Czy masz odruch marszczenia brwi w czasie intensywnego myślenia, skupienia lub zagniewania? Ten niekontrolowany skurcz mięśnia marszczącego brwi sprawia, że między nimi pojawia się pionowa pojedyncza bruzda lub kilka zmarszczek, które znacząco wpływają na wygląd naszej twarzy. Nazywa się je „lwimi bruzdami”, które często sprawiają, że twarz wygląda na starszą, nadając jej przy tym przygnębionego lub rozzłoszczonego wyrazu. Gdy skóra jest młoda, można nie zauważyć pojawiającej się „lwiej zmarszczki” u nasady nosa. Sytuacja zmienia się, jednak gdy skóra ulega procesowi starzenia się i traci na swojej sprężystości. Niestety, trzeba się pogodzić z tym, że kremy nie są w stanie poradzić sobie ze zmarszczkami pojawiającymi się na czole. W takiej sytuacji tylko zabiegi medycyny estetycznej są w stanie zredukować problem do minimum i dać trwałe i widoczne rezultaty. Zabieg wypełniania lwiej zmarszczki kwasem hialuronowym w naszej klinice medycyny estetycznej Fabskin w Warszawie sprawi, że Twoja skóra będzie wyglądać na odprężoną i nabierze łagodności.

Jak dochodzi do powstania lwiej bruzdy między brwiami?

Mięsień marszczący brwi wpływa na naszą mimikę twarzy, nadaje jej ekspresji i pozwala nam wyrażać emocje. Złość, zdziwienie, zwątpienie, stres — to jedne z towarzyszących nam uczuć wpływających na intensywną pracę mięśnia marszczącego brwi. Każde ściągnięcie brwi do środka sprawia, że budująca się „lwia zmarszczka” coraz bardziej zagłębia się w skórze. Wyzbycie mimiki i ekspresji twarzy jest praktycznie niewykonalne, nawet jeśli staramy się być świadomi naszych odruchów, są sytuacje, w których nie możemy nad nimi zapanować. O ile w młodym wieku „lwia bruzda” nie jest widoczna na tyle, by zaburzyć wygląd naszej twarzy, to z wiekiem coraz ciężej jest jej nie zauważyć. Pionowe równoległe zmarszczki pojawiające się między brwiami, są wynikiem utraty podskórnej tkanki tłuszczowej i wiotczejącej skóry — są to naturalne skutki starzenia się skóry. Wówczas lwia bruzda staje się na tyle głęboka i mocno zarysowana, że widać ją nawet wtedy, gdy skóra jest odprężona i zrelaksowana.

Lwie bruzdy sprawiają, że wyglądasz na wiecznie rozzłoszczoną?

Skorzystaj z zabiegu usuwania lwiej zmarszczki w Warszawie

Jak zlikwidować lwią bruzdę między brwiami?

Istnieje wiele kremów, które mają za zadanie zwężać i łagodzić pojawiające się na skórze zmarszczki, jednak obietnice producentów często nie pokrywają się z rzeczywistością. Na problem z rysującą się między brwiami „marsową bruzdą” najlepiej sprawdzi się zabieg wypełniania przy pomocy kwasu hialuronowego. Likwidacja lwiej bruzdy między brwiami przy pomocy wypełniaczy hialuronowych to jedna z najskuteczniejsza z metod walki z ich pogłębianiem się i trwałym wpływem na twarz. Zabieg likwidacji „lwiej zmarszczki” przy pomocy kwasu hialuronowego jest w pełni bezpieczny i mało inwazyjny. Warto przypomnieć, że kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem znajdującym się w naszym organizmie. Kwas hialuronowy znajduje się w przestrzeni między skórnej, gdzie odpowiada za tworzenie odpowiedniego środowiska dla komórek skóry. Powoduje mnożenie się włókien kolagenowych i stanowi naturalną ochronę i barierę dla wolnych rodników. Zabieg wstrzykiwania kwasu hialuronowego nie stanowi więc żadnego zagrożenia i nie jest w stanie uczulić organizmu.

