Wraz z wiekiem nasze ciało zaczyna się diametralnie zmieniać. W niektórych miejscach tkanki tłuszczowej przybywa, a w innych zaś ubywa. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna wobec tych problemów nie jest obojętna. Dziś możemy usunąć tłuszcz z obszarów niepożądanych i przenieść go do tych miejsc, które naprawdę tego potrzebują.

Przeszczep tłuszczu, czyli Lipotransfer, to zabieg polegający na wykorzystaniu własnej tkanki tłuszczowej do poprawy i odbudowy kształtu ciała lub twarzy w naturalny sposób. Jest to rozwiązanie, dające gwarancję użycia bezpiecznego, naturalnego i w pełni biokompatybilnego materiału, jakim jest własny tłuszcz.

Rewolucja na światowym rynku medycyny estetycznej. Innowacja w polskich klinikach dermatologicznych – przeszczep tkanką tłuszczową pacjenta. Gabinet Fabskin w Warszawie jako jeden z nielicznych świadczy swoim pacjentom zabieg lipofillingu.

Czym jest przeszczep tłuszczu (Lipotransfer/Lipofilling)?

Przeszczep tłuszczu, czyli Lipotransfer, to zabieg polegający na pobraniu tkanki tłuszczowej z jednej partii ciała pacjenta, w której to występuje jej nadmiar, a następnie wprowadzeniu odpowiednio spreparowanych komórek tłuszczowych w inny obszar, który wymaga korekty. Jest to jedna z metod modelowania ciała oraz redukcji oznak starzenia się skóry.

Mało która sylwetka jest doskonała. Gdzieś zazwyczaj bywa za dużo, a gdzież za mało. Aby zrównoważyć proporcje ciała i nadać mu apetycznego wyglądu, oferujemy innowacyjny zabieg, polegający na transmisji tkanki tłuszczowej pacjenta. W efekcie, tam gdzie tkanki tłuszczowej było zbyt wiele, zostaje on zredukowana. Natomiast otrzymana w ten sposób tkanka tłuszczowa przetransportowana zostaje w miejsce, które należy podkreślić. Cały zabieg odbywa się bez sztucznych wypełniaczy, jest naturalny i przeprowadzany bezpieczną metodą iniekcji.

Modelowanie sylwetki tkanką tłuszczową bez skalpela? W gabinecie medycyny estetycznej Fabskin to możliwe!

Chcesz pozbyć się tłuszczu z miejsc, w których masz go zbyt wiele?

Umów się na przeszczep tłuszczu w klinice medycyny estetycznej Warszawa-Bemowo

☎ (22) 126 80 08

Dla kogo lipotransfer?

Zabieg przeszczepu własnej tkanki tłuszczowej polecamy wszystkim osobom pragnącym szybko i bezpiecznie wymodelować sylwetkę, uzyskać efekt liftingu i lekki, naturalny efekt wolumetryczny twarzy oraz pacjentom borykającym się z nadmiernym wypadaniem włosów i łysieniem.

 • Dla osób pragnących wymodelować kości policzkowe.
 • Dla poprawy jakości skóry w miejscu blizn i bruzd skórnych.
 • Celem zredukowania wiotkiej skóry w okolicach podbródka, szyi i dekoltu.
 • Dla uszlachetnienia konturów twarzy.
 • Dla pozbycia się zbędnej tkanki tłuszczowej z brzucha, ud i pośladków.
 • Dla osób, które chcą pozbyć się worków pod oczami.
 • Dla podniesienia pośladków.
 • Dla wygładzenia zewnętrznej powierzchni dłoni.
 • Do rewitalizacji skóry głowy w leczeniu łysienia

Aleksandra Frątczak lekarz medycyny estetycznej Warszawa

Zdaniem eksperta

Przeszczep tłuszczu, czyli lipotransfer, to nie tylko skuteczna metoda modelowania ciała oraz wyszczuplenia sylwetki, ale także sposób na rewitalizację i wyraźną poprawę kondycji skóry. Efektem zabiegu jest zwiększenie jej jędrności oraz elastyczności. Ogromną zaletą lipotransferu jest krótki okres rekonwalescencji – już po kilku dniach pacjent może wrócić do codziennych czynności, co odróżnia ten zabieg od inwazyjnych zabiegów chirurgicznych – mówi lek. medycyny estetycznej, dr Aleksandra Frątczak.

Lipofilling – jakie części ciała wymodelować można własnym tłuszczem?

