Wolumetria twarzy kwasem hialuronowym – Warszawa

Upływ czasu nie jest dla naszej skóry sprzymierzeńcem. Z każdym rokiem staje się ona coraz bardziej wiotka, traci jędrność i elastyczność. Nasza skóra starzeje się już po 20. roku życia. Wynika to ze zmian zachodzących w każdej warstwie. Widoczna utrata pierwotnego owalu twarzy widoczna jest już po 35. roku życia. Z pomocą może nam przyjść wolumetria twarzy kwasem hialuronowym  oraz inne zabiegi wykonywane w klinice medycyny estetycznej Fabskin. Nasi specjaliści zadbają o pacjenta, dobiorą odpowiedni zabieg na twarz i przywrócą młodzieńczy wygląd skóry.

Jak dochodzi do powstania zmarszczek i utraty owalu twarzy?

Z biegiem czasu nasz organizm gromadzi więcej tłuszczu – w okolicach nóg, brzucha, zmniejsza się jednak jego liczba w okolicy twarzy. Starzejąca się skóra produkuje coraz mniej kolagenu i włókien elastynowych, które odpowiadają za utrzymanie jej jędrności. W warstwie skóry właściwej ubywa równocześnie wody i kwasu hialuronowego. Brak tych naturalnych wypełniaczy powoduje zapadanie się skóry i powstawanie zmarszczek. Wszystkie te procesy wraz z działającą grawitacją sprawiają, że owal twarzy ulega zanikowi. Zmieniają się proporcje twarzy, tworzy nam się drugi podbródek i “chomiczki”.

Marzy Ci się wyrównanie linii owalu twarzy?

Umów się na zabiegi modelowania owalu twarzy w klinice Fabskin

Co to jest modelowanie wolumetryczne twarzy kwasem hialuronowym?

Wolumetria to zabieg polegający na modelowaniu – liftingowaniu owalu, którego celem jest przywrócenie pierwotnego kształtu twarzy. Skóra dzięki niemu stanie się pełniejsza i bardziej jędrna. Odpowiednimi zabiegami modelowania wolumetrycznego możemy uzyskać korekcję kształtu podbródka, nosa, ust czy okolic kości policzkowych. Dodatkowymi walorami wolumetrii jest poprawienie stanu nawilżenia skóry i zmotywowania jej do produkcji większej ilości kolagenu. Dzięki temu efekty zabiegu utrzymują się dość długo. Do wypełnienia wolumetrycznego twarzy stosuje się kwas hialuronowy.

Kwas hialuronowy – czym jest substancja stosowana w klinice?

Kwas hialuronowy to substancja naturalna, obecna w głębokiej warstwie naszej skóry. Wraz z upływem czasu jej ilość radykalnie maleje. Ten polisacharyd ma niezwykłe właściwości wiązania ze sobą cząsteczek wody. Na jedną cząstkę kwasu hialuronowego może przypaść do sześciu części wody. Dzięki temu zapewnia nam jędrną, dobrze nawilżoną skórę. Posiada również właściwości łagodzenia stanów zapalnych. Kwas hialuronowy z powodzeniem może być więc stosowany jako naturalne wypełnienie wolumetryczne twarzy.

Jakie preparaty stosuje się do podniesienia owalu twarzy kwasem hialuronowym?

Ekspert radzi

W naszej klinice stawiamy na najwyższej jakości preparaty z kwasu hialuronowego. Najchętniej wykorzystywanymi wypełniaczami do liftingu wolumetrycznego są Juvéderm® VOLBELLA® with Lidocaine i Restylane®  Fynesse. Preparat marki Juvéderm® to zdobywca tytułu “Najlepszy preparat do rewitalizacji okolicy oka” w konkursie Perła Dermatologii Estetycznej za rok 2016. Dzięki wykorzystaniu w nim innowacyjnej technologii idealnie wiąże się ze skórą właściwą, doskonale ją wypełniając i wygładzając – mówi lek. medycyny estetycznej, dr Radosław Rzepnikowski.

 

Oba preparaty skutecznie przywracają naturalną jędrność naszej skóry i pomagają modelować owal twarzy. Dzięki wysokiej jakości preparatów i nowoczesnych technologii zminimalizowane jest ryzyko powstania po zabiegu obrzęków czy efektów ubocznych. Juvéderm® VOLBELLA® bardzo dobrze rozpręża się i rozprowadza równomiernie po twarzy. Nie ma więc mowy o utworzeniu nierówności. Oba produkty są delikatne i mało inwazyjne dla organizmu.

Kiedy warto wykonać lifting wolumetryczny z użyciem kwasu hialuronowego?

