Stymulator tkankowy

Stymulator tkankowy – prosty sposób na wieczną młodość

Jak z pewnością wiesz, ostatnimi czasy coraz większą popularność zyskują zabiegi, które poprawiają wygląd naszej skóry bez użycia skalpela. Dlaczego tyle osób korzysta z takich metod odmładzania? Ponieważ są one bezpieczne, a poza tym potrafią w szybki sposób zniwelować nasze kompleksy względem gwiazd, jakie prezentowane są w mediach. Dobrym rozwiązaniem są więc biostymulatory tkankowe. Czym one są? Spróbujemy przybliżyć Ci to pojęcie.

Stymulatory tkankowe – co to jest?

Biostymulatory to różnego rodzaju produkty, które mają działanie przeciwstarzeniowe. Są one wykorzystywane przede wszystkim w medycynie estetycznej. Ich działanie wpływa na odbudowę struktury skóry – stymulatory tkankowe posiadają zdolność aktywowania kolagenu oraz elastyny. Dzięki temu nasza skóra może zyskać gęstość oraz jędrność. Mają również wpływ na poprawę jakości cery. Co więcej, są to naturalne preparaty, dzięki którym możemy uzyskać naturalny efekt w szybkim czasie. A samo pojęcie stymulator tkankowy – co to jest? To szeroka gama produktów, które w zależności od zastosowania poszczególnych substancji, jakie zawierają, różnią się między sobą mechanizmem działania oraz mają różny okres działania. Ich rezultaty są więc widoczne w różnym czasie na naszej skórze. Różni je także technika iniekcji, czyli podawania klientowi. Każdy stymulator tkankowy powinien być indywidualnie dopasowany do potrzeb konkretnej osoby, z uwzględnieniem jej wieku, stanu skóry, a także problemów alergicznych i innych czynników, które powinien ocenić lekarz medycyny estetycznej. A czym jest biostymulator tkankowy w ujęciu stricte biologicznym? Jest to produkt, który posiada duże stężenie polinukleotydów. Jest on także bezbarwny. Składa się z fragmentów kwasów nukleinowych takich jak RNA oraz DNA, czyli kwasów rybonukleinowych i deoksyrybonukleinowych. Stosowany szeroko w medycynie estetycznej kwas polimlekowy to również biostymulator.

Skorzystaj z innowacyjnego zabiegu stymulującego tkanki

Umów się na zabieg stymulacji tkankowej w klinice medycyny estetycznej w Warszawie

☎ (22) 126 80 08

Stymulatory tkankowe – jak wygląda zabieg z ich użyciem?

Biostymulatory i medycyna estetyczna to pokrewne pojęcia. Dzięki ich użyciu w tkance podskórnej zostaje pobudzony intensywny proces regeneracyjny, co ma wpływ na poprawę kondycji naszej skóry, a także zwiększa jej napięcie oraz wpływa na odmłodzenie naszego wyglądu. Co więcej, stymulator tkankowy jest też skuteczny w przypadku walki z usuwaniem blizn i rozstępów, które szpecą nasze ciało. Jest to metoda, która tak naprawdę nie wymaga rekonwalescencji. Zabieg, który wykorzystuje stymulatory tkankowe jest całkowicie bezpieczny. Biostymulatory i zabieg z ich użyciem jest prawie zupełnie bezbolesny i szybki. Stymulator tkankowy ma zwykle formę żelu, który ma również działanie znieczulające. Ponadto, na życzenie klienta, którego poziom bólu jest bardzo niski, lekarz medycyny estetycznej może dodatkowo użyć znieczulenia miejscowego w postaci specjalnego kremu, który zawiera w swoim składzie środek anestetyczny. Sam proces podania tej substancji jest bardzo prosty. Biostymulatory aplikuje się pod skórę przy użyciu cienkiej igły. Jedynie te nakłucia mogą powodować lekki dyskomfort i uczucie lekkiego bólu. Zazwyczaj klienci decydują się na poprawę jakości skóry w takich miejscach jak dekolt, szyja oraz różne miejsca twarzy. Czas trwania zabiegu to maksymalnie kilkanaście minut. Tuż po jego zakończeniu pacjent tak naprawdę może od razu powrócić do normalnych, codziennych obowiązków. Do samego zabiegu pacjent nie musi się specjalnie przygotowywać. Byłoby dobrze, aby skóra była wypoczęta. Nie powinno się też bezpośrednio przed zabiegiem korzystać z solarium. Mocna opalenizna także nie jest wskazana do wykonania tego zabiegu na skórze.