Zabieg Lipofillingu, czyli przeszczepu tłuszczu, stosuje się zarówno w obrębie twarzy, jak i ciała, co czyni go zabiegiem bardzo uniwersalnym. Oto obszary ciała, które możemy zmienić dzięki Lipotransferowi:

Przeszczep tłuszczu do biustu

Za pomocą własnego tłuszczu można powiększyć piersi. Jest to zdecydowanie mniej inwazyjna technika niż chirurgiczne powiększanie biustu, czyli zabieg wszczepienia silikonowych implantów. Tłuszcz jest naturalnym składnikiem naszej skóry, dlatego pacjentki decydujące się na taką metodę, nie muszą obawiać się ryzyka wystąpienia reakcji alergicznych czy odrzucenia przez organizm przeszczepionej tkanki.

Przeszczep tłuszczu do pośladków

Zabieg Lipotransferu jest bardzo chętnie wybierany w celu powiększenia pośladków. Tłuszcz pobrany z miejsc, gdzie jest jego nadmiar, pozwala wykonturować i wyrzeźbić pośladki bez interwencji chirurgicznej, dzięki czemu stają się one jędrne i kształtne.

Przeszczep tłuszczu z brzucha

Wiele kobiet boryka się z niechcianą tkanką tłuszczową w okolicy brzucha. Tłuszcz z tej partii ciała jest niezwykle trudny do usunięcia za pomocą tradycyjnych metod. W klinice medycyny estetycznej w Warszawie możemy pobrać tłuszcz z okolicy fałdu na brzuchu i przeszczepić w wybraną okolicę na ciele, gdzie jest go za mało. Pobierając tłuszcz z brzucha czy z okolicy talii, szybko pozbędziemy się kilku centymetrów w obwodzie.

Przeszczep tłuszczu na twarz

Dokonanie przeszczepu własnej tkanki tłuszczowej pozwala na wymodelowanie różnych partii twarzy, takich jak okolice kości policzkowych (przeszczep tłuszczu w policzki) czy przeszczep tłuszczu pod oczy w celu zmniejszenia cieni pod oczami. Dzięki Lipograftingowi możemy odzyskać utraconą objętość, zlikwidować głębokie zmarszczki czy poprawić asymetrię twarzy. Wiele osób decyduje się na przeszczep tłuszczu na usta w celu ich powiększenia.

Lipofilling dłoni

Lipofilling dłoni przeprowadza się w celu uzupełnienia braku tkanki, odmłodzenia, a także korekty kształtu dłoni. Dzięki przeszczepowi tłuszczu w dłonie możliwa jest nie tylko poprawa wyglądu skóry dłoni, ale także przywrócenie jej odpowiedniej elastyczności, nawilżenia i jędrności.

Lipografting – przeciwwskazania

 • ciąża i okres karmienia piersią;
 • aktywne infekcje skórne;
 • choroby nowotworowe;
 • problemy z krzepliwością krwi;
 • nadciśnienie;
 • zaawansowana cukrzyca;
 • niewydolność wątroby;
 • niewydolność nerek;
 • inne przeciwwskazania wykazane przez lekarza w trakcie wywiadu medycznego.

Jak należy przygotować się do zabiegu przeszczepu tkanki tłuszczowej?

Zabieg przeszczepu tkanki tłuszczowej poprzedza szczegółowy wywiad z lekarzem, który ustala harmonogram leczenia oraz określa, skąd zostanie pobrana tkanka tłuszczowa i w jakie miejsca zostanie przeszczepiona. Podczas konsultacji lekarz ocenia ogólny stan zdrowia pacjenta i wyklucza ewentualne przeciwwskazania.

Przeszczep komórek tłuszczowych (Lipotransfer) – przebieg zabiegu

Choć zabieg Lipofillingu może wydawać się bardzo skomplikowany, w rzeczywistości opiera się na kilku działaniach wykonywanych przez przeszkolonego dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej. W pierwszej kolejności definiowane są strefy, z których pobrana zostanie tkanka tłuszczowa, jak również strefy, gdzie poddana obróbce tkanka tłuszczowa pacjenta zostanie kolejno wszczepiona. Tkanka tłuszczowa pobrana zostaje w procesie iniekcji, w którym to specjalistyczna nieostra igła kaniula wprowadzona zostaje w głąb ciała po wcześniejszym znieczuleniu nakłuwanego miejsca. W ten sposób pobiera się od 20 do 30 ml tłuszczu. Tłuszcz pacjenta poddany zostaje obróbce, aby uniknąć jakichkolwiek reakcji alergicznych i immunologicznych. Następnie, również w procesie iniekcji, wykorzystując kaniulę i przetworzony tłuszcz, wstrzyknięty zostaje on w wybrane partie twarzy lub ciała. Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do domu.

