. W gabinecie medycyny estetycznej Fabskin klienci mają możliwość dokładnie, szczegółowo i bezpłatnie skonsultować wykonywany zabieg z lekarzem specjalistą.

Zdaniem eksperta

To, co szczególnie interesuje pacjentów, to rozpowszechniony problem „efektu maski” wśród osób, które wstrzykiwały toksynę botulinową. Pragniemy uspokoić wszystkich zaniepokojonych. Wysokiej klasy preparat (a tylko takie wykorzystujemy do zabiegów), wstrzykiwany w profesjonalnym gabinecie i przez doświadczonego lekarza, oddziałuje tylko na fragmenty mięśni, rozkurczając je i nadając skórze gładszy i w pełni naturalny wygląd – wyjaśnia lek. medycyny estetycznej, dr Radosław Rzepnikowski.

Dla kogo przeznaczone są zabiegi z użyciem toksyny botulinowej?

U osób z silniejszą mimiką twarzy, zmarszczki pojawiają się wcześniej, niż u osób z mimiką stonowaną. W celu zachowania młodego i świeżego wyglądu mogą one wcześniej zacząć stosować zastrzyki z toksyny botulinowej – w celu upewnienia się, zapraszamy do naszego centrum medycyny estetycznej w Warszawie-Bemowo. Taka kuracja przeciwzmarszczkowa zwykle prowadzona jest w postaci długoterminowej terapii i daje najlepsze efekty.

Nie można z pełnym przekonaniem oszacować, jakie końcowe efekty (stopień wygładzenia zmarszczek) uzyskamy stosując toksynę botulinową na głębokie, silne zmarszczki u osób starszych. Czasami zachodzi potrzeba zastosowania zabiegów komplementarnych.

Zabieg ten jest najczęściej stosowanym zabiegiem medycyny estetycznej w Stanach Zjednoczonych. Rocznie jest tam przeprowadzanych około 5 milionów zabiegów mających na celu redukcję zmarszczek i procesów starzenia się skóry. Toksyna botulinowa wykorzystywana w kosmetyce, składa się z małych dawek toksyny jadu kiełbasianego.

Wskazania do zastosowania toksyny botulinowej

 • nadmierne miganie powiek;
 • skurcze szyi, problemy nerwowo-mięśniowe szyi;
 • redukcja zmarszczek poprzecznych na czole;
 • wygładzenie kurzych łapek;
 • wygładzenie zmarszczek w przestrzeni między brwiami;
 • wygładzenie zmarszczek występujących w okolicach kącików ust;
 • redukcja zmarszczek w kącikach brwi;
 • uzupełnienie innych zabiegów przeciwzmarszczkowych;
 • nadmierne pocenie się (leczenie nadpotliwości);
 • migrena i bóle głowy;
 • bruksizm;
 • alergiczny nieżyt nosa;
 • uśmiech dziąsłowy.

Lekarze uważają ponadto, że toksyna botulinowa mogłaby być używana do walki z otyłością, gdyż zmniejsza czas rozkładania się pokarmu w żołądku, dzięki czemu dłużej pozostajemy syci. Coraz więcej mówi się także o pozytywnym działaniu toksyny botulinowej na włosy. Toksyna botulinowa na włosy to jeden z rodzajów zabiegów medycyny estetycznej stosowany w celu odbudowy struktury włosów. Zabieg ten dedykowany jest osobom, które narzekają na osłabioną kondycję swoich kosmyków.

Przeciwwskazania do zastosowania toksyny botulinowej

Zabiegów z toksyną botulinową unikać powinny osoby uczulone na białko, będące w ciąży, mające problemy z przewodnictwem nerwowo-mięśniowym oraz cierpiące na choroby autoimmunologiczne, zmiany zapalne skóry i rozległe uszkodzenia. Zastrzyków toksyny botulinowej nie należy łączyć także z niektórymi lekami przyjmowanymi doustnie. Wiek pacjenta nie stanowi bezpośredniego przeciwwskazania do zastosowania toksyny botulinowej –stosuje się ją w ramach profilaktyki antystarzeniowej już u osób bardzo młodych.

Jak przygotować się do zabiegu wstrzyknięcia toksyny botulinowej?

Jak każdy zabieg medycyny estetycznej, również toksyna botulinowa wymaga przestrzegania zaleceń lekarza. Dlatego też na wizycie zostaną omówione wszelkie przeciwwskazania do zabiegu, a także przekazane zostaną dalsze instrukcje pielęgnacji skóry po zabiegu.

Zdaniem eksperta

Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej nie wymagają specjalnych przygotowań, niemniej jednak należy zastosować się do wskazań lekarza medycyny estetycznej. Na 2-3 dni przed zabiegiem nie powinno się zażywać aspiryny oraz leków rozrzedzających krew. Nie zaleca się także stosowania ziół, takich jak dziurawiec. W dniu podania preparatu i bezpośrednio po nim nie należy wykonywać ćwiczeń fizycznych, korzystać z sauny czy solarium – mówi lek. medycyny estetycznej, dr Radosław Rzepnikowski

Jak przebiega zabieg z użyciem toksyny botulinowej w gabinecie medycyny estetycznej Fabskin w Warszawie?

