Lipoliza ultradźwiękowa twarzy i ciała Warszawa

HIFU – co to?

HIFU jest skrótem pochodzącym od angielskiego wyrażenia high intensity focused ultrasound, co w języku polskim oznacza skupioną wiązkę fal ultradźwiękowych o dużym natężeniu. Upraszczając – to fala ultradźwiękowa o wysokiej częstotliwości, docierająca na różne głębokości tkanek.

W wyniku oddziaływania fali, w tkankach zachodzą dwa procesy:

 • Termiczny. Jego efektem jest absorpcja fali ultradźwiękowej, zwiększającej ruch komórek. Za sprawą tego zjawiska, temperatura w tkankach wzrasta do około 60 -70 stopni, konsekwencją czego są niewielkie, kontrolowane poparzenia, o średnicy od 0,5 do 1 mm.
 • Mechaniczny. W wyniku tego procesu, we wnętrzu komórek, powstają pęcherzyki gazu, prowadzące do nagłego wzrostu ciśnienia i niszczenia struktury komórek. Tego typu uszkodzenia, stymulują procesy regeneracji i odbudowy tkanki. To natomiast prowadzi do zwiększonej produkcji włókien kolagenowych i elastyny.

Wartym podkreślenia jest fakt, że dzięki precyzyjnie ustawionej głębokości penetracji, wierzchnia warstwa skóry pozostaje nienaruszona. Zabieg HIFU jest mało inwazyjną metodą, która stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób, unikających zabiegów chirurgicznych.

HIFU – lipoliza ultradźwiękowa twarzy i ciała Warszawa

HIFU w naszej klinice wykonywane jest przy pomocy innowacyjnego urządzenia, które wykorzystywane jest w dziedzinie medycyny estetycznej do liftingu i modelowania ciała oraz twarzy bez skalpela. Dzięki technologii HIFU, skóra ciała jest bezinwazyjnie ujędrniona i odmłodzona. HIFU, czyli High Intensity Focused Ultrasound, jest to technologia, wykorzystująca zogniskowaną falę ultradźwiękową, która odpowiada za podgrzewanie tkanek skóry i tłuszczu, co w efekcie prowadzi do ich obkurczania oraz do mikrouszkodzeń, stymulujących powstawanie nowego kolagenu.

Urządzenie umożliwiające bezoperacyjny lifting, jest to krok milowy w dziedzinie leczenia wiotkości skóry, przede wszystkim w najbardziej newralgicznych miejscach, takich jak: piersi, pośladki, brzuch, uda czy ramiona. Metoda wykorzystująca ultradźwięki jest bezpieczna, bezinwazyjna, zbadana klinicznie, a przede wszystkim skuteczna. Daje spektakularne efekty, które zadowalają każdego pacjenta. Już po jednym zabiegu, skóra staje się bardziej elastyczna i napięta.

Chcesz zagęścić, ujędrnić i poprawić napięcie skóry?
Skorzystaj z oferty zabiegowej Ultraformer III w Warszawie

☎ (22) 126 80 08

Podstawowe zalety lipolizy ultradźwiękowej to:

 • efekty już po pierwszym zabiegu,
 • zabieg nie wymaga rekonwalescencji,
 • możliwość poprawy skóry każdej części ciała,
 • efekty są długotrwałe,
 • modelowanie ciała i twarzy jest nieinwazyjne i niechirurgiczne,
 • niskie odczuwanie bólu towarzyszące jedynie podczas zabiegu,
 • możliwość poddania się zabiegu cały rok bez względu na porę roku.

Jakie części ciała można modelować zabiegiem przy użyciu lipolizy ultradźwiękowej?

 • twarz,
 • szyja,
 • czoło,
 • podbródek,
 • brzuch,
 • ramiona,
 • uda,
 • dekolt, itp.

Jakie są wskazania do terapii przy użyciu HIFU?

 • mała elastyczności skóry ciała i twarzy,
 • wiotkość skóry w newralgicznych partiach ciała takich jak: ramion, piersi, brzuch, szyja, uda itp.,
 • zmiana elastyczności skóry po utracie kilogramów,
 • wiotkość skóry związana z wiekiem +35 lat,
 • poprawa i ujędrnienie obszarów ciała, na których występują rozstępy.

Jakie są przeciwwskazania do niechirurgicznego liftingu ciała bez skalpela?

Do zabiegu lipolizy ultradźwiękowej – liftingu bez skalpela – nie ma wielu przeciwwskazań. Najważniejsze z nich to:

 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • choroby, w tym nowotwór,
 • stany zapalne i jakiekolwiek inne zmiany skórne w obszarze zabiegowym.

Przed zabiegiem modelowania i konturowania ciała w gabinecie Fabskin w Bemowie nasi specjaliści odpowiedzą na wszelkie pytania i wykluczą przeciwwskazania do zabiegu.

Jak przygotować się do lipolizy ultradźwiękowej?

Zabieg bezinwazyjnego usuwania tłuszczu nie wymaga specjalnego przygotowania. Podczas wywiadu poprzedzającego zabieg, lekarz lub kosmetolog wykluczy stany, będące przeciwwskazaniem do jego wykonania.

