Posiadanie nadmiernego owłosienia na twarzy nie jest problemem medycznym i nie stanowi objawu choroby. Mimo tego dla wielu osób ma silny wpływ na jakość życia i jest przyczyną braku pewności siebie oraz złego samopoczucia. Wiele kobiet boryka się z problemem niechcianego owłosienia na twarzy, głównie nad górną wargą tzw. wąsik i broda. Przypadłość ta jest zazwyczaj związana z nadmierną produkcją androgenów i często jest pozostałością po okresie dojrzewania. Pacjentki decydujące się na laserową depilację twarzy potwierdzają, że zbędne owłosienie jest dla nich wyjątkowym problemem. Pacjenci najczęściej pozbywają się wąsika, brody, ale także owłosienia na polikach i szyi. Dodatkową kwestią, która frustruje pacjentki jest sama czynność usuwania włosów i niezbędna systematyczność. Zadbane kobiety, którym zależy na nieskazitelnym wyglądzie zmuszone są poświęcać wiele godzin na bolesne i nieprzyjemne likwidowanie niechcianego owłosienia z twarzy. Mimo iż istnieje wiele metod depilacji twarzy (pęseta, maszynki do golenia, kremy depilacyjne, wosk) to zdecydowanie najlepszą metodą jest laserowa depilacja twarzy. Jest to zabieg bezbolesny, szybki i dający trwałe, widoczne efekty.

Dla kogo jest depilacja laserowa twarzy?

Zabieg laserowej depilacji twarzy polecany jest wszystkim kobietom i mężczyznom, którzy są zmęczeni standardowymi metodami usuwania owłosienia i chcą poprawić jakość swojego życia. Laserowa depilacja twarzy jest droższym niż pozostałe zabiegiem i wymaga kilku sesji, ale zdecydowanie warto zainwestować w komfort i spektakularne efekty na długi czas. To pacjent decyduje, który obszar twarzy ma być depilowany. Laser przy pomocy, którego wykonywany jest zabieg to nowoczesny i bezpieczny laser Palomar VECTUS przygotowany do depilowania najdelikatniejszych części ciała. Klienci naszego gabinetu bardzo często korzystają z możliwości depilacji twarzy.

Jak często powinno powtarzać się zabieg laserowej depilacji twarzy?

Podobnie jak w przypadku depilacji pozostałych obszarów ciała, zabieg powinien być wykonany kilkakrotnie w celu uzyskania jak najlepszych efektów. W zależności od rodzaju włosa, jego grubości, koloru i ilości melaniny zaleca się od 3 do 6 sesji, aby cieszyć się komfortem i brakiem zbędnego owłosienia w najbardziej widocznym miejscu jakim jest twarz. Między sesjami powinna być 4-6 tygodniowa przerwa.

Przeciwwskazania do depilacji laserowej twarzy

Przed zabiegiem laserowej depilacji twarzy każdy pacjent zaproszony jest na konsultację kwalifikującą, podczas której nasz specjalista zbada stan skóry, rodzaj włosa oraz odpowie na wszystkie pytania. Poinformuje również o wszelkich przeciwwskazaniach do laserowej depilacji, między innymi:
– ciężkie choroby (nowotwór),
– znamiona,
– mocno opalona twarz,
– zażywanie niektórych leków (antybiotyków, sterydów, hormonów),
– jasne włosy w kolorze blond, siwe i rude,
– w przypadku kobiet – ciąża

Przygotowanie do zabiegu:

Przed laserową depilacją twarzy należy przestrzegać kilku bardzo ważnych zasad, między innymi:
– skóra twarzy nie może być podrażniona,
– co najmniej miesiąc przed terminem zabiegu nie można wyrywać włosków za pomocą pęsety, wosku i innych metod wyrywających włos wraz z cebulką, natomiast zalecane jest golenie za pomocą maszynki do golenia,
– do miesiąca przed zabiegiem nie można stosować kremów i maści z witaminami A,C,

Po zabiegu laserowej depilacji twarzy:

– istnieje możliwość tymczasowego zaczerwienienia i obrzęku,
– zabronione jest używanie kosmetyków,
– należy wyjątkowo delikatnie traktować twarz,
– twarz należy przemywać wodą lub mleczkiem bezalkoholowym,
– nie wolno opalać twarzy do 2 tygodniu po zabiegu,
– nie zaleca się korzystania z basenów i saun,
– można stosować łagodzący krem np. Alantan Plus.

Uwaga: Nie zaleca się wykonywania zabiegu, gdy włosy są w jasnym kolorze (blond), siwe I rude. Spowodowane jest to brakiem melaniny i wiąże się z niską skutecznością depilacji twarzy.

Przed każdym zabiegiem pacjent konsultuje się z naszym specjalistą, który przeprowadzi wywiad i odpowie na wszelkie pytania oraz rozwieje wątpliwości związane z zabiegiem.

ObszarCenaSUPER PROMOCJA -50%
Baki / uszy200 zł100 zł
Bikini300 zł150 zł
Bikini głębokie400 zł200 zł
Bikini + pachy700 zł325 zł
Bikini męskie540 zł270 zł
Broda200 zł100 zł
Brodawki sutkowe200 zł100 zł
Brzuch350 zł175 zł
Dłonie200 zł100 zł
Górna warga (wąsik)150 zł75 zł
Klatka piersiowa400 zł200 zł
Łydki350 zł175 zł
Łydki + pachy + bikini900 zł450 zł
Nogi + pachy + bikini1000 zł500 zł
Pachy250 zł125 zł
Plecy500 zł250 zł
Plecy męskie700 zł350 zł
Pośladki250 zł125 zł
Przedramiona300 zł150 zł
Ramiona300 zł150 zł
Stopy200 zł100 zł
Szyja250 zł125 zł
Uda całe450 zł225 zł
Uda całe + łydki800 zł400 zł
Uda połowa (strona wewnętrzna)350 zł175 zł

Zobacz również :

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ tel: 22 126 80 08