Przeprowadzamy rutynowo zabiegi z użyciem toksyny botulinowej. Cała procedura trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut, w zależności od stanu skóry, ilości i umiejscowienia zmarszczek. Lekarz wykorzystując zastrzyki z botuliną typu A, wprowadza ją w odpowiednie miejsca na twarzy lub szyi pacjenta. Wygładzanie zmarszczek tą metodą należy do nieinwazyjnych, co w praktyce oznacza, że pacjent nie musi ustawiać dnia pod zabieg, specjalnie przygotowywać się, lub odbywać rekonwalescencji. Należy jedynie wystrzegać się przez kilka godzin nadmiernego wysiłku fizycznego, masaży twarzy i jej gimnastyki. Dla wyjątkowo wrażliwych pacjentów, przed rozpoczęciem zabiegu, rozprowadzamy miejscowo krem znieczulający. Nie należy bać się bólu. Zastrzyki z toksyny botulinowej nie należą do zabiegów sprawiających pacjentom doraźny ból. Zaraz po zastrzyku pacjent może wrócić do swoich codziennych czynności. A efekt? Ten najlepiej widoczny staje się po zaledwie kilku dniach. Bezpieczeństwo i szybkie rezultaty, to dwa główne czynniki czyniące te zabiegi absolutnym hitem w walce ze zmarszczkami. Są one powtarzane cyklicznie, co kilka miesięcy. Za każdym razem efekt będzie równie dobry i satysfakcjonujący!

Działania niepożądane po zastosowaniu toksyny botulinowej na twarz

Do możliwych działań niepożądanych zaliczamy: lekki, krótkotrwały paraliż mięśni, niewielki obrzęk w miejscu wstrzyknięcia botuliny, ból głowy, zaburzenia grypopodobne, zmęczenie, możliwe problemy z przełykaniem, problemy z widzeniem, suchość w ustach, inne reakcje alergiczne. Efekty uboczne zwykle są rzadkie, krótkotrwałe i widoczne jedynie miejscowo. Korzystanie z toksyny botulinowej w wyspecjalizowanym centrum medycyny estetycznej obniża do minimum ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Efekty zabiegów z toksyną botulinową

Efekty zabiegów z wykorzystaniem toksyny botulinowej widoczne są zaledwie od 3-4 dni po wstrzyknięciu preparatu. Na pełne rezultaty należy jednak poczekać. Pojawiają się one pomiędzy 7. a 14. dniem. Warto jednak przy tym zaznaczyć, że toksyna botulinowa nie daje trwałego efektu. Ten utrzymuje się zwykle od 3 do 6 miesięcy, po tym czasie zabieg należy powtórzyć. Każdy kolejny zabieg z użyciem toksyny botulinowej na ten sam obszar wydłuża efekt o około 30%. Dlatego na zabiegi z toksyną botulinową warto zapisywać się w regularnych odstępach czasu, tak aby utrzymywać ciągłość efektu.

Efekty zabiegów botoxem
Efekty zabiegów botoxem
Efekty zabiegów botoxem
Efekty zabiegów botoxem
Efekty zabiegów botoxem
Efekty zabiegów botoxem
Efekty zabiegów botoxem
Efekty zabiegów botoxem

Jakie zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej oferujemy w naszej klinice w Warszawie?

Toksyna botulinowa, jako jeden z powszechnie wykorzystywanych w medycynie estetycznej wypełniaczy, stosowana jest także przez naszych specjalistów w klinice na warszawskim Bemowie. Wiemy, że pacjentom i pacjentkom zależy głównie na naturalnym efekcie, dlatego starannie dobieramy dawki wypełniacza oraz ostrzykujemy newralgiczne miejsca w precyzyjny sposób. Toksynę botulinową wykorzystujemy przede wszystkim do zabiegów na twarz.

Likwidacja kurzych łapek za pomocą toksyny botulinowej

Toksyna botulinowa świetnie nadaje się do wypełniania zmarszczek. Dzięki toksynie botulinowej zagłębienia w zewnętrznym kąciku oka spłycają się. Zastosowanie toksyny botulinowej sprawia, że zmarszczki z czasem nie pogłębiają się, co jest istotne dla wygładzenia tych obszarów twarzy. Należy bowiem zaznaczyć, że kurze łapki to zmarszczki mimiczne, powstające na skutek regularnych skurczów mięśni twarzy. Efekt wygładzania kurzych łapek za pomocą toksyny botulinowej utrzymuje się kilka miesięcy (od 3 do 8 w zależności od indywidualnych uwarunkowań).