Wypełniacze polecane do wykorzystania podczas zabiegu likwidacji lwiej bruzdy między brwiami

W klinice estetycznej Fabskin zlokalizowanej w Warszawie wykonujemy zabiegi tylko za pomocą wypełniaczy pochodzących od zaufanych producentów. Produkty tych firm cechują się różnorodnym zastosowaniem, mnogością rodzajów i konsystencją kwasu hialuronowego. W zależności od rodzaju kwasu hialuronowego oraz jego przeznaczenia, składy są wzbogacone o dodatkowe składniki sprzyjające jego działaniu. Na lwią zmarszczkę najczęściej stosuje się kwas hialuronowy w formie usieciowanej (utrwalonej) wewnętrznymi wiązaniami międzycząsteczkowymi. W zależności od głębokości pojawiających się zmarszczek stosuje się odpowiednio produkty o mniejszym lub większym stężeniu kwasu hialuronowego pomagającego trwale wypełnić obszary, na których pojawiły się zagłębienia.

W zależności od tego, jak głęboka jest „lwia zmarszczka”, nasi wykwalifikowani lekarze dobiorą odpowiedni wypełniacz pozwalający na osiągnięcie oczekiwanych efektów.

Wskazania do wypełniania lwiej zmarszczki

Zabieg wypełniania lwiej zmarszczki przy pomocy kwasu hialuronowego jest dedykowany zarówno kobietom, jak i mężczyznom, którzy nie chcą, by ich lwia bruzda była widoczna między brwiami. Którzy mają dość błędnego interpretowania ich wyrazu twarzy i ciągłych pytań o powód ich zmartwienia lub złości. Znaczące zarysowanie lwiej zmarszczki można zauważyć po 30. roku życia, u osób cechujących się silną mimiką twarzy nawet wcześniej.

Jak się przygotować do zabiegu usuwania lwiej zmarszczki?

Do zabiegu wypełniania lwiej bruzdy nie trzeba się przygotowywać w szczególny sposób. Warunkiem koniecznym jest jednak dobry stan zdrowia. Nie wolno zażywać leków zmniejszających krzepliwość krwi, dlatego na tydzień przed zabiegiem nie powinno się przyjmować aspiryny lub jej pochodnych. Osobom borykającym się z nawracającą opryszczką zaleca się przyjmowanie leków przeciwwirusowych w dawkach profilaktycznych.

Kwas hialuronowy na lwią zmarszczkę – jak przebiega wypełnianie lwiej bruzdy między brwiami?

Pragniemy uspokoić osoby, które obawiają się zabiegu wypełniania lwiej bruzdy. Zabieg jest wykonywany po wcześniejszym posmarowaniu skóry kremem znieczulającym. Następnie w znieczulone miejsce punktowo wstrzykuje się preparat kwasu hialuronowego. Każdą bruzdę nakłuwa się kilkakrotnie wzdłuż jej linii. Taki kierunek wprowadzania preparatu ma na celu uwypuklić bruzdę. Po zabiegu wykonuje się masaż, który pomaga w równomiernym rozprowadzaniu kwasu hialuronowego.

Likwidacja lwiej bruzdy – efekty zabiegu

Likwidacja „lwiej zmarszczki” powoduje wyrównanie i naprężenie skóry między brwiami. Miejsce marszczenia skóry staje się płytsze w momencie spoczynku. Twarz staje się łagodniejsza i młodsza.

Efekty przed i po zabiegu usuwania lwiej zmarszczki

Efekty przed i po zabiegu usuwania lwiej zmarszczki

Doktor Radosław Rzepnikowski FabSkin Medycyna Estetyczna Warszawa

Kiedy pojawiają się efekty usuwanie lwiej zmarszczki kwasem hialuronowym?

Ekspert radzi:

Wraz z upływem czasu od zabiegu kwas hialuronowy nabiera objętości i stymuluje produkcję kolagenu w skórze. Finalny efekt może zaobserwować do 4 tygodni od wstrzyknięcia preparatu z kwasem hialuronowym. Czasem zabieg należy powtórzyć, zazwyczaj decyzja o tym zapada po wizycie kontrolnej u lekarza wykonującego zabieg. Praca nad likwidacją „lwiej bruzdy” często przebiega etapami. Efekt po końcowym zabiegu usunięcia „lwiej zmarszczki” utrzymuje się nawet od 6 miesięcy do 18 miesięcy. – lek. Radosław Rzepnikowski.

Czy jeden zabieg wypełniania lwiej zmarszczki kwasem hialuronowym wystarczy, aby uzyskać satysfakcjonujące efekty?

Ilość zabiegów, które pozwolą na uzyskanie satysfakcjonujących efektów, zależy od wieku pacjenta. Pacjenci po 50. roku życia często muszą powtarzać wypełnianie bruzdy między brwiami 3 razy z odpowiednimi przerwami między kolejnymi wstrzyknięciami. W innych przypadkach zazwyczaj wystarczy jeden zabieg.

