Korekta odstających uszu nićmi Aptos w Warszawie 

ształt uszu został nadany nam jeszcze w łonie matki i jest niepowtarzalny. Nie wszyscy są jednak z niego zadowoleni. Odstające uszy to dla wielu osób duży problem i powód do kompleksów. Za tę wadę odpowiada źle wykształcona grobelka ucha, która powoduje zwijanie się małżowiny usznej do przodu. Nie dziwi więc fakt, że zabiegi korekcji uszu są jednymi z najczęściej wykonywanych w klinikach medycyny estetycznej. Zwłaszcza że dzięki postępującej nauce, pojawiła się małoinwazyjna metoda modelowania odstających uszu, która nie wymaga użycia tak nielubianego przez wielu skalpela. Korekta kształtu uszu przy wykorzystaniu nici Aptos to wyjątkowo bezpieczna metoda. Nie pozostawia widocznych blizn, a efekt jest trwały. Rekonwalescencja po liftingu za pomocą nici jest dużo krótsza. Zabieg umożliwia korektę i zmniejszenia kąta odstawania uszu od głowy. 

Umów się na niechirurgiczną korektę uszu nićmi Aptos

Charakterystyka nici Aptos – czym są i do czego służą?

Aptos to nieinwazyjne nici przeznaczone do korekcji, liftingów, powstrzymywania procesów starzenia, stymulacji odnowy skóry. To jedyne nici na rynku, które faktycznie podnoszą i rewitalizują tkanki, dlatego zyskały dużą popularność w medycynie estetycznej. Stanowią wyjątkowo bezpieczny produkt, który został przebadany i posiada ponad 20 międzynarodowych certyfikatów. Nici wykonane są z polipropylenu, czyli z tego samego materiału, który wykorzystywany jest do produkcji nici przeznaczonych do szycia ran. To oznacza, że nie powodują reakcji alergicznych. Zawarty w składzie kwas polimlekowy i hialuronowy stymulują komórki do regeneracji skóry, podtrzymują jej napięcie oraz zapewniają efekt sprężystości i wygładzenia. Korekcja kształtu uszu, ale także innych partii ciała przy zastosowaniu tej metody zapewnia naturalne efekty, bez konieczności użycia skalpela. 

Jakie są zastosowania nici liftingujących, oprócz korekcji odstających uszu?

Zabiegi nićmi liftingującymi Aptos szybko zyskały dużą popularność w gabinetach medycyny estetycznej. Na rynku pojawiło się wiele rodzajów nici, co sprawiło, że obecnie mają one różne możliwości zastosowania. Popularność tej nowoczesnej metody z pewnością wynika z małej inwazyjności w porównaniu z operacjami plastycznymi i skróconego okresu rekonwalescencji. Oprócz zastosowania przy korekcji odstających uszu z powodzeniem są używane m.in. do:

 • redukcji oznak starzenia;
 • przywrócenia młodego wyglądu twarzy;
 • likwidacji zmarszczek wokół czoła, oczu i ust;
 • korekty nosa nićmi Aptos;
 • podniesienia owalu twarzy;
 • modelowania podwójnego podbródka;
 • przywrócenia konturów twarzy.

Chcesz w końcu pozbyć się odstających uszu, ale boisz się skalpela?

Umów się na zabieg bezoperacyjnej korekcji kształtu nosa za pomocą nici Aptos w klinice FabSkin w Warszawie

Niechirurgiczna korekta uszu nićmi Aptos

Jeszcze do niedawna pacjenci, których marzeniem była poprawa wyglądu uszu, musieli decydować się na operację plastyczną. Część osób zrezygnowała już na samą myśl o skalpelu i długim okresie rekonwalescencji. Dziś dzięki rozwojowi technologii, dostępna jest metoda niechirurgicznej korekcji odstających uszu przy użyciu wyłącznie nici. Nie trzeba się martwić bliznami, pobytem w szpitalu i długotrwałym procesem gojenia ran.

Do najważniejszych zalet korekty kształtu uszu nićmi Aptos należy zaliczyć: 

 • brak blizn na skórze w miejscu zabiegu;
 • efekt utrzymujący się przez dłuższy czas;
 • zdecydowanie krótszy czas zabiegu i rekonwalescencji niż przy zabiegu chirurgicznym;
 • mała inwazyjność zabiegu, a co za tym idzie mniejsze ryzyko powikłań

Dlaczego warto zdecydować się na zabieg korekcji odstających uszu nićmi Aptos w klinice FabSkin w Warszawie? 

Zabieg modelowania odstających uszu nićmi rekomendujemy pacjentom, którzy cenią sobie małoinwazyjne metody poprawiania wyglądu. Brak konieczności przechodzenia długiej rekonwalescencji i wyłącznie znieczulenie miejscowe w trakcie zabiegu, przekonują osoby, które boją się ingerencji chirurgicznych oraz chcą szybko wrócić do normalnego funkcjonowania. Pacjent po zabiegu trwającym 60 minut wraca do domu, nie występuje konieczność hospitalizacji.