Stymulatory tkankowe – kiedy widać efekty?

Na wyniki zabiegu nie trzeba długo czekać. Stymulatory tkankowe tak naprawdę dają natychmiastowe efekty. Co więcej, możemy je zaobserwować gołym okiem. Nasza skóra natychmiastowo zyskuje lepszą kondycję. Jest ujędrniona i wygładzona. Aby jednak zobaczyć efekt końcowy, należy odczekać około dwóch lub maksymalnie trzech tygodni, wtedy biostymulatory powodują intensywną produkcję włókien kolagenowych a także elastynowych, co w rezultacie wpływa na skórę liftingująco. Ma ona większe napięcie, co jest równoznaczne z uzyskaniem wizualnie młodszego wyglądu. Jakość skóry po podaniu preparatu poprawia się, a twarz nabiera świeżości. Stymulator tkankowy przynosi spektakularne efekty w szybkim czasie. Co najważniejsze, Twoje rysy twarzy po wykonaniu tego zabiegu nie ulegają zmianie. Wciąż możesz więc cieszyć się naturalnym kształtem twarzy. Jeżeli chodzi o częstotliwość podawania pacjentowi stymulatorów tkankowych, to nie powinno się ich aplikować częściej niż raz na miesiąc. Jeden pojedynczy zabieg przynosi efekty, które są widoczne, lecz zazwyczaj lekarze medycyny estetycznej zalecają wykonanie serii takich zabiegów, najczęściej polecają cztery regularne wizyty. Wtedy finalny efekt utrzymuje się dłużej i jest bardziej trwały niż w przypadku wykonania jednorazowego wstrzyknięcia pod skórę biostymulatorów. Jeżeli zastanawiasz się, jakie mogą być powikłania po zabiegu, to uspokajamy Cię. Jest to metoda, która jest bezpieczna oraz charakteryzuje się niskim ryzykiem powikłań. Ma ona niewielką istotność kliniczną. Co znaczy to w praktyce? Otóż po wykonaniu zabiegu w profesjonalnym studiu lub salonie medycyny estetycznej możesz spotkać się z tkliwością, niewielkim bólem lub też skóra może być lekko zaczerwieniona w tych okolicach, gdzie był podawany preparat. Mogą wystąpić również drobne siniaki. Wszystkie te dolegliwości nie wymagają jednak leczenia i samoistnie ustępują po kilku godzinach od aplikacji stymulatora tkankowego.

Stymulatory tkankowe – skóra przed i po zabiegiem

Biostymulatory mają za zadanie poprawić jakość naszej skóry oraz zmniejszyć widoczne blizny, przebarwienia, a także wygładzić i ujędrnić miejsca, w których stosuje się zabieg ich wprowadzania. Stąd też nasza skóra po wstrzyknięciu preparatu staje się bardziej promienista, wygładzona oraz ujędrniona. Dzięki użyciu stymulatora tkankowego możesz w szybki i bezpieczny sposób sprawić, że Twój wygląd ulegnie natychmiastowej poprawie i to przy minimalnych skutkach ubocznych w postaci lekkiego bólu czy zaczerwienienia miejsc, w które został zaaplikowany. Jest to przede wszystkim zabieg, do którego wykorzystuje się naturalne preparaty, co powoduje, że Twojej skórze nic nie grozi. Zabieg, który wykorzystuje biostymulatory nie zmienia rysów twarzy, a jego celem jej poprawa kondycji skóry na długi okres po jego zastosowaniu. Jest więc dobrym rozwiązaniem na to, aby w przysłowiowej „przerwie na kawę” odmłodzić się o kilka lat w bezpieczny i małoinwazyjny sposób.

Stymulatory tkankowe – jakie są opinie o tym rodzaju zabiegu?

