Podcinanie blizn potrądzikowych na twarzy z lipotransferem w Warszawie

Blizny potrądzikowe to bardzo częsty problem. Dotyka zwykle osób dorosłych, które w przeszłości miały leczenie trądziku i nie został on odpowiednio wyleczony. Bardzo często blizny zanikowe są przyczyną kompleksów i niskiej samooceny. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna oferuje wiele skutecznych zabiegów na blizny. Najszybsze i najlepsze efekty daje zabieg podcinania blizn potrądzikowych z lipotransferem. Jest to nowość na rynku dermatologii estetycznej i również nowość w naszej klinice medycyny estetycznej FabSkin w Warszawie na Bemowie. Metoda ta pozwala pozbyć się nawet tych rozległych i trudnych do leczenia pozostałości po trądziku. Podcinanie blizn zanikowych połączone z lipotransferem (przeszczep tłuszczu) polega na oddzieleniu blizn zrośniętych z powięzią mięśniową i tkanką podskórną. Następnie w powstałą przestrzeń zostaje podany pobrany od pacjenta tłuszcz, który zabezpiecza przed ponownym zrośnięciem. Podcinanie blizn zanikowych może być łączone również z zabiegami wypełnienia kwasem hialuronowym.

Jak powstają blizny po trądziku?

Blizny potrądzikowe powstają zwykle, gdy trądzikowi towarzyszą stany zapalne i zmiany ropne sprzyjające nieprawidłowemu gojeniu się skóry. Pojawiają się one także wtedy, kiedy choroba przybiera zaawansowaną postać i nie podejmuje się jej leczenia.

Blizny potrądzikowe to najczęściej blizny zanikowe. Są to wgłębienia o różnej głębokości i wielkości w skórze. Do ich powstawania dochodzi w wyniku uszkodzenia skóry właściwej i zastąpieniu jej fragmentu tkanką łączną włóknistą. Blizny zanikowe po trądziku są nieestetyczne i trudno je ukryć pod makijażem. Bardzo często zniekształcają wygląd skóry, mogą ją nienaturalnie naciągać – obserwujemy wtedy tzw. dzioby na twarzy.

Blizny potrądzikowe można leczyć różnymi metodami, m.in. peelingami chemicznymi czy laseroterapią. Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych polega na kontrolowanym niszczeniu komórek skóry, celem zmuszenia jej do regeneracji i odnowy. Najlepsze, a zarazem najszybsze rezultaty przynosi jednak zabieg podcinania blizn potrądzikowych połączony z wypełnieniem ich własnym tłuszczem, czyli lipotransferem.

Chcesz trwale i bezpiecznie pozbyć się blizn zanikowych będących pozostałością po trądziku?

Umów się na zabieg podcinania blizn potrądzikowych w klinice FabSkin w Warszawie

☎ (22) 126 80 08

Dla kogo zabieg podcinania blizn potrądzikowych? Wskazania

Zabieg podcinania blizn potrądzikowych (Blunt Subcision Blade) zalecany jest osobom z bliznami zanikowymi powstałymi na skutek przebytego trądziku. Procedura ta sprawdza się zarówno w przypadku świeżych blizn, jak i tych nabytych w okresie młodzieńczym.

Jak przygotować się do podcinania blizn zanikowych?

Zabieg podcinania blizn nie wymaga specjalnego przygotowania, choć konieczna jest wcześniejsza konsultacja lekarska, podczas której lekarz oceni stan skóry, wykluczy ewentualne przeciwwskazania oraz określi zakres leczenia. Zaleca się, aby przed chirurgicznym podcinaniem blizn zanikowych zrezygnować z przyjmowania leków i ziół światłouczulających oraz środków rozrzedzających krew. Skóra nie może być opalona (dotyczy to zarówno opalenizny sztucznej, jak i tej naturalnej).

Jak przebiega zabieg wypełniania blizn na twarzy własnym tłuszczem z lipotransferem w klinice FabSkin w Warszawie?