Podstawowe zalety korekcji uszu nićmi Aptos

 • wymodelowanie kształtu uszu i ogólna poprawa wyglądu;
 • na efekty nie trzeba długo czekać, w zasadzie zaraz po zakończeniu zabiegu widoczna jest poprawa kształtu, a po około 2-3 tygodniach widzimy finalny efekt modelowania uszu;
 • rezultaty są trwałe 
 • zabieg bezbolesny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym;
 • krótki czas rekonwalescencji. 

Efekty zabiegu niechirurgicznej korekty uszu nićmi Aptos

Osoby, które zdecydują się skorzystać z modelowania kształtu uszu przy użyciu innowacyjnych nici, efekty zauważą zaraz po zabiegu. W ciągu kolejnych tygodni zejdzie opuchlizna, a Pacjent może już w pełni cieszyć się zmianą wyglądu. 

Poniżej prezentujemy efekty przed i po zabiegu modelowania uszu nićmi Aptos:

Komu polecany jest zabieg modelowania odstających uszu nićmi? Wskazania 

Zabieg niechirurgicznej korekty uszu nićmi Aptos dedykowany jest kobietom i mężczyznom, którzy pragną w sposób mało inwazyjny pozbyć się problemu nadmiernie odstających uszu. Szczególnie polecamy go ludziom, którzy poprzez kompleks odstających uszu czują dyskomfort, a ich samoocena jest obniżona. Na efekty modelowania odstających uszu nićmi nie trzeba czekać. Zaraz po zabiegu można zaobserwować zmianę ułożenia uszu, ale na pełny efekt należy poczekać około 2-3 tygodni. 

Jak przygotować się do zabiegu na odstające uszy nićmi Aptos?

Zabieg modelowania uszu nićmi nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania ze strony Pacjenta. Na podstawie przeprowadzonego wywiadu lekarz kwalifikuje daną osobę do zabiegu, który trwa 60 minut z zastosowaniem znieczulenia miejscowego. Zalecane jest, aby przed wizytą w klinice odstawić używki oraz leki zaburzające krzepliwość krwi. 

Jak wygląda zabieg korekcji odstających uszu w naszej klinice w Warszawie?

Metoda korekty uszu nićmi Aptos stanowi alternatywę dla dużo poważniejszych zabiegów chirurgicznych. Rozpoczyna się od podania Pacjentowi znieczulenia miejscowego w okolice małżowiny, co gwarantuje brak odczucia bólu w trakcie prowadzenia nici. Lekarz wykonuje w kilku miejscach wkłucia, którymi następnie pod skórę wprowadzane są nici przy pomocy zintegrowanej kaniuli. Ze względu na mniejszą inwazyjność, zabieg nie powoduje wyłączenia Pacjenta z normalnego funkcjonowania w pracy i życiu społecznym na długi czas.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania korekty odstających uszu nićmi Aptos?

Modelowanie odstających uszu za pomocą nici jest zabiegiem niechirurgicznym i w zupełności bezpiecznym, mimo to istnieją pewne przeciwwskazania, które sprawiają, że nie każdy może z niego skorzystać. Wśród najważniejszych przeciwwskazań należy wymienić: 

 • choroby nowotworowe, 
 • choroby autoimmunologiczne,
 • problemy z krzepnięciem krwi,
 • ciąża i karmienie piersią, 
 • stany zapalne skóry w miejscu wykonywania zabiegu,
 • kolagenoza,
 • stosowanie leków przeciwzakrzepowych,
 • tendencje do bliznowacenia, 
 • nieodpowiedni kształt uszu.

Jakie są zalecenia po nieinwazyjnej korekcie uszu nićmi?

Zabieg modelowania uszu przy wykorzystaniu nici Aptos nie jest obarczony długim czasem rekonwalescencji. Osoby decydujące się na tego typu usługę, w zasadzie od razu są w stanie wrócić do pracy i normalnego życia. 

Kalina Jędrzejko lekarz medycyny estetycznej Warszawa

Zdaniem eksperta 

U osób bardziej wrażliwych na ból może pojawić się konieczność stosowania środków przeciwbólowych. Wynika to z faktu, że małżowina uszna musi przyzwyczaić się do nowego położenia i może powodować pewne nieprzyjemnie dolegliwości. Dodatkowo po zabiegu wymagane jest noszenie przez 3 tygodnie opaski uciskowej, którą Pacjenci otrzymują w klinice. Należy również ograniczyć aktywność fizyczną w pierwszym miesiącu po korekcie uszu – mówi specjalista zajmujący się wykonywaniem tego rodzaju zabiegów, dr Kalina Jędrzejko

FAQ – najważniejsze pytania dotyczące niechirurgicznej korekty uszu nićmi Aptos

Czy z zabiegu korekty odstających uszu mogą skorzystać dzieci?

