Upływ czasu nie jest dla naszej skóry sprzymierzeńcem. Z każdym rokiem staje się ona coraz bardziej wiotka, traci jędrność i elastyczność. Nasza skóra starzeje się już po 20. roku życia. Wynika to ze zmian zachodzących w każdej warstwie. Widoczna utrata pierwotnego owalu twarzy widoczna jest już po 35. roku życia. Z pomocą może nam przyjść wolumetria twarzy kwasem hialuronowym  oraz inne zabiegi wykonywane w klinice medycyny estetycznej Fabskin. Nasi specjaliści zadbają o pacjenta, dobiorą odpowiedni zabieg na twarz i przywrócą młodzieńczy wygląd skóry.

Jak dochodzi do powstania zmarszczek i utraty owalu twarzy?

Z biegiem czasu nasz organizm gromadzi więcej tłuszczu – w okolicach nóg, brzucha, zmniejsza się jednak jego liczba w okolicy twarzy. Starzejąca się skóra produkuje coraz mniej kolagenu i włókien elastynowych, które odpowiadają za utrzymanie jej jędrności. W warstwie skóry właściwej ubywa równocześnie wody i kwasu hialuronowego. Brak tych naturalnych wypełniaczy powoduje zapadanie się skóry i powstawanie zmarszczek. Wszystkie te procesy wraz z działającą grawitacją sprawiają, że owal twarzy ulega zanikowi. Zmieniają się proporcje twarzy, tworzy nam się drugi podbródek i “chomiczki”.

Marzy Ci się wyrównanie linii owalu twarzy?

Umów się na zabiegi modelowania owalu twarzy w klinice Fabskin

Co to jest modelowanie wolumetryczne twarzy kwasem hialuronowym?

Wolumetria to zabieg polegający na modelowaniu – liftingowaniu owalu, którego celem jest przywrócenie pierwotnego kształtu twarzy. Skóra dzięki niemu stanie się pełniejsza i bardziej jędrna. Odpowiednimi zabiegami modelowania wolumetrycznego możemy uzyskać korekcję kształtu podbródka, nosa, ust czy okolic kości policzkowych. Dodatkowymi walorami wolumetrii jest poprawienie stanu nawilżenia skóry i zmotywowania jej do produkcji większej ilości kolagenu. Dzięki temu efekty zabiegu utrzymują się dość długo. Do wypełnienia wolumetrycznego twarzy stosuje się kwas hialuronowy.

Kwas hialuronowy – czym jest substancja stosowana w klinice?

Kwas hialuronowy to substancja naturalna, obecna w głębokiej warstwie naszej skóry. Wraz z upływem czasu jej ilość radykalnie maleje. Ten polisacharyd ma niezwykłe właściwości wiązania ze sobą cząsteczek wody. Na jedną cząstkę kwasu hialuronowego może przypaść do sześciu części wody. Dzięki temu zapewnia nam jędrną, dobrze nawilżoną skórę. Posiada również właściwości łagodzenia stanów zapalnych. Kwas hialuronowy z powodzeniem może być więc stosowany jako naturalne wypełnienie wolumetryczne twarzy.

Jakie preparaty stosuje się do podniesienia owalu twarzy kwasem hialuronowym?

Ekspert radzi

W naszej klinice stawiamy na najwyższej jakości preparaty z kwasu hialuronowego. Korzystamy z najpopularniejszych obecnie marek na świecie. Nasze preparaty były wielokrotnie nagradzane i doceniane przez cały świat kosmetologii estetycznej. Dzięki wykorzystaniu w nim innowacyjnej technologii idealnie wiąże się ze skórą właściwą, doskonale ją wypełniając i wygładzając – mówi lek. medycyny estetycznej, dr Radosław Rzepnikowski.