Podcinanie blizn potrądzikowych

Zabieg podcinania blizn polega na odseparowaniu skóry od podścieliska tak, aby wywłaszczyć skórę i usunąć zaciągnięcia. Wykonuje się go za pomocą specjalnego urządzenia, które upraszcza całą procedurę podcinania blizn (lekarz nie musi każdej blizny opracowywać z osobna). Podczas zabiegu nie ma ryzyka uszkodzenia wierzchniej warstwy skóry. Aby efekt ten się utrzymał, konieczne jest w kolejnym etapie podanie w miejsce blizny pobranego od pacjenta tłuszczu lub kwasu hialuronowego.

Lipotransfer (przeszczep tłuszczu)

Wypełnienie blizn własnym tłuszczem polega na pozyskaniu tkanki tłuszczowej z uda lub fałdu brzusznego. W tych okolicach znajduje się dobry jakościowo tłuszcz, zawierający duże ilości komórek macierzystych, które przyspieszają procesy regeneracji skóry i stymulują ją do syntezy nowych włókien kolagenowych i elastyny. Zazwyczaj pobiera się od 30 do 40 ml tkanki tłuszczowej. Następnie tłuszcz zostaje poddany specjalnej obróbce, w wyniku której lekarz otrzymuje czyste komórki tłuszczowe wzbogacone o komórki macierzyste. Otrzymany w ten sposób preparat podaje się w procesie iniekcji (lipotransfer). Za pomocą kaniuli wstrzykuje się go w wybrane partie twarzy.

Zabieg laserem tulowym

Kolejnym etapem terapii jest zabieg laserem tulowym lub laserem frakcyjnym. Wykonuje się go po to, aby maksymalnie zregenerować skórę. Dzięki dodatkowej przebudowie skóry laserem staje się ona miękka i elastyczna. Blizny ulegają wyraźnemu spłyceniu i wygładzeniu.

Cały zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, w warunkach ambulatoryjnych. Wypełnienie blizn tkanką tłuszczową to bezpieczna procedura, bezpośrednio po zabiegu pacjent może wrócić do codziennych czynności.

Aleksandra Frątczak lekarz medycyny estetycznej WarszawaZdaniem eksperta

Alternatywą dla przeszczepu tłuszczu w blizny jest podanie kwasu hialuronowego – przeprowadza się to kaniulą przez otwór wykonany w skórze. Mocno usieciowany kwas hialuronowy, stosowany w naszym gabinecie medycyny estetycznej na warszawskim Bemowie, tworzy w miejscu przecięcia warstwę chroniącą uszkodzone tkanki przed ponownym zrośnięciem się. Podczas zabiegu stosuje się niewielkie ilości HA, dzięki czemu pacjenci nie muszą się obawiać, że dojdzie do zmiany rysów twarzy. Kwas hialuronowy utrzymuje się w skórze przez kilka miesięcy – mówi dr Aleksandra Frątczak z kliniki medycyny estetycznej FabSkin.

Efekty podcinania blizn potrądzikowych (BSB)

W wyniku podcinania blizn potrądzikowych dochodzi do przerwania rozrostów i odseparowania blizny potrądzikowej od tkanki podskórnej. Dzięki komórkom macierzystym, które znajdują się w wykorzystanym tłuszczu, następują stopniowe procesy syntezy nowych włókien kolagenowych. Blizny ulegają dodatkowemu wygładzeniu, spłyceniu, a twarz odzyskuje zdrowy i promienny wygląd.

Ile zabiegów podcinania blizn potrądzikowych należy wykonać?

Częstotliwość zabiegów uzależniona jest od stanu wyjściowego skóry. Podcinanie blizn zwykle wykonuje się jednokrotnie, ponieważ wypełnienie blizn własnym tłuszczem bezpośrednio po zabiegu powoduje, że blizna się nie odnawia. Jeśli blizny są bardzo głębokie, zwykle zaleca się wykonać 2 zabiegi w odstępie 6-tygodniowym.

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt podcinania blizn?

Już bezpośrednio po pierwszym zabiegu podcinania blizn potrądzikowych widać efekty – ujednolicenie i wyrównanie struktury skóry, spłycenie blizn. Stają się one jednak bardziej zauważalne po upływie około 7-10 dni, gdy zniknie opuchlizna i zasinienie. Zabieg podcinania blizn sprawia, że blizna nie zrasta się ponownie z powięzią mięśniową. Ostateczny efekt zawsze uzależniony jest od rozległości blizn. Im blizny są głębsze i bardziej rozległe, tym lepsze będą ostateczne rezultaty.