Metoda modelowania uszu nićmi Aptos jest na tyle mało inwazyjna, że może zostać wykonana już u osób powyżej 16 roku życia.  W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest zgoda oraz obecność rodziców lub opiekunów prawnych. 

Jak długo utrzymuje się efekt korekty uszu nićmi?

W przypadku korekcji uszu stosuje się chirurgiczne nici Aptos, które powodują przyciąganie i przyleganie małżowiny usznej w kierunku głowy. Efekt zabiegu jest trwały, a co więcej widoczny od razu. 

Czy zabieg modelowania uszu nićmi Aptos boli?

Zabieg korekcji odstających uszu nićmi Aptos trwa 60 minut. Modelowanie jest wykonywane w znieczuleniu miejscowym, dlatego w jego trakcie Pacjent nie odczuwa dyskomfortu ani żadnego bólu. 

Po jakim czasie widoczny jest efekt niechirurgicznej korekty uszu nićmi Aptos?

Decydując się na korektę uszu nićmi Aptos, na efekt nie trzeba czekać kilku tygodni. Zaraz po zabiegu widoczna jest zmiana ułożenie małżowiny usznej, ale przez kilka dni może być widoczny obrzęk oraz siniaki. 

Jakie są skutki uboczne korekcji uszu nićmi Aptos?

Poprawa wyglądu uszu za pomocą nici Aptos to zabieg nie wymagający skalpela i bardzo bezpieczny. Jednak jak w przypadku każdej ingerencji w nasz wygląd istnieje minimalne ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. W nielicznych przypadkach może pojawić się podwyższona temperatura i pogłębiający się obrzęk. W takiej sytuacji nie należy czekać i natychmiast zgłosić się do lekarza. 

Jaki jest czas rekonwalescencji po zabiegu nićmi Aptos?

Korekta odstających uszu nićmi Aptos jest zabiegiem małoinwazyjnym, dlatego okres rekonwalescencji zwykle trwa tylko kilka dni. Należy jednak liczyć się z tym, że lekkie uczucie ciągnięcia może utrzymywać się do kilku tygodni. 

Czy lifting uszu za pomocą nici będzie skuteczny przy bardzo odstających uszach?

Również w przypadku mocno odstających uszu zabieg nićmi wpłynie na poprawę ich kształtu. Podczas wizyty w klinice warto omówić ze specjalistą oczekiwania, jakie mamy, co do końcowego rezultatu korekcji. Ostateczną decyzję podejmie lekarz po konsultacji. 

Chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegu korekty odstających uszu nićmi Aptos?
Umów się na konsultację w klinice FabSkin w Warszawie

Korekta odstających uszu nićmi Aptos – opinie

Zabieg na odstające uszy za pomocą nici liftingujących Aptos zyskał duże zainteresowanie wśród Klientów naszej kliniki w Warszawie. Prowadzony jest przez profesjonalistów, dzięki czemu przebiega w sposób bezpieczny, a rezultaty są rewelacyjne. 

Gdzie wykonujemy zabieg na odstające uszy nićmi Aptos?

Nasza klinika medycyny estetycznej zlokalizowana jest w Warszawie, a dokładnie w dzielnicy Bemowo. Na zabieg modelujący uszy za pomocą nici Aptos zapraszamy osoby z całej Warszawy m.in. z Ochoty, Białołęki, Bielan, Mokotowa oraz Pragi. Osoby spoza stolicy (Łomianki, Legionowo, Ożarów Mazowiecki) również mogą odwiedzić nas w celu poprawienia swojego wyglądu. 

Cena modelowania odstających uszu nićmi Aptos

Jako profesjonalna klinika medycyny estetycznej na warszawskim Bemowie dbamy o zapewnienie Klientom konkurencyjnych cen na zabiegi poprawiające ich wygląd i pozwalające pozbyć się kompleksów. Poniżej prezentujemy cennik zabiegów wykonywanych przy użyciu nićmi Aptos w naszej klinice w Warszawie. 

Nici APTOS - cennikCena
Nici nano Vitis pod oczy (5 szt.)1200 zł
Nici nano excellence - lifting brwi (10 szt.)2000 zł
Nici thread 2g - lifting dolnej części twarzy (tzw. chomiczki) (2 szt.)2500 zł
Nici Visage Excellence soft (10 szt.)- lifting twarzy (skóra młoda i cienka)3000 zł
Nici Visage Excellence (10 szt.) - lifting twarzy (skóra dojrzała i grubsza)3500 zł
Nici Visage Excellence z kwasem hialuronowym4000 zł
Nici Needle 2G - podbródek3500 zł
Korekta uszu nićmi Aptos3500 zł
Korekta nosa nićmi Aptos3500 zł