Jak wygląda zabieg nieinwazyjnego liftingu przy użyciu naszego urządzenia?

Bezinwazyjny maszyna HIFU, jest to niesamowity sprzęt, służący do liftingu skóry bez użycia skalpela. To najnowsze rozwiązanie medycyny estetycznej, wykorzystujące silnie skoncentrowaną wiązkę ultradźwięków, docierających w głąb tkanek, pozwalającą na bezoperacyjny lifting ciała i twarzy. Jedną z jego wielu zalet, jest możliwość przeprowadzania zabiegu na każdej części ciała.

Podczas zabiegu modelowania, do wybranego obszaru ciała pacjenta, przykładana jest specjalna głowica emitująca fale ultradźwiękowe, które wnikają do tkanek. Podgrzane tkanki ulegają obkurczeniu, czego skutkiem jest większe napięcie skóry. Skóra wygładza się, napina, ujędrnia – dając spektakularne efekty, jak przy liftingu. Ta metoda pomaga w skuteczny sposób wyeliminować zwiotczałą, nieestetyczną skórę z miejsc takich jak: brzuch, uda, ramiona, dekolt, szyja.

Urządzenie wykorzystywane do HIFU posiada przetworniki, o różnych głębokościach penetracji. W związku z tym dostosowuje się do każdego rodzaju i wieku skóry. Dokładna regulacja mocy sprawia, że zabieg jest idealnie dopasowany do warunków i potrzeb pacjenta.

Jakich efektów można się spodziewać po bezinwazyjnym usuwaniu tłuszczu?

Zdaniem eksperta

„Już jeden zabieg konturowania ciała lub twarzy, gwarantuje zadowalające i długotrwałe efekty. Stopniowa poprawa struktury skóry, w tym jej wyglądu i jej jędrności, następuje stopniowo i poprawia się z każdym dniem. Rezultaty zabiegu, utrzymują się minimum 2 lata” – mówi lek. medycyny estetycznej, Radosław Rzepnikowski.

Efekty lipolizy ultradźwiękowej:

 • Ujędrnienie skóry ciała
 • Ujędrnianie skóry twarzy oraz poprawa jej owalu
 • Modelowanie sylwetki
 • Zmniejszenie głębokich zmarszczek i innych niedoskonałości twarzy
 • Redukcja tkanki tłuszczowej
 • Lifting opadających fałdów skóry
 • Poprawa jakości życia pacjentów

Efekty bezoperacyjnego liftingu twarzy

Efekty modelowania bez skalpela okolic policzków, linii żuchwy, podbródka i górnej części szyi.

Efekty bezoperacyjnego liftingu twarzy

Efekty modelowania bez skalpela okolic policzków, linii żuchwy, podbródka i górnej części szyi.

Efekty bezoperacyjnego liftingu twarzy

Rezultaty bezoperacyjnego modelowania twarzy, okolic żuchwy i policzków.

Efekty bezoperacyjnego liftingu szyi

Efekty nieinwazyjnego liftingu szyi.

Efekty bezoperacyjnego liftingu okolic żuchwy

Rezultaty niechirurgicznego liftingu okolic żuchwy bez użycia skalpela.

Efekty bezoperacyjnego liftingu twarzy

Efekty bezoperacyjnego liftingu twarzy

Efekty bezoperacyjnego liftingu twarzy

Efekty bezoperacyjnego modelowania kości policzkowych.

Efekty bezoperacyjnego liftingu twarzy

Rezultaty nieinwazyjnego liftingu policzków bez użycia skalpela.

Efekty bezoperacyjnego liftingu twarzy

Rezultaty nieinwazyjnego liftingu policzków bez użycia skalpela.

Efekty bezoperacyjnego liftingu linii żuchwy i podbródka

Efekty bezoperacyjnego liftingu linii żuchwy i podbródka.

Jak długo trwa zabieg lipolizy ultradźwiękowej?

Zdaniem eksperta

„Zabieg nieinwazyjnego konturowania nie wymaga znieczulenia, jednak aby zapewnić najwyższy komfort, pacjentom podajemy znieczulenie miejscowe, w postaci kremu. Kolejną zaletą jest to, że zabieg jest niechirurgiczny, a nasi klienci mogą wrócić do swoich codziennych zajęć od razu po nim. Nie wymaga praktycznie żadnych przygotowań, a czas jego trwania to od 30 minut do 2 godzin” – dodaje lek. medycyny estetycznej, Radosław Rzepnikowski.

Terapia HIFU jest całkowicie bezpieczna i sprawdzona. Efekty bezoperacyjnego liftingu, zauważalne są już po pierwszym zabiegu, jednak po około 3 miesiącach, stają się jeszcze bardziej widoczne. Skóra jest odmłodzona, piękna, napięta i jędrna. W razie potrzeby, zabieg może być powtórzony po okresie 6 miesięcy.

Czy zabieg bezoperacyjnego liftingu twarzy jest bezbolesny?

Zabieg liftingu bez skalpela, za pomocą urządzenia do HIFU, nie jest bolesny i zazwyczaj nie wymaga zastosowania znieczulenia. Jednak w celu zapewnienia najwyższego komfortu, u pacjentów wrażliwych na ból, stosujemy miejscowe znieczulenie, w postaci maści.