Wszystkie preparaty, jakich używamy, skutecznie przywracają naturalną jędrność naszej skóry i pomagają modelować owal twarzy. Dzięki wysokiej jakości preparatom i nowoczesnych technologii zminimalizowane jest ryzyko powstania po zabiegu obrzęków czy efektów ubocznych. Ponadto bardzo dobrze rozprężają się one i rozprowadzają równomiernie po twarzy. Nie ma więc mowy o utworzeniu nierówności. Wszystkie produkty są delikatne i mało inwazyjne dla organizmu.

Kiedy warto wykonać lifting wolumetryczny z użyciem kwasu hialuronowego?

Zabieg podniesienia owalu twarzy kwasem hialuronowym jest przeznaczony dla kobiet i mężczyzn po około 35-40 roku życia, na których twarzach widać utratę jędrności skóry. Modelowanie wolumetryczne twarzy da bardzo dobre efekty na twarzy z utraconą objętością skóry w okolicy policzków, brody czy skroni. Metoda sprawdzi się przy likwidacji “chomiczków ”, doliny łez  czy zapadniętych skroni. Podsumowując, wolumetria twarzy jest zabiegiem dla wszystkich, którzy chcą poprawić owal twarzy, wyszczuplić ją i unieść skórę.

Jak przygotować się do wypełnienia wolumetrycznego twarzy w Warszawie?

Zalecenia przed zabiegiem wyrównania linii owalu twarzy nie są skomplikowane ani czasochłonne. Najważniejszą informację jest konieczność odstawienia około tydzień przed wizytą w klinice FabSkin w Warszawie wszystkich leków przeciwzapalnych, przeciwzakrzepowych czy aspiryny. Powinniśmy zadbać, by być w ogólnej dobrej kondycji zdrowotnej i nie przeziębić się.

Jak przebiega modelowanie wolumetryczne twarzy kwasem hialuronowym?

Zabieg poprawy owalu twarzy polega na wprowadzeniu do warstwy skóry właściwej preparatu z kwasem hialuronowym. Odbywa się to z wykorzystaniem ostrzykiwania. Inną metodą jest wprowadzanie środka pod skórę z pomocą kaniuli. Jest to tępo zakończona igła – mała rurka, którą wprowadza się pod naskórek i przez nią podaje preparat. Oba sposoby dają taki sam efekt – skóra zostaje uzupełniona kwasem hialuronowym, który następnie wiąże się z wodą i prowokuje komórki do produkcji kolagenu. Zmarszczki czy zapadnięta skóra zyskuje nowe rusztowanie, co oznacza, że widocznie się wygładza i ujędrnia.

Modelowanie owalu twarzy nie jest bolesnym zabiegiem, ale może być poprzedzony wykonaniem znieczulenia, jeśli jest taka potrzeba. Najczęściej wykorzystywany do tego celu jest specjalny krem. Każdorazowo przed zabiegiem przeprowadzany jest wywiad lekarski, który umożliwia dobranie metod i środków używanych do znieczulania.

Efekty podnoszenia owalu twarzy kwasem hialuronowym

Wolumetria twarzy daje bardzo dobre efekty. Poprawie ulega kształt twarzy, niwelowane są “chomiczki”, a zapadnięte policzki zostają wypełnione. Kości policzkowe i żuchwy stają się bardziej widoczne. Zniwelowane zostają głębokie zmarszczki, bruzdy, także te w okolicy doliny łez. Skóra jest zdecydowanie bardziej nawilżona i napięta.

Ile trzeba czekać na efekty modelowania wolumetrycznego twarzy w Warszawie?

Pierwsze efekty wizyty w klinice FabSkin w Warszawie widoczne są tuż po zabiegu poprawiającym owal twarzy. Na ostateczny wygląd skóry musimy jednak poczekać, aż preparat zacznie działać i wytworzone zostaną nowe włókna kolagenowe i elastynowe. Może to potrwać do 3 tygodni.

Wolumetria twarzy – jak długo utrzymuje się efekt?