Modelowania ciała tkanką tłuszczową – efekty zabiegu

 • naturalny efekt wypełnienia;
 • wygładzenie skóry;
 • spłycenie bruzd i zmarszczek;
 • zmniejszenie obwodu ciała.

Efekty zabiegu widoczne są w zasadzie zaraz po zabiegu, natomiast ostateczny efekt korekcji możemy zaobserwować po upływie około tygodnia.

Wystarczy tylko jeden zabieg lipotransferu, aby fantastycznie wymodelować sylwetkę!

Jak wygląda skóra bezpośrednio po przeszczepie tłuszczu?

Po zabiegu miejsca iniekcji są zaczerwienione i pojawia się opuchlizna. Następuje 7-dniowy okres gojenia się, w trakcie którego opuchlizna i zaczerwienienia znikają, a efekty zabiegu utrwalają się w całej okazałości.

Aleksandra Frątczak lekarz medycyny estetycznej Warszawa

Jak często należy powtarzać lipotransfer?

Zdaniem eksperta

Ponieważ tkanka tłuszczowa ulega naturalnej absorpcji, wraz z upływem czasu efekty zabiegu mogą ulec osłabieniu. Wówczas zalecane jest powtórzenie zabiegu Lipofillingu. Gdy obszar poddany zabiegowi wymaga podania dużej ilości tkanki tłuszczowej, to także konieczne może być powtórzenie zabiegu w odpowiednim odstępie czasu. Przerwa pomiędzy zabiegami powinna wynosić minimum 2 miesiące – dodaje lek. medycyny estetycznej, dr Aleksandra Frątczak.

Dodatkowe informacje na temat zabiegu Lipotransferingu

 • Dodatkowe zalety zabiegu (oprócz pozbycia się zbędnego tłuszczu i ujędrnienia wybranych miejsc) uwidaczniają się z czasem i skutkują znacznie zdrowszą skórą o lepszej, grubszej fakturze. Dzieje się tak na skutek działania komórek macierzystych w organizmie.
 • Tkanka tłuszczowa jest najlepszym materiałem do uzyskiwania komórek macierzystych.
 • Zabieg lipotransferu stanowi obecnie najpopularniejszą alternatywę dla wypełnień silikonowych.
 • Obszary wymodelowane tłuszczem pacjenta wygląda niezwykle naturalne, jakby same urosły.
 • Zabieg lipotransferu uwielbiany jest przez światowych celebrytów.
 • W przypadku powiększania biustu, pojedynczy zabieg może powiększyć go o około jedną miseczkę.

Chcesz wymodelować swoje ciało lub poprawić owal twarzy?

Skorzystaj z naszej promocji na zabieg lipotransferu w Warszawie

☎ (22) 126 80 08

FAQ – najważniejsze pytania dotyczące przeszczepu tkanki tłuszczowej (Lipotransferu)

Ile trwa przeszczep komórek tłuszczowych?

Zabieg w zależności od skomplikowania trwa od 30 minut do 2 godzin.

Czy przeszczep tłuszczu jest bezpieczny?

Zabieg odmładzania ciała tkanką tłuszczową jest całkowicie bezpieczny. Tkanka tłuszczowa stanowi doskonały, najbardziej naturalny wypełniacz, który nie wywołuje żadnych reakcji alergicznych, ponieważ występuje w organizmie każdego człowieka. Po przeszczepie tłuszczu można wykonywać zabiegi z innymi wypełniaczami, takimi jak, chociażby kwas hialuronowy.

Czy Lipotransfer boli?

Zabieg przeszczepu tłuszczu nie boli, ponieważ jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Czy mogą pojawić się jakieś powikłania po przeszczepie tkanki tłuszczowej?

Powikłania po przeszczepie tkanki tłuszczowej pojawiają się niezwykle rzadko. Sporadycznie może pojawić się krwawienie, zakażenie, uszkodzenie nerwów i naczyń krwionośnych, bliznowacenie skóry. Decydując się na przeprowadzenie zabiegu w renomowanej klinice medycyny estetycznej, możemy być pewni, że ryzyko wystąpienia wyżej omówionych powikłań zostanie zredukowane do minimum.

Cennik przeszczepu tłuszczu (lipotransferu) w Warszawie

[cennik]

ObszarCena
Usta2500 zł
Policzki2500 zł
Twarz4000 zł
Dolina łez3000 zł
Szyja3500 zł
Dłonie4500 zł
Skóra głowy (leczenie łysienia)4500 zł