 

Zabieg podniesienia owalu twarzy kwasem hialuronowym jest przeznaczony dla kobiet i mężczyzn po około 35-40 roku życia, na których twarzach widać utratę jędrności skóry. Modelowanie wolumetryczne twarzy da bardzo dobre efekty na twarzy z utraconą objętością skóry w okolicy policzków, brody czy skroni. Metoda sprawdzi się przy likwidacji “chomiczków ”, doliny łez  czy zapadniętych skroni. Podsumowując, wolumetria twarzy jest zabiegiem dla wszystkich, którzy chcą poprawić owal twarzy, wyszczuplić ją i unieść skórę.

Jak przygotować się do wypełnienia wolumetrycznego twarzy w Warszawie?

Zalecenia przed zabiegiem wyrównania linii owalu twarzy nie są skomplikowane ani czasochłonne. Najważniejszą informację jest konieczność odstawienia około tydzień przed wizytą w klinice wszystkich leków przeciwzapalnych, przeciwzakrzepowych czy aspiryny. Powinniśmy zadbać, by być w ogólnej dobrej kondycji zdrowotnej i nie przeziębić się.

Jak przebiega modelowanie wolumetryczne twarzy kwasem hialuronowym?

 

Zabieg poprawy owalu twarzy polega na wprowadzeniu do warstwy skóry właściwej preparatu z kwasem hialuronowym. Odbywa się to z wykorzystaniem ostrzykiwania. Inną metodą jest wprowadzanie środka pod skórę z pomocą kaniuli. Jest to tępo zakończona igła – mała rurka, którą wprowadza się pod naskórek i przez nią podaje preparat. Oba sposoby dają taki sam efekt – skóra zostaje uzupełniona kwasem hialuronowym, który następnie wiąże się z wodą i prowokuje komórki do produkcji kolagenu. Zmarszczki czy zapadnięta skóra zyskuje nowe rusztowanie, co oznacza, że widocznie się wygładza i ujędrnia.

Modelowanie owalu twarzy nie jest bolesnym zabiegiem, ale może być poprzedzony wykonaniem znieczulenia, jeśli jest taka potrzeba. Najczęściej wykorzystywany do tego celu jest specjalny krem. Każdorazowo przed zabiegiem przeprowadzany jest wywiad lekarski, który umożliwia dobranie metod i środków używanych do znieczulania.

Efekty podnoszenia owalu twarzy kwasem hialuronowym

Wolumetria twarzy daje bardzo dobre efekty. Poprawie ulega kształt twarzy, niwelowane są “chomiczki”, a zapadnięte policzki zostają wypełnione. Kości policzkowe i żuchwy stają się bardziej widoczne. Zniwelowane zostają głębokie zmarszczki, bruzdy, także te w okolicy doliny łez. Skóra jest zdecydowanie bardziej nawilżona i napięta.

Ile trzeba czekać na efekty modelowania wolumetrycznego twarzy w Warszawie?

Pierwsze efekty widoczne są tuż po zabiegu poprawiającym owal twarzy. Na ostateczny wygląd skóry musimy jednak poczekać, aż preparat zacznie działać i wytworzone zostaną nowe włókna kolagenowe i elastynowe. Może to potrwać do 3 tygodni.

Jak długo utrzymają się efekty wolumetrii twarzy kwasem hialuronowym?

W zależności od stanu skóry, użytych preparatów oraz innych czynników efekty zabiegu widoczne będą od 12-18 miesięcy. Po tym czasie niezbędne będzie podanie kolejnej dawki kwasu hialuronowego do skóry. Jednak dzięki pobudzeniu jej do naturalnego odnowienia, niezbędny preparat będzie podany już w mniejszej ilości niż za pierwszym razem. Na ostateczny efekt poprawy owalu twarzy ma wpływ nasz tryb życia, stan zdrowia i nawyki.

Jak wzmocnić efekt liftingu wolumetrycznego z użyciem kwasu hialuronowego?

By dłużej cieszyć się wyrównaną linią owalu twarzy, warto sięgnąć również po inne zabiegi na twarz, zadbać o złuszczanie naskórka oraz głębokie go nawilżanie. Poprawę owalu twarzy można przeprowadzać po zmniejszeniu się efektów wcześniejszego zabiegu. Jest to metoda bezpieczna, niewymagająca rekonwalescencji. Warto zadbać o zdrowy tryb życia i zrezygnować z używek, szczególnie palenia papierosów (które znacznie zmniejszają efekty zabiegów).

Kiedy nie powinno się wykonywać wypełnienia wolumetrycznego twarzy kwasem hialuronowym?