Zastanawiasz się, ile czasu będziesz mógł cieszyć się piękną i promienną skórą twarzy po wykonaniu wolumetrii? Wiele osób zastanawia się nie tylko nad tym, czym jest wolumetria twarzy, ale też ile się utrzymuje. Przed skorzystaniem z tego zabiegu w klinice medycyny estetycznej FabSkin w Warszawie warto się więc zastanowić, czy nie powinniśmy zmienić trybu życia, czy zrezygnować z nałogów. Pamiętaj, że każdy z nas jest inny, więc nie możemy podać Ci dokładnego czasu utrzymujących się rezultatów zabiegu. W zależności od stanu skóry, użytych preparatów oraz innych czynników efekty zabiegu widoczne będą od 12-18 miesięcy. Po tym czasie niezbędne będzie podanie kolejnej dawki kwasu hialuronowego do skóry. Jednak dzięki pobudzeniu jej do naturalnego odnowienia, niezbędny preparat będzie podany już w mniejszej ilości niż za pierwszym razem. Na ostateczny efekt poprawy owalu twarzy ma wpływ nasz tryb życia, stan zdrowia i nawyki. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się jej efektami przez naprawdę długi okres czasu. Szczegóły zabiegu, opis jak wygląda wolumetria twarzy oraz jak długo się ona utrzymuje, będzie mogło być także określone podczas wizyty konsultacyjnej w naszej placówce na warszawskim Bemowie. Dodatkowo podpowiemy Państwu, w jaki sposób łatwo zauważyć, że naszej skórze przyda się kolejny zastrzyk młodości. To sprawi, że twarz nie zdąży powrócić do dawnego wyglądu, bo zdążysz znowu skorzystać z pomocy naszych specjalistów. Oczywiście nie wszyscy decydują się na powtórzenie zabiegu. Dzięki wolumetrii skóra jest naturalnie pobudzona do odbudowy, co sprawia, że jej wygląd zdecydowanie się poprawia. Sam możesz ocenić te zmiany, przeglądając galerię naszych Pacjentów przed i po wykonaniu wolumetrii twarzy.

Jak wzmocnić efekt liftingu wolumetrycznego z użyciem kwasu hialuronowego?

By dłużej cieszyć się wyrównaną linią owalu twarzy, warto sięgnąć również po inne zabiegi na twarz, zadbać o złuszczanie naskórka oraz głębokie go nawilżanie. Poprawę owalu twarzy można przeprowadzać po zmniejszeniu się efektów wcześniejszego zabiegu. Jest to metoda bezpieczna, niewymagająca rekonwalescencji. Warto zadbać o zdrowy tryb życia i zrezygnować z używek, szczególnie palenia papierosów (które znacznie zmniejszają efekty zabiegów).

Kiedy nie powinno się wykonywać wypełnienia wolumetrycznego twarzy kwasem hialuronowym?

Przeciwwskazaniami, oprócz uczuleń na preparaty i ich składniki, są ciąża, karmienie piersią i niepełnoletność. Wykluczeni z zabiegu muszą zostać cierpiący na choroby autoimmunologiczne i problemy z przerastaniem blizn. Chwilową dyskwalifikacją objęte będą osoby z widocznym bakteryjnym zakażeniem skóry – opryszczką, trądzikiem etc. O zgodzie na wykonanie poprawy owalu twarzy decyduje lekarz po rozmowie z pacjentem.

Zalecenia po zabiegu wolumetrii twarzy kwasem hialuronowym

Dokładne zalecenia po wolumetrii przedstawiane są każdemu Pacjentowi kliniki FabSkin w mieście Warszawa nie tylko podczas wizyty konsultacyjnej, ale także bezpośrednio po wykonaniu zabiegu. Dbamy o to, ponieważ bezpieczeństwo i zdrowie każdej osoby, korzystającej z naszych usług jest dla nas bardzo ważne. Jesteśmy grupą specjalistów, którzy nie tylko mają za zadanie skorygować wygląd, ale przede wszystkim stworzyć komfortowe warunki zabiegu, jak również zadowolenia z jego wykonania. Dzięki temu wolumetria twarzy wykonywana w klinice FabSkin na warszawskim Bemowie ma tak dobre opinie innych osób, które nam zaufały. Pragniemy, byś poczuł się u nas swobodnie, dlatego dbamy o każdy, nawet najmniejszy szczegół, by każdy Pacjent poczuł się u nas wyjątkowo. Jesteśmy przede wszystkim dla ludzi, a niesienie pomocy stało się naszą misją. Wolumetria twarzy ma także skutki uboczne, o których każdorazowo informujemy naszych Pacjentów. Dzięki temu z naszą pomocą możesz cieszyć się nienagannym wyglądem i samopoczuciem.