Redukcja zmarszczek poziomych czoła toksyną botulinową

Toksyna botulinowa wykorzystywana jest też do redukcji zmarszczek poziomych czoła, tworzących się w wyniku intensywnego kurczenia mięśnia czołowego. Na zabieg wygładzania poziomych bruzd na czole zgłaszają się do nas zarówno starsze, jak i młodsze osoby, u których defekt ten uwidocznił się stosunkowo szybko. Warto jednak zaznaczyć, że zmarszczki w obszarze czoła zaczynają pojawiać się wtedy, kiedy dochodzi do postępujących procesów wiotczenia skóry, utraty przez nią dawnego stopnia nawilżenia oraz podściółki tłuszczowej. W wyniku tych procesów zmarszczki, widoczne wtedy, gdy mięsień czołowy jest napięty, stają się wyraźne również w spoczynku, kiedy mięsień czoła pozostaje rozluźniony.

Redukcja lwiej bruzdy między brwiami toksyną botulinową

To kolejny rodzaj zmarszczek mimicznych, z którymi radzi sobie toksyna botulinowa. Redukcja lwiej bruzdy toksyną botulinową to bowiem prosty sposób na to, aby złagodzić wygląd twarzy i pozbyć się pionowej linii pomiędzy brwiami. Tzw. lwia bruzda to wyjątkowo nieestetyczny defekt – nie tylko postarza ona naszą twarz, ale także sprawia, że wyglądamy na zdenerwowanych i wrogo nastawionych.

Zapraszamy na konsultacje lekarskie i zabiegi z wykorzystaniem toksyną botulinową wszystkie te osoby, które chcą poprawić swój wygląd. Gwarantujemy efekt naturalnego odmłodzenia. Zapewniamy indywidualne podejście do każdego pacjenta, wybór wypełniacza oraz metody wygładzania odpowiadającej potrzebom i oczekiwaniom. Nasi lekarze to prawdziwi specjaliści w swojej dziedzinie, którzy do pracy podchodzą z zaangażowaniem. Podczas konsultacji tłumaczą pacjentowi przebieg zabiegu, przedstawiają efekty oraz czuwają nad zdrowiem naszych Klientów przed, w trakcie i po zabiegu.

Nie daj się zmarszczkom: pozwól sobie na profesjonalne zabiegi odmładzające. Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej w centrum medycyny estetycznej Fabskin w Warszawie, w dzielnicy Bemowo, to gwarancja spowolnienia procesów starzenia się i bezpieczeństwa w każdym detalu.

Chcesz poprawić wygląd swojej twarzy i pozbyć się niechcianych zmarszczek?

Umów się na zabieg z użyciem toksyny botulinowej w Warszawie

☎ (22) 126 80 08

FAQ – najważniejsze pytania dotyczące zastosowania toksyny botulinowej

Czy wstrzyknięcie toksyny botulinowej boli?

Podczas zabiegu wstrzykiwania toksyny botulinowej nie musimy obawiać się bólu – jest on niewielki i mało odczuwalny. Aby jednak całkowicie zminimalizować odczucie dyskomfortu, w naszym gabinecie medycyny estetycznej przed iniekcją stosuje się znieczulenie miejscowe w postaci kremu znieczulającego.

Czy istnieją specjalne zalecenia po zabiegu z wykorzystaniem toksyny botulinowej?

Tak, ale jest ich niewiele. Bezpośrednio po zabiegu przez około 5-6 godzin należy unikać schylania, leżenia i dotykania leczonego obszaru. Należy także unikać sytuacji, w których narażamy się na wahania temperatury (np. korzystania z sauny). Przez około 24 godziny nie należy spożywać alkoholu oraz narażać organizmu na wysiłek fizyczny.

Czy toksyna botulinowa spowoduje „efekt maski”?

Profesjonalnie wykonany zabieg absolutnie nie spowoduje efektu maski, ale widocznie odmłodzi twarz i sprawi, że zmarszczki zostaną wygładzone. „Efekt maski’’, czyli nieruchoma twarz, to wynik nierozsądnego obchodzenia się z preparatem i stosowania go w nadmiarze.

Cennik zabiegów z użyciem toksyny botulinowej w Warszawie

[cena]

Redukcja zmarszczek mimicznych toksyną botulinowąCena
Zmarszczki czoła poziome600 zł
Zmarszczki czoła pionowe “lwia zmarszczka”600 zł *
Zmarszczki okolicy oczu “kurze łapki”600 zł *
Dwa obszary (np. zmarszczki pionowe, poziome)850 zł *
Trzy obszary (zmarszczki pionowe, poziome, kurze łapki)1200 zł *
Uniesienie brwi “otwarcie oka”600 zł
Zmarszczki królicze300 zł
Zmarszczki palacza (górna warga)600 zł
Zmarszczki poniżej kącików ust- ” Linie marionetki”600 zł
Zmarszczki brody600 zł
Szyja (pionowe fałdy mięśnia szerokiego szyi) “szyja indycza”800 - 1200 zł
* Zabieg z użyciem pełnej dawki toksyny botulinowej zgodnie z rejestracją CHPL