Usuwanie lwiej zmarszczki – co ile miesięcy trzeba powtarzać zabieg?

Zaleca się powtarzanie zabiegu wypełniania lwiej zmarszczki co 6-8 miesięcy. Jest to jednak czas zależny od tego, jak długo efekt zabiegów się utrzymuje. Kolejne zabiegi często polegają jedynie na podtrzymywaniu redukcji lwiej zmarszczki. Dzięki temu każdy kolejny zabieg uwypuklenia bruzdy wymaga użycia mniejszej ilości wypełniaczy.

Przeciwwskazania do usuwania lwiej bruzdy między brwiami

Zabiegu wypełniania lwiej zmarszczki nie powinny wykonywać osoby z chorobami autoimmunologicznymi, z silną nadwrażliwością na składniki wypełniaczy, z aktywnym wirusem opryszczki. Wykonywania zabiegów z kwasem hialuronowym odradza się także kobietom w ciąży lub karmiących piersią. O wszelkich przeciwwskazaniach, problemach skórnych należy poinformować specjalistę przeprowadzającego wywiad.

Doktor Radosław Rzepnikowski FabSkin Medycyna Estetyczna Warszawa

Zalecenia po usunięciu lwiej zmarszczki kwasem hialuronowym

Ekspert radzi:

Po zabiegu usuwania „lwiej zmarszczki” trzeba zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry.

W tym przypadku najlepiej sprawdzą się kremy kojące o delikatnych antyalergicznych składach, takie jak Cetaphil MD, Cicaplast Baume B5. Jeśli w tym miejscu pojawił się siniak, można go zmniejszyć, stosując odpowiednie żele na opuchliznę takie jak Lioton 1000. Po zniknięciu pierwszym skutków zabiegu można wrócić do swojej codziennej pielęgnacji, włączając w nią stosowanie kremów ochronnych z wysokim filtrem przeciwsłonecznym. Skóra powinna być chroniona kremami z filtrem SPF 50+, które należy stosować codziennie niezależnie od pory roku. Włącznie do pielęgnacji kremów z filtrami przeciwstarzeniowymi spowalnia proces starzenia skóry wywołany narażeniem jej na urazy termiczne – lek. Radosław Rzepnikowski.

Wypełnienie lwiej zmarszczki – cena

Nasza oferta wydaje się być skierowaną właśnie do Ciebie? Zastanawiasz się jednak, ile kosztuje wypełnienie kwasem hialuronowym lwiej zmarszczki  na czole? Wszystko uzależnione jest od kilku podstawowych czynników:

  • Wybór preparatu, który będzie używany do zabiegu;
  • Ilości zabiegów (czy będzie to jednorazowy zabieg, czy też konieczne jest przeprowadzenia kilku spotkań w krótkich odstępach czasu);
  • Ilości zużytego preparatu.

Pełna oferta naszej kliniki medycyny estetycznej dostępna jest na stronie internetowej. Pamiętaj, że likwidacja lwiej zmarszczki pozwoli Ci wzmocnić swoją pewność siebie, ale także dzięki temu Twoja skóra uelastyczni się i odżywi. Wypełnienie lwiej zmarszczki jest tak popularne, ponieważ to całkowicie bezbolesny i bezinwazyjny zabieg, który w szybkim czasie pozwala osiągnąć spektakularne efekty. Co więcej, wpływa on korzystnie nie tylko z uwagi na swoje walory estetyczne, ale ma także często bardzo dobry wpływ na poczucie komfortu psychicznego. Lwia zmarszczka na czole może być bowiem dużym kompleksem – to miejsce jest szczególnie widoczne, ponieważ znajduje się w centralnym punkcie naszej twarzy. Jeżeli więc zmagasz się z tym problemem, dzięki naszej pomocy w łatwy sposób go rozwiążesz. Toksyna botulinowa na lwią zmarszczkę utrzymuje się przez wiele miesięcy, dzięki czemu nie musisz się martwić, że Twoja skóra szybko wróci do pierwotnego stanu. Co więcej, po upływie czasu możesz powtórzyć zabieg, co przedłuży jego rezultaty.

W naszej klinice pracują profesjonaliści, którzy przed wykonaniem zabiegu ocenią stan Twojej skóry i jej potrzeby. Pomogą Ci oni podjąć decyzję, jakiego preparatu użyć, aby wypełnienie lwiej zmarszczki przyniosło spektakularne efekty. Oferujemy możliwość umówienia się na wizytę w celu omówienia zabiegu oraz określenia jego dokładnej ceny. Za pośrednictwem prostego formularza możesz umówić się na konsultację oraz zarezerwować wizytę. Jeżeli masz pytania, z chęcią pomożemy Ci rozwiać wszelkie wątpliwości związane z samym zabiegiem, jak i przygotowaniem się do niego.

