Wypełnienie zapadniętych dołów skroniowych kwasem hialuronowym – Warszawa

Nieestetyczne cienie pod oczami najczęściej są objawem niedostatku snu lub jego złej jakości. Przez to wciąż wyglądamy tak, jakby nasz organizm był przemęczony. Intensywność cieni pod oczami zależy też od koloru oczu czy karnacji. Z wiekiem jednak cienie pod oczami oraz zagłębienia oczodołów są o wiele wyraźniejsze i nie można ich już zakryć korektorem lub zniwelować odpowiednią dawką snu. Wiotczejąca skóra i zanik tkanki podskórnej sprawiają, że nasza twarz wygląda ciągle na wycieńczoną. Z problemem cieni pod oczami można sobie jednak poradzić przy pomocy zabiegów medycyny estetycznej takich jak wypełnianie oczodołów kwasem hialuronowym. Nasza specjalistyczna, warszawska klinika estetyczna Fabskin ze sztabem specjalistów wykonuje tego typu zabiegi z najwyższą dbałością o komfort i zadowolenie klientów. Wszystko po to, by na twarzy nie było widać śladu zmęczenia, a skóra wyglądała na promienną i wypoczętą.

Jak dochodzi do zapadania dołów skroniowych?

Postępujące procesy starzenia z czasem zmieniają wygląd różnych obszarów twarzy – w tym okolic skroni. W pewnym wieku skóra zaczyna wiotczeć, zmniejsza się ilość tłuszczowej tkanki podskórnej, dochodzi również do wiotczenia mięśni mimicznych, odpowiadających za napięcie skóry w obrębie twarzy. Wszystko to sprawia, że skóra w okolicy skroni opada, co przekłada się na obniżenie zewnętrznych obszarów łuku brwiowego. Zmiany te szybciej postępują u osób szczupłych (z ograniczoną ilością tkanki tłuszczowej pod skórą).

Chcesz odmłodzić twarz w okolicy brwi i oczu?

Umów się na zabieg wypełniania dołów skroniowych kwasem hialuronowym

Jak usunąć zapadnięte doły skroniowe za pomocą kwasu hialuronowego?

Zdaniem eksperta

Kwas hialuronowy to wypełniacz, który stosuje się w medycynie estetycznej bardzo często do redukcji rozmaitych zmarszczek i braków objętościowych. Świetnie sprawdza się również przy wypełnianiu zagłębień w obszarze skroni. Preparat ten jest o tyle bezpieczny, że naturalnie występuje w ludzkim organizmie – z tym jednak, że w postaci nieusieciowanej. Usieciowany kwas hialuronowy, wykorzystywany podczas zabiegów urodowych, pozwala uzyskać efekt poprawy napięcia i jędrności skóry w konkretnym obszarze, a także gwarantuje trwały efekt, utrzymujący się przez długi czas – mówi lek. medycyny estetycznej, dr Radosław Rzepnikowski.

Rodzaje wypełniaczy rekomendowanych do korekcji zapadniętych skroni

Do wypełniania zapadniętych skroni w naszej klinice stosujemy preparaty od czołowych wytwórców i dostawców kwasu hialuronowego. Wykorzystujemy przede wszystkim wypełniacze zawierające kwas hialuronowy w formie usieciowanej. Stosowane przez naszych specjalistów wypełniacze gwarantują trwały i naturalny efekt, a także pozostają na miejscu pod skórą, dzięki czemu świetnie nadają się do zarówno do redukcji punktowych zmarszczek i zagłębień, jak i większych powierzchni (z powodzeniem można z ich wykorzystaniem przeprowadzać zabiegi na dłonie). Wypełnianie skroni kwasem hialuronowym jest niezwykle bezpieczne, ponieważ kwas ten naturalnie występuje w naszym organizmie. Z wiekiem jest on jednak produkowany w mniejszej ilości, dlatego też możemy uzupełnić jego niedobór w prosty sposób. Wolumetria skroni przy użyciu sprawdzonych preparatów jest gwarancją przywrócenia naturalnego owalu Twojej twarzy. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym jest więc szybkim sposobem na odjęcie sobie nawet kilku lat!