Zdaniem eksperta

Zabieg nie dyskwalifikuje nas z normalnego funkcjonowania. Bezpośrednio po zabiegu poprawiającym owal twarzy możliwe jest wystąpienie lekkiego zapuchnięcia i zasinień, ale zależy to od indywidualnych predyspozycji skóry. Te objawy ustąpią jednak w ciągu kilku dni. By nie zakazić mikro ran, zakazane jest dotykanie i masowanie skóry poddawanej zabiegowi. Warto również chronić się przed dużą ekspozycją na słońce czy wysoką temperaturę. Nie polecamy więc wizyt w saunie czy na solarium. Pamiętajmy również o zastosowaniu kremów z wysokim filtrem, gdy wychodzimy na zewnątrz – wyjaśnia dr Radosław Rzepnikowski.

FAQ – najczęstsze pytania i odpowiedzi dotyczące wolumetrii twarzy z użyciem kwasu hialuronowego

Czy zabieg wolumetrii twarzy jest bezpieczny?

Lifting wolumetryczny w klinice FabSkin na warszawskim Bemowie jest w pełni bezpiecznym zabiegiem. Oczywiście, by wszystko przebiegło prawidłowo i nie doszło do żadnych powikłań niezbędne jest poddanie się wyrównania owalu twarzy u doświadczonego lekarza. Decydując się na zabiegi w nieznanych miejscach, u osób bez doświadczenia i uprawnień, ryzykujemy wiele komplikacji. Odpowiednie dostosowanie rodzaju i ilości preparatu do każdego pacjenta daje praktycznie 100%, że zabieg przebiegnie prawidłowo.

Jak bardzo bolesny jest zabieg podniesienia owalu twarzy kwasem hialuronowym?

Zabieg polegający na podawaniu kwasu hialuronowego do skóry strzykawką nie jest bolesny. Igła jest bardzo mała, a same nakłucia nie są bardziej odczuwalne niż ugryzienie przez komara. By jednak ulżyć pacjentowi i nie powodować dodatkowych stresów, przed rozpoczęciem korzystamy z kremów znieczulających. Dzięki temu mamy pewność, że podniesienie owalu twarzy będzie w pełni komfortowym przeżyciem. Oczywiście każdy pacjent, który korzysta z usług profesjonalnej kliniki medycyny estetycznej FabSkin położonej na warszawskim Bemowie, ma różny próg bólu. Wszystkie opisy dotyczące bolesności zabiegu są więc uśrednione. Należy jednak pamiętać, że wszystkie wykonywane przez nas ostrzykiwania preparatami odmładzającymi, są przeprowadzane przez fachowców, którzy doskonale wiedzą, w jaki produkt podać kwas hialuronowy, by sam zabieg był jak najbardziej komfortowy dla każdego. Wiemy, że część osób może mieć złe doświadczenie z igłami i obawiają się każdej formy ich użycia. Wolumetria twarzy daje rewelacyjne efekty, które są doskonale widoczne przed i po wykonaniem zabiegu, dlatego zapewniamy, że dyskomfort naprawdę może trwać jedynie chwilę, a rezultaty zabiegu przekroczą Państwa oczekiwania. Warto także poznać opinie innych klientów kliniki FabSkin w Warszawie, żeby przekonać się, że wykonujemy wszystkie nasze usługi z największą precyzją, ograniczając maksymalnie odczucie bólu.