Jak często należy wykonywać nieinwazyjny zabieg liftingu?

Dużą zaletą innowacyjnego sprzętu do liftingu HIFU jest jego skuteczność, widoczna już po jednym zabiegu. U większości pacjentów, wystarczy jeden zabieg. W razie konieczności jego powtórzenia, jest to możliwe po upływie około 6 miesięcy. Nasi specjaliści z gabinetu medycyny estetycznej Fabskin w Warszawie, konsultują każdy przypadek indywidualnie i dokładają wszelkich starań, aby pacjenci byli zadowoleni z efektów.

Jak postępować po zabiegu bezinwazyjnego usuwania tłuszczu i czy jest on bezpieczny?

Zabieg za pomocą maszyny służącej do wykonywania zabiegu HIFU jest bezpieczny i bezinwazyjny. Pacjenci nie muszą przechodzić okresu rekonwalescencji. U niektórych osób możliwe jest pojawienie się niewielkiego obrzęku lub zasinienia. Objawy te są normalne i ustępują samoczynnie do 14 dni. Po zabiegu zaleca się dbanie o skórę poddaną zabiegowi, w tym nawilżanie jej.

Nie czekaj i już dzisiaj popraw jakość swojej skóry!

Chcesz pozbyć się nadprogramowej tkanki tłuszczowej?
Umów się na wizytę w klinice FabSkin w Warszawie

☎ (22) 126 80 08

FAQ – najważniejsze pytania dotyczące zabiegu lipolizy ultradźwiękowej

Ile kosztuje zabieg lipolizy ultradźwiękowej?

Koszt zabiegu, uzależniony jest od części ciała, która zostanie poddana zabiegowi. Jeżeli zabieg lipolizy ultradźwiękowej, będzie wykonywany w obrębie twarzy, to zabieg HIFU – cena może wynosić już 500 zł. W przypadku ciała, ceny są wyższe i wahają się między 2000 a 8700 zł.

W jaki sposób urządzenie wpływa na tłuszcz zlokalizowany w wybranych partiach ciała?

Zogniskowane fale ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości, rozbijają komórki tłuszczowe, które następnie są w naturalny sposób wydalane z organizmu.

Lipoliza ultradźwiękowa brzucha – czy boli?

Procedura zabiegowa jest bezbolesna, dlatego wykonując zabieg liposukcji ultradźwiękowej w okolicach brzucha, nie ma konieczności podawania znieczulenia.

Lipoliza ultradźwiękowa – opinie

Zabieg liposukcji ultradźwiękowej cieszy się dobrymi opiniami wśród pacjentów. W odróżnieniu od klasycznych metod usuwania tkanki tłuszczowej, terapia HIFU jest bezbolesna i bezinwazyjna. Najczęściej tę metodę wybierają pacjenci, którzy pragną w naturalny sposób zredukować tkankę tłuszczową, w najbardziej newralgicznych miejscach na ciele.

Lipoliza ultradźwiękowa Ultraformer III w Warszawie – cennik

[cena]

Ultraformer - nieinwazyjny lifting HIFUCena u kosmetologaCena u lekarza
Twarz i szyja
Powieki górne617 zł715 zł
Powieki dolne522 zł605 zł
Kurze łapki522 zł605 zł
Czoło522 zł605 zł
Całe oczy – powieki górne, dolne, kurze łapki1045 zł1210 zł
Cała górna część twarzy (lifting czoła, skroni, brwi, powieki górnej i dolnej oraz kurzych łapek)1330 zł1540 zł
Okolica ust997 zł1155 zł
Policzki2565 zł2970 zł
Podbródek855 zł1200 zł
Linia żuchwy1282 zł1485 zł
HIT!!! Linia żuchwy + podbródek1900 zł2200 zł
HIT!!! Policzki + linia żuchwy + podbródek “chomiczki”, opadające, wiotkie policzki, linia żuchwy poprawa owalu twarzy (najpopularniejszy wariant zabiegu)2900 zł4070 zł
Twarz2999 zł4400 zł
Twarz + podbródek4275 zł4950 zł
Szyja1900 zł2200 zł
Szyja + podbródek2470 zł2860 zł
Ciało
Dekolt płytki/głęboki2375 zł2750 zł
Piersi2755 zł3190 zł
Ramiona3610 zł4180 zł
Zewnętrzna część mięśnia piersiowego (rozpiętki)2185 zł2530 zł
Brzuch3325 zł3850 zł
Boki2755 zł3190 zł
Plecy (motylki)3705 zł4290 zł
Okolica lędźwiowo-krzyżowa3705 zł4290 zł
Cała talia7600 zł8800 zł
Kolana1900 zł2200 zł
Uda wewn. – połowa długości3325 zł2420 zł
Uda wewn. – cała długość5225 zł6050 zł
Całe uda8265 zł9570 zł
Pośladki4180 zł4840 zł

Zobacz nasze najczęściej wybierane zabiegi HIFU:

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ

☎ (22) 126 80 08