Liposukcja-laserowa-endolift-warszawa-bemowo

Endolift – liposukcja bez skalpela w Warszawie

Kolagen, nazywany ,,białkiem młodości”, odpowiedzialny jest za podtrzymanie prawidłowej struktury skóry właściwej. Wpływa na gęstość, elastyczność i jędrność. Wraz z wiekiem ilość kolagenu spada. Badania wskazują, że już od 26. roku życia zdolność do jego odtwarzania zaczyna się stopniowo zmniejszać. Na skutek niedoboru kolagenu pogarsza się kondycja skóry, zaczyna się ona starzeć i pojawiają się na niej pierwsze zmarszczki. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna pozwala zaradzić problemom związanym z ubytkiem kolagenu, który następuje wraz z wiekiem.

Endolift – likwidacja tkanki tłuszczowej i lifting w jednym

Nowoczesna medycyna estetyczna stawia na bezinwazyjne metody stymulowania naturalnych procesów odnowy skóry. Tak jest też w przypadku zabiegu laserowego Endolift, którego działanie opiera się na pobudzeniu produkcji własnego kolagenu. Zabieg wykonywany jest w celu napięcia skóry twarzy czy ciała i redukcji nadmiernego tłuszczu nie tylko w obrębie twarzy, ale i całego ciała. Do zabiegu wykorzystywany jest nowoczesny laser diodowy LASEmaR 1500 opracowany przez firmę Eufoton. Laser emituje falę o długości 1470 nm, która pochłaniana jest zarówno przez wodę, jak i tkankę tłuszczową. Dzięki takiemu wielokierunkowemu działaniu możliwa jest redukcja – zmniejszenie stopnia wiotkości skóry, a także usuwany jest nadmiar tkanki tłuszczowej jednocześnie. Endolift to absolutna nowość w Polsce. Ten innowacyjny zabieg, który zdecydowaliśmy się wprowadzić do oferty naszej warszawskiej kliniki, łączy w sobie wszystko to, czego obecnie oczekują Pacjenci od zabiegów anti-aging.

Czym jest zabieg Endolift?

Endolift to minimalnie inwazyjna procedura laserowa zastosowana w nowoczesnym diodowym Eufoton LASEmaR 1500, która pozwala jednocześnie liftingować dany obszar ciała i redukować nadmierną ilość tkanki tłuszczowej. Zabieg zapewnia najwyższą skuteczność i bezpieczeństwo w obszarze minimalnie inwazyjnych procedur Anti-Aging. Endolift pozwala na zagęszczeni skóry i napięcie struktury skóry oraz jej ujędrnienie poprzez stymulację fibroblastów do produkcji nowego kolagenu. Podczas zabiegu dochodzi do niszczenia nadmiaru tkanki tłuszczowej z takich obszarów, jak podbródek, szyja, ramiona, brzuch czy uda. W połączeniu z zastosowaniem dodatkowej głowicy lasera LASEmaR – LightSCAN – zabieg Endolift wykorzystywany jest także do frakcyjnego nieablacyjnego odmładzania skóry (nieablacyjny resurfacing skóry), leczenia rozstępów, blizn, np. blizn potrądzikowych, zmian pigmentacyjnych i przebarwień. Pomaga on też w przywróceniu prawidłowego kolorytu skóry. To, co warte uwagi przy wykorzystaniu tej techniki zabiegowej, to fakt, że laser można zastosować nawet w najbardziej delikatnych i problematycznych obszarach twarzy i ciała jak np. dolne powieki.

Sięgasz po różne kremy, ale nie widzisz poprawy?

Zapisz się na innowacyjny zabieg Endolift wykonywany laserem diodowym.

☎ (22) 126 80 08

Jak działa laser diodowy LASEmaR 1500?

LASEmaR 1500 to nowoczesny laser diodowy znajdujący szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej, chirurgii plastycznej oraz w trakcie lipolizy laserowej. Laser swoje działanie opiera na najnowszej generacji włóknach światłowodowych FTF, nieco grubszych od włosa (200-300 mikronów), o stożkowym zakończeniu. Włókna te wprowadzane są do powierzchniowych warstw tkanki podskórnej bez konieczności nakłuwania czy nacinania skóry w celu uzyskania naturalnego i długotrwałego remodelingu i liftingu twarzy i ciała.

Laserowy Endolift – jeden zabieg, wiele efektów!

Laser diodowy LASERmaR 1500 do liposukcji bez skalpela

Eufoton LASEmaR 1500 – zalety urządzenia

 • wielofunkcyjność – różnorodność głowic laserowych pozwala zastosować laser do walki z wieloma problemami z zakresu medycyny estetycznej;
 • komfort pracy i bezpieczeństwa Pacjenta – główne obwody lasera są stale monitorowane przez system bezpieczeństwa, który ostrzega lekarza medycyny estetycznej o wszelkich anomaliach i automatycznie przerywa pracę lasera;
 • DPC – dynamiczna kontrola impulsu, maksymalizacja koncepcji fotokoagulacji wody i tłuszczu.