Czy kwas hialuronowy uczula?

Aktualnie stosowane w medycynie estetycznej preparaty z kwasem hialuronowym są identyczne jak ten zawarty naturalnie w naszych komórkach. Dlatego ryzyko powstania uczulenia jest praktycznie niemożliwe. Zaletą takich produktów jest również ich pełna biowchłanialność i chemiczna zgodność z kwasem z naszego organizmu. W klinice FabSkin w Warszawie dokładamy jednak wszelkich starań, by każdy zabieg był jak najbardziej bezbolesny dla wszystkich naszych Pacjentów. W tym celu wolumetria jest dokładnie opisywana przez lekarza, który przekazuje również wszelkie zalecenia po zabiegu, które są dobierane indywidualnie. Uczulenie na kwas hialuronowy jest niemal niemożliwe, jednak nigdy nie rezygnujemy ze wstępnej konsultacji, która obejmuje nie tylko zebranie szczegółowych informacji na temat aktualnego stanu zdrowia Pacjenta, ale także ma na celu ustalenie wcześniej przebytych chorób oraz reakcji organizmu na wiele różnych czynników. Klinika FabSkin położona na warszawskim Bemowie jest przede wszystkim stworzona dla ludzi, dlatego staramy się sprostać wszelkim wymaganiom, z jakimi Państwo do nas przychodzą. Jeśli dany Pacjent nie kwalifikuje się do wybranego zabiegu, szukamy innego rozwiązania. Podobnie jest z kosztami zabiegów. Wolumetria twarzy oraz cena jej wykonania jest ustalana indywidualnie, biorąc pod uwagę wszystkie aspekty.

Czy to prawda, że efekty zabiegu podnoszenia owalu kwasem hialuronowym są nieodwracalne?

Nie, ponieważ kwas hialuronowy wstrzyknięty przez lekarzy, tak samo jak ten naturalny, z czasem będzie zanikać. Efekt takiego zabiegu będzie widoczny maksymalnie 18 miesięcy. Konieczne jest więc jego cykliczne powtarzanie. Choć mogłoby się wobec tego wydawać, że nie warto poddawać się zabiegowi, stan naszej skóry będzie lepszy, nawet, gdy ilość kwasu hialuronowego w skórze ponownie się zmniejszy. Pobudzone bowiem zostaną procesy wytwarzania kolagenu czy włókien elastynowych, skóra będzie więc w znacznie lepszej kondycji niż początkowo.

Wolumetria twarzy – cena

Wiesz już, co to jest wolumetria twarzy i w jaki sposób może ona wpłynąć na nasz wygląd oraz samopoczucie. Czy jednak faktycznie jest to zabieg dla każdego i na każdą kieszeń? Czy tego typu upiększanie jest jedynie zarezerwowane dla osób bardzo zamożnych, które mogą sobie na to pozwolić bez większych wyrzeczeń? Ile kosztuje wolumetria twarzy? Obecnie, dzięki temu, że zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego są coraz bardziej popularne, wiele firm zdecydowało się na wprowadzenie na rynku medycyny estetycznej produktów, które mają na celu zwiększyć ich dostępność. Dzięki temu wolumetria kwasem hialuronowym nie jest drogim zabiegiem. Należy jednak pamiętać, że cena jest uzależniona od wielu czynników. Przede wszystkim są to:

  • Lokalizacja kliniki, w której przeprowadzane są takie zabiegi;
  • Rodzaj preparatu, który będzie używany do wykonania zabiegu;
  • Ilość zabiegów;
  • Ilość preparatu, w zależności od miejsca jego podania;
  • Kondycja skóry.