Jak wygląda skóra bezpośrednio po zabiegu?

Po zabiegu BSB pacjent musi się przygotować, że jego twarz będzie obrzęknięta i zaczerwieniona. Mogą także pojawić się siniaki. Objawy te utrzymują się zwykle około tygodnia.

Zalecenia pozabiegowe

Po zabiegu miejsca wkłucia należy odkażać. Przez około 2 tygodnie nie powinno się wykonywać wysiłku fizycznego, korzystać z sauny, solarium, basenów. Zaleca się także spanie na plecach z poduszkami ułożonymi pod głowę w celu zmniejszenia obrzęku pozabiegowego.

Dlaczego warto zdecydować się na podcinanie blizn potrądzikowych? Zalety zabiegu

  • Bezpieczeństwo – podczas zabiegu wykorzystuje się naturalny materiał biologiczny, który jest bezpieczny dla pacjenta i nie powoduje żadnych reakcji alergicznych czy podrażnienia skóry.
  • Bezbolesność – zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, co zmniejsza przykre odczucia bólowe.
  • Trwałość efektów – jeśli zabieg podcinania blizn potrądzikowych połączymy z wypełnieniem ich własnym tłuszczem, możemy mieć pewność, że uzyskane efekty utrzymają się przez wiele lat.
  • Brak długiej rekonwalescencji.

Przeciwwskazania do zabiegu podcinania blizn potrądzikowych z lipotransferem

  • ciąża i karmienie piersią;
  • choroby nowotworowe;
  • aktywne infekcje, zmiany lub stany zapalne w obszarze zabiegowym, w tym opryszczka;
  • przyjmowanie leków i ziół światłouczulających (skrzyp, dziurawiec, nagietek);
  • niedawno wykonane peelingi;
  • opalona skóra (stosowanie samoopalaczy i kremów samoopalających)

Chcesz w bezbolesny sposób zmniejszyć widoczność blizn potrądzikowych?

Umów się na konsultację

☎ (22) 126 80 08

FAQ – najważniejsze pytania dotyczące podcinania blizn

Ile trwa zabieg podcinania blizn potrądzikowych?

Cała procedura, czyli podcięcie blizn, podanie tłuszczu oraz zabieg laserowy, trwa około 60 minut. Czas zabiegu uzależniony od wielkości i rozległości blizn.

Czy podcinanie blizn potrądzikowych boli?

Niektórych odstraszyć może pojęcie ,,podcinania blizn”. Choć brzmi ono strasznie, zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, co skutkuje zmniejszeniem dolegliwości bólowych odczuwanych przez pacjenta. Specjalnie opatentowane urządzenie do podcinania blizn upraszcza całą procedurą i ją znacznie przyspiesza.

Czy po zabiegu podcinania blizn konieczna jest rekonwalescencja?

Zabieg nie wiąże się z długą i uciążliwą rekonwalescencją. Już następnego dnia pacjent może wrócić do swoich codziennych zajęć.

Opinie pacjentów o zabiegu podcinania blizn potrądzikowych

Coraz więcej pacjentów z problemem blizn potrądzikowych wybiera zabieg podcinania blizn, który następnie łączy z wypełnieniem ich tkanką tłuszczową lub podaniem kwasu hialuronowego. Pacjenci, którzy korzystali z tego zabiegu w naszej klinice FabSkin w Warszawie, chwalą przede wszystkim jego natychmiastowe rezultaty, na które nie trzeba długo czekać. Ta metoda pozwala skutecznie pozbyć się nawet rozległych i trudnych do leczenia blizn, dlatego cieszy się dużym zainteresowaniem.

Cena podcinania blizn potrądzikowych w Warszawie

Podcinanie blizn potrądzikowych - 4 w 1 - podcinanie blizn, 2 lasery, kwas hialuronowy/ hydroksyapatyt wapnia
zabieg z kwasem hialuronowym5000 zł
zabieg z hydroksyapatytem wapnia (Radiesse)6500 zł