Usunięcie lwiej zmarszczki obecnie jest bardzo proste, a po podaniu preparatu możesz wrócić do wykonywania codziennych obowiązków. Kwas hialuronowy na lwią zmarszczkę  jest profesjonalnym produktem, który stosuje się w medycynie estetycznej. Posiadamy szeroką gamę produktów, które są najwyższej jakości. Są one przechowywane w sterylnych i odpowiednich warunkach, abyś zawsze miał pewność, że są nie tylko skuteczne, ale i bezpieczne. Wszystkie zabiegi są wykonywane przez lekarzy. Jesteśmy grupą osób, które nie tylko posiadają dużą wiedzę w zakresie wszystkich zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, ale także pasjonatami medycyny estetycznej oraz ekspertami, którzy w dobry sposób pomogą wybrać Ci zabieg odpowiedni dla Ciebie.

Redukcja lwiej zmarszczki w naszej klinice to nie tylko sam zabieg – zajmiemy się również odpowiednim przygotowaniem Cię do niego, a także możesz liczyć na opiekę bezpośrednio po jego zakończeniu. Dokładnie i szczegółowo zapoznamy Cię z zaleceniami po podaniu kwasu, a także przeprowadzimy z Tobą wstępny wywiad, by wyeliminować wszelkie przeciwwskazania do tego zabiegu. Masz więc pewność, że płacisz nie tylko za sam preparat, ale za jego prawidłowe zaaplikowanie oraz za opiekę medyczną na najwyższym poziomie. Posiadamy sterylny i jednorazowy sprzęt, który służy do podawania kwasu. Możesz więc czuć się u nas bezpiecznie. Przed przystąpieniem do zabiegu zostaniesz zapoznany z dokładnym jego przebiegiem, abyś mógł mieć pewność, że wszystko przebiega zgodnie z założeniami.

Wypełnianie lwiej zmarszczki pozwoli Ci cieszyć się pięknym wyglądem w naprawdę świetnej cenie. Mamy świadomość, że coraz więcej salonów kosmetycznych oferuje usługi wypełniania zmarszczek przy użyciu kwasu hialuronowego, jednak uczulamy, że jest to zabieg, który nieprawidłowo wykonany, może Cię oszpecić. Dlatego nie warto korzystać z pomocy osób, które nie zostały do tego przeszkolone we właściwy sposób. Już dziś sprawdź naszą ofertę.

Martwisz się, że przez lwią zmarszczkę Twoja skóra wygląda staro?

Zapraszamy na likwidację lwiej bruzdy do kliniki medycyny estetycznej Fabskin Warszawa-Bemowo

Cennik

DOPASUJ ILOŚĆ W MLCENA CENNIKOWAJUVEDERM
1 ml1400 zł1400 zł
2 ml2800 zł2800 zł (1400 zł za ml)
3 ml4200 zł3700 zł (1233 zał za ml) oszczędzasz 500 zł
4 ml5600 zł4500 zł (1125 zł za ml) oszczędzasz 1100 zł
5 ml7000 zł5500 zł (1100 zł za ml) oszczędzasz 1500 zł
 

DOPASUJ ILOŚĆ W MLCENA CENNIKOWATEOSYAL
1 ml / 1,2 ml (preparaty wolumetryczne)1200 zł1200 zł
2 ml / 2,4 ml (preparaty wolumetryczne)2400 zł2400 zł (1200 zł za ml)
3 ml / 3,6 ml (preparaty wolumetryczne)3600 zł3100 zł (1033 zł za ml) oszczędzasz 500 zł
4 ml / 4,8 ml (preparaty wolumetryczne)4800 zł3700 zł (925 zł za ml) oszczędzasz 1100 zł
5 ml / 6 ml (preparaty wolumetryczne)6000 zł4500 zł (900 zł za ml oszczędzasz 1500 zł)
 

Orientacyjna ilość preparatu, potrzebna do zabiegu
dolina łez1-2 ml
cały oczodół1-2 ml
wypełnienie skroni1-2 ml
marionetki1-2 ml
broda3-5 ml
linia żuchwy1-2 ml
kąt żuchwy/żwacze2-4 ml
wolumetria twarzyod 2-3 ml

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ tel: 22 126 80 08