W naszej klinice znajdziesz profesjonalistów, którzy pomogą Ci dokładnie zaznajomić się z tą tematyką. Lekarz medycyny estetycznej szczegółowo oceni skórę Twojej twarzy i pozwoli dobrać produkt, który najlepiej się sprawdzi. Pamiętaj, że do każdego Klienta podchodzimy w sposób indywidualny, dzięki czemu masz pewność, że uzyskasz efekty, o jakich marzysz. Nasi pracownicy przeprowadzą także z Tobą wstępny wywiad, by poznać przyczyny pojawienia się zmarszczek – mogą mieć na to wpływ różne czynniki, takie jak tryb życia, nałogi czy też wiek. Ważnym elementem są także obciążenia genetyczne, czyli skłonność do występowania zmarszczek w poszczególnych obszarach Twojej twarzy. Wtedy też dowiesz się, ile dokładnie będzie kosztował zabieg. Cena 1 mililitra produktów, jakich używamy wahają się od 1200 zł do 1400 zł. Najczęściej, wolumetria żuchwy zużywa około 2 mililitrów produktu.

Wolumetria kwasem hialuronowym jest w pełni bezpieczna, a możliwe efekty niepożądane ustępują zazwyczaj po upływie kilku dni od wykonania zabiegu. Co ważne, wolumetria żuchwy nie wymaga procesu rekonwalescencji. Tak naprawdę po wykonaniu zabiegu możesz od razu powrócić do wykonywania swoich codziennych obowiązków. Na stronie internetowej naszej kliniki możesz zapoznać się ze szczegółowym cennikiem wszystkich produktów, jakich używamy do naszych zabiegów. Oczywiście, istnieje wiele konkurencyjnych salonów, które także oferują tego typu zabiegi. Jednak musisz pamiętać, że wolumetria żuchwy musi być wykonywana przede wszystkim w sterylnych warunkach, a wszystkie preparaty powinny być jak najwyższej klasy. Nasza klinika spełnia wszystkie te normy, jak również możemy poszczycić się szerokim gronem stałych Klientów, którzy regularnie do nas wracają. Posiadamy świetne opinie i rekomendacje od wielu osób. Dla nas liczy się przede wszystkim zadowolenie osób, które nam zaufały. Już dziś zapoznaj się z naszym dokładnym cennikiem oraz umów się na wstępną konsultację – to pierwszy krok do poprawy nie tylko swojego wyglądu, ale także komfortu psychicznego. Ciesz się młodością przez wiele lat i skorzystaj z naszej profesjonalnej pomocy!

Owal Twojej twarzy uległ zanikowi?

Zadzwoń do Nas, dobierzemy właściwy zabieg wyrównania owalu twarzy

☎ (22) 126 80 08

Cennik

DOPASUJ ILOŚĆ W MLCENA CENNIKOWAJUVEDERM
1 ml1400 zł1400 zł
2 ml2800 zł2800 zł (1400 zł za ml)
3 ml4200 zł3700 zł (1233 zał za ml) oszczędzasz 500 zł
4 ml5600 zł4500 zł (1125 zł za ml) oszczędzasz 1100 zł
5 ml7000 zł5500 zł (1100 zł za ml) oszczędzasz 1500 zł
 

DOPASUJ ILOŚĆ W MLCENA CENNIKOWATEOSYAL
1 ml / 1,2 ml (preparaty wolumetryczne)1200 zł1200 zł
2 ml / 2,4 ml (preparaty wolumetryczne)2400 zł2400 zł (1200 zł za ml)
3 ml / 3,6 ml (preparaty wolumetryczne)3600 zł3100 zł (1033 zł za ml) oszczędzasz 500 zł
4 ml / 4,8 ml (preparaty wolumetryczne)4800 zł3700 zł (925 zł za ml) oszczędzasz 1100 zł
5 ml / 6 ml (preparaty wolumetryczne)6000 zł4500 zł (900 zł za ml oszczędzasz 1500 zł)
 

Orientacyjna ilość preparatu, potrzebna do zabiegu
dolina łez1-2 ml
cały oczodół1-2 ml
wypełnienie skroni1-2 ml
marionetki1-2 ml
broda3-5 ml
linia żuchwy1-2 ml
kąt żuchwy/żwacze2-4 ml
wolumetria twarzyod 2-3 ml

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ tel: 22 126 80 08