Przeciwwskazaniami, oprócz uczuleń na preparaty i ich składniki, są ciąża, karmienie piersią i niepełnoletność. Wykluczeni z zabiegu muszą zostać cierpiący na choroby autoimmunologiczne i problemy z przerastaniem blizn. Chwilową dyskwalifikacją objęte będą osoby z widocznym bakteryjnym zakażeniem skóry – opryszczką, trądzikiem etc. O zgodzie na wykonanie poprawy owalu twarzy decyduje lekarz po rozmowie z pacjentem.

Zalecenia po zabiegu wolumetrii twarzy kwasem hialuronowym

Zdaniem eksperta

Zabieg nie dyskwalifikuje nas z normalnego funkcjonowania. Bezpośrednio po zabiegu poprawiającym owal twarzy możliwe jest wystąpienie lekkiego zapuchnięcia i zasinień, ale zależy to od indywidualnych predyspozycji skóry. Te objawy ustąpią jednak w ciągu kilku dni. By nie zakazić mikro ran, zakazane jest dotykanie i masowanie skóry poddawanej zabiegowi. Warto również chronić się przed dużą ekspozycją na słońce czy wysoką temperaturę. Nie polecamy więc wizyt w saunie czy na solarium. Pamiętajmy również o zastosowaniu kremów z wysokim filtrem, gdy wychodzimy na zewnątrz – wyjaśnia dr Radosław Rzepnikowski.

FAQ – najczęstsze pytania i odpowiedzi dotyczące wolumetrii twarzy z użyciem kwasu hialuronowego

Czy zabieg wolumetrii twarzy jest bezpieczny?

Lifting wolumetryczny jest w pełni bezpiecznym zabiegiem. Oczywiście, by wszystko przebiegło prawidłowo i nie doszło do żadnych powikłań niezbędne jest poddanie się wyrównania owalu twarzy u doświadczonego lekarza. Decydując się na zabiegi w nieznanych miejscach, u osób bez doświadczenia i uprawnień, ryzykujemy wiele komplikacji. Odpowiednie dostosowanie rodzaju i ilości preparatu do każdego pacjenta daje praktycznie 100%, że zabieg przebiegnie prawidłowo.

Jak bardzo bolesny jest zabieg podniesienia owalu twarzy kwasem hialuronowym?

Zabieg polegający na podawaniu kwasu hialuronowego do skóry strzykawką nie jest bolesny. Igła jest bardzo mała, a same nakłucia nie są bardziej odczuwalne niż ugryzienie przez komara. By jednak ulżyć pacjentowi i nie powodować dodatkowych stresów, przed rozpoczęciem korzystamy z kremów znieczulających. Dzięki temu mamy pewność, że podniesienie owalu twarzy będzie w pełni komfortowym przeżyciem.

Czy kwas hialuronowy uczula?

Aktualnie stosowane w medycynie estetycznej preparaty z kwasem hialuronowym są identyczne jak ten zawarty naturalnie w naszych komórkach. Dlatego ryzyko powstania uczulenia jest praktycznie niemożliwe. Zaletą takich produktów jest również ich pełna biowchłanialność i chemiczna zgodność z kwasem z naszego organizmu.

Czy to prawda, że efekty zabiegu podnoszenia owalu kwasem hialuronowym są nieodwracalne?

Nie, ponieważ kwas foliowy wstrzyknięty przez lekarzy, tak samo jak ten naturalny, z czasem będzie zanikać. Efekt takiego zabiegu będzie widoczny maksymalnie 18 miesięcy. Konieczne jest więc jego cykliczne powtarzanie. Choć mogłoby się wobec tego wydawać, że nie warto poddawać się zabiegowi, stan naszej skóry będzie lepszy, nawet, gdy ilość kwasu hialuronowego w skórze ponownie się zmniejszy. Pobudzone bowiem zostaną procesy wytwarzania kolagenu czy włókien elastynowych, skóra będzie więc w znacznie lepszej kondycji niż początkowo.

Owal Twojej twarzy uległ zanikowi?

Zadzwoń do Nas, dobierzemy właściwy zabieg wyrównania owalu twarzy

DOPASUJ ILOŚĆ W MLTeosyalJuvederm
1 ml1100 zł1300 zł
2 ml2000 zł (1000 zł za ml)2400 zł (1200 zł za ml)
3 ml2900 zl (967 zł za ml)3500 zl (1167 zł za ml)
4 ml3700 zł (925 zł za ml)4500 zł (1125 zł za ml)
5 ml4500 zł (900 zł za ml)5500 zł (1100 zł za ml)
Orientacyjna ilość preparatu, potrzebna do zabiegu 
dolina łez1-2 ml
cały oczodół1-2 ml
wypełnienie skroni1-2 ml
marionetki1-2 ml
broda3-5 ml
linia żuchwy1-2 ml
kąt żuchwy/żwacze2-4 ml
wolumetria twarzyod 2-3 ml

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ tel: 22 126 80 08