Wskazania do niechirurgicznego liftingu brwi

Niechirurgiczny lifting brwi przy użyciu kwasu hialuronowego to zabieg, który wykonują głównie osoby po 45. roku życia. To w tym wieku okolice skroni zaczynają opadać w widoczny sposób, przeszkadzający osobom zmagającym się z tym defektem urodowym. Co warte podkreślenia, na zabieg decydują się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Medycyna estetyczna służy bowiem wszystkim tym, dla których prezencja jest istotna z zawodowego punktu widzenia – osób prowadzących działalności, mających stały kontakt z Klientem lub tych często występujących publicznie. Najważniejsze jest to, że wypełnianie skroni kwasem hialuronowym jest dostępne w naszej klinice dla każdego! Oczywiście ostatecznie po przeprowadzeniu przez naszego lekarza szczegółowego wywiadu ocenimy, czy kwalifikujesz się do tego zabiegu. Wypełnianie skroni kwasem należy jednak do grupy mało inwazyjnych zabiegów, które charakteryzują się niskim stopniem wystąpienia jakichkolwiek skutków niepożądanych.

Jak przygotować się do wypełnienia i korekcji zapadniętych skroni kwasem hialuronowym?

Wypełnienie skroni kwasem hialuronowym nie wymaga żadnych specjalnych zabiegów przygotowujących. Każda zdrowa osoba może zdecydować się na aplikację kwasu hialuronowego, o ile nie jest uczulona na którykolwiek ze składników wypełniacza. W niektórych przypadkach lekarz może zalecić zażywanie przed zabiegiem leków z escyną, dzięki którym zmniejszy się ryzyko pojawienia się krwiaków, a te, które wystąpią, szybciej ulegną wchłonięciu. Kilka dni przed korekcją zapadniętych skroni należy także zaprzestać przyjmowania leków rozrzedzających krew, w tym np. aspiryny. Kwas hialuronowy sprawdza się doskonale także w innych zabiegach medycyny estetycznej, ostatnio popularne jest także wypełnianie ust przy użyciu tej substancji.

Przebieg wypełniania zapadniętych dołów skroniowych kwasem hialuronowym

Wypełnienie zapadniętych skroni kwasem hialuronowym poprzedza aplikacja kremu znieczulającego. Specjalista smaruje skroń pacjenta kremem, pozostawiając preparat na około 30-40 min. Dzięki temu sam zabieg jest bezbolesny, a lekarz może przeprowadzić ostrzykiwanie w pełni precyzyjnie. Kiedy już znieczulenie zacznie działać, specjalista aplikuje pacjentowi kwas hialuronowy. W zależności od zastosowanej metody w tym celu stosuje tradycyjną strzykawkę (i wykonuje kilka nakłuć) lub tzw. kaniulę. Ten drugi sposób polega na podaniu kwasu hialuronowego za pomocą cieniutkiej, elastycznej rurki, która pozwala wprowadzić wypełniacz tuż pod skórę przy zaledwie jednym wkłuciu. Aplikacja kwasu hialuronowego umożliwia odbudowanie rusztowania skroni. Po tym etapie lekarz przystępuje do rozmasowania miejsca poddawanego zabiegowi. Robi to, aby wypełniacz rozłożył się pod skórą równomiernie, a ostateczny rezultat był jak najbardziej naturalny i estetyczny.

Efekty korekcji zapadniętych skroni

Wypełnianie skroni to zabieg, który w widoczny sposób poprawi kondycję Twojej skóry oraz nada Ci atrakcyjniejszego wyglądu. Zagłębienia widoczne w okolicach skroni spłycają się bezpośrednio po zabiegu. Cień, wyraźnie widoczny w obrębie dołu skroniowego, zanika i przestaje nadawać twarzy przytłaczającego wyglądu. Zewnętrzne obszary brwi unoszą się, dzięki czemu okolice oczu wyglądają na wypoczęte. Taki efekt jest widoczny praktycznie natychmiast po zabiegu, zaś po 3-4 tygodniach staje się jeszcze bardziej wyraźny (kwas hialuronowy z czasem zwiększa swoja objętość). Zapadnięte skronie przestaną być Twoim problemem przez długi okres czasu.

Kiedy pojawiają się efekty korygowania kształtu brwi za pomocą kwasu hialuronowego?