Endolift na twarz – wskazania

 • niwelowanie ,,chomiczków”;
 • odmładzanie obszaru dolnej powieki;
 • poprawa konturu linii żuchwy;
 • lifting podbródka;
 • ujędrnienie środkowej i dolnej część twarzy;
 • ujędrnianie szyi i dekoltu.

Endolift na ciało i nadmiar tkanki tłuszczowej – wskazania

Usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej i ujędrnianie takich okolic, jak:

 • uda (wewnętrzna i zewnętrzna strona);
 • brzuch;
 • ramiona;

Zabieg Endolift to świetna propozycja dla osób, które preferują krótkie terapie niewykluczające ich z aktywności zawodowej i którym zależy na zniwelowaniu ilości nagromadzonego nadmiernie tłuszczu.

Bezbolesna liposukcja Endolift – przeciwwskazania

Główne przeciwwskazania do Endolift to:

 • ciąża oraz okres karmienia piersią;
 • choroby nowotworowe;
 • aktywne infekcje wirusowe i bakteryjne;
 • choroby serca;
 • zaburzenia krzepnięcia krwi;
 • stosowanie sterydów;
 • cukrzyca;
 • atopowe zapalenie skóry.

Przygotowanie do niechirurgicznej liposukcji Endolift

Zdaniem eksperta

Zabieg niechirurgicznej liposukcji Endolift nie wymaga specjalnego przygotowania ani też zastosowania uprzedniego znieczulenia. Procedura zabiegowa wykonywana jest w gabinecie. Realizuje je lekarz medycyny estetycznej, który wcześniej przeprowadza szczegółowy wywiad z Pacjentem, omawia przebieg zabiegu oraz wyklucza ewentualne przeciwwskazania – mówi chirurg, dr n. med. Kalina Jędrzejko z Fabskin.

Jak przebiega laserowy Endolift w naszej klinice w Warszawie na Bemowie?

Podczas zabiegu energia lasera emitowana jest poprzez cienkie jak włos mikrooptyczne włókno fibrynowe, które wprowadzane jest w skórę bez konieczności robienia nacięć. Aplikowane podskórnie włókno jest praktycznie niewyczuwalne dla Pacjenta, ponieważ posiada formę stożkową, przez co jego wprowadzenie jest bezbolesne i nie pozostawia śladów. Włókno mikrooptyczne oddziałuje zarówno na tkankę tłuszczową, jak i na skórę. Takie działanie sprawia, że możemy uzyskać jednocześnie redukcję objętości i napięcie skóry. Po zabiegu włókno jest usuwane, następuje metabolizowanie martwych komórek tłuszczowych, a skóra rozpoczyna etap przebudowy. Laser przebudowuje zarówno głębokie, jak i powierzchowne warstwy skóry.

Niechirurgiczna liposukcja Endolift – efekty zabiegu redukcji tkanki tłuszczowej

Efekty zabiegu Endolift widoczne są natychmiast po sesji zabiegowej. Co więcej, efekt jest trwały i wzmaga się jeszcze przez długi czas po wykonaniu zabiegu. Na zdjęciach poniżej przedstawiamy efekty Endolift zarówno na twarz, jak i ciało:

Efekty zabiegu Endolift

Efekty zabiegu Endolift

Efekty zabiegu Endolift

Efekty zabiegu Endolift

Efekty zabiegu Endolift

Efekty zabiegu Endolift

Efekty endoliftingu piersi – ujędrnienienie piersi, spłycenie fałdek między piersią a dołem pachowym

Efekty endoliftingu piersi

Efekty endoliftingu piersi

Ile serii zabiegów Endolift należy wykonać?

Dla uzyskania pożądanych efektów wystarczy tylko jeden zabieg liposukcji bez skalpela Endolift. Uzyskane podczas jednej sesji zabiegowej rezultaty są zarówno natychmiastowe, jak i narastają w kolejnych miesiącach. Jest to dobra informacja zwłaszcza dla osób zapracowanych i żyjących w nieustannym biegu, które nie mają czasu na kilkukrotne wizyty w klinice medycyny estetycznej.

Jak wygląda skóra bezpośrednio po zabiegu Endolift twarzy lub ciała?

Zaletą zabiegu jest brak okresu rekonwalescencji, co oznacza, że zabieg nie pozostawia śladów na skórze, a Pacjent bezpośrednio po nim może wrócić do swoich zajęć i codziennych aktywności.