Obecnie stosowanie w medycynie estetycznej naturalnych produktów, takich jak właśnie biostymulatory, zyskuje coraz więcej zwolenników. Nie ma się więc co dziwić, że na witrynach internetowych wielu topowych gabinetów lekarzy medycyny estetycznej pojawia się wiele pozytywnych komentarzy na temat efektów tego zabiegu oraz zmian, jakie zachodzą w skórze po jego wykonaniu. Wiele osób jest zachwycona, że w tak szybki i prosty sposób można pozbyć się niechcianych zmian skórnych, które szpecą naszą twarz, dekolt czy szyję. Stymulatory tkankowe w natychmiastowy sposób są w stanie zmienić diametralnie wygląd naszej skóry. Co więcej, na efekty tego zabiegu nie trzeba długo czekać. Oczywiście w internecie można znaleźć także negatywne opinie na temat używania biostymulatorów. Najczęściej wynika to jednak z tego, że klienci wybierają gabinety czy kliniki, które nie są sprawdzone, mają gorzej przeszkolony personel lub w którym zabieg wykonują osoby, które w ogóle nie mają o nim pojęcia. Stymulator tkankowy, jak i jego cena powinna mieścić się w ogólnokrajowych standardach. Zbyt niski koszt zabiegu powinien być przestrogą, że podanie produktu może wykonywać osoba, która dopiero się uczy – lub też – używa do tego celu produktów, które nie posiadają odpowiednich atestów, tylko są sprowadzane na przykład z krajów azjatyckich. Podsumowując, szukając w sieci opinii na temat zabiegu stymulatorów tkankowych, nie należy kierować się zdaniem osób, które miały wstrzykiwane biostymulatory w miejscu, które nie jest powszechnie znane, a także w takim, gdzie nie przeprowadza go odpowiednio przeszkolony personel.

Stymulatory tkankowe – zalecenia po zabiegu

Stymulator tkankowy, tak jak już wcześniej wspomnieliśmy, jest z reguły zabiegiem mało inwazyjnym oraz bezpiecznym. Nie ma więc wielu specjalnych zaleceń, które są uciążliwe dla pacjentów, którzy decydują się na tą metodę korekty swojej urody. Przede wszystkim, należy jednak pamiętać, że skóra w miejscu nakłucia może być nieco obolała, jak również zaczerwieniona. Okolice twarzy, szyi czy dekoltu są niezwykle delikatne. Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu z użyciem biostymulatorów, klient powinien zaprzestać używania jakichkolwiek kosmetyków – zarówno tych pielęgnacyjnych, jak i kolorowych, które służą do wykonywania makijażu. Zazwyczaj lekarz wykonujący zabieg sam zadba, by po wykonaniu wstrzyknięcia stymulatorów tkankowych, odpowiednio zabezpieczyć skórę twarzy. Po upływie doby skóra powinna wrócić już do równowagi, dlatego nie trzeba specjalnie dbać o nią. Należy pamiętać o właściwej jej pielęgnacji, co jest zalecane wszystkim, niezależnie czy przechodzili taki zabieg. Przez następny tydzień lub nawet dwa tygodnie, wskazane jest także unikanie wystawiania partii ciała, które były obiektem zabiegu na działanie promieni słonecznych, solarium lub też powinny być one zabezpieczone przez zbyt niskimi lub wysokimi temperaturami.

Chcesz wyglądać młodziej i poprawić wygląd skóry?

Umów się na zabieg w klinice medycyny estetycznej Warszawa-Bemowo

☎ (22) 126 80 08

Stymulator tkankowy – cena

Wiesz już czym są stymulatory tkankowe, jak więc prezentuje się cena takiego zabiegu? Wszystko uzależnione jest od miejsca, w którym chcesz poddać się wstrzykiwaniu preparatu. Jak łatwo się domyślić, renomowane kliniki, cieszące się dużym uznaniem wielu klientów, będą wykonywały ten zabieg w nieco wyższej cenie niż te, które dopiero rozpoczynają działalność. Przede wszystkim, przy tego typu działaniach, które opierają się na precyzji i doświadczeniu osoby podającej preparat, każdy powinien wybrać placówkę, w której zajmują się tym profesjonaliści. Biostymulatory tkankowe i niska cena zabiegu może wzbudzić naszą niepewność co do tego, czy faktycznie substancję pod naszą skórę wprowadzi w sposób właściwy przeszkolona osoba lub też produkty, których używa mogą być niewiadomego pochodzenia. Pamiętaj, nie warto ryzykować, ponieważ twarz, szyja czy dekolt to widoczne miejsca, a skóra jest tam o wiele cieńsza i bardziej wrażliwa!