Pierwsze efekty pojawiają się już po zabiegu, ostateczne rezultaty można z kolei ocenić po 3-4 tygodniach od zabiegu. Wtedy, jeśli zagłębienie dołów skroniowych było duże, można przeprowadzić kolejny zabieg i wstrzyknąć dodatkowa porcję kwasu hialuronowego.

Jak często należy powtarzać korekcję zapadniętych skroni kwasem hialuronowym?

Zdaniem eksperta

 

Efekt wypełnienia zapadniętych dołów skroniowych kwasem hialuronowym utrzymuje się dość długo – od 12 do nawet 18 miesięcy. Po tym czasie warto, w celu zachowania rezultatu, wykonać zabieg podtrzymujący. Tego typu zabieg nie wymaga aplikacji dużej ilości kwasu hialuronowego – zazwyczaj po pierwszej aplikacji wypełniacza skóra ulega restrukturyzacji, a jej stan się poprawia – dodaje dr Radosław Rzepnikowski.

Przeciwwskazania do korygowania kształtu brwi za pomocą kwasu hialuronowego

 

Przeciwwskazania do zabiegu dotyczą głównie tych osób, które z jakiś względów nie powinny poddawać się wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego. Aplikacja wspomnianego preparatu jest niemożliwa w przypadku osób uczulonych na któryś ze składników wypełniacza. Zabiegu nie przeprowadza się również w przypadku kobiet i mężczyzn cierpiących na choroby autoimmunologiczne lub tych, którzy mają poważne problemy skórne (wśród przykładów należy tu wymienić skłonność do przerośniętych blizn czy obecność ognisk zapalnych na skórze). Iniekcji kwasem hialuronowym nie wykonuje się też w przypadku kobiet w ciąży, matek karmiących czy młodzieży poniżej 18 roku życia.

Zalecenia po zabiegu korekcji zapadniętych skroni

Aby na długo zachować efekty zabiegu, warto przestrzegać podstawowych zaleceń dotyczących profilaktyki antystarzeniowej. Stosowanie kremów z koenzymem Q10, witaminami oraz innymi składnikami odżywczymi pomoże utrzymać skórę w obszarze skroni napiętą i wyraźnie odmłodzoną. Nie bez znaczenia jest również styl życia. Osoby po zabiegach z kręgu medycyny estetycznej powinny bowiem zdrowo się odżywiać, regularnie uprawiać aktywność fizyczną oraz unikać nałogów – szczególnie palenia papierosów.

Chcesz wypełnić nieestetyczne zagłębienia w okolicach skroni?

Umów się na konsultację z naszym specjalistą

Cennik

DOPASUJ ILOŚĆ W MLCENA CENNIKOWAJUVEDERM
1 ml1400 zł1400 zł
2 ml2800 zł2800 zł (1400 zł za ml)
3 ml4200 zł3700 zł (1233 zał za ml) oszczędzasz 500 zł
4 ml5600 zł4500 zł (1125 zł za ml) oszczędzasz 1100 zł
5 ml7000 zł5500 zł (1100 zł za ml) oszczędzasz 1500 zł
 

DOPASUJ ILOŚĆ W MLCENA CENNIKOWATEOSYAL
1 ml / 1,2 ml (preparaty wolumetryczne)1200 zł1200 zł
2 ml / 2,4 ml (preparaty wolumetryczne)2400 zł2400 zł (1200 zł za ml)
3 ml / 3,6 ml (preparaty wolumetryczne)3600 zł3100 zł (1033 zł za ml) oszczędzasz 500 zł
4 ml / 4,8 ml (preparaty wolumetryczne)4800 zł3700 zł (925 zł za ml) oszczędzasz 1100 zł
5 ml / 6 ml (preparaty wolumetryczne)6000 zł4500 zł (900 zł za ml oszczędzasz 1500 zł)
 

Orientacyjna ilość preparatu, potrzebna do zabiegu
dolina łez1-2 ml
cały oczodół1-2 ml
wypełnienie skroni1-2 ml
marionetki1-2 ml
broda3-5 ml
linia żuchwy1-2 ml
kąt żuchwy/żwacze2-4 ml
wolumetria twarzyod 2-3 ml

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ tel: 22 126 80 08