Endolift – zalecenia pozabiegowe

Bezpośrednio po zabiegu nie należy podejmować intensywnej aktywności fizycznej, korzystać z sauny, solarium, ani rozgrzewać skóry poddanej zabiegowi. Najlepsze efekty liposukcji i liftingu skóry Endolift osiągamy łącząc ją z przestrzeganiem zdrowej, zbilansowanej diety i regularną aktywnością fizyczną. Podobnie jak po innych zabiegach – uczulamy nasze pacjentki na potrzebę stosowania przez cały rok ochrony przeciwsłonecznej.

Niechirurgiczna liposukcja bez skalpela Endolift – zalety zabiegu

 • niechirurgiczna, minimalnie inwazyjna procedura zabiegowa wykonywana w warunkach ambulatoryjnych;
 • brak nacięć dzięki zastosowaniu bardzo cienkich włókien światłowodowych;
 • zabieg umożliwia natychmiastową retrakcję włókien kolagenowych;
 • wysoki poziom bezpieczeństwa;
 • nie wymaga stosowania znieczulenia;
 • natychmiastowe efekty, które narastają w czasie i są długotrwałe;
 • możliwe wielokierunkowego działania;
 • brak okresu rekonwalescencji; po wykonanej procedurze Endolift pacjent może wrócić do swoich obowiązków;
 • możliwość łączenia z innymi zabiegami z zakresu Anti-Aging, np terapią HIFU;
 • zabieg można wykonywać u Pacjentów z bardzo cienką skórą.

Porównanie laserowej lipolizy Endolift z klasyczną liposukcją chirurgiczną

Porównanie lipolizy laserowej Endolift z liposukcją chirurgiczną

Chcesz poprawić wygląd swojego ciała i twarzy już po pierwszym zabiegu?
Umów się na zabieg Endolift w klinice FabSkin w Warszawie

☎ (22) 126 80 08

FAQ – najważniejsze pytania dotyczące zabiegu Endolift

Co to jest Endolift?

Endolift jest nowoczesnym zabiegiem wykonywanym przy użyciu lasera Eufoton LASEmaR 1500. Wykorzystana w zabiegu innowacyjna technologia sprawia, że skóra zostaje pobudzona do produkcji kolagenu, a więc białka, dzięki któremu nasza skóra jest jędrna, gęsta oraz elastyczna.

Czy zabieg Endolift jest bezpieczny?

Wykorzystanie do zabiegu bardzo cienkich mikrooptycznych włókien FTF sprawia, że ich wprowadzenie jest praktycznie niewyczuwalne przez Pacjenta. Dzięki temu zabieg odznacza się wysokim stopniem bezpieczeństwa.

Ile kosztuje Endolift? Cena

Cena zabiegu uzależniona jest od obszaru zabiegowego. Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja z lekarzem, który oceni oczekiwania Pacjenta, określi zakres zabiegu i jego cenę. Poniżej przedstawiamy cennik zabiegów Endolift w naszej klinice w Warszawie.

Endolift – efekty

Efekty zabiegu Endolift, których można się spodziewać to:

 • poprawa gęstości skóry;
 • poprawa jędrności skóry;
 • zauważalne odmłodzenie skóry;
 • miejscowa redukcja nadmiarowej tkanki tłuszczowej;
 • nowe włókna kolagenowe zostają pobudzone do produkcji;
 • rozpoczęcie procesów przebudowy skóry.

Pierwsze efekty zauważyć można bezpośrednio po wykonaniu zabiegu.

Endolift – opinie o zabiegu bezbolesnej, niechirurgicznej liposukcji

Zabieg cieszy się uznaniem wśród Pacjentów, którzy cenią go za szybkie i natychmiastowe efekty w zakresie niszczenia komórek tłuszczowych. Wielu Pacjentów wybiera właśnie ten zabieg ze względu na brak konieczności jego powtarzania, synergię działania oraz bezinwazyjność.

Endolift Warszawa – cennik

[cennik]

ObszarCena - laserowy lifting i lipoliza EndoliftCena - laserowy lifting i liposukcja Endolift (z odsysaniem tłuszczu)
Twarz
Dolne powieki1700 zł
Linia żuchwy2000 zł
Podbródek2500 zł
Policzki2500 zł
Policzki + linia żuchwy + podbródek “chomiczki”, opadające, wiotkie policzki, linia żuchwy poprawa owalu twarzy (najpopularniejszy wariant zabiegu)4000 zł 2999 zł
Szyja2500 zł
Szyja + podbródek4000 zł
Dekolt2500 zł
Ciało
Kolana1800 zł4000 zł
Triceps (tzw. pelikany)3000 zł5000 zł
Motylki (fałdki pod łopatkami)2500 zł5000 zł
Brzuch4000 zł6000-7000 zł
Boczki3000 zł5000 zł
Brzuch + boczki6000 zł
Bryczesy4000 zł5000 zł
Bananki2500 zł4500 zł
Uda wewnętrzne5000 zł6000 zł
Uda zewnętrzne5000 zł6000 zł
Piersi (zewnętrzna część mięśnia piersiowego)1800 zł