Redukcja „smutnego” wyrazu twarzy kwasem hialuronowym – PAKIET LUX

Podanie kwasu hialuronowego w odpowiednie obszary twarzy może pomóc w zniwelowaniu smutnego lub zmęczonego wyrazu. Jest to popularny zabieg medycyny estetycznej, który może dostarczyć natychmiastowe rezultaty.

Na skutek naturalnego procesu fizjologicznego efekt smutnego wyrazu twarzy może być spowodowany przez:

 1. Utratę tkanki kostnej: W wyniku procesów starzenia się, urazów lub innych czynników, może wystąpić utrata masy kostnej w osi twarzy. Najczęściej przez proces resorpcji kości, kość jarzmowa, szczęka i broda zmniejszają się co wpływa na przemieszczenie policzków na obszar fałd nosowo-wargowych oraz linii marionetek przy brodzie. Implantacja wypełniacza może być rozważana, aby przywrócić objętość i kształt.
 2. Utrata tkanki tłuszczowej: Z upływem czasu może dochodzić do utraty tkanki tłuszczowej w bocznych częściach policzków pod kością jarzmową, zanik tłuszczu przy górnej części bruzdy nosowo-wargowej oraz zanik tłuszczu w okolicy brody co sprawia, że twarz może wydawać się zapadnięta i smutna.
 3. Nierówności w bruździe przedpoliczkowej powodują zaburzenia linii żuchwy
 4. Brak fundamentu/tkanki wzmacniającej pod kącikami ust – co skutkuje ukierunkowaniem kącików w dół (negatywny wektor)

Oto kilka obszarów, gdzie kwas hialuronowy może być stosowany w celu poprawy ogólnej harmonii wyrazu twarzy i zmniejszenia „smutnego” wyrazu twarzy:

Wypełniacze:

  1. Bruzdy nosowo-wargowe
  2. Bruzda pod dolną wargą /kąt wargowo-bródkowy – zmniejsza wydatność wypukłości białej części dolnej wargi, wzmacnia kąt ust i wydłuża brodę.
  3. Bruzda przedpoliczkowa – to pionowe linie, które biegną od kącików ust w kierunku podbródka. Wstrzykiwanie kwasu hialuronowego w te obszary może pomóc w zredukowaniu widoczności tych linii i poprawieniu ogólnego konturu twarzy.
  4. Podniesienie kącików ust: Kwas hialuronowy może być używany, aby delikatnie podnieść kąciki ust, co dodaje wrażenia lekkości i radości.

Jaka jest rekonwalescencja po zabiegu z wypełniaczami?

Tak jak przy każdym zabiegu medycznym przerywającym ciągłość skóry jest małe ryzyko siniaków, zaczerwienie, krwiaków. Natomiast poza basenem i sauną, po 90% zabiegach można wrócić do pełnej aktywności.

Ile kwasu hialuronowego należy podać aby uzyskać naturalny i natychmiastowy efekt po zabiegu „redukcji smutnego” wyrazu twarzy”?

Poniżej przedstawiamy orientacyjne ilości uzupełnienia kwasem hialuronowym.

Najczęściej w tym pakiecie podajemy około 4ml Juvederm** firmy Allergan Aestehtics w cenie katalogowej 5600 zł natomiast w pakiecie LUX cena wynosi 4500zł*

*Podana ilość ml jest orientacyjna; dla każdego pacjenta ilość wypełniaczy jest dobrana indywidualnie. Najważniejsze jest, aby każdy zabieg był dostosowany do indywidualnych potrzeb i oczekiwań pacjenta. Przed podjęciem decyzji o iniekcji z podaniem kwasu hialuronowego , zaleca się konsultację z doświadczonym lekarzem, który może ocenić stan skóry, struktury kości, tłuszczu i pomóc w opracowaniu spersonalizowanego planu leczenia.

** To jest wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą.

Cennik